Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa

Wysłane przez Amazonki.net 

Jolcia (offline)

Post #1

19-05-2014 - 20:55:38

Wielkość miseczki A zależy również od obwodu pod piersiami, szerokości klatki piersiowej. Lekarz na pewno zmierzył wysokość i szerokość Twoich piersi i na tej podstawie ustalił wielkość ekspandera i implantu silikonowego. Ja na przykład miałam i mam miseczkę C, a mój silikon ma 240ml. To nie jest dużo a u mnie wygląda na spory, ponieważ ja nie jestem dużachichot
Powinnaś dostać taka kartę, na której doktor napisał ile już dolał i przy każdej wizycie będzie dopisywał ilość dolanej soli fizjologicznej. Wielkość ekspandera jest mierzona w ml, i to też powinnaś mieć napisane na tej karcie ze szpitala. Tak więc lekarz nie doleje więcej, niż jest tam napisane.
Powodzeniaok

lucy1970 (offline)

Post #2

20-05-2014 - 11:23:53

Hej. U mnie wyglądało to tak- w obie piersi wsadzono ekspandery (ponoć 250ml) a dopełniono do 310 ml, karty nie otrzymałam ale skrzętnie notowałam każde dopełnienie. Po operacji 100 ml, a nastepne były co 3 tygodnie po 60 -80 ml......
Sylikony mam anatomiczne fimy Allergan - 260 g. U mnie wyszła miseczka B i małe b...Hmm...wnerwiony
Asymetria wynika z różnicy w małej zawartości tkanki tłuszczowej w piersi po mastektomii, druga natomiast usuwana była profilaktycznie więc zostało trochę więcej tkanki....
Niestety, doktorek uświadomił mi, że korekta symetryzacji piersi nie jest to zabieg refundowany przez NFZ, że jest to operacja w zakresie chirurgii estetycznej.bezradny
Więc zaczynam akceptować moje nowe nabytki niezdecydowany
Dziewczyny, jeśli chodzi o wielkość nie ma co porównywać gdyż takie same implanty u różnych osób dają różną (czasem nawet bardzo różną) wielkość piersi. Trzeba zdać się na to co wymierzą i zaproponują doktory .....
Powodzenia oczko

autrej (offline)

Post #3

06-09-2014 - 22:29:18

Jutro ide do szpitala. W poniedzialek operacja (razem z wezlami). Powiedzcie kochane czy naprawde musze tam spedzic conajmniej 7 dni? Umre z nudow sad smiley( pogoda ma byc pieknasmiling smiley

Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było duży uśmiech

[dziewoja.bloog.pl]

Jolcia (offline)

Post #4

07-09-2014 - 16:23:10

Nie wiem, gdzie będziesz operowana, ale ja po każdej operacji wychodziłam do domu następnego dnia po śniadaniu.

Al_la (offline)

Post #5

08-09-2014 - 11:19:54

k/Warszawy 

Autrej, nie pomyliły Ci się wątki? myśli

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

autrej (offline)

Post #6

09-09-2014 - 11:11:46

No raczej nie. Wczoraj mialam operacje amputacja piersi wyciecie wezlow i wszczepienie ekspandera. Pozniej tak ok za rok wymiana na proteze. Chyba dobrze sie wpisalam smiling smiley)7

[dziewoja.bloog.pl]

Al_la (offline)

Post #7

09-09-2014 - 11:16:37

k/Warszawy 

OK. Nie napisałaś nic o rekonstrukcji, myślałam, że masz tylko mastektomię uśmiech
Wątek jak najbardziej ok

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Jolcia (offline)

Post #8

09-09-2014 - 20:17:07

Wymiana ekspandera na silikon po roku? Gdzie? W jakim szpitalu każą Ci tak długo czekać?myśli

autrej (offline)

Post #9

09-09-2014 - 21:32:54

Nie kaza tylko musze dokonczyc leczenie i tyle smiling smiley

[dziewoja.bloog.pl]

Jolcia (offline)

Post #10

10-09-2014 - 21:16:41

A no, skoro tak, to zupełnie insza inszość. Powodzeniabuzki

autrej (offline)

Post #11

13-09-2014 - 14:26:50

A z drenu cieknie i cieknie. Dwa wyjeli, a jeden przecieka i przecieka... wszyscy piszlu do domu a ja nie sad smiley chyba strzele focha smiling smiley

[dziewoja.bloog.pl]

autrej (offline)

Post #12

17-09-2014 - 15:46:05

Jakze szybko moj cycus rosnie smiling smiley i to wbrew grawitacji smiling smiley

[dziewoja.bloog.pl]

Jolcia (offline)

Post #13

18-09-2014 - 07:30:46

Superok

Kass (offline)

Post #14

01-01-2015 - 16:43:42

Dziewczyny, a ktoras z Was miala poprawiana zdrowa piers przy rekonstrukcji piersi po mastektomii? Ja mialam mastektomie prawej piersi i moj plastyk zaproponowal 'podciagniecie' lewej, zdrowej piersi - przy wymianie ekspandera w prawej piersi na silikon (celem zachowania symetrii). Zastanawiam sie, jakie blizny zostaja po takim 'podciagnieciu', jak dlugo sie taka piers goi, i czy efekt jest gwarantowany - tzn. czy przypadkiem takie poprawianie nie spowoduje przemieszczenia sutka..

Ja jeszcze nie podjelam decyzji co do tego, czy podciagac lewa piers, wolalabym jej nie ruszac, ale boje sie, ze bede miala paskudna asymetrie po tym, jak mi wstawia implanta.. mimo tego, ze moje cycuchy przed mastektomia wcale jakies specjalnie wiszace nie byly..

AgaB (offline)

Post #15

01-01-2015 - 18:54:42

Szczecin 

Ja miałam zdrową pieś poddawaną symetryzacji, czyli w moim przypadku zmniejszali mi zdrową pierś i podwieszali. Przed pojawieniem się gadziny miałam duży biust rozmiar miseczki E/F i nie było możliwości piersi operowanej zrobić tak dużej dlatego innego wyjścia nie było. Blizny na piersi zdrowej są w kształcie kotwicy, czyli wokół brodawki potem pionowo w dół i pod piersią. Blizna jest dość duża ale teraz obklejam się plastrami na blizny to już blednie pomału i się zmniejsza. Przy samym podwieszeniu piersi to blizny mogą być może mniejsze, czyli wokół samej brodawki. Mój lekarz plastyk mówił mi, że najlepiej takie operacje przeprowadzać miesiąc przed lub po wymianie ekspandera na implant. Dlatego, żeby chociażby brodawki były na tej samej wysokości. Ja miałam miesiąc przed. Ja jestem zadowolona. Blizna wokół brodawki jest prawie niewidoczna bo sama brodawka jest ciemniejsza, więc przez to mało co ją widać. Wydaje mi się, że skoro masz ładną pierś to po włożeniu implantu możesz troszkę odczekać i zawsze symetryzację przeprowadzić. Pamiętaj, że pierś "nowa" będzie stała cały czas na baczność :-) i będzie nieruchoma. Zdrowa będzie zawsze inna i będzie działać na nią grawitacja za jakiś czas.

Al_la (offline)

Post #16

01-01-2015 - 21:31:52

k/Warszawy 

Kass
Dziewczyny, a ktoras z Was miala poprawiana zdrowa piers przy rekonstrukcji piersi po mastektomii?

Tu jest cały wątek na ten temat [amazonki.net]

Może poprawienie zdrowej piersi nie zawsze było przy rekonstrukcji, ale w Twoim pytaniu o co innego chodzi.

Kass (offline)

Post #17

01-01-2015 - 23:23:27

Aga, dziekuje bardzo za odpowiedz - odpowiedzialas na wszystkie moje pytania. smiling smiley Powiem szczerze, ze ciecie wokol sutka wprawia mnie w malo przyjemne dreszcze.. brr.. pogadam z plastykiem, czy mozna by bylo poprawe zdrowej piersi zrobic w pozniejszym czasie, to o czym piszesz brzmi logicznie. smiling smiley Probowalam juz troche z nim o tym rozmawiac - przekonywalam, ze moze mozna ta rekonstruowana zrobic choc troche opadnieta.. moze troche mniejszy implant, itp.. gdyby roznica byla niewielka, to moze w ogole bym sie na poprawe nie decydowala..

Alu - dziekuje pieknie za jak zawsze nieoceniona pomoc. smiling smiley Ide czytac. smiling smiley

benia666 (offline)

Post #18

22-01-2015 - 15:16:26

Witajcie laseczki smiling smiley
Mam do was pytanie dotyczące podwiązania zdrowej piersi do tej rekonstruowanej. Bo wiecie jak ja poszłam do mojego onkosia po skierowanie na zabieg wymiany ekspandera na silikonik i mu wspomniałam o tej zdrowej że może by coś zrobić a on na to że można przeprowadzić druga mastektomię ale za ok 10 tysiakówsmiling smiley Teraz w lutym czeka mnie operacja rekonstrukcji piersi i można by przeprowadzić te podwieszenie czy jak się to nazywasmiling smiley powiedzcie mi czy to jest płatne? czy NFZ refunduje takie zabiegi? troszkę mnie dziwi że jeśli można to zrobić na NFZ to czemu mój onkiś mi tego nie zaproponował widząc że na moją pierś niestety ale też działają siły grawitacji smiling smiley Napiszcie jak to jest może któraś z was miała taki zabiegsmiling smiley Pozdrawiam wszystkie dzielne amazonkismiling smiley

violaiwona (offline)

Post #19

19-03-2015 - 18:51:40

Katowice 

Dziewczyny, jak długo byłyście na zwolnieniu po wymianie ekspandera na silikon? Ten drugi etap jest podobno mniej drastyczny od pierwszego. Wybieram się w poniedziałek na wymianę i nie wiem co w pracy powiedzieć, kiedy wrócę...Proszę o Wasze doświadczenia w tym temacie.

Kass (offline)

Post #20

19-03-2015 - 19:36:56

Hejka, ja jestem wlasnie 3 dzien po wymianie.. Zwolnienie dostalam na dwa tygodnie, z mozliwoscia skrocenia, gdyby wszystko bylo ok. Niestety pierwsza kontrola jest dopiero po 10 dniach, wiec chyba nie bedzie skrocenia..

Aha.. lekarz stwierdzil, ze zazwyczaj daje 3 tygodnie po wymianie.. ale ja mam prace lekka, biurowa.

Violaiwona - powodzenia!! buziak Jest zdecydowanie latwiej niz przy mastektomii. smiling smiley

aquila (offline)

Post #21

19-03-2015 - 21:28:18

violaiwona
Dziewczyny, jak długo byłyście na zwolnieniu po wymianie ekspandera na silikon? Ten drugi etap jest podobno mniej drastyczny od pierwszego. Wybieram się w poniedziałek na wymianę i nie wiem co w pracy powiedzieć, kiedy wrócę...Proszę o Wasze doświadczenia w tym temacie.

tydzień, ale wystarczyłyby dwa dni
w porównaniu ze wsadzaniem ekspandera, to pikuś

It's just a ride ...

violaiwona (offline)

Post #22

20-03-2015 - 19:11:50

Katowice 

Dziękuję za odpowiedzi. Słyszałam, czytałam że jest lżej niż wkładanie ekspandera, ale i tak się boję...Ale też cieszę że już blisko końca i fajnego efektu. Ta twarda piłka w miejscu piersi już mi przeszkadza, chcę miękkiego, fajnego cycka chichot

Kass (offline)

Post #23

23-03-2015 - 05:08:16

Violaiwona - trzymam kciuki za wymiane. ok buziak

A co do zwolnienia - jeszcze dwa slowa dodam - to zwolnienie dluzsze - wydaje mi sie - jest nie tylko dlatego, ze czlowiek dluzej dochodzi do siebie, bo faktycznie bardzo szybko samopoczucie sie wyrownuje.. ale dlatego, zeby piers miala czas sie prawidlowo 'ulozyc'.. po to ten czas, zeby nie chodzic do pracy, nie dzwigac (np. laptopu), juz nie mowiac o pracy fizycznej, gdzie trzeba rekami np. wywijac.. ja zdaje sobie sprawe z tego, ze piers tak naprawde to uklada sie dlugo dluzej (slyszalam np. ze ten silikon, ktory ja mam (gummy bear) mieknie do roku czasu.. ale chodzi o to, zeby ciecie sie ladnie zagoilo, itp. Ja np. mam nakaz spania w pozycji siedzacej przez przynajmniej dwa tygodnie (za cholere nie jestem w stanie sie przyzwyczaic, wiec na noc wciaz jeszcze biore oglupiacze).. poza tym noszenie stanikow bawelnianych zapinanych z przodu przez przynajmniej miesiac.. przez tydzien po operacji zadnych dalszych podrozy samochodem i zakaz dluzszych spacerow..

.. ale sadze tez, ze sporo zalezy od plastyka - niektorzy plastycy bardzo chronia swoja prace (w koncu to ich pozniejsza wizytowka), i stad te nakazy.. w koncu ekspander jedynie wypycha miesien, a przy wymianie na silikon poprawia sie ewentualne nierownosci itp. i zalozenie jest takie, ze juz sie piersi nie bedzie cielo..

acha - i dodam, ze cycuch juz po wymianie siedzi znacznie nizej, jest roznica miedzy implantem a zdrowa piersia (co jest normalne), ale chyba jednak w staniku nie bedzie tej roznicy widac. smiling smiley

hp83 (offline)

Post #24

24-03-2015 - 22:12:55

Czy mogłabyś napisac Kass, ile dni spędziłaś w szpitalu przy wymianie ekspandera na sylikon? Jeszcze mam pytanie, czy chirurg rozcina wtedy pierś w innym miejscu niż blizna po mastektomii/włożeniu ekspandera (zapomniałam spytac doktora)?
W maju będę miała rozpoczętą rekonstrukcję, drugi etap jesienią. Matrwię się już, ile czasu będę wracac do formy. Dodam, że jestem po obustronnej mastektomii i rekonstrukcja będzie jednocześnie obu piersi. Z góry dziękuję za wszelkie informacje!

Kass (offline)

Post #25

24-03-2015 - 22:34:12

Mysle, ze to jednak moze zalezec od szpitala. Ja bylam w szpitalu o 10:15, o 11:45 byl zabieg, okolo 13:30 mnie obudzili, a godzine pozniej juz wykopali do domu.. winking smiley Ale u mnie wymiana byla tylko w jednej piersi, no i ja sie lecze za granica.. tu sie z czasem pilnuja. winking smiley Przy obu piersiach zakladam, ze przetrzymaja Cie jednak chociaz jedna noc. Ale i tak dochodzi sie do siebie znacznie szybciej niz po mastektomii. Ja generalnie przeciwbolowych nie potrzebowalam, ale bralam rozkurczowe, bo miesien faktycznie dawal mi sie we znaki..

A i tak - ciecie jest w tym samym miejscu, co przy mastektomii. I nie martw sie - nie jest zle, da sie przezyc i szybko czlowiek wraca do siebie. No i samopoczucie jest zupelnie inne juz po samym wstawieniu ekspandera, bo juz ma sie wzgorek tam, gdzie byc powinien. smiling smiley

violaiwona (offline)

Post #26

26-03-2015 - 20:50:43

Katowice 

Już wróciłam ze szpitala po wymianie na silikon. Faktycznie bolało o wiele mniej niż pierwszy etap. Zabieg we wtorek, miałam drena założonego a w czwartek czyli dzisiaj mnie wypuścili uśmiech
Tylko martwi mnie rozmiar, ekspander miałam 275 cc a silikon tylko 195cc, zobaczyłam na wypisie. No i z ekspanderem miałam większego cycusia, a teraz mam mniejszego...Czyżby Pan doktor się pomylił zamawiając mi protezę? Nie dopytałam go w szpitalu bo dopiero to na wypisie na naklejce zobaczyłam...smutny Przecież mi tego nie wymienią jak w sklepie na inny rozmiar smutny

Jolcia (offline)

Post #27

26-03-2015 - 21:08:17

Pan doktor się nie pomyliłnie Tylko dziwne, że nie powiedział Ci tego, że ekspander jest zawsze większy niż docelowy implant silikonowy. A to dlatego, żeby silikonowy cycolek wyglądał bardziej naturalnie, niż ten sztywny ekspanderpociesza

Kass (offline)

Post #28

26-03-2015 - 21:10:54

A jak wyglada w porownaniu do drugiej piersi? Generalnie jesli juz to powinien byc moze jedynie lekko spuchniety, ale nie powinien byc mniejszy.. hmm..
Mnie wymienili na wiekszy implant od ekspandera.. Ekspander mialam 450cc a implant jest 550cc.. troche mnie plastyk zbil tym z tropu, bo sie umawialismy, ze ja nie chce wiekszego, bo musze jednak zgubic pare kilogramow.. ale tak naprawde jak na razie wyglada na mniej wiecej w tym samym rozmiarze co druga piers.. byc moze jak schudne to roznica bedzie.. ale jak na razie nie bede sie tym przejmowac.

Violaiwona - zdecydowanie powinnas spytac sie plastyka dlaczego dostalas mniejszy implant - szczegolnie jesli jest roznica w rozmiarze obu piersi..
zalozenie jest takie (jesli pacjentka nie decyduje sie na powiekszenie piersi), ze implant rozmirowo ma odpowiadac wielkosci usunietego cycucha (to sie mierzy/wazy itp. przy usunieciu podobno - normlanie by mi nigdy do glowy nie przyszlo).. takze spytaj sie przy wizycie kontrolnej..

a i owszem - implant jak najbardziej mozna wymienic, gdyby sie okazalo, ze wlozyli Ci nie to, co powinni..

violaiwona (offline)

Post #29

26-03-2015 - 21:30:27

Katowice 

Wygląda podobnie jak zdrowa pierś, czyli nie jest za duży. Ale zszokowało mnie to że ekspander był większy a implant ma tylko 195cc. Chyba, że są różne oznaczenia tych dwóch rzeczy: ekspandera i implanta. 1 kwietnia mam kontrolę to zapytam. Chyba od pushupów się nie uwolnię przewraca_oczy

lucy1970 (offline)

Post #30

27-03-2015 - 13:16:07

Jolcia
Pan doktor się nie pomylił Tylko dziwne, że nie powiedział Ci tego, że ekspander jest zawsze większy niż docelowy implant silikonowy. A to dlatego, żeby silikonowy cycolek wyglądał bardziej naturalnie, niż ten sztywny ekspander
Też tak myśle...

violaiwona
Wygląda podobnie jak zdrowa pierś, czyli nie jest za duży. Ale zszokowało mnie to że ekspander był większy a implant ma tylko 195cc. Chyba, że są różne oznaczenia tych dwóch rzeczy: ekspandera i implanta. 1 kwietnia mam kontrolę to zapytam. Chyba od pushupów się nie uwolnię
Ja miałam ekspandery 250ml, a dopełniono do 310ml, cycolki miałam jak balony....... uffff
Potem były pomiary, malowanie,..a że mój doktorek mało rozmowny był wiec też nie wiedziałam co mi sprezentuje.....bezradny
Zszokowało mnie jak poszłam do szpitala na wymianę a moich implantów jeszcze nie było, (pan doktorek za późno zamówił).wnerwiony
W końcu się doczekałam, pielęgniarka przeniosła mi dwa pudła a ja byłam przeszczęśliwa, nawet rzadko chodziłam do toalety coby mi nikt nie podprowadził ......rotfl
Pan doktor mówił że będą ciut mniejsze więc ja obstawiałam tak na 280-290 ,a tu okazało się że 260 g. anatomiczne firmy Allergan......
Na początku trochę byłam rozżalona, ale szybko mi przeszło i teraz się cieszę z moich nowych cycolków bo są kochane i zdrowe...oczko
Pozdrawiam .......buzki

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-03-2015 - 13:17:37 przez lucy1970.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 420
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022