Mastektomia profilaktyczna

Wysłane przez Amazonki.net 

Agaba190 (offline)

Post #1

24-05-2018 - 07:04:35

k/Warszawy 

[www.tvn24.pl]

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Agaba190 (offline)

Post #2

29-11-2018 - 08:19:30

k/Warszawy 

[www.tvn24.pl]

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Al_la (offline)

Post #3

29-11-2018 - 23:05:53

k/Warszawy 

Czekam uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ZoZi (offline)

Post #4

19-12-2018 - 19:47:13

forumowicz poszukuję dziewczyn, które przeszły profilaktyczną mastektomię. Jestem przed podjęciem decyzji i chciałam pogadać...Mam BRCA1

ZoZi (offline)

Post #5

21-12-2018 - 10:39:20

bezradny nie ma żadnej? a są takie, które miały obustronną mastektomię z jednoczesną rekonstrukcją?
Może dziewczyny wypowiecie się...
Ja już zagubiłam się w tym wszystkim. Od lat wiem, że mam BRCA1. Po ostatniej przygodzie stwierdziłam, że to chyba jakiś znak i postanowiłam poddać się profilaktycznej mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją. Byłam na prawdę zdecydowana, tym bardziej, że Pani dr.z Poradni Genetycznej jest jak najbardziej na Tak. Pojechałam na konsultację do chirurga onkologa, chciałam tak po ludzku pogadać, poradzić się. Pan dr. odradza operację. Jestem pod ścisłą kontrolą Poradni Genetycznej, mam regularne badania ale ciągle się boję. Mam już dosyć tego wyczekiwania...czy to już ten moment, czy zachorowałam. Nie lubię swoich piersi.
Zalecenia są, żeby usuwać..? W telewizji sprzeczne informacje, jedni mówią o usuwaniu. Inni wręcz przeciwnie. Masakra.
Co o tym sądzicie?
W sumie ewentualna amputacja piersi po zachorowaniu to zupełnie inna historia, bo węzły, chemioterapia itd. Duże obciążenie plus stres.
Z drugiej strony bardzo wysokie ryzyko zachorowania ale usuwa się zdrowy organ..
Zadałam pytanie ekspertowi na forum ale nie mam jeszcze odpowiedzi. Chodzi mi tylko o zalecenia, stanowisko lekarzy w tej kwestii. Ciężko to zrozumieć jak jedni mówią, że zalecenia są żeby usuwać a inni, że to niepotrzebne.niezdecydowany

Tomasz. (offline)

Post #6

21-12-2018 - 11:14:07

Pruszków 

ZoZi
Od lat wiem, że mam BRCA1.
Napisz do Justyna81 [amazonki.net]
Ma mutację jak Ty i walczy zarówno z rakiem jajnika jak i rakiem piersi.

nell885 (offline)

Post #7

21-12-2018 - 11:14:33

Poznań 

Witaj! Jestem po obustronne profilaktyczne mastektomii. Jestem bardonzadowolana z wyglądu swoich piersi po operacji. Mam 33 lata i jeśli stalabym jeszcze raz przed podjęciem decyzji czy poddać się operacji bez namysłu zrobiłbym to poraz drugi. Wszystko zależy od tego jakie masz podejście czy mega się stresujesz przed każdym badaniem, czy myślisz cały czas o tym, że możesz zachorować??? Trzeba sobie zdać sprawę z tego że te piersi nie nie będą czuły tak jak naturalne ale mimo wszystko bardzo się cieszę, że to zrobilam????

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #8

21-12-2018 - 11:44:35

Józefosław  

Ja jestem również po obustronnej mastektomii z jednoczasowa rekonstrukcja. Pisze na priv jeśli mogę coś pomoc. Nie jestem lekarzem ale o doświadczeniu swoim mogę opowiedzieć????

ZoZi (offline)

Post #9

21-12-2018 - 12:07:49

forumowicz dziękuję Tomaszukwiatek
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 570
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018