Kto się operował w Gliwicach, proszę o pomoc.

Wysłane przez naomi78 

naomi78 (offline)

Post #1

22-07-2014 - 12:49:30

Gliwice 

Witajcie
Bardzo proszę o informacje odnośnie operacji w IO w Gliwicach.
Czy któraś z Was była tam operowana i moze polecić chirurga, który operował?
Operację mam ustaloną 12/13 sierpnia. Mało czasu więc proszę pilnie o ewentualne namiary i info. na ten temat.
Z góry dziękuję ;-)

Nie zaczniesz nowego rozdziału, jeżeli w kółko będziesz czytać poprzednikwiatek

Barankowa1963 (offline)

Post #2

04-08-2014 - 08:46:44

Opolskie 

My się juz kontaktowałyśmysmiling smiley Ja byłam operowana w Gliwicach....lekarza nazwiska nawet nie pamiętam....wszystko poszło ok...i obsługa świetna..ty;lko jedno ale ,ze szybko wyrzucają do domusad smiley ale może tak ma być??? Trzymać będę za Ciebie kciuki...Gliwice , lekarze mają dobrą opinię ..nie martw się będzie dobrze!!!!!

anetam (offline)

Post #3

15-09-2014 - 06:55:19

Podłączm się pod pytanie Naomi. Czy ktoś operowany w Gliwicach może cos więcej powiedzieć. Mam zaplanowana mastektomie radykalna + oczywiście węzły. Nie znam nazwiska chirurga który będzie operował aż do przyjęcia na oddział. Nie wiem czemu. Czy wy też tak miałyscie? Różne opinie mi się obily i nie wiem czy nie lepiej poszukać chirurga w innym szpitalu czy jednak właśnie trzymać się Gliwic choćby nie wiem co.

justyna81 (offline)

Post #4

15-09-2014 - 18:34:17

W Gliwicach zastosowano takie procedury, żeby skrócić kolejki.
jeśli będziesz mieć w planie leczenia naświetlania, to lepiej zostać w Gliwicach. Po naświetlaniach skóra nie nadaję się często do rekonstrukcji z zastosowaniem ekspandera czy dwu etapowej( z wymianą na silikon)

W Gliwicach rekonstruują tylko swoje pacjentki, jak ktoś się leczył gdzie indziej bardzo trudno się dostać tam na rekonstrukcję ( normalnie na NFZ nie przyjmują) możesz o tym poczytać w wątku gdzie się rekonstruować.

Jak nie będzie naświetlań a chciałbyś mieć krótszy termin na operacje to możesz iść gdzie indziej.
W Mikołowie dr Gruszka robi mastektomie z jednoczasówką i jeszcze w Jaworznie powinni robić jednoczasówki. ( skoro robią rekonstrukcje)
Wiem, ze w szpitalu na Ceglanej też się robi mastektomie ( i wnioskując ze składu lekarskiego podejrzewam, że tylko mastektomie). Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli chciałabyś iść gdzie indziej, dobrze jest wcześniej iść na wizytę prywatną do lekarza czy ordynatora i "dopytać" o wszytko.
Tylko tyle wiem.

co do węzłów chłonnych to się nie orientuje na 100% ale ktoś pisał, że teraz lekarze oceniają przy operacji. Jak były czyste to profilaktycznie wycinają wartownika a resztę zostawiają.
ale czy tak jest to niech Ci jeszcze inne osoby potwierdzą. buzki

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 15-09-2014 - 18:37:39 przez justyna81.

justyna81 (offline)

Post #5

15-09-2014 - 18:58:26

jeszcze dopisze, że
jeśli miałabyś mieć ciachane wszystkie węzły to doradziłabym taki ośrodek, gdzie nie wyrzucają od razu do domu tylko zaraz po zabiegu jest rehabilitacja. Tak było CO w Bielsku - Białej. ( trzeba by dopytać, gdzie jeszcze jest).
(Ja w tym CO po operacji byłam 9 dni ).
po Gliwicach czy innego tego typu ośrodkach, gdzie nie ma rehabilitacji po operacji należy się rehabilitacja poszpitalna w sanatorium.

trzymam kciuki

anetam (offline)

Post #6

15-09-2014 - 22:25:36

Dzięki za odzew.
Niestety węzły mam zajęte. A jednoczasówka u mnie odpada. Mam mieć radioterapię. No i na rekonstrukcję to nie wiem czy się zdecyduje. W końcu to kolejna operacja, a niedawno przeszłam cesarke, po której i tak dobrze było. A tu za chwile kolejna operacja. Tym razem cycuszka wytna i nie tylko zresztą. Podejrzewam że będzie gorzej jak po cesarce z dojściem do sprawności. A mój skarb będzie mnie przecież potrzebował. A tu jeszcze radioterapia. Oj tego tyle jest i człowiek nie wie czy tak powinno być. Czy dobrze jest prowadzony przez lekarzy. Po prostu się nie znam.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 15-09-2014 - 22:29:01 przez anetam.

AnetaiIza (offline)

Post #7

15-09-2014 - 22:44:04

Będzin 

Moja siostra miała operacje w Gliwicach.
Tak jak ty przeszla najpierw chemioterapie.
Iza tez nie wiedziała kto ja będzie operowal, ale wszystko się odbylo dobrze.
Jako ze od zawsze miała problemy z krzepliwoscia krwi wiec ja przetrzymali trochę dluzej, ale szew jest ladny, pani rehabilitantka na drugi dzień po operacji od razu przyszla, pokazala ćwiczenia i kazala cwiczyc.
Także było ok.

justyna81 (offline)

Post #8

16-09-2014 - 00:00:57

jak miałaś węzły zajęte to ciachną wszystkie. Tak trzeba, niestety.
W Gliwicach są najlepsi lekarze od rekonstrukcji ( Gliwice robią też z pleców, z pośladków i TRAM, oferta full wypas).
Poza tym to w Gliwicach robili przeszczep twarzy. Kto wie, może za jakiś czas będą tam robić operacje odtwórcze węzłów ( już dzisiaj wstrzykuje się tam tłuszczyk z komórkami macierzystymi). To jest mocny argument za Gliwicami.

buzki

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-09-2014 - 00:07:17 przez justyna81.

ewa 65 (offline)

Post #9

16-09-2014 - 00:17:19

W Gliwicach robią rekonstrukcje ale nie stosuja implantów silikonowych i nie stosuja ekspanderów .Tyle mi powiedziano tam na wizycie .
Całą resztę jak pisze justyna81 -tak .

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-09-2014 - 00:18:33 przez ewa 65.

KasiaHalina (offline)

Post #10

17-09-2014 - 19:10:06

Będzin 

A długo czekałyście na wyznaczenie operacji i przyjęcie na oddział?

anetam (offline)

Post #11

19-09-2014 - 13:25:51

KasiaHalina ja termin od konsultacji wyznaczony miałam z ponad 2 misiacznym wyprzedzeniem. Jestem w trakcie chemii przed operacyjnej. I to od niej zależało czy w ogóle mogę mieć juz operacje. Jednak przez odległy termin będę miała dolozona dodatkową chemie, której nie mogę juz znieść. Brrr od samego myślenia chce mi się płakać. A gdyby była operacja szybciej to bym skończyła tak jak było planowane.

KasiaHalina (offline)

Post #12

05-10-2014 - 14:38:07

Będzin 

Po piatkowej wizycie na konsultacji chrurgicznej w Gliwicach, lekarz zalecił operację i kazał poszukać sobie innego szpitala bo w IO "terminy rozciągają się jak guma z majtek". Wybrałyśmy dra Gruszkę i jutro mamy u niego wizytę. Mam nadzieję, że szybko wyznaczy termin bo obie z Mamą mamy już tego czekania dosyć. Chcemy żeby w końcu zacząć leczenie.

justyna81 (offline)

Post #13

05-10-2014 - 23:01:55

thumbs up trzymam kciuki

ewa 65 (offline)

Post #14

21-10-2014 - 19:32:07

W czwartek 23 października będę w Gliwicach na kontroli na I szym piętrze-może ktoś będzie też w tym dniu ?

wioletta1985 (offline)

Post #15

25-05-2017 - 10:32:18

Witam czy ktoś leczył się w Gliwicach u dr Maciejewskiej?

Kuba (offline)

Post #16

26-05-2017 - 14:21:46

Gogolin 

Wiem jedynie, że ta Pani Doktor była przewodniczącą konsylium po operacji Babci. Od ciotki, która pracuje w IO słyszałem, że dobra jestuśmiech Ale przyjmuje chyba tylko w poradni, bo nie figuruje jako personel w jakiejkolwiek klinice.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 299
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018