Szpital w Knurowie

Wysłane przez joanka_p 

joanka_p (offline)

Post #1

24-03-2015 - 23:02:55

ODDZIAŁ ONKOLOGICZNY
Ordynator Oddziału: dr n med. Stefan Szelc

Mam prośbę o informację na temat tego szpitala (albo tego lekarza). Lekarka, która robiła mi USG, skierowała na mammografię a ostatnio robiła mi biopsję gruboigłową wstępnie zaproponowała tę placówkę do dalszego leczenia (nawet jeżeli mój guz nie okaże się nowotworem złośliwym to uważa ona, że guz należy ze względu na jego wielkość usunąć).
Niestety poza ogólnymi informacjami nie znalazłam żadnych opinii o tej placówce.
Jeżeli okaże się, że jest to jednak nowotwór złośliwy to czy nie lepiej leczyć się w jakiejś większej placówce?
Zaraz po wynikach z biopsji czyli na początku przyszłego tygodnia będę rozmawiała z prowadzocą mnie lekarką i pewnie będę musiała podjąć jakąś decyzję wolałabym się więc wcześniej przygotować.

Przed fontannami perłowymi noc winogrona gwiazd rozdaje
Znów wędrujemy ciepłą ziemią, znów wędrujemy ciepłym krajem...

K.K. Baczyński

wiwibis (offline)

Post #2

25-03-2015 - 15:10:10

knurów 

czytałam teraz o Tym lekarzu opinie ma dobre.Wiesz ja mieszkam rzut beretem od tego szpitala ale lecze sie w Gliwicach bo wtedy oddział był jeszcze nieczynny, alemoim zdaniem mniejsza placówka to nie bedzie takich problemów z kolejkami jak w Gliwicach,ale sam szpital ma rózne opinie ,Ja jezdze na kontrole do Gliwic ale z lekarza prowadzacego nie jestem zbytnio zadowolona straszny buc.

joanka_p (offline)

Post #3

26-03-2015 - 08:46:10

Dziękuję bardzo za informację. Mniejsze placówki to mniejsze kolejki, ale obawiam się czy nie będzie tam ograniczona możliwość leczenia, mniejsze placówki mogą mieć np. ograniczony dostęp do nowych terapii - nie mam pojęcia jak to wygląda w praktyce. Na forum np. wyczytałam, że szpital w Gliwicach do rekonstrukcji przyjmuje tylko pacjentki, które były tam operowane. Nie chciałabym ograniczać sobie możliwości leczenia już na samym początku.

K.K. Baczyński

wiwibis (offline)

Post #4

27-03-2015 - 12:11:19

knurów 

Joanko tak o rekonstrukcji tez to słyszałam.Powiem Ci ciezko jest podjac decyzje gdzie sie leczyc.A wiesz dla kazdego kazdy lekarz ma inne podejscie inny np na niego narzeka dla innego znowu jest superr.

joanka_p (offline)

Post #5

27-03-2015 - 14:00:07

Na razie jestem umówiona na poniedziałek na wizytę by omówić wyniki biopsji gruboigłowej... Może rzeczywiście najważniejszy jest w tej chwili termin ewentualnego zabiegu a nie myślenie już o leczeniu lub rekonstrukcji. Jeżeli trafię do Knurowa to będę mogła się podzielić wiedzą na jego temat z innymi. Na razie pozostaje mi czekać... Najgorsze jest to czekanie na wyniki, które właściwie już są i leżą sobie w jakiejś szufladzie, ale zobaczę je dopiero w poniedziałek smutny

K.K. Baczyński

Maura (offline)

Post #6

27-03-2015 - 17:49:48

wroclaw 

Joanko pozdrawia pacjentka zaprawiona w diagnostyce i leczeniu.Jezeli o leki NFZ refunduje leki takie same w kazdym osrodku na terenia PL. Problem jest raczej w doswiadczeniu lekarza i osrodka leczniczego. Na calym swiecie zaleca sie leczyc choroby onkologiczne w centrach onkologicznych.Maja wieksza liczbe pacjentow ,spotykaja sie z nowotworami niezlosliwymi jak i zlosliwymi w szerszym zakresie rodzajow nawet tych rzadko wystepujace np.1-2% . SZczegolnie chodzi o operacje oszczedzajace teraz tak popularne.Dobry operator powinien robic 50 operacji rocznie np. przy nowotworach piersi co gwarantuje poprawnosc i skutecznosc operacji a wiec mniejsze ryzyko powiklan,docinek itp.Ja sie lecze w CO i jest taki wymog ze badania diagnostyczne uznaja tylo te robione u nich ewentualnie przez ich lekarzy ale pracujacych tez w poradniach prywatnie.To ma sens.Moga zrobic odrazu rekonstrukcje w czasie operacji oszczedzajacej jezeli nie ma przeciwskazan. Maja tez specjalistyczny sprzet albo umowy z innym osrodkiem ktory dla nich na ich zlecenie potrzebne badanie zrobi. Pacjenta to nie obchodzi...ma termin ,karetke i uzgodniona godzine.Pozdrawiam i zycze powodzenia i jak najlepszych wynikow.

joanka_p (offline)

Post #7

30-03-2015 - 09:18:38

Mauro, dziękuję bardzo za wiadomość. Dzisiaj idę na wizytę (wyniki z biopsji), w tym samym ośrodku przyjmuje również onkolog z Gliwic, jeżeli wyniki z biopsji będą złe to wiem, że będę miała konsultację onkologiczną, spróbuję więc tak to zorganizować by ewentualnie trafić do Gliwic. Jeżeli natomiast będzie to tylko kwestia wycięcia guza to zdecyduję się na Knurów.

K.K. Baczyński
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 595
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022