Opatrunek po operacji

Wysłane przez KateW 

KateW (offline)

Post #1

05-02-2021 - 12:20:24

Witam, mama miała przedwczoraj usunięta pierś ,lekarz polecił Aquacel Surgical Ag (9cm*25cm), że niby świetnie się po nim goją i blizny lepiej ... Jeden kosztuje ok 80 zł, czy któraś z Was korzystała , może się wypowiedzieć? Czy może możecie polecić jakieś inne z których byłyście jesteście zadowolone ? Z góry dzieki za odp , trzymajcie się . Pozdrawiam Kasia

renatar (offline)

Post #2

05-02-2021 - 16:13:50

sieradz 

Stosowałam tylko octenisept taki psikacz. Nie miałam po operacji nic innego, myłam samą wodą tzn myłam po trzech dniach jak mi zdjęto dren i wyszłam do domu.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Anna córka Kasi (offline)

Post #3

05-02-2021 - 16:31:51

Warszawa 

Moja mam też tylko octenisept. Później, jak już rana się zagoiła - maść arnikowa. Działa ściągająco, przeciwobrzękowo, niby na chłonkę.

nordkap (offline)

Post #4

06-02-2021 - 11:14:52

okolice Konina 

Witaj, Miałam lekką martwicę w ranie i w domu ratowałam się następującymi preparatami:
- mycie piersi szarym mydłem,
- odkażanie psik psik sutrisept (microdacyn był u mnie niedostępny)
- na ranę początkowo plasterki granuflex najlepiej się sprawdzały,
- jak się zaczęło goić maść sutriheal.

Poczytaj sobie o gojeniu się ran w środowisku mokrym. Ja te opatrunki hydrożelowe, hydrokoloidowe stosuje na oparzenia, głębsze rany z ubytkiem skóry, paprzące się rany. Wielki plus, że te opatrunki nie przyklejają się do rany i przy zmianie opatrunku nie zrywasz tego co już się podgoiło. Wsiąka w ten opatrunek wszystko co się z rany wydobywa ale nie przesiąka na zewnątrz. Plasterki typu granuflex, comfeel, aqua-gel (ten mi najmniej pasował) kupowałam małych rozmiarów i cięłam na odpowiedni kształt. Na sztuki koszt około 5zł takiego małego nie wiem może 7cm na 7cm. Tego nie zmienia się codziennie tylko nawet max tydzień, ale ja się bałam i zmieniałam, odkażałam i zakładałam nowy po kilku dniach.
Stosowałam to co powyżej bo mi się rana paprała, ale jak wszystko jest dobrze może wystarczy tylko odkażać i dbać o dostęp powietrza. powodzenia

Rak przewodowy in situ pTis, pN0 (0/14 węzłów)
ER 100%, PR 90%, HER2 negatywny (1+), Ki67 10%, e-cadheryna +
05.2020 operacja oszczędzająca, 06.2020 mastektomia + implant podskórny
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 487
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022