Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa

Wysłane przez Amazonki.net 

Maja048 (offline)

Post #1

01-06-2012 - 11:37:28

Wronki 

bencia
Jestem po pierwszym etapie rekonstrukcji. Operację wszczepienia ekspanderów miałam 3 dni temu. Po zabiegu od razu mam założony gorset uciskowy pooperacyjny i pas .Koszt gorsetu z Amoeny to 170 zł + pas 50zł .Teraz jestem w domu i mam dreny, na kontrolę jadę w piątek czyli w 5 dzień po operacji .Jestem ciekawa ile razy będę jeździć na dolewki....

kikunia już Tobie odpisałam w innym wątku, ale powtórzę. Ja miałam taki sam gorset jak bencia i nosiłam go przez cały czas/z małymi wyjątkami gdy już czekałam na wymianę.../ Po wymianie nosiłam przez miesiąc...Pas nosiłam cały czas...nieraz tylko na noc /gdy już było ładnie widać cycolka/ to zdejmowałam.Cycolka masowałam tylko pod prysznicem...specjalnie nie masowałam...A cycolek jest na swoim miejscu...dziewczyny widziały...chyba piszę prawdę, no nie?

Halinka (offline)

Post #2

01-06-2012 - 17:20:06

kikunia
A jak się nosi gumę na ósemkę,żeby nieściągać w dół zdrowej piersi?
Powiedziałabym, że nie na ósemkę, tylko raczej na pół ósemkichichot, czyli nad piersią rekonstruowaną a pod zdrową.

Dość popularny jest wśród rekonstruantekoczkokrem do masażu z arniką firmy Lirene. Uważam, że jest bardzo dobry.

Luiza (offline)

Post #3

07-10-2012 - 17:03:38

sochaczew 

Witam.Dwa lata temu miałam robioną rekonstrukcję -jednoetapową.Chciałam wymienić ekspandera-protezę na protezę silikonową.Czy wymieniała któraś z Was u dr Witwickiego w MSWiA?Jaki jest koszt takiej operacji chodzi mi o kasę chorych i czy w ogóle są takie tam wykonywane? Wiecie może jak długo czeka sie na operację?bezradny

b_angel (offline)

Post #4

07-10-2012 - 21:55:22

radom 

no na NFZ to po mojemu nie dasz rady - bo już wykorzystałaś , że tak powiem limit ...

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Haniap. (offline)

Post #5

07-10-2012 - 22:18:20

Poznań 

Ja miałam od razu po napełnieniu ekspandera wymianę na silikon. Dlaczego Tobie tego nie zrobili? Moim zdaniem teraz to już Ci nie zrobią wymiany na NFZ, ale najlepiej pójść i zapytać ...

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

agawa (offline)

Post #6

08-10-2012 - 11:38:20

okolice 

Luiza
u dr Witwickiego w MSWiA?

Na wizytę w MSWiA będziesz czekac ok 3 tyg; on sam najlepiej Ci wytłumaczy. Moim zdaniem, rozumiejąc to, jak mi mówił - ekspandero proteza wg standardów w Polsce jest protezą docelową. Jeśli nic się znią nie dzieje, a nie powinno przez 15 lat, nie ma podstaw do wymiany w ramach NFZ.
Wymiana prywatnie w Wa-wie to koszt pomiędzy 4 a 8 tys zł.

Kela (offline)

Post #7

08-10-2012 - 13:53:18

Byłam kiedyś na konsultacji u dra Witwickiego i pytałam o wymianę ekspanedroprotezy. Odpowiedział, że muszę zapłacić za protezę, natomiast sama operacja na fundusz

b_angel (offline)

Post #8

08-10-2012 - 15:47:26

radom 

Haniap.
Ja miałam od razu po napełnieniu ekspandera wymianę na silikon. Dlaczego Tobie tego nie zrobili? ...

ano dlatego, że ekspanderoprotezy się nie wymienia na silikon -na tym cały pic polega, że jest to rekonstrukcja jednoetapowa

Luiza (offline)

Post #9

09-10-2012 - 08:12:18

sochaczew 

Dzięki kochane!Będę dzwonić w środę do doktorka.Za protezę mogę zapłacić tylko kwestia ile?Wiem że nie dostanę jej za darmo.Pozdrawiampapa

agawa (offline)

Post #10

09-10-2012 - 10:27:06

okolice 

ok 1500 zł

Halinka (offline)

Post #11

09-10-2012 - 20:15:54

myśli Mnie 4 lata temu mówiono wyższą cenęmyśli

agawa (offline)

Post #12

09-10-2012 - 22:58:08

okolice 

Za samą protezę? czy łącznie z operacją?

b_angel (offline)

Post #13

09-10-2012 - 23:06:57

radom 

Aga
a czy ty przypadkiem masz na myśli tzw. dopłaty, którąśmy czyniły w szpitalu?

bo mi to 1500 też sie mało zdaje

ja w 2007 za silikownową wkładke płaciłam 2100 - i to była ta tańsza okrągła, bo anatomiczne droższe
a mi sie zdaje, że protezki silkonowe będom droższe od wkładek do powiększania biustu

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 09-10-2012 - 23:28:29 przez b_angel.

agawa (offline)

Post #14

09-10-2012 - 23:08:22

okolice 

Aaaa, widzisz... Pewnikiem ja niedoinformowana...

Halinka (offline)

Post #15

09-10-2012 - 23:27:11

Tak właśnie się u mnie w 2008 kształtowało - sam okrągły implancik ponad dwa, anatomiczny coś koło trzech tysiączków. A ceny raczej od tamtej pory nie spadłyoczko

Jolcia (offline)

Post #16

10-10-2012 - 20:22:50

Ja w sierpniu płaciłam 2200 za anatomiczny silikonik do prawego cycolka tak

Haniap. (offline)

Post #17

10-10-2012 - 20:47:13

Poznań 

O rany co wy piszecie? Ja nic nie płaciłam ani za operację, ani za silikon .... nie

Ezop

Magda (offline)

Post #18

10-10-2012 - 21:13:19

Jastrzębie Zdrój 

uśmiechw Bielsku też się nie płaci

Halinka (offline)

Post #19

10-10-2012 - 22:25:33

Ja też nie płaciłam - mówię tylko, ile kosztowało. Pytałam, bo najpierw zamówiono dla mnie anatomiczny, a potem zmienił się jakiś przepis i okazało się, że anatomicznych NFZ nie refunduje, więc chciałam, w szoku zapewne głębokim będącoczko, dopłacać. Stanęło na okrągłym, a teraz na drugą stronę anatomiczny dostanę "na kasę".

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 10-10-2012 - 22:28:36 przez Halinka.

b_angel (offline)

Post #20

10-10-2012 - 22:25:46

radom 

Haniap.
O rany co wy piszecie? Ja nic nie płaciłam ani za operację, ani za silikon .... nie

Haniu
czytaj uważnie - ja powiększałam sobie zdrową pierś za pieniądze
za rekonstrukcję nie płaciłam

agawa (offline)

Post #21

10-10-2012 - 22:45:08

okolice 

I jeszcze:
rekonstrukcja jako zabieg 2-etapowy jest w całości bezpłatna (na ten moment). Za rekonstrukcję jednoetapową z ekspanderoprotezą Beckera trzeba dopłacić 1500 zł ( w MSWiA; może gdzie indziej - nie).
Natomiast pytanie, jak rozumiem, dotyczy wymiany Beckera na silikon. Tego fundusz nie pokrywa, czyli nie pokrywa, mniemając po Waszych postach, samej protezy, natomiast operacja jest w ramach NFZ.
Choć ja zrozumiałam słowa dr Witwickiego, że za operację też bym musiała zapłacić... Może to dotyczy tylko Wa-wy?
Bo jak mniemam, w każdym z województw może być różnie...

b_angel (offline)

Post #22

10-10-2012 - 22:53:38

radom 

na zdrowy rozum jeżeli ktoś jest po rekonstrukcji jednoetapowej i ma Beckera to nie należy mu sie na NFZ wymiana na silikon bo rekonstrukcja została zakończona

to tak jaby ktoz chciał miec dwa razy ten sam zabieg w ramach NFZ

agawa (offline)

Post #23

10-10-2012 - 23:00:17

okolice 

Dokłądnie tak mi dr Witwicki powiedział. I dodał: z Beckerem nie ma prawa się nic dziać przez 15 lat.
I tyle...
Rozumiem, ze mogę go sobie bezpłatnie wymienić za 14 lat duży uśmiech

Kela (offline)

Post #24

10-10-2012 - 23:15:11

agawa
I jeszcze:
Za rekonstrukcję jednoetapową z ekspanderoprotezą Beckera trzeba dopłacić 1500 zł ( w MSWiA; może gdzie indziej - nie).

Gdzie indziej nie trzeba dopłacać.

b_angel
na zdrowy rozum jeżeli ktoś jest po rekonstrukcji jednoetapowej i ma Beckera to nie należy mu sie na NFZ wymiana na silikon bo rekonstrukcja została zakończona

to tak jaby ktoz chciał miec dwa razy ten sam zabieg w ramach NFZ

A co w sytuacji, kiedy z Beckerem jednak coś się dzieje? U mnie była torebka, to powikłanie przecież. Wymiana była konieczna nie z powodu mojego widzimisię

Niestety mój mięciutki, ciepły silikonik znów zaczyna zaciskać torebkasmutny

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 10-10-2012 - 23:23:02 przez Kela.

b_angel (offline)

Post #25

10-10-2012 - 23:18:25

radom 

Elu to przecież oczywista_oczywistość, że jeżeli sa powikłania to trzeba działać

Jolar przecież miał wstawianego nowego Beckera /po awarii/ i nie musiała za to płacić

anulka11221 (offline)

Post #26

15-10-2012 - 23:04:57

Norwegia 

W czwartek trafiam na oddzial, w piatek operacja. O raku w lewej piersi ( dwa guzy ) wiem od trzech tygodni. najpierw dostane ekspander na jakies kilka miesiecy ( 3-5) potem wymiana na silikon ( pomiedzy chemiami, kiedy bede lepiej sie czula ) i automatycznie zostanie mi poprawiona prawa piers-zeby nie byla gorsza wzrokowo od lewej. To tyle z moich planow na nadchodzacy czas. Aha , wszystko bezplatnie w ramach ubezpieczenia-tylko z jednym wyjatkiem - nie w Polsce, tylko w Norwegii. Nie nie przechwalam sie, dziekuje Bogu ze sie tutaj i teraz znalazlam. Szkoda tylko ze mam pasazera na gape

Magda (offline)

Post #27

16-10-2012 - 09:46:34

Jastrzębie Zdrój 

oczkokochana w Bielsku za 2 etapową rekonstrukcję też się nie płaci...a ja dziękuję Bogu że jestem w Polsce...leczenie u nas jest na wysokim poziomie

Haniap. (offline)

Post #28

17-10-2012 - 20:36:42

Poznań 

b_angel masz rację ... czytać trzeba ze zrozumieniem oczko

Ezop

agawa (offline)

Post #29

17-10-2012 - 21:08:57

okolice 

Magda
w Bielsku za 2 etapową rekonstrukcję też się nie płaci...

...nigdzie się nie płaci. Płaci się gdzie_niegdzie część opłaty za endoprotezę Beckera używaną do rekonstrukcji jednoetapowej.
Natomiast tylko w wyjątkowych wypadkach w Polsce procedura leczenia raka piersi przy zachowaniu wszelkich metod, aby kobieta nie była okaleczona, czyli proponowanie w standardzie operacji jednoczasowej, jest wdrażana.
W przeważającej ilości wypadków kobietę, nawet po zakończonym leczeniu, namawia się do pozostania przy noszeniu protezy zewnętrznej. Zdecydowanie nie są to standardy leczenia w Europie.
I to zdecydowanie nie jest to samo, co miała zaproponowane Anulka w Norwegii.

Anulko - buziaki smiling smiley

aquila (offline)

Post #30

17-10-2012 - 22:14:36

agawa
...nigdzie się nie płaci. Płaci się gdzie_niegdzie część opłaty za endoprotezę Beckera używaną do rekonstrukcji jednoetapowej.

no właśnie na jakiej zasadzie jest ta dopłata ciekawi mnie; no bo to powinno być tak, że albo szpital ma umowę z nfz na to, albo nie ma, a nie tak, że pcimiu dolnym trzeba dopłacać, a w starych juchach jest za friko;

Natomiast tylko w wyjątkowych wypadkach w Polsce procedura leczenia raka piersi przy zachowaniu wszelkich metod, aby kobieta nie była okaleczona, czyli proponowanie w standardzie operacji jednoczasowej, jest wdrażana.
W przeważającej ilości wypadków kobietę, nawet po zakończonym leczeniu, namawia się do pozostania przy noszeniu protezy zewnętrznej. Zdecydowanie nie są to standardy leczenia w Europie.

no mnie akurat wszyscy wyganiają na rekonstrukcję, nawet lekarka medycyny pracy; ja miałam mieć jednoczasówkę i w sumie to nawet nikt nie pytał czy chcę, założono że tak będzie, a ja nie protestowałam; po bardziej szczegółowych badaniach stwierdzono że jednak nie będzie i nie wiem czy to było faktycznie tak, że myśleli, że jestem jedną nogą w grobie, czy jakieś kwestie finansowe się w tle przewijały, bo ponoć taki zabieg to duży koszt dla szpitala;
inna sprawa to podejście samych kobiet do tematu; kiedy czekałam w jednej z długich kolejek w coi to pani koło 50-60tki dosyć nieprzyjemnie komentowała panie koło 30-40tki, którym się cycka zachciało i "bezczelnie" zajmowały kolejkę i czas w zabiegowym; pani się zamknęła kiedy jej powiedziałam, że jakbym miała 60 lat, też bym se rekonstrukcje zrobiła :>

It's just a ride ...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 644
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022