Mastektomia profilaktyczna

Wysłane przez Amazonki.net 

hundzik1 (offline)

Post #1

06-11-2014 - 21:12:52

I już po, wczoraj zabieg, dziś już w domu. Czuję się super.

Jolcia (offline)

Post #2

07-11-2014 - 08:11:50

Hundzikok

dana23 (offline)

Post #3

07-11-2014 - 20:32:58

Gdańsk, Saarbruecken 

okhot smiley

danuśka1 (offline)

Post #4

08-11-2014 - 12:00:51

brawo Hundzik

Danula72 (offline)

Post #5

08-11-2014 - 14:59:18

Warszawa  

Brawo! Dalszej pomyślności!!!!!!!

justyna81 (offline)

Post #6

12-11-2014 - 14:06:22

brawo

nenar (offline)

Post #7

08-03-2015 - 20:47:00

Czaplinek 

Mam się stawić 7 maja w Gryficach, 8 maja operacja ....

Idka82 (offline)

Post #8

07-04-2015 - 00:30:18

okolice Warszawy 

Ja też jestem nieszczęśliwa posiadaczką zmutowanego brca1. Jestem zdecydowana na profilaktyczną mastektomię drugiej piersi jak tylko wydobrzeję po pierwszej która czeka mnie w następny poniedziałek... Od genetyka miałam informacje że w Warszawie nikt mi tego nie zrobi na nfz dlatego ze niezmiernie cieszę się czytając tu w wątku że jednak jest ktoś kto się tego podejmuje.

Mój świat na blogu
amammazonka.blogspot.com

iwusiak (offline)

Post #9

18-09-2015 - 17:07:31

Warszawa 

Dzisiaj na kontrolnej wizycie u chirurga po operacji zapytałam o możliwość wykonania profilaktycznej mastektomii to powiedział, że w Polsce nie refunduje się takiej operacji i polecił mi wizytę u..
Psychiatry:-o Spytałam, że to chyba żart, ale stwierdził,że potrzebny papierek, zrobiłam dziś badania genetyczne i na.głowie stanę aby usunąć dół i drugą pierś

dziubas (offline)

Post #10

18-09-2015 - 17:43:59

Gdańsk 

:duzy_usmiech az odetchnełam z niedowiarekulga, bo od razu pomyslalam, ze moze kolejny "niedouczony lekarz"!
a swoja droga to po prostu farsa, ale radze ci skoro jest taka mozliwość-lec do psychiatrry, to nic strasznego-tez człowiek i powinien zrozumieć ze te durnowate przpisy sa z ksiezyca!załamka

doubleD (offline)

Post #11

18-09-2015 - 18:33:17

London 

co do wizyty u psychiatry albo psychologa to jest to do pewnego stopnia standard medyczny u mnie w uk. chociaz moja sytuacja byla troche inna, nie jest jestem BRCA1/2 pozytywna i moja mastektomia profilaktyczna prawej piersi byla dla mojego komfortu psychicznego i efektu kosmetycznego co bylo dla mnie bardzo wazne, mam lekka obsesje na punkcie symetri. przeszlam konsultacje z psychologiem ktory sprawdzil czy jestem w pelni swiadoma co robie ;-)

co jest lekko symptomatyczne to kiedy lekarze rekomenduja czasem juz lekko przestarzale opcje ktore tez mozna zakwalifikowac jako 'nadprogramowe nadleczenie' np pomysl wycinania wezlow chlonnych w przypadku mikroprzerzutow to zadne konsultacje nie sa potrzebne grinning smiley

marzusia (offline)

Post #12

18-09-2015 - 20:28:19

Cieszyn 

IWUSIAK mam ochotę zrobić to samo co Ty ale trzeba troche okrzepnąć po tym leczeniu,psychiatra mi nie dziwny bo od kilkunastu lat biorę antydepresanty między innymi dlatego,że mam kancerofobię i to związaną wlaśnie z rakiem piersi.

Jolcia (offline)

Post #13

19-09-2015 - 10:49:22

Iwusiak, wizyta u psychiatry klinicznego to kolejny standard przy profilaktycznej operacji.
Ja mam mutanta i przed zrobieniem profilaktycznej musiałam taką rozmowę z psychiatrą przejść. Szpital chce mieć podkładkę na piśmie, że jesteś świadoma tego, że usuwasz zdrową część ciała. Ale nie stresuj się, to naprawdę formalność.

I w Polsce jak najbardziej refunduje się takie operacje. Jeśli Twój lekarz będzie się nadal upierał, że nie, to poproś, żeby dał Ci to na piśmie.
W którymś wątku, nie mogę teraz znaleźć, chyba Hundzik pisała o swojej korespondencji z NFZ w tej właśnie sprawie.

fianiebieska (offline)

Post #14

19-09-2015 - 12:52:21

Warszawa 

Z tego co zrozumiałam rozmawiając z moją lekarką, prócz chorej prawej piersi, mają mi usunąć też profilaktycznie lewą. Jestem bardzo zadowolona, po pierwsze jestem z mutacją brca2, po drugie to nie chcę mieć po prawej na płasko, a po lewej wielki cyc wiszący, już wolę być całkiem płaska

fianiebieska opowiada

Jolcia (offline)

Post #15

20-09-2015 - 10:23:17

Jolcia
W którymś wątku, nie mogę teraz znaleźć, chyba Hundzik pisała o swojej korespondencji z NFZ w tej właśnie sprawie.

Znalazłam [amazonki.net]

Nie daj się zbyć iwusiak ok

marzusia (offline)

Post #16

20-09-2015 - 19:07:01

Cieszyn 

rzeczywiście to fatalne odczucie, o którym pisze FIANIEBIESK,znam to z autopsji

Majinka (offline)

Post #17

21-09-2015 - 21:04:35

Czechy 

Dziewczyny ja mam mutację i w Czechach są jak najbardziej na TAK za usunięciem drugiej zdrowej piersi w tym samym czasie co chorej.
Moja znajoma z chemii, która nie ma mutanta też ma równocześnie z chorą piersią usuniętą i zdrową na własne życzenie i nikt się nie sprzeciwiał, wszystko na fundusz.

Mój chirurg twierdzi, że to jest najlepsza decyzja. Dla mnie brak jednej piersi czy dwóch już było bez różnicy. Najważniejsze było zminimalizować ryzyko wzniku raka w drugiej piersi. Nie chciłam przeżywać po drugie tego samego, chemia itd.. Mojej decyzji nigdy nie żałowałam. żałuję tylko, że nie zdążyłam sobie zrobić profilaktycznej mastektomii z jedoczesną rekonstrukcją.

Rekonstrukcję piersi mam wyznaczoną za rok we wrześniu metodą Diep flap. Już się nie mogę doczekać. Oczywiście wszystko na fundusz.

iwusiak (offline)

Post #18

25-09-2015 - 15:06:15

Warszawa 

W jakim terminie można wykonać mastektomie profilaktyczna Po radykalnej

sylwia323 (offline)

Post #19

29-09-2015 - 18:23:40

Witam wszystkich, mam mutację genu BRCA1 leczę się w WCO Poznań Garbary dzis byłam na wizucie gdzie założono mi onkologiczną karte i mam się zastanowić nad profilaktyczną mastektomią piersi. Mam pytanie gdzie jest wykonywany taki zabieg wraz z rekonstrukcją i jak dlugo sie czeka prosze o pomoc

justyna81 (offline)

Post #20

15-04-2016 - 00:43:50

Ja długo byłam myślałam odnośnie profilaktycznej mastektomii i byłam za obserwacją. Obserwacja może i jest skuteczna ale tak naprawdę to badanie co pół roku czasem nie wystarcza. Nawet jeśli się regularnie badamy to po kilku miesiącach czy po pół roku można mieć całkiem sporego guzka. Tym bardziej, że rezonans nie jest standardem. Najlepiej się nie zastanawiać i usunąć i się nie martwić. smiling smiley

iwonaxk (offline)

Post #21

15-04-2016 - 13:45:54

Łódź 

zależy kto ma jaką psychike; ja jestem pierwsza do cięcia

iwonaxk (offline)

Post #22

15-04-2016 - 13:46:31

Łódź 

ja miałam po roku

daka (offline)

Post #23

01-06-2016 - 19:27:18

Jestem po operacji oszczedzającej piersi prawej,rak inwazyjny G3,her dodatni,w trakcie chemii 4xac,piersi mnie bolą,usg -w obu piersiach pojedyńcze torbiele,zrobiono mi też mamografię -wynik za parę dni.\Chciałabym zrobić obustronną mastektomię,ale lekarz woli obserwować i czekać ale ostatecznie zgadza się na prawą tą operowaną,ale konieczna opinia psychologa,psycho.chyba jest za ale zasugerowała że może przydatne byłyby badania genetyczne[rak piersi był w rodzinie]ale dla mnie to tylko odwlekanie w czasie,skoro i tak już zachorowałam na raka,proszę o informacje czy musze mieć te badania żeby zabieg był refundowany przez nfz i jakie i ile kosztują takie badania.w obu piersiach mnogie mikrozwapienia...mam skończyć chemie i wtedy na komisje czy mnie zakwalifikują -jak ich przekonać-poradzcie,dla mnie utrata piersi[małe] jest mało ważna,póki co węzły czyste,a uważam że tylko ten zabieg daje mi największą szansę na przeżycie i odpowiednie leczenia...

jagodula (offline)

Post #24

01-06-2016 - 19:31:44

Sławkow 

jablkoJeśli będziesz miała skierowanie do poradni genetycznej to za badanie nie płacisz ale musisz się uzbroić w cierpliwość, bo to trochę trwa. Prywatnie cena zależy od zakresu badania. Mastektomia profilaktyczna jest refundowana przez nfz jeśli masz mutacje.stres

Agaba190 (offline)

Post #25

09-06-2016 - 20:33:13

k/Warszawy 

Jagodula, chyba nie masz racji. Mastektomia profilaktyczna, jak na razie, nie jest w tzw. koszyku świadczeń (nawet mając mutacje genów). Nie dalej jak 3 tygodnie temu pytałam o to chirurga onkologa. Trzeba występować do NFZ o zgodę na refundację.
[www.gazetawroclawska.pl]
To artykuł z października 2015 roku.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

jagodula (offline)

Post #26

09-06-2016 - 21:11:01

Sławkow 

jablkoAgabo jestem 2 miesiące po operacji. Nic nie płaciłam.Może zależy od szpitalamyśli

Agaba190 (offline)

Post #27

10-06-2016 - 08:31:28

k/Warszawy 

Może wystąpili o refundację?. Trudno powiedzieć . Jestem zainteresowana tym tematem i będę go dalej drążyć.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

skrzypaczka (offline)

Post #28

18-06-2016 - 18:29:16

Gdańsk 

Hej dziewczyny! ja jestem po podwójnej profilaktycznej mastektomii wraz z rekonstrukcją. Operacja dwuetapowa, rozlozona na 4. Wszystko zrefundowane bez pism do NFZ.
Operacje mialam teraz w kwietniu i maju wiec jestem na swiezo. Kolejne wrzesien pazdziernik. Wiecej opisuje w zakladce o mnie. Jakbyscie mialy jakies pytania, piszczcie!
Pozdrawiam Was serdecznie!
Magda

"Tyle było dni do utraty sił,
Do utraty tchu tyle było chwil,
Gdy żałujesz tych, z których nie masz nic,
Jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że...
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy,
Ważnych jest kilka tych chwil , tych na które czekamy"

tosia73 (offline)

Post #29

15-02-2017 - 22:02:11

Jak masowałyście pierś po profilaktycznej mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją protezą silikonową? Boję się, aby nie dopuścić do złogów chłonki. Proszę o pilną odpowiedź.

AnnaSaw (offline)

Post #30

16-05-2018 - 11:25:49

Witamsmiling smiley

Zapraszam do obejrzenia ciekawego programu na temat mastektomii profilaktycznej i rekonstrukcji piersi.
Dr Artur Bocian zajmuje się takimi zabiegami, myślę że warto obejrzeć i dowiedzieć się czegoś więcej w tym temacie.
Emisja najbliższy piątek 18.05 o 22:30

[www.tvnstyle.pl]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 401
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018