pierwsza wizyta w CO

Wysłane przez iwusiak 

iwusiak (offline)

Post #1

11-01-2015 - 14:57:21

Warszawa 

witam
pierwszą wizytę mam w CO 14 godz.9/30 gabinet 22, ale z tego co tu czytam. to należy jeszcze ponownie się udać do rejestracji( mimo, iż telefonicznie rejestrowałam). Więc o co tu chodzi?
Czy podczas pierwszej wizyty otrzymam już zalecenia dot. leczenia, typu operacja czy chemia przedoperacyjna lub radioterapia?
Czy wyznaczają kolejną wizytę? i jaki jest czas oczekiwania?
Jeśli termin będzie długi to czy mogę spróbować w innym szpitalu, może na Szaserów, czytałam pozytywne opinie
A może w innych szpitalach poza Warszawą są szybsze terminy?
Czy będę miała zrobione na miejsce badania i tego samego dnia będzie diagnoza?Proszę o pomoc
iwona
ps. może któraś z Was będzie 14 w CO to więcej się dowiem
Iwona

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-01-2015 - 08:09:53 przez myszka.

Agaba190 (offline)

Post #2

11-01-2015 - 20:17:21

k/Warszawy 

Może odezwą się dziewczyny, które aktualnie leczą się w CO.
Z tego co pamiętam , ale to było 10 lat temu to :
Tak, trzeba stanąć w kolejce do rejestracji pomimo, że telefonicznie ustaliłaś wizytę. Generalnie przed każdą wizyta trzeba przejść przez rejestrację. Zorientuj się, bo może jest rejestracja pierwszorazowych pacjentów. Muszą założyć kartę i sprawdzić Twoje ubezpieczenie.
Ja na pierwszej wizycie ( przyszłam z własnym wynikiem biopsji ) miałam zrobioną mammografię i USG. I zostałam zapisana na operację. Czekałam na nią 6 tygodni.
Jeszcze zanim wyszłam ze szpitala, po operacji, dostałam skierowanie na rehabilitację. Musiałam się sama na nią zapisać. Na wypisie ze szpitala miałam podaną datę kiedy mam przyjść na zdjęcie szwów i wtedy dostałam wyniki hist-patu oraz informację kiedy mam się zgłosić do lekarza od chemii. Po trzeciej chemii zapisałam się do lekarza radioterapeuty (od naświetlań), bo ja miałam operację oszczędzającą i musiałam mieć naświetlania. Okazało się, że powinnam to zrobić już po pierwszej chemii, ale nikt mnie o tym nie poinformował. Ledwo udało mi się załatwić termin tych naświetlań.

Ale podkreślam to było 10 lat temu. Może coś się zmieniło na lepsze. Generalnie nie polecam CO, bo to kombajn i jesteś tylko przedmiotem a nie podmiotem.
Polecam Wieliszew (tam operowana była moja siostra). I z tego co czytałam tutaj na forum dziewczyny polecają Otwock (ale nie wiem czy tam wykonują operacje raka piersi, czy tylko można tam przejść chemioterapię i radioterapię).

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Baśka73 (offline)

Post #3

11-01-2015 - 23:32:43

Warszawa 

Witaj
Ja jestem ze świeżych pacjentek. Przed pierwszą wizytą trzeba zgłosić się do rejestracji dla pacjentów pierwszorazowych. Tam spiszą wszystkie dane. Ważne aby mieć skierowanie od lekarza z NFZ bo ja miałam z lux medu i był problem (potraktowali mnie jako pacjentke bez skierowania). Też byłam umówiony na 9:30 ale tam zasada kolejki kto pierwszy ten lepszy wiec weszłam do gabinetu ok 11. Przyszłam z mammografia i gdybym miała skierowanie mogłabym mieć biopsje tego samego dnia. Ale musiałam przyjechać jeszcze raz ze skierowaniem.
Po biopsji 2 tyg czekałam na wynik i od wyniku 6 tyg na operację ale teraz były święta i nowy rok.(dużo wolnego)
Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

libra1 (offline)

Post #4

11-01-2015 - 23:43:33

Wedlug mnie w CO czeka sie miesiac na operacje. Tak czekaly wszystkie dziewczyny z ktorymi bylam na oddziale.

iwusiak (offline)

Post #5

12-01-2015 - 08:09:11

Warszawa 

libra1
Wedlug mnie w CO czeka sie miesiac na operacje. Tak czekaly wszystkie dziewczyny z ktorymi bylam na oddziale.
O to strasznie długo, a jak pożniej będzie już za późno? Czy przez miesiąc rak się bardziej nie rozwinie?Badzo się boję

iwusiak (offline)

Post #6

14-01-2015 - 18:23:41

Warszawa 

szukałam wątku gdzie wpisać moje wiadomości, nie znalazlam wiec wpisuje tu
dzisiaj byłam na Ursynowie, gab. 3 dr T. Majewski, miałam biopsje i rtg klatki, następna wizyta 30 stycznia i dr ma mnie skierować do :"chemika" na chemie przed operacyjna; pytałam sie czy nie można od razu zrobić mastektomii ale niestety nie, guz jest wielkości 4 cm.
Czy znacie może dr. Majewskiego? Jaki jest?
I jak chemie stosuje się najczęściej przed operacja?
A muszę jeszcze prywatnie zrobić echo serca
Gdzie mozna najszybciej?
iwona

debora48 (offline)

Post #7

15-01-2015 - 16:49:22

Kozienice 

Byłam w podobnej sytuacji kilka lat temu, dr Majewski przekaże dokumentację do gab. chemioterapii, pierwszy raz to raczej nie będziesz miała wlewu, bo to będzie konsulatacja z innym lekarzem od chemii, który będzie cię prowadzil do operacji. Przed każdą chemią masz być nadczczo, bo rankiem robione są badania krwi, połyka się bodajże 8 tabletak /zapomniałam nazwę/, dostaję się zlecenie/kartę/ i z nią się wjezdza na 5 piętro, tu sa pokoje gdzie podaja chemie. Trwa to około 2 godzin.
Po skończonej chemii nie musi cię operować dr T Majewski, możesz sobie wybrac lekarza.buzki

ryjek_darek (offline)

Post #8

02-04-2015 - 16:16:00

Kozienice 

Dołącze się do pytanie, ktoś poleca dr Tadeusza Majewskiego jesli chodzi o operację czy może jakiegoś innego chirurga onkologa polecic możecie?

ryjek_darek (offline)

Post #9

02-04-2015 - 23:14:22

Kozienice 

Dodatkowo chciałbym zapytać kogo polecacie z CO jeśli chodzi o opieke podczas chemioterapii. Mama prawdopodobnie będzie pod opieką P. Elżbiety Brewczyńskiej. Czy to dobry wybór? Koleżanka z pracy napomniała mi o pani doktor Agnieszka Jagiełło - Gruszfeld. Nie wiemy na kogo się zdecydować sad smiley

Al_la (offline)

Post #10

03-04-2015 - 10:42:18

k/Warszawy 

O dr Brewczyńskiej nic nie słyszałam. Dr Gruszfeld polecam ok
Polecam również dr Lemańską.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ryjek_darek (offline)

Post #11

03-04-2015 - 11:06:41

Kozienice 

A czy dr Lemańska gdzieś przyjmuje prywatnie, żeby póśjć na konsultację... Druga sparawa mama ma sie zgłosic do dr Brewczyńskiej celem rozpoczęcia leczenia/chemii czyli domniemywam, ze pani dr będzie lekarzem prowadzącym. czy ktos sie orientuje jak wygląda w takiej sytuacji zmiana lekarza prowadzącego?

Al_la (offline)

Post #12

03-04-2015 - 11:24:19

k/Warszawy 

Musisz poszukać w necie. Ja znalazłam dr Lemańską (i dr Gruszfeld) tutaj [www.onkolmed.pl] ale przy nazwisku dr Lemańskiej jest uwaga "urlop do odwołania". Najlepiej zadzwonić i się dowiedzieć.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ryjek_darek (offline)

Post #13

03-04-2015 - 11:33:11

Kozienice 

Dwie panie dr które polecała mi znajoma to właśnie dr Lemańska i dr Gruszfeld, pierwsza własnie na urlopie do odwołania u drugiej byłem juz na wizycie konsultowac wyniki i wydaje się bardzo miła(no ale w leczeniu nie tylko o to chodzi). A procedura zmiany lekarza prowadzącego w Co jak wygląda?

Anna57 (offline)

Post #14

03-04-2015 - 11:37:44

Jarosław 

Właśnie jestem zapisana na maj do dr Brewczyńskiej .Znam ją z paru wizyt . Chciałam do dr Lemańskiej ,ale się nie udało .bezradny

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 536
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022