Operacja oszczędzająca

Wysłane przez Amazonki.net 

Markiza (offline)

Post #1

13-04-2021 - 21:55:07

Chemia 4xEC co 2 tygodnie,12x paklitaksel co tydzień +pertuzumab +trastuzumab co trzy tygodnie.

Tomasz. (offline)

Post #2

14-04-2021 - 09:48:09

Pruszków 

Markiza
Chemia 4xEC co 2 tygodnie,12x paklitaksel co tydzień +pertuzumab +trastuzumab co trzy tygodnie.
EC W Polsce? Rzadkość autentyczna. Poza tym paclitaxel zamiast docetaxel w Her2 plus. W jakim ośrodku się leczysz?

Markiza (offline)

Post #3

14-04-2021 - 10:47:54

Nie,leczę się w Berlinie(Buch),tu też mieszkam. Powinnam dostać docetaxel zamiast paklitakselu, ma lepsze działanie przy her2??
W sumie teraz to pewnie bez znaczenia bo już jestem po chemii.Za wiele nie pytałam,brałam co dawali.W każdym bądź razie poskutkowało bo guza już po 4 Ec nie było.

Tomasz. (offline)

Post #4

14-04-2021 - 12:45:36

Pruszków 

W Polsce EC praktycznie się nie stosuje. Powodem jest wysoka cena epirubicyny. Niestety.

Zan (offline)

Post #5

18-06-2021 - 11:18:13

Witam raz jeszcze.
Czy są tu osoby z resztkowym wynikiem histopatologicznym po operacji oszczędzającej. Pozdrawiam.

Rak inwazyjny przewodowy her2 ++, hormonozalezny T2, N0, M0. Ki67-90%
.. I jeśli nie ma już żadnego ratunku zostaje jeszcze jeden... pobiec drugiemu na pomoc.

Agus82 (offline)

Post #6

26-07-2021 - 12:59:45

Witam moja mama ma mieć operację oszczędzająca chciałam zapytać czy miała z pani jakieś skutki uboczne po operacji czy dobrze ja Pani zniosła jakie samopoczucie i jak Pani przeszła przez radioterapia czy wszystko było dobrze

słoneczniki (offline)

Post #7

30-07-2021 - 08:02:35

właśnie czeka taka operacja. Na razie jestem zielona, nie mam pojęcia co dalej.

M_Teresa (offline)

Post #8

06-08-2021 - 20:54:14

Moja mama jest po 4AC i 7 cyklu paklitakselu. Mam pytanie: ile czasu czekaliście na operację po zakończeniu chemioterapii przedoperacyjnej?

Mama: cT2N0M0 Luminal B
Chemioterapia neoadjuwantowa 4xAC + 12xPaklitaksel
Mastektomia lewostronna z usunięciem wartowników.
Adjuwantowa radioterapia i hormonoterapia.

Magdaaa (offline)

Post #9

08-08-2021 - 21:18:54

Teresko, u mojej mamy operacja odbyła się po dwóch tygodniach od ostatniego wlewu.

AnnaMagda (offline)

Post #10

08-08-2021 - 22:30:38

Ostatni wlew - 31 marca, operacja- 6 maja

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-08-2021 - 22:31:28 przez AnnaMagda.

M_Teresa (offline)

Post #11

09-08-2021 - 11:40:51

AnnaMagda
Ostatni wlew - 31 marca, operacja- 6 maja
A mogę spytać dlaczego tak długi odstęp czasu?

M_Teresa (offline)

Post #12

09-08-2021 - 11:42:22

Magdaaa
Teresko, u mojej mamy operacja odbyła się po dwóch tygodniach od ostatniego wlewu.

Czy byłyście u chirurga na wizycie pod koniec chemii żeby się umówić na termin?

Gosia64 (offline)

Post #13

09-08-2021 - 19:57:29

pod Olsztynem 

Ja miałam po ok 3 tygodniach od zakończenia chemii. Byłam u chirurga i wyznaczył sam taki termin, a w grafiku było czarno od umówionych operacji. Chirurg powiedział, że wcześniej nie zrobi bo po chemii musi się ustabilizować morfologia. Ale generalnie trzeba czekać bo są kolejki

Magdaaa (offline)

Post #14

09-08-2021 - 20:47:27

Taki termin został mamie zaproponowany. Cieszyłysmy się, że taki szybki, bo w obecnych realiach termin byl faktycznie ekspresowy. Na szczęście wyniki krwi i pozostałe były dobre więc operacja mogła się tak szybko odbyć. Powodzenia

AnnaMagda (offline)

Post #15

09-08-2021 - 22:14:27

M-Teresa, oprócz wlewu miałam podawaną herceptynę w zastrzyku, która wpływa na serce, a to musiało dojść do siebie przed operacją. Wszystkie wyniki miałam dobre. Inne panie też tyle czekały, więc termin wydał mi się ok. Taki termin podano na konsylium i szczerze mówiąc, nie dopytywałam dlaczego taki termin a nie inny smiling smiley Był to początek zawirowań covidowych w ubiegłym roku, moźe to był powód?

M_Teresa (offline)

Post #16

11-08-2021 - 13:41:36

Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie: czy warto wykonać na własną rękę rezonans magnetyczny piersi przed operacją??

Tomasz. (offline)

Post #17

11-08-2021 - 16:16:27

Pruszków 

M_Teresa
Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie: czy warto wykonać na własną rękę rezonans magnetyczny piersi przed operacją??
Najczystszy obraz do interpretacji jest przed biopsja. Ja nie widzę specjalnie celu dla tego badania. Prędzej tomografia z okolicami węzłów.

Mroczkowska (offline)

Post #18

18-08-2021 - 02:43:09

USA 

Badania amerykanskie to 4 do 7 tygodni po chemii operacja.[pubmed.ncbi.nlm.nih.gov]

Hanna

Przewodowy, invazyjny, G3, TNBC, cT2NOMO, chemia przedoper. 4AC + 12Taxol, Oper. oszczed (VII 2016 r.)., ypT1aN0, radiacja

M_Teresa (offline)

Post #19

18-08-2021 - 20:36:21

Mroczkowska
Badania amerykanskie to 4 do 7 tygodni po chemii operacja.[pubmed.ncbi.nlm.nih.gov]
Hanna, dziękuję serdecznie!

szpak73 (offline)

Post #20

28-08-2021 - 15:51:49

Toruń 

W środę będę znała termin operacji usunięcia guza i węzłów wartowniczych ( wstepnie 15 wrześnie ) , powiedzcie mi, czy wstrzykiwanie izotopu i kotwiczki przed operacją jest bolesne ? Czy przy takiej operacji jest zakładany sączek ?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-08-2021 - 15:52:31 przez szpak73.

lopuszek76 (offline)

Post #21

28-08-2021 - 19:22:05

Izotop to po prostu zastrzyk smiling smiley

słoneczniki (offline)

Post #22

27-10-2021 - 10:21:31

witam. Jestem po operacji oszczędzającej i wycięciu wartownika. Po 5 tygodniach dowiedziałam o wynikach. W wartowniku jest przerzut raka gruczołowego ,komórki raka naciekają na torebkę węzła. Za miesiąc mam operację usunięcia węzłów pachowych. Proszę, jeśli miałyście podobną sytuację napiszcie coś. Jestem bardzo przerażona.

Antoninka007 (offline)

Post #23

28-10-2021 - 07:36:19

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie limfascyntygrafi / wykrywanie węzła wartowniczego, czy wykonuje się ją jako samodzielny zabieg - tylko do biopsji czy zawsze połączona jest z operacją? Lekarz umówił mamę z Luminalnym A na dziś na 12:00 by "coś" (mama nie zapamiętała nazwy) zrobić z węzłami (węzły niezmienione w obrazie USG i TK, palpacyjnie niepowiększona). Czytałam, że izotop podaje się kilka godzin przed operacją. Czy ktoś miał to jako osobne zabiegi? W różnych dniach?

katpawl (offline)

Post #24

22-03-2022 - 21:44:42

Torun 

Hej
Mam troche bardziej techniczne pytanie, bo absolutnie nie wiem czego sie spodziewac po operacji oszczedzajacej. 5 kwietnia mam konsylium, 6 operacjei moje pytanie (przepraszam, moze troche glupie). Jestem osoba bez samochodu i za bardzo nie mam kogo prosic o pomoc (rodzina, znajomi odpadaja), maz musi byc w pracy (patowa sytuacja). Czy po takiej operacji czulyscie sie na tyle zle, ze konieczna byla asysta osoby z rodziny, czy dalybyscie rade dojechac 40 km transportem miejskim do innego miasta po wypisie ze szpitala?nNigdy w szpitalu nie lezalam, wiec absolutnie nie wiem jak moze czuc sie czlowiek w dniu wypisu . Bede wdzieczna za podzielenie sie doswiadczeniem

Lela2021 (offline)

Post #25

23-03-2022 - 11:21:26

okolice Wrocławia 

Hej
Wszystko zależy indywidualnie od chorego. Jeden da radę , drugi nie. Zależy, kiedy Ciebie wypiszą. Jeżeli na następny dzień po operacji, to raczej sama bym nie ryzykowała tak wracać. Jeżeli po 48 godzinach, to ja bym dała radę, tylko musiałabym mieć lekką torbę szpitalną, bo ręka po stronie operowanej do obciążania zaraz po operacji się nie nadaje, więc do niesienia torby zostaje Ci tylko ta jedna. Jak się zmęczy, to nie masz możliwości przełożyć do drugiej. Niby taka błahostka, ale właśnie to dla mnie zawsze stanowiło problem po operacjach. Będąc na oddziale możesz pogadać o swojej sytuacji, mogą Cię dodatkową dobę przetrzymać lub szpital może dla Ciebie zamówić transport medyczny. Temat do obgadania już na oddziale. Możesz również teraz zadzwonić do dyżurki pielęgniarskiej na oddział, gdzie będziesz operowana i tam przedstawić swoją sytuację, co oni na to.

Amputacja metodą Maddena: NST G2 10 mm. ER:80% PR:80% Her-2(+2) -FISH dał wynik negatywny, ki67:2-15% węzły chłonne II i III piętra 0/12. po operacji Reseliego, Tamoksyfen. Po usunięciu "dołu" Aromek.

katpawl (offline)

Post #26

24-03-2022 - 07:22:14

Torun 

Dziekuje za odpowiedz ????Nawet nie sadzilam, ze jest taka mozliwosc dodatkowego transportu, ale to juz raczej nie jest tak powazna operacjs, zebym tego potrzebowa. Walizke mam lekka i na kolkach, odleglosc miedzy szpitalem a dworcem nie jest duza, wiec mysle, ze dam rade.

Lela2021 (offline)

Post #27

24-03-2022 - 09:51:09

okolice Wrocławia 

Jeśli wymagasz transportu medycznego, to on jest bezpłatny, tylko szpital musi wystawić tzw. zlecenie na transport. Jeżeli by Cię wypisali następnego dnia po operacji, to zastanów się, czy aby na pewno dasz radę, bo możesz zasłabnąć gdzieś po drodze. Gdy narkoza jest dzień wcześniej, to mogą być jeszcze różne efekty specjalne chichot. Najlepiej wychodzić po 48 godzinach. Tak czy inaczej będziesz wiedziała, jak się czujesz. Staraj się jak najwcześniej pionizować po zabiegu. Najpierw siedzieć na łóżku ze spuszczonymi nogami, potem dopiero powoli stawać przy łóżku, potem do toalety, no i już jesteś sprawna, tyle, że niestety jeszcze trochę słaba. No to życzę Ci miłej wycieczki do i z szpitala. winking smiley

Amputacja metodą Maddena: NST G2 10 mm. ER:80% PR:80% Her-2(+2) -FISH dał wynik negatywny, ki67:2-15% węzły chłonne II i III piętra 0/12. po operacji Reseliego, Tamoksyfen. Po usunięciu "dołu" Aromek.

katpawl (offline)

Post #28

24-03-2022 - 19:11:27

Torun 

Dziekuje! Wierze, ze dam rade. Przestudiowalam watek i juz wiem czego sie spodziewac. Pozdrawiam serdecznke!

Madzialenka28 (offline)

Post #29

06-12-2019 - 18:28:11

Witam. Mama ma we wtorek operacje oszczędzająca z wycięciem węzła wartowniczego. Moje pytanie jak dlugo moze trwac taka operacja? Guz po zmniejszaniu hormonalnym tabletkami etruzil z wielkosci 4,5cm ma teraz 2,8cm. Mama ma czasami napad kaszlu lecz internista po zbadaniu stwierdził ze jest to kaszel z powodu flegmy i niema stanu zapalnego. Czy to moze byc groźne do operacji? Denerwuje sie na sama mysl o narkozie..

Madzialenka28 (offline)

Post #30

06-12-2019 - 21:47:36

Chyba jestem panikara, denerwuje sie z z usypianiem mamy będzie wszystko dobrze, z wybudzeniem.. Ktos mi kiedyś powiedział ze operacja oszczędzająca trwa ok 4 godz. To prawda ze tak długo? Chyba zwariuje
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 162
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022