Operacja oszczędzająca

Wysłane przez Amazonki.net 

Kama78 (offline)

Post #1

12-08-2020 - 13:08:57

Gdynia 

Sheldon
@Kama78

Kama, a co u Ciebie, jak się czujesz?

Dziękuję, u mnie wszystko ok. Kondycja nie ta, ale uważam, ze chemię znioslam dobrze. 3 września mam mastektomię z rekonstrukcją. Za kilka dni idę jeszcze do mojej chemiczki z wynikami krwi i po wypis z chemioterapii. Zapytam o tamoksyfen.

Rak typu NST G2 ER ++w 70% PR ++ w 60% Ki67- 40% HER2- E-Catherin + mutacja BRCA1. Za mną 4 AC +2 PXL+3 DCX przed operacją. Mastektomia z rekonstrukcją. Lametta. Radioterapia. styczeń 2021- profilaktyczne usuniecie jajników, kwiecień 2021- profilaktyczna mastektomia lewej piersi

Happybean (offline)

Post #2

13-08-2020 - 20:36:51

Łódź 

Czy jest możliwe pojawienie się nowego guza po operacji oszczędzajacej, zaledwie 2 tyg po zakonczeniu radioterapi?

Tomasz. (offline)

Post #3

13-08-2020 - 21:14:25

Pruszków 

Happybean
Czy jest możliwe pojawienie się nowego guza po operacji oszczędzajacej, zaledwie 2 tyg po zakonczeniu radioterapi?
Nowego- raczej niemożliwe. Niewykrytego wcześniej- tak.

Happybean (offline)

Post #4

13-08-2020 - 21:19:56

Łódź 

Tomasz.
Czy jest możliwe pojawienie się nowego guza po operacji oszczędzajacej, zaledwie 2 tyg po zakonczeniu radioterapi? Nowego- raczej niemożliwe. Niewykrytego wcześniej- tak.

No to jak oni badają tę pierś skoro nie wykryli. Guz jest teraz wyczuwalny tuż pod blizną

Tomasz. (offline)

Post #5

13-08-2020 - 21:58:54

Pruszków 

Trzeba się ich spytać. Przynajmniej niech powiedzą, co o tym myślą.

Sheldon (offline)

Post #6

13-08-2020 - 23:12:12

Wrocław 

Na pewno to jest guz w rozumieniu rak? Na podstawie jakiego badania to stwierdzono?

Happybean (offline)

Post #7

14-08-2020 - 06:51:20

Łódź 

Sheldon
Na pewno to jest guz w rozumieniu rak? Na podstawie jakiego badania to stwierdzono?
Narazie żadnym, lekarz dopiero we wtorek o ile przyjmie. Jest to coś trwardego w dotyku. Jak by guz

Sheldon (offline)

Post #8

14-08-2020 - 09:43:32

Wrocław 

Happybean
Narazie żadnym, lekarz dopiero we wtorek o ile przyjmie. Jest to coś trwardego w dotyku. Jak by guz

Uspokój się zatem i zaczekaj do badania w myśl zasady, nie ma wiarygodnej diagnozy, nie ma raka. Ne chcę bawić się w spekulacje, ale może to jest efekt jakiegoś nie najlepszego szycia, może coś typu krwiak, może torbiel. Postaraj się być dobrej myśli, bo na ew. zmartwienia zawsze jest czas. Ważna jest szybka diagnoza tego czegoś.

Sheldon (offline)

Post #9

29-08-2020 - 09:46:59

Wrocław 

Witam.
Żona jest po wizycie u chirurga i po przedstawieniu wyników histopatologicznych. W poddanych badaniom tkankach nie ma komórki (komórek) rakowej. Jest jednak problem i stąd moje pytania:
1-przed operacją, w celu oznaczenia węzłów wartowniczych podawane są izotopy. Na podstawie tego oznaczenia chirurg wycina węzły wartownicze i wyciął. W badaniu his-pad okazało się, że obie przysłane tkanki nie posiadają struktury węzłów chłonnych, czyli nimi nie są. Chirurg wyciął zatem dwa inne kawałki z okolicy pachowej, które zostały zabarwione (dlaczego?) przez izotopy, bo innego wyjścia nie miał. Konieczna jest zatem dodatkowa operacja usunięcia (i zbadania) węzłów wartowniczych. Odbędzie się za kilka dni. Lekarz stwierdził, że baaardzo rzadko się to zdarza, żeby izotop oznaczył inny fragment, niż węzły wartownicze.
Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?
2-z piersi wycięto dwa fragmenty tkanki. W żadnym z nich w badaniu his-pat nie stwierdzono komórki (komórek) rakowej. Tu też nastąpiła jakaś "dziwna" rzecz. Miejsce po "rozpuszczonym" guzie, czyli tkanka po chemioterapii przybiera strukturę włóknisto-szklistą. Wycięte tkanki z piersi żony takiej struktury nie mają. Dokładnie his-pat określił to tak; "bez morfologicznych wykładników po stosowanej chemioterapii". Mają strukturę "normalną". Ta ich "normalność" została skomentowana przez his-pat jako stan nietypowy/niecharakterystyczny po stosowaniu chemioterapii. Chirurg stwierdził, że trudno to jednoznacznie wytłumaczyć, może to być np. cecha indywidualna organizmu.
Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Sheldon (offline)

Post #10

03-09-2020 - 17:08:05

Wrocław 

Będzie dodatkowa operacja w celu usunięcia węzłów wartowniczych przy innej metodzie ich oznaczania. Pierś nie będzie ruszana. Mam nadzieję, że tym razem węzły wartownicze nie umkną skalpelowi i w badaniu okażą się całkowicie czyste.

@Kama78
Miałaś na dzisiaj planowaną operację. Mam nadzieję, że wszystko poszło ok. Trzymam kciuki za szybki powrót do domu i normalnego funkcjonowania oraz za właściwy wynik his-pat.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 03-09-2020 - 17:10:20 przez Sheldon.

Kama78 (offline)

Post #11

06-09-2020 - 12:42:15

Gdynia 

Sheldon, dzięki!!!!
Ja już po operacji. Wszystko poszło dobrze. Trochę za dużo mi się sączyło spod pachy, dlatego zalegam jeszcze w szpitalu, ale jutro pewnie już mnie wypuszczą. Od dwóch dnie nie biore żadnych leków przeciwbólowych. Sprawność ręki jest całkiem niezła. Opieka na oddziale super, mój chirurg złoty człowiek. Pozdrawiam całe forum serce

Rak typu NST G2 ER ++w 70% PR ++ w 60% Ki67- 40% HER2- E-Catherin + mutacja BRCA1. Za mną 4 AC +2 PXL+3 DCX przed operacją. Mastektomia z rekonstrukcją. Lametta. Radioterapia. styczeń 2021- profilaktyczne usuniecie jajników, kwiecień 2021- profilaktyczna mastektomia lewej piersi

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 06-09-2020 - 12:43:01 przez Kama78.

Safi (offline)

Post #12

06-09-2020 - 13:24:02

serce

Zdziwiona71 (offline)

Post #13

06-09-2020 - 14:05:41

Bialystok 

My Cię też Kama 78 pozdrawiamy serdecznie ,trzymaj się dzielnie i szybkiego powrotu do zdrowia życzę

renatar (offline)

Post #14

06-09-2020 - 19:40:50

sieradz 

serce

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Sheldon (offline)

Post #15

16-09-2020 - 19:21:51

Wrocław 

Cześć.
Żona po drugiej operacji w poszukiwaniu wartowników. Tym razem użyto innego sposobu znakowania (nie izotopowego). Lekarz stwierdził, że się zabarwił i został wycięty. Był bardzo mały (około 3mm). Teraz czekanie (około 2 tyg.) na wynik his-pat. Normalne czeka się na jedną odpowiedź; czy wartownik (-i) jest czysty od raka, a my do tego czekamy na drugą, czy wycięta i przesłana do badań tkanka ma cechy węzłów chłonnych.

Kama78 (offline)

Post #16

18-09-2020 - 11:24:21

Gdynia 

Sheldon
Cześć.
Żona po drugiej operacji w poszukiwaniu wartowników. Tym razem użyto innego sposobu znakowania (nie izotopowego). Lekarz stwierdził, że się zabarwił i został wycięty. Był bardzo mały (około 3mm). Teraz czekanie (około 2 tyg.) na wynik his-pat. Normalne czeka się na jedną odpowiedź; czy wartownik (-i) jest czysty od raka, a my do tego czekamy na drugą, czy wycięta i przesłana do badań tkanka ma cechy węzłów chłonnych.

W takim razie trzymam kciuki podwójnie ok

Sheldon (offline)

Post #17

29-09-2020 - 11:17:26

Wrocław 

Cześć.
Wynik his-pat po drugiej operacji w poszukiwaniu wartownika: badana tkanka jest węzłem chłonnym, badana tkanka jest wolna od komórek rakowych. Bardzo nas to ucieszyło. Teraz konsylium i wizyta u radiologa.

Kama78 (offline)

Post #18

29-09-2020 - 12:41:49

Gdynia 

Super wieści !!!!!radocha

Sheldon (offline)

Post #19

26-10-2020 - 10:29:24

Wrocław 

Cześć.

Nastąpi (wreszcie) kolejny etap, czyli radioterapia. Radiolog zażyczyła sobie świeże usg, wszystko było ok. Żona jest już po skanowaniu ciała (TK) przed radioterapią. Teraz czeka na zaproszenie (termin, grafik), ma to nastąpić do 2-ch tygodni. Dalszą część zatem będę opisywał w którymś temacie traktującym o radioterapii.

Kama, mam nadzieję, że u Ciebie wszystko ok.

Pozdr. S

Kama78 (offline)

Post #20

26-10-2020 - 11:23:04

Gdynia 

Sheldon

Kama, mam nadzieję, że u Ciebie wszystko ok.

Pozdr. S

Czy u mnie ok? Czekam na wynik peta, bo w scyntygrafii i tk wyszło mi cos w kościach i plucu. Też juz jestem po TK przed radio, ale musimy czekac na wynik peta, bo jak jestem rozsiana, to radio nie bedzie, tylko inne leczenie.
Ale czuję się świetnie... Serio... więc te wszystkie badania to jakis matrix. Jakby mnie nie dotyczyły...

Iwona75 (offline)

Post #21

18-01-2021 - 12:04:50

8 go stycznia miałam oszczędzającą z procedurą wartownika. Czekam na wynik który zadecyduje o leczeniu NST G2(2+3+1) Hormonozależny 100%, HER2 -(+1) Ki67 do 20%.
Tyle jest z wyniku biopsji gruboigłowej wykonanej w COI. Wielkość guza 10-11 mm (przed biopsją) .
Czytam na forum o komponentach nieinwazyjnych - jednak u mnie ani w usg ani też w mammografii nie ma na ten temat nawet wzmianki...
Teraz znowu się zastanawiam czy nie powinnam definitywnie i wbrew wszystkiemu i wszystkim uprzeć się na mastektomię....
Czy te komponenty (np DCSI ) widoczne byłyby w USG lub w mammo?
Jak długo w praktyce trzeba czekać na wynik w COI? Czy dzwonić tam?
Czy orientujecie się czy ponownie wycięta zmiana będzie przebadana pod kątem HER2, Ki67% oraz hormonów a także ponownie będzie określane G?
Czy można ( i ew. w jaki sposób ) zlecić wykonanie badań także na własną rękę?

Będę wdzięczna za Waszą odpowiedź

---------------------------
BTC , T1bN0M0, G2(2+2+2) 10mm, ER ++ 100% (TS7/8), PGR +++ 100% (TS8/8), Her2 - (+1), Ki67 do 15%

lulu (offline)

Post #22

18-01-2021 - 12:48:52

k/Kwidzyna 

Materiał po wycięciu powinien być zbadany wszystkimi parametrami. Wiem, że czasem dziewczyny robiły prywatnie/w innych ośrodkach badanie.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Iwona75 (offline)

Post #23

18-01-2021 - 13:27:38

Lulu, a nie wiesz może jak zrobić dodatkowo prywatnie? Może ktoś wie?

BTC , T1bN0M0, G2(2+2+2) 10mm, ER ++ 100% (TS7/8), PGR +++ 100% (TS8/8), Her2 - (+1), Ki67 do 15%

Iwona75 (offline)

Post #24

18-01-2021 - 14:40:46

Czy ktoś ostatnio odbierała wyniki histopatu pooperacyjnego z COI w Warszawie-
Ile wyniósł czasu oczekiwania od operacji?

karina10 (offline)

Post #25

18-01-2021 - 16:38:23

Warszawa 

Iwona75
Iwona, musiałabyś się zgłosić aby wydali Ci bloczki + szkiełka.
W CO na 1 piętrze, w pionie tych dużych schodów jest pokój specjalnie do tego przeznaczon, żeby odbierać taki materiał.
Najlepiej jest do nich zadzwonić i poprosić o przygotowanie. Nie wiem tylko czy wydają bloczki zanim sami nie opiszą tych wycinków.
Ja badałam 1 miesiąc temu priv na mieście i w taki sposób wypożyczyłam wycinki.

Tomasz. (offline)

Post #26

18-01-2021 - 17:51:58

Pruszków 

Wszystkie cechy his-pat są widoczne tylko pod mikroskopem. Trzeba czekać na wyniki pooperacyjne. A zwłaszcza na marginesy wolne od choroby. Rakiem DCIS nie ma sobie co zawracać głowy, skoro jest komponenta inwazyjna. Bardziej inne czynniki są ważne. Np angioinwazja, neuroinwazja, zatory z komórek raka w naczyniach, owrzodzenia itp. One mogą zmodyfikować proces leczenia. Najważniejsze marginesy i węzły. Od tego zaczyna się dalsze strategie.

Anna córka Kasi (offline)

Post #27

18-01-2021 - 18:30:39

Warszawa 

Tomasz.
Wszystkie cechy his-pat są widoczne tylko pod mikroskopem. Trzeba czekać na wyniki pooperacyjne. A zwłaszcza na marginesy wolne od choroby. Rakiem DCIS nie ma sobie co zawracać głowy, skoro jest komponenta inwazyjna. Bardziej inne czynniki są ważne. Np angioinwazja, neuroinwazja, zatory z komórek raka w naczyniach, owrzodzenia itp. One mogą zmodyfikować proces leczenia. Najważniejsze marginesy i węzły. Od tego zaczyna się dalsze strategie.
Tomaszu, a jakie znaczenie maja zatory w naczyniach limfatycznych? O czym swiadcza? Rozumiem, ze pogarszaja rokowanie ...

Iwona75 (offline)

Post #28

18-01-2021 - 20:35:00

Kurcze Tomasz , to jeszcze coś może dojść ? Czy zatem angioinwazja, neuroinwazja, zatory z komórek raka w naczyniach, owrzodzenia nie powinny być widoczne (lub sugestie tych zmian) w badaniach USG , mammo lub biopsji przed operacją ?

Iwona75 (offline)

Post #29

18-01-2021 - 20:35:57

karina10
Iwona, musiałabyś się zgłosić aby wydali Ci bloczki + szkiełka.
W CO na 1 piętrze, w pionie tych dużych schodów jest pokój specjalnie do tego przeznaczon, żeby odbierać taki materiał.
Najlepiej jest do nich zadzwonić i poprosić o przygotowanie. Nie wiem tylko czy wydają bloczki zanim sami nie opiszą tych wycinków.
Ja badałam 1 miesiąc temu priv na mieście i w taki sposób wypożyczyłam wycinki.

A czy orientujesz się gdzie można z tym pójść? To znaczy gdzie mogę prywatnie zlecić takie badania?

karina10 (offline)

Post #30

18-01-2021 - 20:43:35

Warszawa 

Dr Jan Faryna, ul. Królowej Aldony 3, Wawa
Jeden z najlepszych specjalistów.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Ani
Gości: 434
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022