Warszawa- Centrum Chirurgii dr Grzesiak

Wysłane przez dasia 

dasia (offline)

Post #1

08-05-2012 - 12:39:43

Witam Was wszystkie
Kochane, czy któraś robiła może rekonstrukcję metodą przeszczepu tłuszczu u dr Moniki Grzesiak?
jestem ciekawa tej metody, baaardzo ciekawa
a może któraś wie coś o niej więcej?

anahata (offline)

Post #2

28-06-2012 - 19:51:10

Gdynia 

sama jestem też ciekawa. Jakiś czas temu- może z m-c, pisałam nawet do nich. Do tej pory nie doczekałam się odpowiedzi, mimo że odpisali natychmiast, że skonatktują się w ciągu 48 godzin. Minęło już prawie tyle dni:-)

Hania

alin (offline)

Post #3

12-07-2012 - 21:12:44

bydgoszcz 

tą metodą robi bieńkowski z bydgoszczy

maniaaa (offline)

Post #4

01-08-2012 - 01:17:27

alin
tą metodą robi bieńkowski z bydgoszczy

Nie, napewno nie zrobisz u nikogo tą metodą bo nią robi tylko dr Grzesiak z Warszawy
Ci inni to robią jakieś zwykłe wstrzyknięcie tłuszczu który musisz potem dostrzykiwać, to tak jak z kwasem więc bez sensu bo efekt tylko chwilowy a nie o to chodzi, przynajmniej mnie. U dr Grzesiak robisz 2-4 wstrzyknięcia z przerwami na rozciagnięcie skóry takim specjalnym aparatem i zrekonstruowana pierś juz pozostanie bez koniecznosci uzupełniania do końca zycia.

Tez szukałam o tym informacji i znalazłam w końcu jedną Panią na forum onkologicznym która jest po pierwszym wstrzyknięciu już i wszystko opisała, zresztą pisałam nawet do niej z pytaniami, bardzo zadowolona z dotychczasowych efektów. No i sama już byłam w Warszawie na konsultacjach u Pani doktor i jestem zdecydowana na 100%. Juz nawet wpłaciłam pieniążki na aparat Brava, mam mieć za jakies 2 tygodnie i zaczynam. Obawy mam , oczywiście ale nie takie chyba jakbym miała przed operacją , to w końcu tylko pobranie i wstrzykniecie tłuszczu, nic inwazyjnego. Aparat mam nosić do miesiaca czasu, potem zabieg. potem znowu aparat i kolejne wstrzykniecie , powinny w moim przypadku 2-3 wystarczyc jak powiedziała Pani doktor. Jakbyscie miały pytania to pytajcie , chetnie odpowiem

Anahata, może napisz do nich raz jeszcze- ja jak pisałam to zaraz nastepnego dnia mi odpowiedzieli

terri7 (offline)

Post #5

28-09-2012 - 10:19:52

Tarnów 

a czy mozesz napisac ile to kosztuje ?

sssabina (offline)

Post #6

13-11-2012 - 11:54:09

Witam

Ja byłam na konsultacji we wrzesniu tego roku u dr. Grzesiak. Pierwsza konsultacja to 250 zl, kolejne podobno tańsze ok 100 zl.
Aparat Brava to koszt ok. 4000 zl
Każde pobranie tłuszczu i wstrzyknięcie to koszt 8000 zł.
Oczywiście pobyt w klinice jak wszędzie też kosztuje, ceny nie znam, ale pewnie ok 200-300zl / dobę.

Bardzo się nad tym zastanawiałam. Pani dokor mówiła, że w USA stosuję ta metodę od 5 lat i z tego okresu są badania prowadzone, wszystkie pacjętki są objete programem, zbierają na bieżąco wszystkie informacje. Wg. Pani dr. wygląda na to że jest to przełomowa metoda, jak narazie nie wystąpiły niepokojące objawy w badaniach tej metody.

Tluszczu pobiera sie więcej, bo w procesie przeróbki zostaje ok 2/3 tego co można wstrzyknąć. to pozytyw, bo zostanie nam mniej zbędnego tłuszczu tu i uwdzie. Natomiast większośc tego materiału nasz organizm przyjmuje, ale też nie wszystko. Musi byc dobre ukrwienie, ale nad tym pracuje maszyna Brava rozciagajac skore.
Urządzenie to nosi sie przynajmniej 12 h/ na dobe, czyli spi się w tym, jezeli chodzi sie do pracy to z taką wielką kopułą nie da rady wyjść, wiec ten okres do noszenia odpada, mozna nadrabiac np. w weekendy i nosic 24h. Jest to bardzo ważne, gdyż jeżeli nie rozciągnie się odpowiednio skóry, Pani doktor nie bedzie miała gdzie wstrzyknąć tłuszczu.

Wbrew pozorom metoda ta wydaję się mało inwazyjna, bo nie ma żadnego cięcia, wszystko pobiera się i wstrzykuje takimi kanalikami. Natomiast cały zabieg trwa ok 2-3 godziny i jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, dla komfortu pacjętki. Z czego wynika, ze jest to metoda bardziej obciążająca organizm.

Pani doktor zajmuję się tą metodą od ok. 3 lat, po szkoleniach w USA.

Mozna wziąść kredyt, lub zbierać i etapowo robić. Dla mnie jest to jednak zbyt duży koszt, bo w moim przypadku napewno beda konieczne 3-4 wstrzykniecia.
4000 + 4x8000 + wizyty pobyt w szpitalu + dojazdy = czyli muszę liczyć że poniosłabym koszt ok 40 000 zł.

Jezeli wystąpią jakieś komplikację, trzeba będzie dołożyć tłuszczu, bo się zniekształci piers w przyszłości to wszystko na naszą kieszeń.

Zastanawiałam się jeszcze nad np. jednym zabiegiem wszczepienia, gdyż Pani doktor mówiła mi, ze mam bardzo ubogo tłuszczu po mastektomi, a tłuszcz potrzebny jest do podtrzymywania protezy, bede miała wtedy mniejsze prawdopodobienstwo ze mi proteza nie wypadnie przez skórę. (od góry trzymać będzie mi mięsień, a u podstawy nie ma co trzymać, więc trochę tłuszczu byloby wskazane).

Ja podjęłam decyzję, ze jednak chce mieć pierś na NFZ. Najbradziej zniechęciły mnie narkozy, ja już miałam 4 operacje w znieczuleniu ogólnym i jesli miałabym się zdecydować na kolejne 4 narkozy, to chyba pomału zbliżałabym się do pobicia rekordu.

Zdecydowałam się zatem na Beckera pod skrzydłami dr. Witwickiego, dopłata 1500zl, ale jedna operacja. I jak pamiętam, nie polecał mi robić z tłuszczu, gdyż efekty nie zawsze są zadawalające, szczególnie, jesli wchłonie lub nie przyjmnie się ten tłuszcz. A badania są z krótkiego okresu czasu.

Jednak wiadomo, że każdy chwali swoje.
Czyli trochę więcej szarych komórek mi zostanie. ;-)

Mam nadzieję, że komuś pomogę w wyborze. Gdybym w totka wygrała, to może zdecydowałabym się na ten tłuszczyk, ale to też nie jest pewne, przez te narkozy.

sssabina

Halinka (offline)

Post #7

14-11-2012 - 22:15:00

sssabina
Witam

Ja byłam na konsultacji we wrzesniu tego roku u dr. Grzesiak. Pani dokor mówiła, że w USA stosuję ta metodę od 5 lat

Pani doktor zajmuję się tą metodą od ok. 3 lat, po szkoleniach w USA.

To ciekawe, bo TUTAJ,na stronie pani doktor wyczytałam co innego...

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz... na innym forum onkologicznym odezwała się osoba, która ponoć robiła tą metodą, ale na początku, w kilku zaledwie postach był entuzjazm, a potem - nagle cisza. Podobnie jak tutaj maniaaamyśli

Dortek (offline)

Post #8

14-11-2012 - 23:00:57

Dużo, dużo pieniędzy. I trochę się dziwię, ze w Polsce za nowatorską metodę trzeba od razu tyle płacić. Wygląda na to że nawet w USA jeszcze trwają badania i ciągle jeszcze zbierane są dane od pacjentek odnośnie przyjęcia tkanki. Zwykle do czasu zakończenia badań wszelkie operacje robione są bezpłatnie (właśnie w ramach programu badawczego).
Nie oszukujmy się: bez pacjentów chętnych do przejścia przez operację żaden chirurg nie zdobędzie doświadczenia. Stąd właśnie bezpłatne programy badań pozwalające lekarzom na zdobycie praktyki oraz ustalenie czy dana metoda jest bezpieczna.
Dodam, że w UK, gdzie się leczę te zabiegi są bezpłatne i objęte patronatem badań klinicznych.

Zgadzam się też ze stwierdzeniem sssabiny, ze każdy chwali swoje. Rzeczywiście tak jest. lekarz, który od lat robi przeszczepy z mięśnia będzie polecał swoją metodę. Czasami warto pokusić się o tzw. drugą opinię.

Ciemne wczoraj może sie przemienić w jasne jutro (Marcin Luther King)

Miarą wielkości człowieka jest ilość przeszkód, które udało mu się pokonać.

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.

jedna z nas: [www.youtube.com]

sssabina (offline)

Post #9

21-11-2012 - 14:35:19

A co jest napisane na stronie internetowej inaczej?

sssabina

maniaaa (offline)

Post #10

31-07-2013 - 13:41:00

Witam po długiej nieobecności
przeczytałam pobieżnie i widzę że nie macie pewnosci co do tego zabiegu. Szczerze powiem że ja na początku też ale po dłuższych przemyśleniach się temu poddałam, stąd min moja nieobecbność na forum. Miałam inne sprawy... Ale teraz spokojnie cieszę się BIUSTEM - nie proteza czy sztucznyn wypełnieniem a Biustem
Drogo? Może tanie to nie było ale ja chciałam znowu poczuć się kobietą i to mi to dało
Przynajmniej jest naturalny, piękny i mój. Mozna go dotykać i niczego "obcefgo" się środk nie wyczuje- tego chciałąm i o tym marzyłan
Jakbyście miały pytania- chętnie odpowiem, postaram się niedługo wpaść na to forum

Betty66 (offline)

Post #11

25-02-2015 - 18:12:49

Gryfino 

Maniasa, minęło trochę czasu od Twojej rekonstrukcji. Napisz jak dzisiaj się czujesz i czy pierś jest bez zmian. Czy wstrzymanie tłuszczu odbywało się czujesz w znieczuleniu ogólnym czy wstrzymanie wystarczyło miejscowe. Ja mam miseczkę D czy i do takiego rozmiaru robią pierś. Czekam cierpliwietak

ivok (offline)

Post #12

10-05-2015 - 00:35:48

Szczyrk 

Ja jestem po jednym zabiegu rekonstrukcji piersi własnym tłuszczem i powiem szczerze, że efektu nie ma żadnego,choc piersi mam w rozmiarze max B .
Biust był fajny do 3 tyg po operacji,kiedy był obrzęk.Minęły dwa miesiące i piersi wróciły do stanu sprzed zabiegu .Szkoda że Pani doktor na pierwszej wizycie nie poinformowała mnie że takich zabiegów w cenie 8tys każdy muszę mieć co najmniej 3 aby efekt był zadawalający. Wręcz przeciwnie zapewniła mnie że w moim przypadku będzie efekt już po jednym zabiegu.
Podczas wizyty po operacyjnej jak zdejmowała mi szwy powiedziała mi,że zadawalającego efektu po pierwszej operacji spodziewać się nie ma co ,w moim przypadku niezbędne są min trzy.Byłam rozczarowna i poczułam się krótko mówiąc oszukana.Bo nie stać mnie na kolejne operacje sad smiley Tak więc trzeba poczekać aż NFZ będzie refundować tę metodę rekonstrukcji.

maniaaa
Witam po długiej nieobecności
przeczytałam pobieżnie i widzę że nie macie pewnosci co do tego zabiegu. Szczerze powiem że ja na początku też ale po dłuższych przemyśleniach się temu poddałam, stąd min moja nieobecbność na forum. Miałam inne sprawy... Ale teraz spokojnie cieszę się BIUSTEM - nie proteza czy sztucznyn wypełnieniem a Biustem
Drogo? Może tanie to nie było ale ja chciałam znowu poczuć się kobietą i to mi to dało
Przynajmniej jest naturalny, piękny i mój. Mozna go dotykać i niczego "obcefgo" się środk nie wyczuje- tego chciałąm i o tym marzyłan
Jakbyście miały pytania- chętnie odpowiem, postaram się niedługo wpaść na to forum

Witaj ,gdzie robiłaś operacje i ile miałas zabiegów że jesteś zadowolona z rezultatu ?

edit: scalono posty; w przypadku gdy nie minie 15 minut od ostatnio napisanego postu a chcemy coś dopisać, bądź poprawić używamy funkcji zmień oczko

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 10-05-2015 - 15:36:49 przez myszka.

alicja.topolska (offline)

Post #13

10-05-2015 - 00:51:04

To straszne bo wkasnie planuje zabieg własnym tłuszczem lekarz mnie namawia nie wiem co robic ((
Zaproponował mi trzy zabiegi mam duża pierś nie wiem co robic po Twojej wypowiedzi

Mam pytanie do zadowolonej Pani z efektu prześlij mi namiary kontakt do dr z którego jestes zachwycona
Na mój amazonkowy mail

Dziekuje i pozdr

edit: scalono posty; w przypadku gdy nie minie 15 minut od ostatnio napisanego postu a chcemy coś dopisać, bądź poprawić używamy funkcji zmień oczko

Alutka11

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 10-05-2015 - 15:30:00 przez myszka.

ivok (offline)

Post #14

10-05-2015 - 00:56:46

Szczyrk 

Witam,ja jestem po jednej operacji rekonstrukcji piersi własnym tłuszczem u dr.Grzesiak i powiem szczerze jak za te pieniądze to efekt niewielki.
Myślę że min 3 operacje trzeba by w moim przypadku zrobić aby było w miarę. Rozmawiałam z pacjentką która miała az 5 operacji u dr Grzesiak i dopiero była zadowolona. A P.dr nie do końca jest fer bo zapewnia przed zabiegiem , że wystarczy 1 no max 2 razy podać tłuszcz,a po operacji mówi że min 3 trzeba robić.WIesz jak jest w tych prywatnych gabinetach zawsze liczy się tylko kasa niestety,a nie uczciwośc i ludzkie podejście do pacjenta.
Powodzenia-Iv

baga (offline)

Post #15

23-03-2017 - 12:07:58

Sprzedam używany system brava. Cena do uzgodnienia. Osoby zainteresowane poproszę o kontakt na priv.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 385
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018