Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa

Wysłane przez Amazonki.net 

Ola_1300 (offline)

Post #1

24-09-2013 - 10:44:50

Gdańsk 

Hej.....ja tak czytam i czytam i nie wiem właściwie jaką metodą mi zrobiono rekonstrukcję,bo nikt takim sposobem chyba nie miał.Nie ma dla mnie nawet wątku forumowego.......ja miałam za jednym zamachem włożony inplant i pierś gotowa{ jaka to metoda}

terri7 (offline)

Post #2

24-09-2013 - 11:48:25

Tarnów 

A moglabys opisac jasniej jak to wygladalo?

Al_la (offline)

Post #3

24-09-2013 - 16:12:18

k/Warszawy 

Ola_1300
Hej.....ja tak czytam i czytam i nie wiem właściwie jaką metodą mi zrobiono rekonstrukcję,bo nikt takim sposobem chyba nie miał.Nie ma dla mnie nawet wątku forumowego.......ja miałam za jednym zamachem włożony inplant i pierś gotowa{ jaka to metoda}

To załóż nowy wątek i opisz metodę uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Jolcia (offline)

Post #4

24-09-2013 - 19:17:44

Oleńko, a mnie się wydaje, że przy Twoich małych piersiątkach nie było potrzeby rozciągania mięśnia.
Dlatego nie musiałaś mieć ekspandera buziak

Ola_1300 (offline)

Post #5

26-09-2013 - 20:38:06

Gdańsk 

OPIS mojej rekonstrukcji....Uśpiono mnie hihi......po dwóch godzinach obudzono hihi.....i miałam już piersiątko w rozmiarze miseczki B.Mam malutkie cięcie pod piersią i to wszystko......

Jolcia (offline)

Post #6

26-09-2013 - 21:50:34

Super

Ola_1300 (offline)

Post #7

07-10-2013 - 20:31:45

Gdańsk 

to jak dziewczynymoody smiley czy moja metoda rekonstrukcji ma jakąś nazwę.....Czy poprostu jest to metoda Oli ? hihihi

Jolcia (offline)

Post #8

07-10-2013 - 20:38:36

Metoda Oli tak Opatentujmy to smiling bouncing smiley

terri7 (offline)

Post #9

08-10-2013 - 12:43:14

Tarnów 

Ola a kto Ci to robil i gdzie? i ile sie czeka

gosiaw (offline)

Post #10

08-10-2013 - 16:36:11

Biłgoraj 

A ja dzisiaj byłam na drugim dopełnieniu duży uśmiech i już jest całkiem, całkiem chichot
Mój doktorek planuje jeszcze trochę dolać za 2 tygodnie, a za miesiąc wymianę ekspandera na protezę i jednoczesne profilaktyczne usunięcie drugiej piersi i założenie protezy. buzki

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-10-2013 - 16:36:58 przez gosiaw.

Jolcia (offline)

Post #11

08-10-2013 - 19:25:14

Super Gosiaczku buzkiserce

terri7 (offline)

Post #12

09-10-2013 - 09:21:39

Tarnów 

Sory bo pomylilam Imie .Jolu napisz mi na priw gdzie robilas i kto Ci robil .

Ola_1300 (offline)

Post #13

09-10-2013 - 19:08:45

Gdańsk 

widać że się trochę dzieje ..... coraz więcej dziewczyn rekonstrucje sobie robi.....ja jestem bardzo, bardzo, bardzo zadowolona.Staniczków już nakupowałam różnych.....a i mimi nasza mi kupiła dwa fajne ...normalnie szaleństwo !!! śmiech

gosiaw (offline)

Post #14

09-10-2013 - 19:23:34

Biłgoraj 

Olu ja też już się nie mogę doczekać i ręce zacieram na nowe zakupy duży uśmiech A jeszcze tak niedawno myslałam, że to juz mnie nie dotyczy. niedowiarek To dzięki Wam zdecydowałam się na rekonstrukcję. I choć teraz jest ciężko, to przypominam sobie co mówiłyście ( pokazywałyście duży uśmiech) na Sabacie i mam nadzieję, że wkrótce zapomnę o tym co teraz i będzie juz tylko radość chichot

Jolcia (offline)

Post #15

09-10-2013 - 21:54:33

Terri nie wiem w końcu do której z nas pisałaś duży uśmiech
Ola robiła w Gdańsku a ja w Warszawie. Gdzie Ci bardziej po drodze? duży uśmiech

terri7 (offline)

Post #16

10-10-2013 - 09:10:32

Tarnów 

Sorki pomylilam Was ,a mi to ani Warszawka ani Gdansk po drodze .I nie wiem co mam robic najblizej mam Lublin pozdrawiam :bezradny

gosiaw (offline)

Post #17

10-10-2013 - 10:56:14

Biłgoraj 

Jak w Lublinie to polecam dr Stanisławka, ja jestem bardzo zadowolona duży uśmiech

terri7 (offline)

Post #18

10-10-2013 - 14:38:24

Tarnów 

Dzieki Gosiaw tak sie wlasnie zastanawiam .Ja napisalam do Ciebie na prw ale pewnie nie zagladalas

Gosiaw a jak bys mogla to podaj jakis tel.to bym do ciebie zadzwonila .

edit:scalono posty

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-10-2013 - 10:56:51 przez myszka.

Ola_1300 (offline)

Post #19

14-10-2013 - 20:38:08

Gdańsk 

Gosiaw...... pamiętam jak rozmawiałyśmy w Ciechocinku , że Ty będziesz miała rekonstrukcje i że u Was się nie czeka zbyt długo..........a teraz jak się spotkamy to już obie będziemy w dekoldach hihihi

Kubasica (offline)

Post #20

16-10-2013 - 09:50:16

Warszawa 

Rekonstrukcja piersi.. dobrze, ze mamy na to szansę i można wrócić do normalności ...

lucy1970 (offline)

Post #21

13-11-2013 - 12:33:44

Witam Was Kochane!!!
Jestem juz po operacji (profilaktyczne usunięcie piersi + rekonstrucja z zastosowaniem ekspanderów). W szpitalu trzymali 6 dni. Przez dwie doby po operacji dostawałam antybiotyk oraz przeciwbólowe. Kurcze po intubacji pewno podrażnili gardło i dostałam takiego kaszlu- chwilami to myślałam że mi klatę rozerwie. Wyszłam na trzecią dobę po operacji po wyjęciu drenów ( szt.3), poobklejana plajstrami, opatrunkami, ubrana w seksowny gorsecik i pas. Pierś prawa (ta po mastektomii) wygląda nie najgorzej, ale druga maskra wymęczona, poobijana bo przybrała różnych barw od zółtego, po fiolet i granat. (troche mnie to martwi bo bardzo boli.)....... Robie opatrunki raz dziennie stosując octenisept i na to gazik......
Oj musze się pilnować, żeby łapek nie podnosić coby cycki nie podeszły za wysoko. Zgodnie z zaleceniem noszę gostet i pas 23 na dobę. Na noc zakładam, troche wygodniejszy, sportowy, bo inaczej to bym się ugotowała. Ze śpi też nie najlepiej, na boki nie da rady się połozyć, na plecach boli kręgosłup. Ojjjjj .
Ale jakoś muszę dać radę, cały czas powtarzam, że teraz to już z górki.......
Ekspander ma pojemność 350ml, w czasie operacji troche uzupełnili i w dniu wyjścia 40 ml. Teraz to się zobaczy jak będzie z rozprężaniem , coby jak to pisała b_angel " z wklęsłego AA przejść na galante B".chichot
Braki w staniku wypełnia opatrunek, a potem to się wsadzi jakieś poduchy. W piatek jadę do kontroli , to dadzą rozpiskę- kiedy nastepne dolewki ?
Dziewczy chciałam jeszcze zapytać o pas??? Nasza Halinka pisała że nosiła "opaske elastyczna stawu skokowego". Pomyśłałam nawet fajna rzecz,,ale jaki tu romiar kupić bo nigdzie nie podaja całkowietej długości. bezradny
Na koniec chciałabym Wam wszystkim podziękować za to, że jestescie na tym forum, że służycie radą, wsparciem, pomocą. Przesyłam gorące buziaki..buzki

Zuzik (offline)

Post #22

19-11-2013 - 20:19:43

Cześć Dziewczyny
to ja też się pochwalę, że jestem już po wszczepieniu ekspandera. Leżałyśmy z Lucy1970 na jednej sali więc było nam super, bo mogłyśmy się wspierać i czas nam milej płynął.
U mnie wszystko przebiegło jak po maśle - w poniedziałek przyjęcie, we wtorek zabieg, w środę do domu. Poza Paracetamolem w kroplówce w pierwszej dobie nie brałam żadnych środków przeciwbólowych i zniosłam wszystko super. W czasie operacji ekspander został wypełniony od razu do rozmiaru B.
Jest to zasługą przede wszystkim wspaniałego przygotowania tkanek przez moją fizjoterapeutkę p. Martę no i oczywiście "złotych rąk" doktora.
Dziewczyny, to naprawdę działa! Jeśli macie możliwość skorzystania z rehabilitacji przygotowującej do rekonstrukcji to korzystajcie (refundacja NFZ).
A przy okazji - w jaki sposób rekonstruowałyście brodawkę i po jakim czasie od wymiany ekspandera na implant?

justyna81 (offline)

Post #23

19-11-2013 - 20:28:11

brawo

Halinka (offline)

Post #24

19-11-2013 - 20:34:11

ok
Czas wymiany zalezy od ilości i wielkości dolewek, czasem dwa-trzy miesiące, czasem pół roku.
O brodawce jest tu gdzieś osobny wątek...

kika2203 (offline)

Post #25

18-03-2014 - 20:14:44

k/Szczecina 

Przeczytałam i aż mnie głowa rozbolała szok każda z Was chwali i namawia do rekonstrukcji piersibrawo , ale nikt nie napisał jakie są uboczne skutki, a może ich nie mamyśli Ja jestem po mastektomii rok i 7 m-cy bez chemii i radia(dzięki Bogu)hura
zastanawiam się nad rekonstrukcją jestem co prawda zapisana na rok 2015 do Gryfic w między czasie zaczęli robic w ZCO w Szczecinie dr Śliwiński - więc zastanawiam się czy może zgłosic się do niego na konsultację wtedy będę wiedziec cos więcej tak czy siak fajnie było poczytac jak u was dziewczynki to wszystko przebiegało i wyciągnęłam z tego kilka wniosków, a wszystkie są pozytywnemeloman
Pozdrawiam Was serdecznie i będę tu zaglądacpapabuzki

AgaB (offline)

Post #26

20-03-2014 - 13:45:57

Szczecin 

Hej kika2203,
Je jestem ze Szczecina. Mastektomie przeszłam pod koniec stycznia 2014, a wczoraj byłam na konsultacji u dr Śliwińskiego w ZCO. Pierwszy etap rekonstrukcji został zaplanowany na początek czerwca :-) podniesienie drugiej piersi z redukcją (bo dość duża dziewczynka jest) we wrześniu. II etap, czyli wymiana ekspandera w październiku a w listopadzie brodawka :-) Strasznie szybko to poszło i aż przeszło to moje oczekiwania. Pewnie szybko bo nie miałam ani chemii ani radio bo gada złapali wcześniej radocha Dr Śliwiński pierś po mastektomii będzie robił w ZCO w Szczecinie ale druga będzie już podnoszona w prywatnej klinice w Szczecinie. Sam doktor jest bardzo sympatyczny i tłumaczy wszystko bardzo jasno. Szpital w ZCO to prawie jak Leśna Góra z "Na dobre i na złe" rotfl Na samą konsultację czekałam ze 2 tygodnie, więc jak masz ochotę to możesz się umówić do niego a przecież nie musisz nic dalej robić. Spotkasz się z nim i pogadacie to i zawsze będziesz miała porównanie na kolejną konsultacjęw 2015. Ja po mastektomii chciałam jak najszybciej pozbyć się tej meduzy co ją muszę codziennie wkładać i wyciągać dlatego taki obrót bardzo mnie cieszy radocha
Jak będziesz miała jakieś pytania pisz papa
No i cycorki będę miała mniejsze niż dotychczas ale to zawsze lepiej dla kręgosłupa no i można a nawet trzeba wymienić garderobę bieliźnianą hura

benia666 (offline)

Post #27

14-05-2014 - 19:18:07

witajcie kochane Amazonki duży uśmiech napiszcie proszę w jakim znieczuleniu wykonuje się zamiany ekspandera na silikonik....wczoraj miałam mastektomię jednorazową i wszczepiono mi ekspander z wypełnieniem 100 ml soli fizjologicznej i miałam narkozę a czy przy wymianie na protezę też będzie narkoza czy znieczulenie miejscowe? czy któraś miała może już taki zabieg? jeśli tak to napiszcie.....jutro jadę na zdjęcie drenu który u mnie okazał się być butelką plastikową z którą wróciłam do domku ale mam nadzieje że jutro mi ją zdejmą bo nic już nie zlatuje ale troszkę bolismiling smiley dziewczyny napiszcie czy macie czucie w piersi po mastektomii czy się nie ma bo ja póki co jestem obolała i nic nie czuję prócz bólusmiling smiley ale i tak mój nowy cycek bardzo mi się podoba a i jeszcze napiszcie co ze zdrową piersią a chodzi mi o dopasowanie do tej nowej mam tu na myśli tkankę tłuszczową jak się to robi czy któraś z Was miała jak tak to proszę coś napisać......buziaczki i dużo zdrówka życzę : radocha:

Jolcia (offline)

Post #28

14-05-2014 - 21:30:34

Beniu, wymiana ekspandera na silikon też jest w znieczuleniu ogólnym.
U mnie, po dwóch latach, czucie jest słabe.
O tkance tłuszczowej się nie wypowiadam, bo jej nie mam chichot
Powodzenia ok

benia666 (offline)

Post #29

19-05-2014 - 18:35:19

uwaga głupie pytanie smiling smiley jak długo trwa dolewanie soli aby cycuszek miał miseczkę A smiling smiley i czy cycek silikonowy jest większy od tego zdrowego? może mam szansę na większe hahahaa na czym polega korekta zdrowej piersi do tej nowej? buziaczki dziewczyny smiling smiley

wiola76 (offline)

Post #30

19-05-2014 - 18:48:58

Benia z ust mi wyjelas to pytanie,ja tez ciekawa odpowiedzi duży uśmiech

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 453
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022