Poznań

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

19-02-2010 - 17:41:04

Forumowo 

Miałaś/planujesz rekonstrukcję w Poznaniu - napisz o tym.

Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie

ul. Garbary 15
61- 866 Poznań
tel.: (+48 61) 885 05 00
fax: (+48 61) 852 19 48

Danuśka (offline)

Post #2

27-04-2010 - 14:52:34

Kalisz 

Jestem w trakcie rekonstrukcji w WCO.Ogólnie jestem zadowolona.Jestem dopiero po 2 dopełnieniu.Moje koleżanki z Klubu Amazonek które robiły cycolki w WCO są również zadowoloneduży uśmiech

Haniap. (offline)

Post #3

27-04-2010 - 19:01:53

Poznań 

Miałam rekonstrukcję na Garbarach u dr Wasiewicza na Chirurgii I. Jestem zadowolona i niezadowolona bezradny
Zadowolona, bo nie muszę już nosić protez. Miałam biust D i po pierwszej amputacji nosiłam ogromną i ciężką protezę. Ważyła 2,5 kg. Po amputacji drugiej piersi nosiłam mniejsze protezy o rozmiarze B. Ale protezy to zawsze jakiś kłopot i niewygoda. Postanowiłam zrobić jednak rekonstrukcję. No i do końca się nie udało. Niestety. Skura po radioterapii nie chciała się rozciągać i doszło do tego, że ekspander uciskał na żebra i spowodował ich ugięcie. Tak twierdzi doktor. Zamiast "rosnąć" prawa pierś się zapadała. W końcu zdecydowaliśmy z lekarzem, że zrobimy operację i włoży mi mniejsze silikony niż planowaliśmy. Żeby nie było zbyt dużej różnicy między piersią, która się rozciągnęła i tą, która nie chciała. Mam teraz A i oszukuję puszapem... uśmiech

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

Maja048 (offline)

Post #4

28-04-2010 - 21:14:10

Wronki 

Hania mnie operował dr Wasiewicz i powoli dochodzę do tego aby sie do Niego zgłosić...niech "naprawi" to co uszkodził...a ,że mam super zrobioną operację to i pewnie nie będzie problemu...Ale nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć, jak do Niego dotrzeć...Pozdrawiam

Haniap. (offline)

Post #5

28-04-2010 - 21:29:17

Poznań 

Maju, do doktora Wasiewicza najlepiej pójść na oddział i umówić się na konsultację. Zresztą jak ja poszłam pierwszy raz, od razu mnie obejrzał i kazał się zarejestrować na dole w rejestracji na termin. Czekałam trochę, ale jak już się z nim umówiłam, poszłam na operację. Uprzedzam Cię tylko, że on jest bardzo zabiegany. Ale to pewnie wiesz, jak już byłaś jego pacjentką. Powodzenia

Ezop

diwa1 (offline)

Post #6

27-12-2010 - 17:08:40

Dlaczego nikt nie mówi o Poznaniu miałam tam robioną rekonstrukcję i jestem bardzo zadowolona czekałam pół miesiąca mogę dać namiary jeśli ktoś potrzebuje

luska (offline)

Post #7

27-12-2010 - 18:02:25

Gdynia 

Nikt nie mówi ,bo nikt do tej pory nie miał robionej tam rekonstrukcji.
Diwa1 ,napisz wszystko o swojej rekonstrukcji,gdzie w jakim ośrodku robiłaś ,kto Ci ją robił i jaką metodą...

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-12-2010 - 18:03:01 przez luska.

ToJa (offline)

Post #8

27-12-2010 - 21:26:36

Luska co Ty gadasz,
no przeca nasza Haniap miała rekonstrukcje w Poznaniu i pisała o tym w tym właśnie watku (pare postów wyżej)
Buziaczek miał jednoczasówkę w Poznaniu
jedna i druga to pacjentki dr Wasiewicza

diwa1 (offline)

Post #9

28-12-2010 - 15:52:50

Widzę ze wreszcie jest ktoś kto miał rekonstrukcję w Poznaniu i u doktora Wasiewicza.

diwa1 (offline)

Post #10

28-12-2010 - 16:22:57

Na rekonstrukcje na mówiły mnie dziewczyny na tym forum/ kiedyś częściej tu zaglądałam/w tym czasie w telewizji po raz pierwszy leciał program pt." To jeszcze nie koniec świata "nawiązałam kontakt z osobą która występowała w tym filmie i już nie popuściłam .
W połowie stycznia 2007r zadzwoniłam do dr.Wasiewicz i umówiłam się na wizytę prywatnie ale w szpitalu .
Pierwsza wizyta to obmacanie skóry i blizny po amputacji czy nadaje się do rozciągnięcia i już wtedy podał mi termin operacji 13 luty. Nie pamiętam teraz jaka to metoda ,ale opisze co robił. Dzień przed operacją rysował pisakiem po miejscu w którym ma by cycek.Mam bliznę pod pachą poziomą ok.5 cm .włożony woreczek z zawartością soli fizjologicznej,jeżdziłam na początku co tydzień pózniej co dwa aż doszło do wielkości mojej drugiej piersi,Do do napełniania wstawiają mały zaworek ,który po zakończeniu usuwają . Znalazłam to jest metoda Beckera.Po operacje spałam na siedząco miesiąc ale nie żałuje nosze dekolty i bikini.

halcia (offline)

Post #11

16-02-2011 - 19:02:49

kalisz 

A może któraś robiła rekonstrukcje w Poznaniu u doktora Gromadzińskiego w WCO. Który jest lepszym fachowcem Wasiewicz czy Gromadziński?

Maja048 (offline)

Post #12

16-02-2011 - 23:52:25

Wronki 

halcia nie napiszę Kto mi dał tę informację bo była na priv...ale odradzano mi i to bardzo zgłoszenie się do dr Gromadzińskiego. Mnie operował dr Wasiewicz i widziałam Jego dzieła...W tym tygodniu dzwonię i się umawiam na wizytę bo w przyszłym tygodniu będę w Poznaniu...Dr Gromadziński robił rekonstrukcję mojej znajomej...miała problemy ...Powiedziały mi Panie z Sekretariatu,że w ciągu miesiąca powinnam mieć operację...Obym tylko nie stchórzyła...Pozdrawiam

Haniap. (offline)

Post #13

17-02-2011 - 12:07:14

Poznań 

Ja miałam, tak jak napisała ToJa, w Poznaniu u Wasiewicza. Nie jestem do końca zadowolona, podobno nie wyszło tak jak miało nie z jego powodu. Nie jestem marudna, staniki typu push ap są dostępne wszędzie, więc sobie radzę. Widziałam dzieło Gromadzińskiego i byłam zachwycona, a potem zobaczyłam jego wpadkę. Do Wasiewicza poszłam, bo też widziałam jego pracę na 6+ ale również zupełną klapę.... niezdecydowany Co mam napisać.... że nie można być pewnym efektu? Gromadziński jest z wykształcenia "plastykiem" , a Wasiewicz tylko chirurgiem z praktyką plastyka myśli Wyboru zawsze dokonuje pacjentka, a w Poznaniu przynajmniej nie czeka się trzy lata tak jak w Gryficach.

Ezop

Maja048 (offline)

Post #14

21-09-2011 - 00:04:59

Wronki 

Jak już wiecie...dojrzałam...Termin 6 października godz. 8:00 melduję sie w szpitalu...Jeżdżę na rehabilitację...jeszcze tylko raz...Jakoś się nie boję...mam zaufanie do dr. Wasiewicza...mam nadzieję,że zrobi tak samo "pięknie" jak mastektomię...serce

Haniap. (offline)

Post #15

21-09-2011 - 10:23:21

Poznań 

Zrobi Maju ok będziesz zadowolona..... powodzenia buziak

Ezop

Maja048 (offline)

Post #16

22-09-2011 - 20:35:32

Wronki 

A mogę liczyć na odwiedziny Wielkopolanek?myśli

Haniap. (offline)

Post #17

22-09-2011 - 20:54:18

Poznań 

Majeczko ja wpadnę na pewno na kawkę ... przygotuj się oczko

Ezop

alex (offline)

Post #18

14-01-2012 - 22:55:27

Witam,

w Poznaniu rekonstrukcję piersi wykonuje przede wszystkim dr A. Gromadziński, który posiada dwie specjalizacje z zakresu: chirurgii onkologicznej i chirurgii plastycznej. Wykonał u mnie rekonstrukcję jednoczasową z zaoszczędzeniem skóry piersi w 2005 roku, z której jestem bardzo zadowolona. Efekt rekonstrukcji to wypadkowa wielu czynników, z czego doświadczenie z zakresu chirurgii plastycznej jest niezmiernie ważne.

Maja048 (offline)

Post #19

22-01-2012 - 19:39:05

Wronki 

W ubiegłym tygodniu miałam ostatnie dopełnienie...widzę ,że wystarczy...Dziewczyny widziały w "naturze" moją pierś...Chodzę już od miesiąca na imprezki w normalnym staniku...nie będę "robiła" brodawki...a z tego co mam jestem bardzo zadowolona.Dr Wasiewicz ma dużo pacjentek...W moim przypadku to przede wszystkim moje zaufanie do doktora...Rekonstrukcja jednoczasowa jest łatwiejsza...U mnie po 7 latach nie było źle...doktór już przy mastektomii zostawił skórę pod rekonstrukcję...ale rozciągać trzeba było...radocha

Haniap. (offline)

Post #20

22-01-2012 - 19:46:05

Poznań 

Tak Majeczko, zwłaszcza, że nie miałaś radio... to wtedy skóra się dobrze rozciąga ... Bardzo się cieszę, że już skończyłaś dopełniania. Teraz umów się na termin wymiany ekspandera na silikon i pamiętaj, daj znać kiedy będziesz miała operację, może będę w pobliżu .... oczko

Ezop

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #21

25-06-2012 - 13:09:39

Jak długo czeka się na rekonstrukcje w Poznaniu? I kiedy najlepiej się zapisać?

Haniap. (offline)

Post #22

25-06-2012 - 16:32:05

Poznań 

Ja czekałam trzy miesiące, bo sama chciałam robić w ferie zimowe. Właściwie nie ma kolejki, wszystko zależy od tego ile jest innych operacji na oddziale. U kogo chcesz robić? Wybrałaś już lekarza? Powodzenia

Ezop

Post #23

25-06-2012 - 18:04:35

Haniap niewybrałam bo jeszcze długie leczenie przedemną, ale myslałam że trzeba zapisac się przynajmniej rok wcześniej

Maja048 (offline)

Post #24

25-06-2012 - 20:13:33

Wronki 

julia ja po raz pierwszy umówiłam się z dr Wasiewiczem na 3 sierpnia a już 11 października miałam wszczepiony ekspander...Skoro jesteś jeszcze w trakcie leczenia to poczekaj jak zakończysz...służę pomocą bo chyba na tym forum jestem "ostatnią" pacjentką dr Wasiewicza...A jestem super zadowolona...a jak wygląda mój cycolek to może potwierdzić Haniap...buziakPozdrawiam

Post #25

25-06-2012 - 20:40:36

Maja dziękuje i w takim razie odezwe się jak zakończe leczeniesmiling smiley

Haniap. (offline)

Post #26

26-06-2012 - 22:05:42

Poznań 

Tak potwierdzam, widziałam Majkowego cycolka z przyklejoną brodawką ... miodzio, piękna robota brawo

Ezop

joanna78 (offline)

Post #27

20-10-2012 - 22:03:48

poznań 

u mnie do rekonstrukcji jeszcze daleka droga. operację miałam pół roku temu. Operował mnie Dr Wasiewicz i z opinii innych lekarzy, chemika, pani ze sklepu avangarda, lekarza rodzinnego, radiologów którzy mnie oglądali, Pani od masaży limfatycznych- mam podobno prześliczne cięcie, genialne szycie, cudną cieniutką bliznę niezdecydowany i na pewno jeśli będzie możliwość rekonstrukcję zrobi mi właśnie Dr Wasiewicz smiling smiley

Maja048 (offline)

Post #28

21-10-2012 - 00:14:44

Wronki 

joanna ja jak miałam robioną biopsję drugiej piersi chyba po dwóch latach, to pielęgniarka przygotowująca i doktórka robiąca spytały Kto tak pięknie zrobił...Teraz po rekonstrukcji mam jeden szew...dr Wasiewicz wyciął mi to co zostało pod pachą po operacji więc teraz nie mam żadnych "falbanek" pod pachą...stara blizna prawie niewidoczna...nowa jeszcze zaczerwieniona ale napewno bedzie taka sama...Ja jestem bardzo zadowolona...i moja rada...nie bierz przykładu ze mnie i nie czekaj tak długo...Pozdrawiamradochahot smiley

joanna78 (offline)

Post #29

22-10-2012 - 09:15:30

poznań 

kiedy właśnie mówią żeby odczekać 2 lata...?

lulu (offline)

Post #30

22-10-2012 - 09:28:48

k/Kwidzyna 

Joanna, Maja miała na myśli "czas dojrzewania" do rekonstrukcji, a nie czas wymagany.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 561
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022