Wybrzuszenie w miejscu wycietych węzłów po operacji

Wysłane przez Anula884 

Anula884 (offline)

Post #1

04-09-2019 - 09:55:00

Witam, babcia tydzień temu miała operacje usunięta cała pierś i wszystkie węzły. Ma założony jeszcze dren. Od wczoraj pod pachą w miejscu wycietych węzłów pojawiło się niewielkie jajko miękkie i z drenu mniej leci. Co to może być?

Tomasz. (offline)

Post #2

04-09-2019 - 11:04:46

Pruszków 

Zablokowanie odpływu chłonki. Może dren się przesunął?

Anula884 (offline)

Post #3

04-09-2019 - 11:28:46

No właśnie od przedwczoraj do wczoraj scieklo prawie 200 ml a dzisiaj pojedyncze krople. Wielkość wybrzuszenia-orzech włoski. Panie Tomaszu jak szybko babcia powinna zareagować na to i co zrobić? Wizyte kontrolna ma dopiero w piątek po południu. Czy może poczekać do tego czasu?

Al_la (offline)

Post #4

04-09-2019 - 13:55:52

k/Warszawy 

A nie ma możliwości zgłosić się wcześniej? Może zwykła pielęgniarka w przychodni by pomogła? Niektóre osoby same sobie radziły, kiedy im pokazano co trzeba zrobić.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Anula884 (offline)

Post #5

05-09-2019 - 18:24:16

Babcia była na ściągnięciu chlonki-faktycznie dren się zapchal. Dziękuję za pomoc i rady. Ale mam następny problem i zmartwienie u babci pod tą pachą to wybrzuszenie to Guzek taka twarda kulka która urosła, pojawiła się po operacji. Jest pod szwem. Babcia ma usunięte wszystkie węzły. Co to może być? Zalamac się mozna.

Krynia58 (offline)

Post #6

09-09-2019 - 09:07:50

Warszawa 

Anula, taki guzek jeśli się zrobi po zapchaniu drenu, to musi mieć czas żeby się wchłonąć. Odbierałyście już wyniki po operacji? W czasie wizyty, a nawet ściągania chłonki trzeba by pokazać go lekarzowi.
Doczytałam, że wizyta miała być w piątek więc pewnie już spokojniejsza jesteś. Zdrowia dla Babci serce

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Anula884 (offline)

Post #7

10-09-2019 - 07:13:15

No właśnie wizyta była chlonka została ściągnięte 5 dużych strzykawek. Dren został zostawiony ale dalej nic nie leci i znowu chlonka będzie musiała być ściągnięta. Guzek idealnie okrągła kulka twardawa jest pod samą pachą w okolicy końca szwów średnica około 1,5cm
. Lekarz to zobaczył ale powiedział że musimy poczekać na wyniki po operacji czy nowotwór był martwy czy nie. Czy to może być coś poważnego? Niemożliwe żeby onkolog tego wcześniej podczas operacji nie widział jak szyl. Pojawiło się to po niecałym tyg od operacji.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 611
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022