Mastektomia radykalna

Wysłane przez Amazonki.net 

Tomasz. (offline)

Post #1

05-07-2019 - 06:42:28

Pruszków 

Z założenia leczy się pacjent. Musi on zaaprobować określone formy leczenia w tym też zgodę na operację. Trzeba powiedzieć wyraźnie- nie wyrażam zgody na operację BCT (częściową). Wyrażam zgodę na operację radykalną (z ew. jednoczasową rekonstrukcją- polecam). Jako uzasadnienie można podać, że nie godzę się na radioterapię, a to wymagane jest przy operacjach BCT. Można podać i inne uzasadnienia- poza wątpliwościami, czy lekarz "da radę" dobrze wykonać BCT.

Pollik (offline)

Post #2

05-07-2019 - 19:55:33

Warszawa 

Decyduje pacjentka, BCT jest bardziej niż mastektomia popularna na zachodzie, (kobiety podobno bardziej o siebie dbają i to dlatego wnerwiony - taki pogląd w wywiadzie z chirurgiem widziałam) Niemniej jeśli kobieta nie chce BCT - nie wydaje mi się, żeby mieli prawo zmusić. Być może odgórnie zakładają, że każdej kobiecie zależy na zachowaniu piersi. Zasadniczy błąd.

Wyląduję, zrobię pierwszy krok i kolejny, i kolejny...
mastektomia prawostronna z węzłami wartowniczymi.
rak przewodowy naciekający hormonozależny G1, pT1c N0(sn). ER i PgR 100%. PS =5, IS=3, CS=8. HER2- . Ki 67 5%
Od 20 stycznia 2017 Tamoxifen

tiflufnu (offline)

Post #3

06-07-2019 - 22:50:23

Wrocław 

Dziekuje bardzo serdecznie - bedziemy walczyc o radykalna z radioterapia, jesli sie nie zgadza, zaplacimy prywatnie za radio

Invasive carcinoma NST G3 KI67: 80%, Potrójnie ujemny. cT2cN0 - IIa. . 13/08/2019 Operacja oszczędzająca z wycięciem 5 węzłów wartowniczych. 26/08/2019 Wynik histopatologiczny: Brak utkania raka po leczeniu indukcyjnym. Zatory z komorek raka w naczyniach limfatycznych i żylnych w sąsiedztwie guza nieobecne. Liczba zbadanych węzłów chłonnych: 5. Liczba węzłów chłonnych bez komórek raka: 5/5.
stadium po operacji: ypT0pN0pMx

IFLO (offline)

Post #4

07-07-2019 - 18:42:29

Pruszków 

Potrzebuję pomocy w interpretacji wyniku pooperacyjnego. Zabieg zmniejszenia zdrowej piersi, jako symetryzacja po mastektomii radykalnej chorej piersi.
W opisie mikroskopowym: w wycinkach pobranych z podejrzanego ogniska stwierdza się utarcie grubościennych naczyń krwionośnych (AE1/AE3 -, Desmin +, p63 -)
W opisie mikroskopowym - Na przekroju o budowie wlóknisto - tłuszczowej bez zmian ogniskowych. W jednym z pozostałych fragmentów podejrzane ognisko o średnicy 0,4 cm.
Nic nie moge znaleźć w necie, oprócz anglojęzycznych artykułów, z których niewiele rozumiem...

Rak inwazyjny zrazikowy, podtyp Luminalny A, złosliwość G2, e-kadheryna 0%, oba receptory 100%, Her2 - 0%, Ki67 - <14%, wielkośc 3,9x1,8 cm, od czerwca 2018 letrozol Aromek
Wyniki histopatlogiczne
Guz pierwotny ypT/m/1c , okoliczne wezły liczba ocenianych 4, zajetych 0 - ypNO/sn/ , przerzuty odległe pMx

zosia70 (offline)

Post #5

11-07-2019 - 04:57:13

witajcie dziewczyny,
napiszcie proszę czy i w jakim ośrodku na NFZ praktykowana jest obustronna mastektomia w ramach jednej operacji, mutacja musi być na pewno potwierdzona, moje pytanie czy w ogóle taki zakres podczas jednej operacji wchodzi w rachubę?

zosia70 (offline)

Post #6

11-07-2019 - 05:18:01

dodam jeszcze, że chodzi mi o jednoczasową mastektomię prewencyjną drugiej piersi w ramach jednej operacji t.j. przy amputacji chorej piersi, pozdrawiam wszystkich

IFLO (offline)

Post #7

11-07-2019 - 07:34:39

Pruszków 

Lekarz chirurg juz widział moje wyniki. Wszystko jest w porządku. Dalej do przodu, pozdrawiam Was wszystkie smiling smiley

Rak inwazyjny zrazikowy, podtyp Luminalny A, złosliwość G2, e-kadheryna 0%, oba receptory 100%, Her2 - 0%, Ki67 - <14%, wielkośc 3,9x1,8 cm, od czerwca 2018 letrozol Aromek
Wyniki histopatlogiczne
Guz pierwotny ypT/m/1c , okoliczne wezły liczba ocenianych 4, zajetych 0 - ypNO/sn/ , przerzuty odległe pMx

Pollik (offline)

Post #8

11-07-2019 - 17:01:59

Warszawa 

Cieszę się, trzymaj tak dalejbuziak

rak przewodowy naciekający hormonozależny G1, pT1c N0(sn). ER i PgR 100%. PS =5, IS=3, CS=8. HER2- . Ki 67 5%

Marzenak (offline)

Post #9

17-07-2019 - 12:07:43

Neuss /Tczew 

Witam kwiatek, mam super wiadomosc po zakonczeniu chemioterapii moj gad zginal meloman, poprostu juz go nie ma- robili wszystkie mozliwe badania i i jest Tot radocha, a dalsze leczenie tak wyglada : po wielkiej naradzie madrych glow zadecydowano ,ze bedzie operacja usuniecia wezlow chlonnych pachowych ; potem radio - 5 tygodni i na koncu mastektomia z rekonstrukcja piersi - wszczepia mi implant. Czy ktos mial taki sposob leczenia ?? Port do chemii ma zostac jeszcze przez rak do 2 lat. Operacje usuniecia wezlow mam zaplanowana na 30.08 . Prosze trzymajcie kciukiprosi. No i od dzis lyknelam 1 tabletke Tamoxyfen-u.

renatar (offline)

Post #10

17-07-2019 - 12:39:54

sieradz 

Marzenak to super że zniknął. Takiej kolejności leczenia nie przypominam sobie u nikogo ale myślę że masz kompetentnych lekarzy z otwartymi umysłami.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Marzenak (offline)

Post #11

17-07-2019 - 12:53:36

Neuss /Tczew 

No wlasnie zastanawia mnie ten sposob leczenia , 2 razy Op, narkoza itd, nie rozumiem dlaczego nie zaproponowali radio a potem operacji z jednoczesnym usunieciem wezlow chlonnych ?..

dziubas (offline)

Post #12

17-07-2019 - 17:25:50

Gdańsk 

MarzenaK! serce a ja nie słyszałam o takiej kolejności: najpierw radio a potem operacja!!! szok ale ja sie właściwie się nie znam i nie chce sie tu mądrzyć! trzymam kciuki za pomyślna operacje i leczenie!!! ok

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-07-2019 - 17:26:31 przez dziubas.

Katarzynka1988 (offline)

Post #13

17-07-2019 - 21:14:40

Braunschweig  

Witam. Ja milam najpierw chemie przedoperacyjna , potem operacja 28.06 usunięcia piersi i węzła i jednoczenie rekonstrukcja (implant ) i teraz 6 sierpnia konsultacja kiedy zacznę radioterapię .

Marzenak (offline)

Post #14

18-07-2019 - 08:45:16

Neuss /Tczew 

No to zaczynam sie bac niezdecydowany, dlaczego taka mam kolejnosc . Czytalam i z tego co sie okazjue to wiekszosc miala operacje i potem radio… Interesuje mnie czy taka moja inna kolejnosc operacji i radio wplynie na jakosc leczenia.
Jak widze np.u Katarzynko1988 mozna usunac piers z wezlami z jednoczesna rekonstrukcja , a potem radio, a w moim przypadku dla lekarzy bylo lepiej rozbic operacje , bo im implant by przeszkadzal w radioterapii.

dziubas (offline)

Post #15

18-07-2019 - 08:50:06

Gdańsk 

Marzenak! serce zanim zaczniesz sie bać poczekaj co Tomasz Ci na ten temat napisze! takprosi

Katarzynka1988 (offline)

Post #16

19-07-2019 - 14:42:52

Braunschweig  

Ja mam koleżankę która jest dwa lata po radioterapii i piersi po rekonstrukcji są bardzo ładne , nic się z nimi nie dzieje , może w Niemczech stosują inne implanty gdzie radioterapia nie ma wpływu na ich wygląd .

Marzenak (offline)

Post #17

28-07-2019 - 20:18:14

Neuss /Tczew 

Witajcie , jutro rano ide do szpitala, we wtorek operacja usuniecia wezlow chlonnych... mam stressa. Trzymajcie kciuki i kto moze to prosze o modlitwę.

Zdziwiona71 (offline)

Post #18

28-07-2019 - 20:25:58

Bialystok 

Marzenak, trzymam kciukiserce i napewno się pomodle za Ciebie. Będzie dobrze, musi być pociesza

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-07-2019 - 20:28:45 przez Zdziwiona71.

Marzenak (offline)

Post #19

21-10-2019 - 08:05:28

Neuss /Tczew 

Witajcie kwiatek, melduje sie ze radioterapia zakonczona 24.09 , skora nie ucierpiala na tych naswietlaniach , jedynie jedna strona jest troche ciemniejsza. W piatek bylam u ginekologa, robil mi USG i mowil ze cysta ktora byla wczesniej to zniknela , ale tez powiedzial ze Endometrium jest 3 … poza tym wszystko ok . W grudniu znowu kontrola i cytologia ( co 3mce ). Nie krwawie od marca tego roku przez chemie i od lipca biore Tamoxifen 20, czytalam ze sa 4 stopnie endometrium i 3 i 4 sa wskazaniem do operacji . Wiecie cos na ten temat ? Czyzby moj ginekolog to zlekcewazyl?. Od 2 dwoch tygodni mam tez bole w okolicy ledzwiowej. Jutro mam operacje - mastektomie z jednoczesna rekonstrukcja stres, trzymajcie kciuki.

Krynia58 (offline)

Post #20

22-10-2019 - 18:00:47

Warszawa 

3 stopień endom etrium, czy też ma ono grubość 3 mm? Bo to różnica.

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Pollik (offline)

Post #21

23-10-2019 - 20:33:41

Warszawa 

Marzenak, mam nadzieję, że wszystko odbyło się bez niespodzianek, i że masz się dobrze. Pozdrawiam serdeczniebuziak

Marzenak (offline)

Post #22

24-10-2019 - 18:49:36

Neuss /Tczew 

Witajcie . Pisze ze szpitala z komórki ( mogą jakieś dziwne znaki wyskoczyć jakby co....) . Jest wszystko ok, operacja się udała . Pierś super , mówiłam ze chce tez taka druga ... Port tez wyciągnięty i prawdopodobnie jutro do domu . Cieszę się jak wariatka , ze to już koniec leczenia i będzie wszystko dobrze. Jeszcze tylko aby ten drenaż wyciągnęli i finito. Potem jeszcze zobaczymy jakie były wyniki badania histopatologicznego guza. Poza tym Kryniu , właśnie ginekolog nie powiedział czy 3 mm , czy 3 stopień , tylko określił 3 i ze super ze już cysty nie ma. Rano obchód i zmykam do domku . Pozdrawiam i odezwę się .

Zdziwiona71 (offline)

Post #23

24-10-2019 - 19:14:50

Bialystok 

Marzenak, to super że już po wszystkim. Życzę Ci dużo zdrówka brawoserce

Marzenak (offline)

Post #24

26-10-2019 - 15:22:55

Neuss /Tczew 

Witam wszystkich serce, ja od wczoraj w domku , ale z " butelka" . W poniedzialek kontrola i w srode maja mi ten drenaz sciagnac radocha. Jeszcze mam pytanko , kiedy mozna po operacji z implantem cwiczyc fitness lub podobny sport( bo musze co nieco zgubic )?, bo przybralo mi sie w czasie chemioterapii i biorac Tamoxifen.

Marzenak (offline)

Post #25

01-11-2019 - 13:25:55

Neuss /Tczew 

Melduje sie ponownie, otoz w srode bylam u lekarza, drenaz sciagniety , ale niestety lekarz powiedzial mi ze podczas operacji przeoczyli, zapomnieli wyciac jeszcze okolice sutka ,bo tez jest tez zainfekowany przez rozrost raka. Tak wiec czeka mnie znowu operacja 08.11.br wnerwiony, przez zaniedbanie lekarzy i beda mi wycinac okolice sutka i zobacza w jakim jest to stanie i byc moze beda musieli usunac mi sutek. Na sama mysl o lezeniu znowu w szpitalu, cisnienie mi sie podnosi…. Mam nadzieje ze nic nowego znowu nie wyskoczy i zakoncze w koncu to leczenie . bezradny
Teraz z innej beczki : Mam juz wyniki histopatologiczne guza i Prosze o wyjasnienie jak to wyglada:
ypT2( 30mm) ypNX L0 V0 Pn0 R0 (7,4 mm) G2
p Tis( 40mm) RX G2

Pollik (offline)

Post #26

01-11-2019 - 15:33:31

Warszawa 

nosz kuźwa!! Co to za lekarz??? Trzymaj się kochana dzielnie, kciuki i pozdrowieniabuziak
na wynikach nie znam się za bardzo, więc nic nie podpowiem. całuski

lulu (offline)

Post #27

05-11-2019 - 13:47:34

k/Kwidzyna 

Za moich czasów były inne określenia, tych nowych nie znam. Jedynie co znajome to G2, jeśli to jest to samo co znam, to znaczy, że średniaczek, bo skala jest od G1 do D3. Też miałam G2 .

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 369
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018