Operacja oszczędzająca

Wysłane przez Amazonki.net 

madzia_61 (offline)

Post #1

26-02-2013 - 11:53:17

Maju to nic a nic nie przeszkadza ,ja mialam akurat miesiaczke jak mnie operowano,no moze tylko niedogodnosci higieniczne ale z lekarskiego punku spoko thumbs up

b_angel (offline)

Post #2

26-02-2013 - 13:33:46

radom 

to zależy od szpitala, jakie ma zwyczaje ....
u nas na wsi odsyłali do dom pacjentki z miesiączką ....

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

aga66 (offline)

Post #3

26-02-2013 - 18:22:57

Warszawa 

Ze mną też okres poszedł do szpitala i uczestniczył w operacji więc spokoduży uśmiech Jedynym problemem wtedy może być krzepliwość krwi. Moja kiepsko krzepła i zrobił mi się krwiak w operowanej piersi, ale to pikuśchichot

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

Jolcia (offline)

Post #4

28-02-2013 - 20:28:39

Też dostałam miesiączkę w dniu operacji i wszystko przebiegło zgodnie z planem.
Nie martw się ok

maja1987 (offline)

Post #5

03-03-2013 - 19:38:09

kłodzko 

Okres juz jest przewraca_oczy trzy dni przed... ale to dobrze duży uśmiech
jade jutro!!! trzymać kciuki kwiatek

ewawlo24 (offline)

Post #6

03-03-2013 - 20:07:14

Łódź 

Maja bądź dzielna, kciuki zapewnionepociesza

Perełka (offline)

Post #7

04-03-2013 - 20:10:48

Maju spokojnie. Byłam operowana w czwartym dniu miesiączki. Trzymam kciuki. Bedzie dobrze, zobaczysz.

niepogoda (offline)

Post #8

04-03-2013 - 20:23:24

Rumia 

Po drobnych perypetiach opisanych wyżej kupiłam stanik z firmy Anita, gładki bez szyć, tylko z taką siateczką od środka i noszę grzecznie. Ale za kilka dni idę na wycięcie węzłów, zastanawiam się gdzie będzie cięcie i czy noszenie stanika będzie wogóle możliwe? Bo bez stanika to te piersi dobrze nie wyglądają, są asymetryczne i za bardzo nie mam odzieży "kryjącej", znowu trzeba coś kupić?

ToJa (offline)

Post #9

04-03-2013 - 20:35:23

Cięcie może być w różnych miejscach. Najczęściej jest pod pachą i nic a nic nie ma wspólnego z miejscami przez które "przechodzi" stanik.
Oglądałam kilkanaście "ocalałych" piersi i miejsc po wycięciu węzłów - wszystkie te miejsca były pod pachą.
Ja mam jakoś nietypowo - wygląda to tak, jakby przedłużono cięcie od guzka w stronę pachy i tamtędy wyciągnięto węzły. Usunięto mi 18 węzłów a bliznę mam tylko na piersi niezdecydowany
Nie mam teraz kontaktu z chirurgiem, bo bym zapytała jak to możliwemyśli
Jak miałam kontakt, to o tym nie myślałam oczko hm, noooo i nie wiedziałam, że dziewczyny mają pod pachą blizny po wycięciu węzłów.

Perełka (offline)

Post #10

04-03-2013 - 21:39:58

Ja miałam od razu usuwane węzły chlonne i mam osobne cięcie- pod pachą.
Zaraz po operacji kazano mi założyć biustonosz - nie przeszkadzał, nie draznił. Będziesz spokojnie mogła go nosic.

Parabola (offline)

Post #11

04-03-2013 - 22:41:50

Nowy Sącz 

Perełka
Ja miałam od razu usuwane węzły chlonne i mam osobne cięcie- pod pachą.

... ja też tak mam osobne cięcie pod pachą, ale nie nosiłam biustonosza... nikt mi tego nie kazał robić...niezdecydowany

Perełka (offline)

Post #12

04-03-2013 - 22:54:38

Też o tym nie wiedziałam i wywalilam szeroko oczy jak kazali mężowi i go przywieźć, załozyli i jeszcze miałam w tym spać. duży uśmiech

ToJa (offline)

Post #13

04-03-2013 - 23:08:05

a mi mój chirurg jeszcze przed operacja powiedział, że stanik będzie potrzebny (jeśli oczywiście nie trzeba będzie robić mastektomii)

Perełka (offline)

Post #14

04-03-2013 - 23:13:00

Mnie nikt słowem nie wspomnial. Toteż zaraz po przyjęciu do szpitala mąż zabrał wszystkie moje rzeczy do domu i nie miałam go przy sobie.
Potem musial przywieźc żonie pokrowiec na cycki.
Ale domyśla była bestia.Czul, ze te, ktore nosze, nie będa się nadawac po operacji. Poszedl do sklepu z moim biustonoszem i pani sprzedała mu bawełniany bez fiszbinek.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-03-2013 - 23:15:12 przez Perełka.

Renka623 (offline)

Post #15

07-03-2013 - 15:14:28

Nie wiem czy w dobrym wątku piszę.Miałam oszczędnościową w kwietniu 2012 ,po miesiacu poleciały wartowniki a w czerwcu pachowe.Potem zobaczylam ,ze wciągneło mi brodawkę .Jeszcze podczas chemi wyglądało to jak pępek z takim dolkiem.Teraz po lampkach zrobił mi się stan zapalny przepisano antybiotyk /radiolog mowiła ze takiego czegoś nie widziała/ i teraz po tygodniu wygląda jakby brodawkę wciągneło całkiem do srodka i się zabliżnia.Czy któraś tak miała albo ma?

Perełka (offline)

Post #16

07-03-2013 - 16:45:34

Szczerze mówiąc po raz pierwszy słysze o czyms takim. Co prawda mam znajomą, u ktorej podczas leczenia doszlo do wciągania brodawki, ale to była zupelnie inna historia.
Renka może radiolog faktycznie nie widziała czegoś takiego i trzeba to pokazac onko-chirurgowi?
Możesz tez pytanie naszemu ekspertowi. Bedziesz miała dodatkowa opinię.

ToJa (offline)

Post #17

07-03-2013 - 17:41:46

Renka, ja bym pokazała tą wciągniętą brodawkę onkologowi (póki się całkiem nie zabliźniła). Dla mnie jest to bardzo dziwne zjawisko, tym bardziej, że w zdrowej piersi jeśli jest wciągnięta brodawka, to lekarze często podejrzewając raka wysyłają na usg.
nie wiem czy pytanie do eksperta cos da - ekspert tego nie widzi, noooo chyba, ze mu fotke podeslesz oczko

caca (offline)

Post #18

07-03-2013 - 21:52:47

SŁUPSK 

Pod koniec listopada 2012 miałam "oszczędzajacą" plus ciachnięcie wszystkich węzłów.Cięcie mam w kształcie dużej litery Y,począwszy od brodawki a kończywszy wielkim uśmiechem pod pachą.Przez pierwsze trzy tygodnie po operacji nosiłam coś w rodzaju sportowego biustonosza i to tylko na rehabilitację co by się opatrunek nie przemieścił ,a po domu śmigałam bez ,co z resztą do tej pory robię.Podczas radioterapii i brachyterapii tez nie nosiłam tego "kagańca" i lekarz mnie pochwalił za to ( a moje cycochy wcale nie są małe jezor jest co nosić).Być może mój sposób ochronił mnie przed jakimiś komplikacjami po radioterapii ,skóra się bardzo ładnie goi.Dodam tylko iż codziennie smarowałama a raczej muskałam całą pierś i pachę oliwką dla dzieci "Bambino",ani kropli wody.chichot

necia35 (offline)

Post #19

13-03-2013 - 15:31:47

Witam dziewczyny ! pomóżcie mi , niedawno pisałam że u mojej mamy po operacji oszczędzającej wynik był dobry - dysplazja łagodna ale od niedawna ta piers operowana tylko nie tam co jest blizna tylko u dołu piersi jest lekko czerwona jakby wysypka to nie boli nie swedzi nie obrzmiałe nie wiem co to? czy któras tak miała ? mam nadzieję że to nic takiego bo boję się jak nie wiem myslałam że już to koniec kontrola u lekarza za 3 miesiące, a mnie teraz nurtuje te zaczerwienienie teraz jest już bledsze nie wiem co o tym sądzic ? mama mówi że może to uczulenie bo wcześniej miała tam plastry ale już od 1,5 tyg nie nosi opatrunków ?! pomocy

madzia_61 (offline)

Post #20

13-03-2013 - 16:12:59

Necia musicie pokazac piers lekarzowi onkologowi ,nie ma co czekac,my tu w tym wypadku raczej Wam nie pomozemy uśmiech

helcia48 (offline)

Post #21

21-03-2013 - 11:17:44

Witam operacje BCT miałam miesiąc temu chciałam zapytać czy jeżeli mam wykonywać masaż i rechabilitację ręki mogę korzystać
z pomocy stowarzyszenia Amazonek . Helena

Al_la (offline)

Post #22

21-03-2013 - 19:55:42

k/Warszawy 

Helenko, musisz zapytać w klubie, czy takie rehabilitacje są u nich prowadzone.
Tutaj znajdziesz kluby w Polsce [amazonki.net]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

kasiaf (offline)

Post #23

26-03-2013 - 20:49:40

SZKLARĘBA 

hmmmm dawno tu nie piasałam,w sumie roczek od operacji mi kilka dni temu stuknął
a dziś nad ranem obudził mnie ból w operowanej piersi,fakt ,że spałam akurat na tym boku ale to nie od snu
boli mnie cały dzień ,tak pod blizną ,szlag mnie trafia bo jak się łatwo domyślić różne myśli mi się kolebocą po głowie.....
w piątek mam wizytę u onka muszę się mu poskarżyć....ale sie troszkę martwięstressmutny
wcześniej tez mnie czasem pobolewała ale w inny sposób i w innym miejscu a teraz mnie napierdziela jak cholera przy byle dotknięciu..
miała Z Was tak któraś ????

- Żyj! - powiedziała nadzieja.
- Bez Ciebie nie mogę - odparło cicho życie.

ToJa (offline)

Post #24

26-03-2013 - 21:06:54

miała, miała
aż se poleciałam wtedy usg na szybko zrobić
hehe i tylko wyrzuciłam w błoto 80 zł - oczywiście nic_a_nic nie było
ale moje nerwy się uspokoiły, więc właściwie chyba jednak dobrze spożytkowałam te 8 dych uśmiech

kasiaf (offline)

Post #25

30-03-2013 - 20:18:08

SZKLARĘBA 

no więc się wczoraj poskarżyłam na bolącego cyca i na 5 kwietnia mam skierowanie na USG...
i jak zwykle okres świąteczny to dla mnie okres wyczekiwania i niepewnościniezdecydowany

Perełka (offline)

Post #26

30-03-2013 - 20:29:56

Kasiaf cycek to mnei regularnie nawala. najczęsciej na zmiane pogody. Pytałam onków czy to mozliwe. odpowiedź brzmiała - MOŻLIWE.
Jednak dla spokojności lepiej sparwdzic.

ady (offline)

Post #27

30-03-2013 - 21:26:41

mnie na... i często puchnie sad smiley poza tym ciągle coś wyczuwam- w obu!obsesja?

Ada

A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..

Przekaż 1% dla mojego bratanka: [dzieciom.pl]
Marcelek

Perełka (offline)

Post #28

31-03-2013 - 00:34:45

Ady nie wierm czy obsesja czy przeczulica. duży uśmiech
Ja operowanego do dzis nie jestem sama sobie wybadac.
A ten drugi- spoko.
Obrzęki to normalka. Wiecznie mam odbity wzorek z biustonosza. Cycek po zdjęciu stanika jest taj udekorowany , ze hej! Tylko na wystawę z nim smigać!

ady (offline)

Post #29

31-03-2013 - 14:22:00

Perełka, cycko-pisanka? smiling smileysmiling smiley

Ada

A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..

Przekaż 1% dla mojego bratanka: [dzieciom.pl]
Marcelek

kasiaf (offline)

Post #30

01-04-2013 - 20:44:30

SZKLARĘBA 

Ufff dziewczynki uspokoiłyscie mnie trochę ale na wszelki wielki sie przebadamduży uśmiech
i Perełko ja tez tak mam,że wszelakie wzorki na cycuchu mam po zdjęciu biustonoszaradocha

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 565
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022