Operacja oszczędzająca

Wysłane przez Amazonki.net 

ToJa (offline)

Post #1

01-04-2013 - 21:32:14

Perełka
........Obrzęki to normalka. !......
eeeeeeeee chyba nie u wszystkich oczko
Za półtora miesiąca będzie 5 latek jak mi cycka częściowo ciachnęli i przez ten czas ani raz nie miałam nawet lekkiego - leciutkiego obrzęku (oczywiście pomijając czas zaraz po operacji)

madzia_61 (offline)

Post #2

01-04-2013 - 23:47:44

ja tez nie mam obrzęku operowanej piersi i nie miałam , może trochę po radioterapii ,brachyterapii , bardzo ważny jest dobrze dobrany biustonosz /ja staram się dobierać takie które mnie nie uwierają , są z delikatnego materiału uszyte.Co do piersi po leczeniu jest może bardziej skora delikatna i wrażliwa na ból , szczególnie podczas mammografii.

caca (offline)

Post #3

02-04-2013 - 15:46:06

SŁUPSK 

A mnie boli cycochwnerwiony co prawda nie cały tylko brodawka i miejsce pod nią.Brodawka zrobiła się twarda jak kamień,jest bardzo tkliwa a pod brodawką odczuwam coś w rodzaju bolesnego szczypania,kłucia.Prochów p/bólowych żadnych nie biorę blee jeno przez cały dzień noszę cycocha w ręku bo biustonosz bardzo mnie podrażnia.Czy to sa normalne objawy?Operację mialam 4 miesiące temu,a radio i brachyterapię skończyłam ponad miesiąc temu.Dodam tylko ,że to "coś" mam od jakiegos tygodnia.bezradny

ToJa (offline)

Post #4

02-04-2013 - 18:03:59

caca
Dodam tylko ,że to "coś" mam od jakiegos tygodnia.bezradny
Ja już po 3 dniach byłabym u lekarzapyta

niepogoda (offline)

Post #5

02-04-2013 - 20:48:31

Rumia 

Mam jak Caca począwszy od pierwszej operacji 2 miesiące temu - brodawka twarda i żółta, bolesna, wokół dziwna skóra z wielkimi porami, cycek w dolnej części czerwony i tkliwy, chwyta wszystkie wzorki stanikowe. I też - jak Caca - noszę w ręku, przynosi to ulgę. Tyle, że u mnie radio jeszcze nie było tylko limfadenektomia. Cycek widziało wielu lekarzy i pielęgniarki na opatrunkach - nikt nic nie mówi. Wygoi się przed 3 miesiące przed radio? Bo jest tak tkliwy, że nie wyobrażam sobie czymkolwiek go podrażniać.

ewawlo24 (offline)

Post #6

02-04-2013 - 20:57:00

Łódź 

Wygoi się na bankpociesza

Perełka (offline)

Post #7

02-04-2013 - 23:10:38

ToJa
........Obrzęki to normalka. !......
eeeeeeeee chyba nie u wszystkich oczko
Za półtora miesiąca będzie 5 latek jak mi cycka częściowo ciachnęli i przez ten czas ani raz nie miałam nawet lekkiego - leciutkiego obrzęku (oczywiście pomijając czas zaraz po operacji)

W moim wczesniejszym poscie Toja odnosiłam się do mojego cycusia czyli że u mnie obrzeki to normalka, a mam je przebadane.
Ty nie msz i chwała Bogu, bo ja niestety mam , ponieważ w cysiu cały czas sie zbiera chłonka.
To czy sie zbiera czy nie, zalezy ile wycieli cycka, gdzie było pole operacyjne, jaką dawkę promieniowania przyjął cycus i wielu innych czynników.
Z powodu obrzęków równiez dobór biustonosza , o ktorym wspomniała magda jest bardzo trudny.
Idzie sie do sklepu, mierzy a za 3 godz cycek większy. Przerabiałam wszelkiej maści biustonosze od sportowych , bezszwowych począwszy, ktore za cholerę nie potrzymywały cieźkiego biustu, a jak nie podtrzymują są do niczego- i to jest zdanie medyków nie moje. Zeby ułatwic odpływ chłonce cycol powinien być wyżej a nie dyndac.

Caca na wszytsko potrzeba czasu. Mój cycowl jest wrażliwy do dzis dnia jak już wczęsniej wspomniałam.

caca (offline)

Post #8

02-04-2013 - 23:11:01

SŁUPSK 

ToJa
Dodam tylko ,że to "coś" mam od jakiegos tygodnia.bezradny
Ja już po 3 dniach byłabym u lekarzapyta

Dokładnie mam taki zamiar.Umówiłam się już na wizytę z onkiem na sobotę.Mam nadzieję, że jak obejrzy i pomaca to cosik mi powie na ten temat.bezradny Do soboty będę dzielna ,zacisnę kielochy i będę się obnosic z moim bolącym cycochem w garści.załamkaPodmucham ,pochucham i jakoś zleci.duży uśmiech

aga66 (offline)

Post #9

03-04-2013 - 11:18:31

Warszawa 

Rozumiem Cię Perełko. Ja jestem co prawda ponad połowę krócej po operacji od Ciebie, ale cycoch też mnie boli okropnie, zwłaszcza wzdłuż linii cięcia. Dlatego najchętniej chodzę z wolno puszczonym biustem. Wszelkie fiszbiny - masaka!!!

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

kasiaf (offline)

Post #10

05-04-2013 - 13:00:51

SZKLARĘBA 

USG zaliczonehura
wszystko ok a cycuch.....po prostu miał focha chyba duży uśmiechhurahot smiley

- Żyj! - powiedziała nadzieja.
- Bez Ciebie nie mogę - odparło cicho życie.

nenar (offline)

Post #11

05-04-2013 - 17:31:15

Czaplinek 

Kasiu super!!!brawo

andzia73 (offline)

Post #12

05-04-2013 - 17:35:37

Gdańsk 

duży uśmiechbrawosuper

Perełka (offline)

Post #13

05-04-2013 - 20:24:37

kasiaf czekałam na twój wynik. Ciesze sie razem z tobą.

MadziaGS (offline)

Post #14

10-04-2013 - 14:02:32

Będzin 

Chciałabym zapytać o ten obrzęk. Mama miała oszczędzającą 3 kwietnia i w czasie operacji badany wartownik ( czysty). Od wczoraj ma obrzęk piersi niewielki ( nie widziałam) i boli ją cięcie przy węźle. Czy to normalne? Czy można coś zrobić z obrzękiem? Chciałabym jej jakoś pomóc. bezradny

nutka (offline)

Post #15

10-04-2013 - 15:00:50

Madziu
W piersi najprawdopodobniej zebrał się płyn (chłonka), którą trzeba odbarczyć. Proponuję udać się do poradni chirurgicznej.

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

MadziaGS (offline)

Post #16

10-04-2013 - 17:02:39

Będzin 

Dziękuję za szybką odpowiedź. Czy mama może zaczekać 5 dni do poniedziałku 15 kwietnia, bo ma wtedy zdjęcie szwów?

nutka (offline)

Post #17

10-04-2013 - 18:05:39

Madziu
Sądzę, że odczekanie 5 dni w tym wypadku niczego nie pogorszy. Byłam w takiej samej sytuacji. Pociesz mamę, że ściąganie chłoni nic nie boli. Nakłucie robione jest w miejscu, gdzie zaburzone jest czucie po zabiegu. Pozdrawiam uśmiech

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
Dennis Genpo Merzel

MadziaGS (offline)

Post #18

10-04-2013 - 22:15:53

Będzin 

Dziękibuzki

Axmen (offline)

Post #19

16-05-2013 - 03:56:43

mi smutno

caca (offline)

Post #20

16-05-2013 - 07:35:48

SŁUPSK 

Axmen czemu jesteś smutna?pociesza

monika14 (offline)

Post #21

07-06-2013 - 10:06:19

Dziewczynki kochane jak długo trzymają w szpitalu po operacji oszczędzającej, bo zapomniałam zapytać lekarza, a jest to dla mnie bardzo ważne ?

Anna57 (offline)

Post #22

07-06-2013 - 11:10:22

Jarosław 

Moniko ,wychodzi się w trzeciej ,czwartej dobie po operacji. Zależy też,jak będziesz się czuła.Ja miałam operację w poniedziałek , miałam wyjść w czawartek , ale ze względu na komplikacje pooperacyjne ( duży krwiak w ranie ) wyszłam dopiero w następny poniedziałek ,czyli byłam osiem dni .

nenar (offline)

Post #23

07-06-2013 - 11:16:40

Czaplinek 

A ja oszczędzającą miałam we wtorek o 18 a w domu byłam już w środę o 14. Wszystko zależy od szpitala, lekarzy jak i Twojego stanu.
Trzymam mocno kciuki!!!

monika14 (offline)

Post #24

07-06-2013 - 13:50:31

Aniu 57 dzięki za odp.kwiatek
nenar, a miałaś założony drenaż ? chciałabym jak najszybciej wyjść ze szpitala z powodów rodzinnych
i jakie szwy zazwyczaj zakładają, do ściagnięcia czy rozpuszczalne, pytam, bo muszę udać się w podróż zaraz po wyjściu ?myśli

nenar (offline)

Post #25

07-06-2013 - 14:07:15

Czaplinek 

Tak Moniko miałam drenaż i zaraz w piątek musiałam zgłosić się na kontrolę, potem w środę i w następny piątek drenaż mi wyciągneli.
Co do szwów to miałam zwykłe,nierozpuszczalne.
Dodam iż ja to wszystko miałam robione we Włoszech więc musisz brać na to poprawkę przewraca_oczy

monika14 (offline)

Post #26

07-06-2013 - 14:42:41

ok, ja siedze w niemczech i oni też moją swoje procedury, ale pytam orientacyjnie, zastanawiam się czy z drenażem mogę jechać do polski ? tam mam zaprzyjaźnionych lekarzy, którzy mogli by ten drenaż wyciągnąć.

izka206 (offline)

Post #27

07-06-2013 - 17:09:52

Witam Cię Moniko, ja miałam operację w Niemczech i pojechałam do domciu z dwoma drenami, także nie ma problemu, szwy miałam rozpuszczalne, pozdrawiam

nutka (offline)

Post #28

07-06-2013 - 19:02:18

Ja po operacji oszczędzającej wyszłam do domu następnego dnia, po uprzednim wyciągnięciu drenu. Szwy miałam rozpuszczalne. Przez dwa miesiące jeździłam na ściąganie chłonki. pociesza

Richard Paul Evans
Dennis Genpo Merzel

monika14 (offline)

Post #29

07-06-2013 - 19:43:15

oj dziewczyny tożeście mnie pocieszyły, teraz wiem, że mogę o to prosić doktorówchichot
spieszno mi do domu bo dzieci już miesiąc nie widziałam, a i tato mi się pochorował ( niestety też na gadzinę) i jestem potrzebna mamie. wasze wpisy podziałały też na męża, który nie chciał się zgodzić na takie wariactwo. Jestem wam bardzo wdzięczna.buzki
nutka, powiedz mi proszę jak często ściąga się chłonkę?

JoannaAKJ (offline)

Post #30

09-06-2013 - 10:51:26

Sulechów 

Jestem po operacji 07.06.13r. oszczedzajacej. wyszłam dzisiaj. troche boli i ciagnie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 222
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022