Operacje i zabiegi ginekologiczne

Wysłane przez Amazonki.net 

Lilianeczka (offline)

Post #1

23-02-2018 - 10:20:29

Sobieszewo 

hej kochane, ja miałam podejrzenie raka szyjki macicy .. pierwsza kolposkopia dała nie jasny wynik , więc trzeba było powtórzyć. w drugiej wyszły zmiany nowotworowe nie złośliwe. Terapia hormonalna zadziałała i udało się uratować moją "kobiecość".. niestety o drugim dziecku mogę tylko pomarzyć, ze względu na ryzyko nawrotu choroby sad smiley

julcia.1966 (offline)

Post #2

13-03-2018 - 19:15:57

Ostrołęka 

Mam trochę nietypowe pytanie... myśli

Czy po usunięciu całkowitym narządu rodnego z węzłami może zachodzić taka reakcja jak po usunięciu węzłów pachowych tj. obrzęk limfatyczny / nurtuje mnie to/. Może ktoś coś wie?bezradny

Agaba190 (offline)

Post #3

13-03-2018 - 19:44:37

k/Warszawy 

Nie wiem (a właściwie nie jestem pewna), ale napiszę. U człowieka jest bardzo dużo węzłów chłonnych - podobno nie wiadomo dokładnie ile - przyjmuje się, że niepowiększone węzły chłonne ważą łącznie około 2 kg. Największe to podżuchwowe, przyuszne, pachwinowe i pachowe. Wycięcie części wewnętrznych (w jamie brzusznej - bo rozumiem, że o takie Co chodzi) węzłów chłonnych nie powinno powodować żadnych problemów. Pozostałe węzły przejmują rolę tych usuniętych. Mój Tata przy wycinaniu jelita grubego z powodu raka miał usunięte okoliczne węzły chłonne (chyba 4 sztuki). Nie miał żadnych problemów z tym związanych. Natomiast jeżeli usuwają pachwinowe węzły to może wystąpić obrzęk nogi i powinna być wprowadzona terapię p/obrzękową.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Ewa46 (offline)

Post #4

16-03-2018 - 15:02:31

Szczecin 

Mój ojciec również miał tak samo jak u Taty Agaby190. Żadnych negatywnych odczuć. Fakt, nie miał usuwanych węzłów pachwinowych.

justyna81 (offline)

Post #5

16-03-2018 - 15:54:48

Mogą być problemy. Czytałam na forum syrenki, że dziewczyna miała masaże bo jej puchła muszelka. Sama czuję różnicę gdy wkładam bieliznę uciskającą na pachwiny. Może wystąpić problem z nogą tzw słonowacizna ( jeżeli dobrze pamiętam) - noga bardzo puchnie. Na youtube widziałam filmiki z ćwiczeniami na pachwiny.

justyna81 (offline)

Post #6

16-03-2018 - 15:59:55

Lilianeczka smiling smiley cieszę się, że udało Ci się uratować kobiecość smiling smiley i że zmiany nie były złośliwe. smiling smiley Najważniejsze jest zdrowie.

anita70 (offline)

Post #7

08-06-2018 - 08:15:23

Miesiąc temu z powodu torbieli jajników, mięśniaka i polipów usunięto mi macicę z przydatkami. Teraz zaczynają mnie dopadać objawy menopauzy. Wiem, że mając raka hormonozależnego nie mogę stosować htz i roślinnych fitoestrogenów. Czy są jakieś inne dozwolone środki, które mogę zastosować, a które złagodzą objawy menopauzy?

Krystyna1978 (offline)

Post #8

18-04-2019 - 14:17:44

po biopsji wykryto u mnie raka hormonozależnego. Jestem po zabiegu oszczędzającym i węzeł wartowniczy.
czekam na wynik.
Będę mieć radio i hormony.

w przypadku których nowotworów wskazane jest usuwanie jajników.
w jakich przypadkach.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 19-04-2019 - 11:09:51 przez myszka.

Tomasz. (offline)

Post #9

18-04-2019 - 22:24:09

Pruszków 

Przede wszystkim w rakach z mutacją BRCA.
Inne wskazania to jednoczesny rak hormonalnie zależny piersi i choroba narządu rodnego (np. endometrioza)
Warto pamiętać, że w raku o dużej hormonozależności mamy dużą korzyść z leczenia antyhormonami. Dziś obowiązuje zasada, że minimum 5 lat, z tendencją do 10 lat. W efekcie czego osoba w wieku ok. 40 lat, zdeterminowana do leczenia wejdzie w klimakterium na lekach. I tu kluczowe pytanie- czy stosujemy analogi GnRH (menopauza farmakologiczna) czy decydujemy się na owariektomię, wiedząc, że w II i III linii leczenia (a też czasami w pierwszej) jajniki muszą być wyłączone z funkcji. Niełatwa to decyzja i należy się w temacie skonsultować z innym onkologiem i ginekologiem. W razie decyzji o owariektomii warto przeleczyć się 6-7 miesięcy analogiem GnRH (np. Reseligo) i wtedy, po inwolucji- dokonać zabieg laparoskopowo.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 307
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018