Pęcherzyk powietrza w drenie

Wysłane przez emk 

emk (offline)

Post #1

25-04-2022 - 20:37:25

Żory 

Żona jest po radykalnej operacji piersi prawej. Wiadomo że ma dren. Dziś jest 4 dzień po operacji. W drenie jest ciemna maź. Już wiem że to niby OK. Po wieczornym opróżnianiu butelki, w wężyku pojawiły się dwa pęcherzyki powietrza. jeden stoi w miejscu jakieś 10 cm przed wejściem do ciała przed skrzepem. Drugi przemieszcza się zamiast w kierunku butelki to idzie do kolegi. Butelka jest ściśnie ta. Chłonka spływa. Pytanie o to powietrze. Lecieć do szpitala z tym, czy to norma?

PP cT4dN1M0 Luminarny B, HER2+++ po ACx4 DD, po 4x T+P+D, po Mastektomii radykalnej pT0N0 LVI(+)M0, w trakcie Trastuzumab, Tamoxyfen i Reseligo

Lela2021 (offline)

Post #2

27-04-2022 - 07:52:00

okolice Wrocławia 

emk, to norma. Ja też tak miałam, nic się nie dzieje. Ważne, żeby butelka zasysała, to znaczy było podciśnienie z racji ściśnięcia, bądź, żeby zaworek nadal utrzymywał próżnię w zależności od rodzaju zastosowanej butelki. Pęcherzyki powinny powoli przemieszczać się w stronę butelki. Obserwować i tyle. Do szpitala, jeżeli butelka już nie będzie ssała, bądź jeżeli na łączeniu wężyków któryś by wypadł, wówczas już butelka nie będzie "ciągnąć".

Amputacja metodą Maddena: NST G2 10 mm. ER:80% PR:80% Her-2(+2) -FISH dał wynik negatywny, ki67:2-15% węzły chłonne II i III piętra 0/12. po operacji Reseliego, Tamoksyfen. Po usunięciu "dołu" Aromek.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 645
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022