Z własnej tkanki - Płat TRAM

Wysłane przez Amazonki.net 

Halinka (offline)

Post #1

22-01-2017 - 23:35:31

Dwukrotnie rekonstruowałam się we Wrocławiu (w różnych szpitalach) i specjalnego biustonosza nie miałam/nie musiałam/nie kazano. Równie dobrze sprawdził się amazonkowy.
Pas na pewno przy TRAM/DIEP konieczny.

Renata_72 (offline)

Post #2

23-01-2017 - 17:48:54

Wrocław 

Dzięki, może kwestia stanika zależy od lekarzy, pielęgniarek, wielkości biustu winking smiley zadzwonię w lutym do szpitala do dyżurki lekarskiej i podpytam co zabrać smiling smiley może nie ma sensu kupować jak amazonkowe będą oki

Renata_72 (offline)

Post #3

25-01-2017 - 20:51:47

Wrocław 

Dziewczyny mam pytanie, po jakim czasie od zabiegu można się intensywnie gimnastykować? Mam skierowanie na rehabilitację kręgosłupa (ćwiczenia grupowe) i jakoś wyleciało mi z głowy że czekam na zabieg ( to przez to czekanie) więc nie zapytałam lekarza tylko szczęśliwa wzięłam skierowanie na zabiegi. Teraz muszę ustalić termin rehabilitacji i nie wiem ile dać sobie czasu.
Pozdrawiam

zuzia1 (offline)

Post #4

26-01-2017 - 14:51:11

Gdańsk 

Jeżeli rzeczywiście będziesz miała TRAM to podejrzewam, że intensywna gimnastyka już w ogóle nie wchodzi w grę. Przy tej operacji pobierany jest mięsień prosty brzucha tak więc odpadają wszelkie brzuszki, unoszenia i ćwiczenia, które wymagają pracy mięśni brzucha. Poza tym od biodra do biodra będziesz miała cięcie i świeży zrost. Ja też mam problemy z kręgosłupem i na rehabilitację kręgosłupa i gimnastykę chodzę do WCO. Tu lekarka rehabilitacji przepisuje mi takie zabiegi i taką gimnastykę, która jest dozwolona. Na skierowanie na ćwiczenia robi adnotację "pacjentka po TRAM" i dziewczyny dobierają mi trochę inne ćwiczenia niż robi reszta grupy. Pływać zaczęłam po 5 miesiącach, wcześniej mi jeszcze wszystko ciągnęło. Ja bym się wstrzymała z określeniem terminu ćwiczeń. Chyba że nie będziesz miała tram-a, ale to wtedy nie ten wątek.

Cokolwiek czynisz czyń rozważnie i oczekuj końca.

Piateczka5555 (offline)

Post #5

10-03-2017 - 19:08:59

Mława 

Witam mile Panie. Chciałbym żebyscie mi podpowiedzialy co nie co. Mam na imię Kasia. Rok temu wykryto u mnie nowotwor złośliwy piersi. Mialam przeprowadzona mastektomie potem pół roku chemioterapia i radioterapia zakończona 29 grudnia 2016 roku. Mam pytanie Gdzie w Warszawie mogę wykonać rekonstrukcje piersi metodą TRAM refundowana przez NFZ? Długo czeka się na taką operacje? Czy już powinnam się zapisać na konsultacje? Gdzie i kogo polecacie. Wiem dużo pytań ale marzę o odzyskaniu kobiecości. Proszę o informację. Pozdrawiam

zuzia1 (offline)

Post #6

13-03-2017 - 17:04:53

Gdańsk 

Kto i gdzie to robi w Warszawie to powinny Ci podpowiedzieć Warszawianki. Ja mogę Ci podpowiedzieć tylko to, co sama się dowiedziałam i jak było u nas. Do chirurga plastyka ze skierowaniem czeka się na wizytę ok. 1 - 3 m-cy. (zależy do kogo). Jak już się tam do niego dostałam to powiedział mi, że po radio trzeba minimum 1 rok odczekać z rekonstrukcją. Ponieważ u mnie minął akurat rok, to lekarz obejrzał, pomacał, zapisał mnie na zabieg za 1/2 roku. Tak więc rekonstrukcję miałam 1,5 roku po zakończeniu radio.
Ja też marzyłam o odzyskaniu kobiecości. Jednak jak radio skończyłaś dopiero w grudniu to myślę, że na razie chyba musisz uzbroić się w cierpliwość myślii ten rok musisz spokojnie odczekać.pociesza

agataczarna (offline)

Post #7

13-03-2017 - 19:23:14

Warszawa Wesoła 

Zuziu, mnie doktor powiedział że wystarczy pół roku po radio odczekać, pewnie trochę zależy od wieku, stanu skóry.
Rekonstrukcję miałam robioną dokładnie 7 miesięcy po naświetlaniach, i już od roku cieszę się nowym nabytkiem.
Tak naprawdę szpitale nie mają funduszy, i dlatego to się rozciąga w czasie.

A Piateczkę namawiam do zapisania się już, to szybciej uda się wrócić do kobiecości. duży uśmiech

Piateczka5555 (offline)

Post #8

23-03-2017 - 11:20:30

Mława 

Od 3dni próbuje dodzwonić się do Kliniki na Czerniakowskiej i nic. Chcę zapisać się na konsultacje do doktora Ulatowskiego. Może w końcu się uda.

Renata_72 (offline)

Post #9

30-03-2017 - 23:41:12

Wrocław 

Witajcie po długiej przerwie właścicielkę nowego cycusia. Metoda DIEP winking smiley

Piateczka5555 (offline)

Post #10

23-04-2017 - 20:45:49

Mława 

Mam w końcu ustaloną wizytę do chirurga plastycznego. Już się nie mogę doczekać. Chciałabym zrobić sobie rekonstrukcje metodą TRAM. Mieć płaski brzuch i cycusia. Nie wiem czy to realne czy to tylko moje marzenie.

Piateczka5555 (offline)

Post #11

24-04-2017 - 11:57:34

Mława 

Bardzo proszę o kontakt kobiety które miały rekonstrukcje piersi metodą TRAM wykonaną przez chirurga Ulatowskiego z Warszawy. Bardzo to dla mnie ważne.

Renata_72 (offline)

Post #12

03-04-2018 - 23:03:56

Wrocław 

Hej kochane koleżanki smiling smiley mam pytanie o wygląd blizny na brzuchu. Minął właśnie rok od zabiegu ( wprawdzie diep) ale Was pytam bo na piersi blizna jest jasna mało widoczna a na brzuchu wciąż ciemna i brzydka. Jest jeszcze jakaś nadzieja?

zuzia1 (offline)

Post #13

12-04-2018 - 20:23:00

Gdańsk 

Hmmmm.... myśli Rok... trochę długo jest ciemna. Spróbuj potraktować ją maścią na blizny np. Noscar. [www.noscar.pl]
Wcieraj i masuj palcem tak ze 2 - 3 x dziennie. Ona ma działanie rozjaśniające. Ale tu trzeba cierpliwości. Powodzenia. pociesza

Renata_72 (offline)

Post #14

13-04-2018 - 18:50:28

Wrocław 

hej, zużyłam już 2 albo 3 opakowania kremu Noscar, używałam plastry silikonowe a teraz wróciłam do cepanu masuję i smaruję 2 razy dziennie i wciąż efekt kiepski

zuzia1 (offline)

Post #15

19-04-2018 - 21:53:58

Gdańsk 

Mi jeszcze rehabilitantka przyklejała plasterki Kinesio taping. Cięła taśmę na paseczki 5 x 1 cm. i naklejała tak jakoś skosem, na krzyż, aby były na bliźnie Nosiłam tydzień, zdejmowałam i szłam na następne oklejanie. I tak przez parę cykli.

Misia77 (offline)

Post #16

06-06-2018 - 13:19:04

A bliznę można chyba jeszcze usunąć laserem, prawda?? Chirurg mi powiedział że w razie co, to nie będzie przeszkód do laserowego usuwania wszelkich blizn pooperacyjnych.

anula16 (offline)

Post #17

01-07-2018 - 20:58:21

Hej Iwcia1104, możesz powiedzieć kto Ci robił rekonstrukcję w Gliwicach i jaką metodą? Możesz polecić jakiegoś lekarza? Jestem rok po mastektomii i pomału przygotowuję się do rekonstrukcji

anula16 (offline)

Post #18

01-07-2018 - 21:09:27

Tak w ogóle nie tylko Gliwice mnie interesują, więc jak możecie dziewczyny polecić jakiegoś super chirurga plastyka, to piszcie

sZpak (offline)

Post #19

12-12-2018 - 11:11:42

Słyszałam o rekonstrukcji piersi za pomocą implnatów, może warto rozpatrzyć też taka możliwość jeśli macie wątpliwosci myśli
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 454
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022