Mastektomia profilaktyczna

Wysłane przez Amazonki.net 

Perełka (offline)

Post #1

22-05-2013 - 00:04:43

No przeczytałam.
Faktycznie pseudo ekspertów w dziedzinie onkologii nam nie brakuje.
Najwięcej mają jednak do powiedzenia ci, ktorzy z rakiem nie mają nic wspólnego.
Jesli ratowanie zdrowia i życia bierze sie za fanaberię to o czym i z kim rozmawiac na ten temat?
A może by tak tych panów zaprowadzić na paliwtywkę ? Niech sobie popatrzą !
Może wowczas coś zrozumieją?
A tak w ogóle to punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Gdyby ich żony, matki, córki mialy walniete geny to ręczę, że pomijając kolejki załatwialiby im takie zabiegi wykorzystując wszelkie kanały i znajomości, a implanów mogłaby im pozazdrościc sama Angelina Jolie. Nagle by zaczeło im sie śpieszyć bo by chcieli wygrać wyścig z czasem i rakiem.
Póki sprawa ich nie dotyczy będą ciemniakami i tyle.
Oglądałam tez program pana Lisa. Szkoda mi było kobiety siedzacej z boku, ktorej odmawia się zabiegu i mammografii. Ale taka jest rzeczywistość. Może będe niesprawiedliwa wobec pani I. Santor, ale myslę, że ona nie musiałaby sie przebijac przez takie trudnosci przez jakie przebija się tamta młoda kobieta.
Dla nas chleb powszedni to : kilometrowe kolejki, odległe terminy, traktowanie pacjenta jak numerka w statystyce, brak czasu dla pacjenta, oszczędzanie na badaniach kontrolnych, nie informowanie o badaniach genetycznych itd itd itd.
Jednym słowem szara rzeczywistość a nie kwiatki.
Jesli chodzi o profilaktykę to powtórzę raz jeszcze to wielka bujda.
Mammograficzne badania przesiewowe robi sie od 50 do 69 roku życia i to raz na 2 lata. Ile z nas zachorowało przed 50-tką?
Ile z amazonek jednego roku miała gites mammografię a w nastepnym była już wypaśna gadzina? Pomijam tu znany nam wszytskim fakt, że prawidłowe badanie piersi to mammografia + USG, ponieważ badania te się wzajemnie uzupełniają.
To ma być ta profilaktyka raka sutka?
Badania mammograficzne obowiązuja od 35 roku życia. Czemu widełki są 50-69?
USG piersi? Wiele sobie robi na własny koszt ( o ile kogos stac) bo wybulić skierowanie od lekarza to dla wiekszości wyższa szkoła jazdy.
Jak nie widomo o co chodzi to chodzi o kasiorę, a parwda jest taka że im wiecej sie na nas oszczędzi tym lepiej dla skarbu państwa. A jak pierdykniemy w kalendarz przed czasem to też sam zysk. Zarobi ksiądz, grabarz, kwiaciarka, sklepy z odzieżą dla żałobników, zakład pogrzebowy ( wszyscy poza księdzem odprowadzą podatek ), ZUS nie będzie musiał się martwic kto zapracuje na naszą emeryturę. MSZ nie bedzie wyliczał kasiory na badania itd. i będzie gitara.
A wiecie co? Moja teściowa jest z tych szczęśliwych, które wygrały. W sierpniu będzie obchodzic 34 rocznicę od operacji.Była leczona za komuny. Miała super opiekę. Leki wydawała za darmo szpitalna apteka, miała wszelkie możliwe badania, ktore kontrolowały jej leczenie. Dzięki nim dowiedziała się o meta do wątroby. Kiedy zasyczała na ból gnatów od razu miała scyntygrafię. Nie użerała się z ZUS-sem. Z marszu dostała II grupę inwalidzką. Jak jest teraz? Jak jej słucham to czasem mnie ściska w dołku z zazdrości. Ja skarże się na ból gnatów i o scynty moge sobie pomarzyć a na prywte mnie nie stać.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 22-05-2013 - 00:09:10 przez Perełka.

Anna57 (offline)

Post #2

22-05-2013 - 09:37:37

Jarosław 

Perełko brawo , brawo brawobrawo
Bardzo trafnie to napisałaś .
Podpisuję się pod Twoim postem obiema rękami .tak

Renka623 (offline)

Post #3

22-05-2013 - 15:17:47

Brawo Perełko ale czy to cos da?

maryla (offline)

Post #4

27-05-2013 - 15:48:33

gdzieś w górach... 

Tak myślę...co teraz powiedziałby były minister Piecha ??

[wiadomosci.gazeta.pl]

Perełka (offline)

Post #5

27-05-2013 - 15:54:26

Jak znam zycie - zdania by nie zmienił

magda2411 (offline)

Post #6

27-05-2013 - 17:15:19

Olsztyn 

Z tą Angeliną to się zastanawiam, czy Ona jajniki też usunęła... tam ryzyko ma znacznie większe zachorowania (BRCA1 zwiększa ryzyko raka piersi 10-krotnie, a raka jajnika 30-40-krotnie), a i do wykrycia rak jajnika dużo, dużo trudniejszy niż rak piersi???

Perełka (offline)

Post #7

27-05-2013 - 17:19:13

Madziu nie śledzę z uwagą tego tematu. Moja teściowa mi mówiła, ze tv powiedzieli, że ma się poddac operacji usunięcia jajników i jajowodów. Ale powtarzam, ja tego osobiście nie słyszałam.

Wioletta (offline)

Post #8

27-05-2013 - 18:58:00

Ciechanów 

Jajniki ma usuwać Angelina w następnej kolejności,natomiast dzisiaj zmarła na raka piersi rodzona siostra jej mamy więc chyba podjęła słuszną decyzję...

bozena_stanczyk (offline)

Post #9

27-05-2013 - 19:08:02

Tomaszów Mazowiecki 

I chwała jej za to,decyzja właściwa .ok

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-05-2013 - 19:11:45 przez bozena_stanczyk.

mea (offline)

Post #10

27-05-2013 - 20:36:30

Piaseczno 

Też właśnie o tym usłyszałam w wiadomosciach. Decyzja w 100% słuszna, na jej miejscu zrobiłabym to samo.

With or without you...

nenar (offline)

Post #11

12-04-2014 - 18:40:53

Czaplinek 

Dziewczyny podgrzewam watek, ktora zrobila mastektomie profilaktyczna?

dana23 (offline)

Post #12

12-04-2014 - 19:07:39

Gdańsk, Saarbruecken 

Nenar,w pewnym sensie ja-moja prawa pierś była w porządku, według lekarzy do obserwacji (mikrozwapnienia),ja jednak zdecydowałam się na mastektomię podskórną. Pozdrawiam serce

Jolcia (offline)

Post #13

12-04-2014 - 22:08:08

Nenar, podgrzewane jest niedobrespinning smiley sticking its tongue out
Poczytaj wątek od początku, albo pytaj po prostu, co chcesz wiedzieć, bo jeśli tylko lista osób Ci potrzebna, to ja też się wpisuję smiling bouncing smiley

nenar (offline)

Post #14

12-04-2014 - 22:39:33

Czaplinek 

Jolciu,donosze ze watek przeczytany od deski do deski smiling smiley
Pytalam poniewaz od ostatniego wpisu troche sie pozmienialo
Juz duzo sie dowiedzialam a jak mi czegos bedzie brakowac bede pytac przewraca_oczy

Danula72 (offline)

Post #15

08-06-2014 - 12:41:20

Warszawa  

A co Panie powiedzą na fakt, ze poradnia genetyczna przy COI nie ma podpisanej umowy na rezonanse. Moja Mama z BRCA1 (7lat temu G3,ujemny) nie może być na kontroli bo brak kontraktu... Od stycznia slyszy:"proszę zadzwonić za miesiąc". I o czym my tu marzymy?

magda2411 (offline)

Post #16

08-06-2014 - 18:55:11

Olsztyn 

Danula, skierowanie mama dostaje z poradni genetycznej i rezonans może zrobić gdzie indziej, w czym problem? Swoją drogą, mam mutację i ani razu nie miałam RM (przez 7 lat). uśmiech

Danula72 (offline)

Post #17

09-06-2014 - 13:06:52

Warszawa  

Wpisałam tą"ciekawostkę", by pokazać nasze realia.
Pozdrawiam

maryla62 (offline)

Post #18

09-07-2014 - 20:31:31

Siedlce 

Witam, jestem po usunięciu macicy z przydatkami z powodu raka. Po 6 chemiach teraz w remisji. Mam uszkodzony gen BRCA2 w związku z tym iż mam mnustwo torbieli i zwapnień w obu pierswiach lekarz zaproponował mi obustronną mastektomie z jednoczesną odbudową. Okazało się w tym szpitalu nie robią tego na NFZ. Może któraś z pań zna taki szpital, prosiła bym o adres. Może adres jakiejś kliniki prywatnej bo jestem zdesperowana i jak by to były nie za duze koszty, to może prywatnie.

Gizi (offline)

Post #19

09-07-2014 - 22:34:07

Warszawa 

Marylka, nasz forumowy ekspert dr Czerniawski robi takie operacje na NFZ jak jest mutacja. Przyjmuje w Warszawie. Napisz do niego na forum. Wiem to co piszę na 100%, byłam u dr i chciałam mieć taką operację. Wszystko było już dograne, czekałam na wyniki genetyczne.

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

maryla62 (offline)

Post #20

10-07-2014 - 17:02:22

Siedlce 

Dziękuję Ci kochana za poradę, już napisałam do doktora. Pozdrawiam

Gizi (offline)

Post #21

10-07-2014 - 21:48:59

Warszawa 

Marylka, ja Cię przepraszam ale dopiero teraz doczytałam że Ty masz mutację BRCA2, a NFZ płaci chyba tylko przy BRCA1. Zobaczymy co odpowie dr Czerniawski. Ale niestety coś mi się kołacze po głowie, że ta refundacje tylko przy BRCA1.

maryla62 (offline)

Post #22

16-07-2014 - 11:26:17

Siedlce 

Dostałam odpowiedź od doktora, już umówiłam się na wizytę.Dziękuje za wsparcie

Al_la (offline)

Post #23

26-08-2014 - 10:36:29

k/Warszawy 

[serwisy.gazetaprawna.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Gizi (offline)

Post #24

26-08-2014 - 16:36:52

Warszawa 

Alunia, Ty jesteś niesamowita z tym wyszukiwaniem.
Ja byłam umówiona na taki zabieg w ramach NFZ, czekaliśmy tylko na wynik genetyki. Okazało się że genetykę mam ok. no i zabieg się nie odbył, ale jak najbardziej jest możliwy. Mnie konsultował dr Czerniawski.

hundzik1 (offline)

Post #25

22-10-2014 - 10:59:49

w listopadzie mam profilaktyczna mastektomię u dr.Czerniawskiego w Warszawie. Potrzebuje do tego jakiegoś zaświadczenia od psychologa/psychoonkologa. U mnie w mieście jest tylko zwykły psycholog. Czy któraś z Was pamięta co było napisane na takim zaświadczeniu? Jak ono ma wyglądać?

Jolcia (offline)

Post #26

22-10-2014 - 11:25:45

A doktor nie zaproponował Ci jakiegoś psychologa? Ja od razu z gabinetu doktora Czerniawskiego poszłam do gabinetu psychologa. Porozmawiałyśmy o wszystkim i o niczym i tyle. Nie wiem co pisała na zaświadczeniu, bo tam, gdzie ja się leczę, akurat się znają i mieli to załatwić między sobą.
W każdym bądź razie takie zaświadczenie o tym, że jesteś świadoma, że usuwasz sobie zdrową część ciała, jest niezbędne.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 22-10-2014 - 11:26:28 przez Jolcia.

hundzik1 (offline)

Post #27

22-10-2014 - 13:04:05

Nie zaproponował, bo chyba w tym Magodencie nie ma psychologa i muszę sama znaleźć.

Jolcia (offline)

Post #28

22-10-2014 - 13:36:56

Ja też byłam w Magodnecie na Fieldorfa. Była tam psycholog. Zadzwoń i zapytaj doktora jeszcze raz.

hundzik1 (offline)

Post #29

22-10-2014 - 13:58:39

Dzwoniłam przed chwilą, kiedyś był u nich psycholog, teraz nie ma.

Jolcia (offline)

Post #30

22-10-2014 - 14:31:50

Ups no to musisz poszukać na własną rękępociesza
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 355
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018