Lekarz i badania w Poznaniu. Proszę o porady i pomoc.

Wysłane przez waraai 

waraai (offline)

Post #1

10-12-2014 - 00:29:45

Poznań 

Witajcie, kochane.

Szczerze mówiąc, nie wiem od czego zacząć i jak formułować poprawne pytania - czytam, szukam, grzebię i w zasadzie nadal nie wyszłam z lasu niewiedzy.

Jestem w posiadaniu guzka, którego odkryłam zupełnie niedawno.
Jutro mam USG - prywatnie, bez konsultacji.

Bardzo proszę o sugestie, podpowiedzi, naprowadzenie, co powinnam zrobić dalej?
Jak szukać onkologa w Poznaniu?
Czy przez poradnie (potrzebuję skierowanie?), czy prywatnie, czy może jakoś inaczej na NFZ.
Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić: ginekolog, chirurg onkolog, onkolog kliniczny.
I gdzie w Poznaniu zrobić to w miarę szybko.

Wertuję internety od wielu godzin i szczerze mówiąc faktycznie nie wiem gdzie i do kogo się udać.

Ogromnie proszę o pomoc dziewczyny, które leczą się, bądź leczyły się w Poznaniu.

[guzek jest, nie chce zniknąć i ogromnie zależy mi, by poznać moje piersi z dobrym specjalistą].

Pozdrawiam ciepło,
Magda.

jano0244 (offline)

Post #2

10-12-2014 - 01:32:56

Mrągowo 

Nie jestem z Poznania, więc nie pomogę Ci w namiarach na odpowiednich lekarzy, ale...

Idziesz zrobić USG, to bardzo dobrze.
To pierwsze podstawowe badanie, mam nadzieję, że trafisz na prawdziwego doświadczonego lekarza-radiologa, a nie pierwszego lepszego posiadacza aparatu USG. Jeśli jest dobrym lekarzem, to zapewne wszystko Ci wyjaśni, a w razie potrzeby odpowiednio zasugeruje dalsze działania.
Pamiętaj, że większość zmian w piersiach, to zmiany niegroźne, więc zamartwianie się na zapas jest wysoce niewskazane.
Oczywiście wszystkie "znaleziska" należy zdiagnozować, ale musisz mieć też na uwadze, że "czytanie, szukanie, grzebanie w necie" będzie napędzać Twoją wyobraźnię, a ta, jeśli jest mocno rozkręcona, potrafi całkiem niepotrzebnie całą kupę strachu napędzić.

Nas dwoje, choroba tylko jedna...

Al_la (offline)

Post #3

10-12-2014 - 10:33:32

k/Warszawy 

Tu masz szpitale i ośrodki, w których leczą się nasze użytkowniczki [amazonki.net]
Kiedy klikniesz w nazwę ośrodka, zobaczysz kto się leczy oraz adres strony internetowej ośrodka - poczytaj, zadzwoń.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

waraai (offline)

Post #4

11-12-2014 - 17:45:03

Poznań 

Dziękuję Wam ogromnie za informacje. smiling smiley

Byłam na USG. Wynik - BIRADS 1. Czyli dobrze.
Guzek jest już jakiś czas - no, wiem o nim od 3 tygodni raptem ;] - inne zmiany w gruczołach piersiowych raz są, raz ich nie ma, ale on jest. I dziad boli. Ot, taka kuleczka.

Radiolog powiedział, że to tkanka gruczołowa, że ma echogeniczność dokładnie taką, jak inne gruczoły. Wszystko cacy. Ale obserwować i za kilka mcy znów USG.

W zasadzie liczę na to, że się wstąpi.

Pozdrawiam ciepło. smiling smiley

Al_la (offline)

Post #5

11-12-2014 - 19:08:41

k/Warszawy 

ok

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Maja048 (offline)

Post #6

11-12-2014 - 19:58:23

Wronki 

Witaj...wynik ok Ja się leczę od 14-tu lat w WCO Garbary. Na początku jeździłam do Poradni Chirurgii Onkologicznej I / właśnie dzisiaj zarejestrowałam się ponownie bo mam znamię do wycięcia.../. Operował mnie /mastektomia i rekonstrukcja/ dr Wasiewicz. B.dobry lekarz przeszedł do Centrum Medycznego HCP...dr Kobylarek...przez pierwsze 3 lata prowadził mnie ws WCO. Ja jestem zadowolona z WCO...W razie pytań napisz na priv ...odpowiem...Pozdrawiam buzki

danuśka1 (offline)

Post #7

12-12-2014 - 11:53:17

Waraai, dopiero dzisiaj przeczytałam Twój wątek. U mnie było tak: po mammo i usg robiłam prywatnie biopsję(żeby szybciej). Jak przyszły wyniki
dostałam skierowanie do chirurga onkologa. Poszłam do WCO i wizytę miałam już po tygodniu a potem się potoczyło w miarę szybko (operację nawet o tydzień przekładałam bo...stwierdziłam, że muszę na wakacje pojechać przed leczeniem). Cały czas jestem w WCO, nieraz na nich psioczę, ale ogólnie nie jest źle. Na lekarzy też nie narzekam.W razie potrzeby pytaj buziak A wynik masz ok
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 420
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022