Rekonstrukcja jednoczasowa

Wysłane przez Amazonki.net 

Jolcia (offline)

Post #1

13-01-2014 - 19:38:56

Dana ja jestem 1,5 roku po operacji i do tej pory mam takie odczucie. Wiesz, podczas usuwania gruczołów i tkanki podskórnej zostają poprzecinane nerwy i stąd te nasze odczucia.
Ale da się z tym żyć spokojnie. Pozdrawiam.

dana23 (offline)

Post #2

13-01-2014 - 22:16:36

Gdańsk, Saarbruecken 

Dzięki Jolciu,a czy to odczucie trochę się zmniejszyło? Mam nosić specjalny stanik 3 miesiące i z powodu opuchlizny lewej piersi lekarz włożył mi jeszcze dodatkowy zwinięty gazik,żeby bardziej mi te piers uciskal. Ledwo dycham od tych sciskowduży uśmiech

Jolcia (offline)

Post #3

14-01-2014 - 18:16:07

Jeśli jest lepiej, to naprawdę nieznacznie.
A stanik noś koniecznie. Najważniejsze są pierwsze dwa tygodnie, żeby implanty się nie przemieściły.
Ja przez ten czas nosiłam jeszcze pas, żeby nie "poszły do góry"przewraca_oczy, ale nie wszyscy go noszą i nie każdy lekarz zaleca.
I też ciężko było oddychaćduży uśmiech

lucy1970 (offline)

Post #4

14-01-2014 - 19:29:06

Dana- ja jestem 2 miesiace po operacji z użyciem ekspandra x 2. Mam cały czas dyskomfort związany z brakiem czucia....bezradny
Myślę,że to minie........ Stanik pooperacyjny zakładam codziennie, natomiast pas nosiłam tak przez miesiąc. Cycolki w odpowiednim miejscu są, więc sobie odpuściłam..... Na początku spanie tylko na pleckachśpi i łapki do góry nie podnosić....
Teraz już będziesz miała z górki.......Trzymaj się cieplutko..buzki

luska (offline)

Post #5

14-01-2014 - 19:33:08

Gdynia 

To minie u mnie minęło po 2 latach to uczucie odrętwienia

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

lucy1970 (offline)

Post #6

14-01-2014 - 19:42:55

Luska- dzięki, radocha

iwciam (offline)

Post #7

14-01-2014 - 19:43:05

Dana ja jestem prawie 1,5 roku po jednoczasówce, a dopiero od 3,4 miesiecy czuję pierś ( choc są miejsca gdzie nadal nie mam czucia) do tej pory całą miałam ja jak z drewnatak

Nie można życiu dodać dni, lecz można dniom dodać życia...

dana23 (offline)

Post #8

15-01-2014 - 11:35:00

Gdańsk, Saarbruecken 

Dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam. Dziś wychodze do domku!radocha

dana23 (offline)

Post #9

15-01-2014 - 21:57:18

Gdańsk, Saarbruecken 

Dziewczyny,a jakie badania kontrolne piersi macie po jednoczasówce?myśli

Jolcia (offline)

Post #10

15-01-2014 - 22:03:48

Dana mammo się nie da duży uśmiech Usg i MR wypada robić tak

dana23 (offline)

Post #11

15-01-2014 - 22:16:06

Gdańsk, Saarbruecken 

Właśnie tak myslalam!chichot

Halinka (offline)

Post #12

17-01-2014 - 18:34:14

Jolcia
Dana mammo się nie da duży uśmiech

Da się, da się - miałam raz zlecone i zrobione, i to w Centrum Onkologii. Da się, ale... ja się więcej nie damnie

Jolcia (offline)

Post #13

18-01-2014 - 09:35:19

Dokładnie to miałam na myśli Halinko buzki

ewa 65 (offline)

Post #14

29-01-2014 - 03:33:00

Witam Was ! W lutym mam operację. -,,jednoczasówkę'' we Wrocławiu . Strasznie się boję.A od połowy stycznia pobolewa mnie pierś-myślę,że to skutek biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią,po której miałam b.dużego krwiaka-tak się pocieszam.Strach mnie paraliżuje ilekroć o tym pomyślę ale pocieszają mnie niektórzy ,że tylko głupi się nie czuje strachu.Najgorsze jest to,że od 6 ciu lat mam bardzo niski próg bólu i nie wiem jak wytrzymam ból po operacji a ponoć wypisują na drugi dzień po zabiegu do domu.płaczeBOJĘ SIĘ BARDZO!!! A Wy jesteście takie dzielne dziewczyny!!! Kochane !!!

Halinka (offline)

Post #15

29-01-2014 - 19:11:12

ewa 65
Witam Was ! mam bardzo niski próg bólu i nie wiem jak wytrzymam ból po operacji a ponoć wypisują na drugi dzień po zabiegu do domu.płaczeBOJĘ SIĘ BARDZO!!! A Wy jesteście takie dzielne dziewczyny!!! Kochane !!!

Ewcia, no coś Ty! Ty dzielna Dziewczynka jesteś!tak Tak się bać i jednak się zdecydować - brawo A ból nie taki straszny, jak go malują, a poza tym na bóle to przecie leki sompociesza
Będzie dobrzeok

dana23 (offline)

Post #16

29-01-2014 - 19:25:58

Gdańsk, Saarbruecken 

Nie ból się Ewo,ja jestem 2,5 tygodnia po jednoczasówce obustronnej i jest gicior! Ból absolutnie do przeżycia i pod kontrolą. Mam natomiast pytanie do innych dziewczyn-w jednej piersi mam ciągle jeszcze 2 zgrubienia,prawdopodobnie krwiaki,jak długo wam się takie rzeczy wchłaniały,stanik korekcyjny mam nosić 3 miesiące.

dexterka (offline)

Post #17

28-02-2014 - 12:57:16

Ja będę mieć jednoczasówkę obu piersi za ok półtora miesiąca! 3majcie kciuki, mam nadzieję, ze będzie oksmiling smiley!

Z chwilą gdy decydujesz się stawić czoło problemom, przekonujesz się, że możesz więcej, niż ci się zdawało. - Paulo Coelho

Jolcia (offline)

Post #18

28-02-2014 - 20:12:03

Pewnie, że będzieok

dexterka (offline)

Post #19

02-03-2014 - 14:09:34

Dziękismiling smiley serce!

Z chwilą gdy decydujesz się stawić czoło problemom, przekonujesz się, że możesz więcej, niż ci się zdawało. - Paulo Coelho

jay (offline)

Post #20

05-03-2014 - 09:49:15

Cześć Dziewczyny,

mam pytanie smiling smiley Mam 26 lat i za 1,5 tygodnia będę miała robioną operację - amputacja z jednoczasową rekonstrucją z płata wolnego brzucha.
Tłuszczu mam mało, więc podziwiam lekarzy, że są tacy odważni - chyba litują się nade mną z powodu wieku.
Chciałam zapytać, czy ta blizna na brzuchu jest bardzo wysoko? Czy będzie widoczna w stroju kąpielowym? Pytam, bo Panie po zabiegu różnie mówią. Po zdjęciach w sieci, widzę, ze jest ona dość wysoko.

Wiadomo zdrowie najważniejsze i będzie jak ma być, ale ja lubię wszystko wiedzieć, żeby móc się psychicznie nastawić smiling smiley
Pozdrawiam serdecznie!

dexterka (offline)

Post #21

16-04-2014 - 14:49:49

No i jestem kochane już po operacjismiling smiley! Mam nowiutkie swieżutkie cycki (tylko metek brakuje hehe)! Naprawdę polecam, operacja niedługa (ok 3,5h), na drugi dzień do domku, nacięcia niewielkie - ogólnie same pozytytwy. No może poza tym, że już tydzień po a rączki jeszcze troszkę jakby pod narkoząsmiling smiley ale jest coraz lepiej! Pozdrawiam ciepłosmiling smiley!

lucy1970 (offline)

Post #22

16-04-2014 - 18:29:10

Dexterka, gratuluję nowego nabytku........ok

dana23 (offline)

Post #23

17-04-2014 - 07:39:55

Gdańsk, Saarbruecken 

okbrawo

benia666 (offline)

Post #24

24-04-2014 - 10:14:40

Witajcie Kochane Amazonki radocha 13 maja 2014 mam mieć mastektomię z jednoczesną rekonstrukcją. Operację będzie mi wykonywał najwspanialszy lekarz na świecie hahahah czyli Klaudiusz Czerniawski a przy operacji będzie mój drugi wspaniały lekarz prowadzący Eryk Chrapowicki. Jak coś to polecam serdecznie tych lekarzy a operację będę miała w Klinice Jednego Dnia w Warszawie ul. Kajakowa 12 też polecam z uwagi na to że tam się leży tylko jedną dobę przy narkozie a jak przy znieczuleniu miejscowych to po godzinie od operacji idzie się do domu. Opieka wspaniała, pielęgniarki bardzo milutkie, salowa też fajna babeczka dlatego ciesze się że właśnie tam będę miała operacjesmiling smiley Ekspander ponoć mały 300 bo mam malutkie piersismiling smiley może to i lepiej czy któraś z Was miała taki mały ekspander? Jak długo trwało napełnianie go a potem wymiana na silikon? Czy można normalnie uprawiać sporty np. basen, rower, bieganie? Chcę a właściwie marzy mi się wyjazd gdzieś nad morze na wczasy by doładować moje zszargane akumulatory i nie wiem czy będę mogła. I jeszcze jedno pytanie co dalej po pełnej rekonstrukcji tzn jakie leczenie miałyście czy może tylko obserwacja i USG czy coś innego? Napiszcie jak coś wiecie będzie mi łatwiej oswoić się z tą sytuacją.....buzki

magda2411 (offline)

Post #25

24-04-2014 - 18:39:42

Olsztyn 

Miałam rekonstrukcję metodą LD+ proteza (przeszczep mięśnia i skóry z pleców+proteza). Po rehabilitacji poszpitalnej żyję normalnie. Twoje plany zależą od czasu, w jakim będziesz dochodziła do siebie po operacji. Z badań kontrolnych mam usg raz w roku. Skierowania na rezonans się jeszcze nie doprosiłam. Dobry radiolog w USG zobaczy szczelność protezy i wszystko, co potrzeba.
Gratuluję dobrej decyzji. Powodzenia uśmiech

elisabeth (offline)

Post #26

24-04-2014 - 19:33:31

Lubuskie 

benia666
.... polecam z uwagi na to że tam się leży tylko jedną dobę przy narkozie a jak przy znieczuleniu miejscowych to po godzinie od operacji idzie się do domu.....:
zadziwia mnie taki krótki pobyt w szpitalu,jestem dwa tygodnie po operacji a w szpitalu leżałam tydzień .Powrót do domu nie jest takim szczęściem gdy się jest pociętym z przodu i z tyłu.Miałam rekonstrukcję metodą LD+ proteza (przeszczep mięśnia i skóry z pleców+proteza).

W życiu wszystko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem.

benia666 (offline)

Post #27

25-04-2014 - 21:34:46

elisabeth ja miałam tam pierwszą operację usunięcia zmiany niepokojącej jak się potem okazało raczek G1 05mm operację miałam o 17 a o 21 byłam już w domu przy znieczuleniu miejscowym. Drugą operację docięcia tej pierwszej i wartownika miałam za miesiąc pod narkozą o 16 a następnego dnia rano byłam już w domkusmiling smiley Teraz będę miała kolejną operację mastektomię z ekspanderem o 9:30 rano a następnego dnia po śniadaniu będę już w domu o ile będzie wszystko ok a mam nadzieję że będziesmiling smiley Widzisz zatem że są Kliniki które działają ekspresowo a jak dla mnie to i dobrze bo leżenie w szpitalu to nie fajna sprawasmiling smiley życzę szybkiego zagojenia ran i jeszcze szybszego powrotu do zdrowiasmiling smiley Pozdrawiam serdeczniesmiling smiley

Agus2411 (offline)

Post #28

29-04-2014 - 13:06:36

Dexterka a gdzie miałaś robiona operację? ?? Ja mam termin na 13 maja mastektomia podskorna wraz z rekonstrukcją. Jestem ciekawa jak dlugo trwa operacja i jak dlugo dochodzi się do siebie. I jeszcze jedno pytanko, gdzie mogę kupić dobry biustonosz pooperacyjny???

dexterka (offline)

Post #29

29-04-2014 - 22:09:41

Agus, ja mialam operacje tutaj w Anglii. Trwała ok 3 - 3,5h tak więc nie było źle, zresztą i tak nic nie pamiętam hehe. Operacja zaczęła się o 11:00 a do domku wypuscili następnego dnia w południe. A jak długo dochodzi się do siebie? To bardzo indywidualna sprawa; ja osobiście leżałam a właściwie siedziałam w łóżku dwa dni, na trzeci dzień pojechalam sama na zmianę opatrunku i od tego momentu już nie leżałam tylko staralam się w miarę dużo odpoczywać, choć przy ruchliwym dwulatku w domu nie jest to łatwesmiling smiley. Na mnie wszystko goi się, cytuję mojego lekarza, jak na psiesmiling smiley więc żadnych problemow nie miałam. Za dwa dni, czyli 3 tyg po operacji, zdejmą mi te maleńkie plasterki na szwach i to wszystko. Z zaleceń to jedynie poinformowali by nie dźwigać i odpoczywać w miarę możliwosci. Ogólnie od początku czuję się świetnie, jedynie nie mialam czucia w palcach przez ok tydzień (to ponoć efekt narkozy+niedawnej chemii) no i jeszcze nadal mam dość słabą lewą rękę więc dźwiganie wciąż odpada. Swoją drogą, czy któraś z Was kochane miała zalecane jakieś ćwiczenia na ręce? Acha, no i jeszcze dopiero od tego tygodnia zaczynam czuć, że to moje własne cyckismiling smiley. A co do biustonosza, to nie zalecili zadnego specjalnego tylko zwykly tyle ze bez fiszbinów, i żeby na początku takze w nim spac. Pozdrowionkawinking smiley.

Agus2411 (offline)

Post #30

30-04-2014 - 19:30:25

Dziewczyny a czy któraś miała operację w Lublinie u doc Stanislawka??? Jestem umowiona również na 13 maja na mastektomie podskórna wraz z rekonstrukcją piersi wkładkami silikonowymi. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 185
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022