Poznań

Wysłane przez Amazonki.net 

Maja048 (offline)

Post #1

22-10-2012 - 21:44:46

Wronki 

joanna może napisałam nieprecyzyjnie...ja dojrzałam sama do rekonstrukcji dopiero po 7 latach od mastektomii /lulu...dziękuję...buziak/ joanna odczekaj te dwa lata i ruszaj po cycolka...WARTO buzki

joanna78 (offline)

Post #2

23-10-2012 - 22:26:11

poznań 

smiling smiley
najwazniejsze zeby zdrowie bylo...
mam jakis wezel 13x6 ze wzmozonymi przepływami...stres czekam na rezonans...
bardzo bym chciala zeby mi DR przy rekonstrukcji od razu wymienil tez i drugi cycek- jednoczasowo....

lucy1970 (offline)

Post #3

04-01-2013 - 12:35:49

Witajcie Panie.
Mam 42 lata. Jestem 10 mies. po amputacji piersi. Operacje przeprowadził dr.Teresiak w WCO. Swietnie wykonana robota.
Kiedy starałam się o orzeczenie niepełnosprawności na komisji lekarz zapytał mnie- czy myślę o rekonstrukcji. Spojrzałam na niego "spode łba" mysląc -co on gada. Nie, nie, to nie dla mnie, przedemną chemioterapia i niewiadomo co dalej. Teraz jestem już 3 miesiące po chemioterapii, lamp nie miałam bo węzły były czyste. Przez przypadek weszłam we wątki dotyczące rekonstrukcji i z zaciekawieniem czytam Wasze wypowiedzi. Cały dzień wczoraj myślałam że może i ja mygłabym za jakiś czas spróbować. Tylko jest jeden problem. Z uwagi na to, iż mam bardzo małe piersi czy w ogóle rekonstrukcja mogłaby być rozważana. Wiem że zdrowie jest najważniejsze i zawsze mówiłam że z jednym cyckiem też można żyć. Ale napewno życie to byłoby piekniejsze, rownież pomogłoby mi to w odzyskaniu psychicznej równowagi . Proszę o pomoc.Pozdrawiam.buzki
Joanno78: czytam że Ty również rozważasz rekonstrukcję w WCO, a o co chodzi z wymianą drugiego cycka jednoczasowo?

b_angel (offline)

Post #4

04-01-2013 - 15:38:16

radom 

Małe piersi przecież nie są żadnym przeciwskazaniem do rekonstrukcji uśmiechduży uśmiech
a sporo z nas poszło na całość i zafundowało sobie większy rozmiar duży uśmiech
aja z wklęsłego AA przeszłam na galante B

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

agawa (offline)

Post #5

04-01-2013 - 16:12:37

okolice 

Ależ tak, ależ oczywiście smiling smiley Małe jest piękne smiling smiley I tym bardziej nadające się do zrekonstruowania smiling smiley
Posiadaczką B byłam i, dzięki rekonstrukcji, jestem nadal smiling smiley

Maja048 (offline)

Post #6

04-01-2013 - 20:08:25

Wronki 

" Z uwagi na to, iż mam bardzo małe piersi czy w ogóle rekonstrukcja mogłaby być rozważana. Wiem że zdrowie jest najważniejsze i zawsze mówiłam że z jednym cyckiem też można żyć. Ale napewno życie to byłoby piekniejsze, rownież pomogłoby mi to w odzyskaniu psychicznej równowagi . Proszę o pomoc.Pozdrawiam. "
No i sama sobie odpowiedziałaś ...czy WARTO?... Pewnie ,że warto...ja za długo czekałam, ale teraz mam cycolka i zapomniałam już jak "meduza" wedrowała do stanika...A mając mały biust możesz zafundować sobie rozmiar większy...zobacz zdjęcie anioła...b_angel...Dr Wasiewicz też mi proponował poprawkę drugiej...bo podobno mało roboty z nią by było...Ale ja Pani 2x30+VAT zadowolona z tego co mam / choć po tylu latach.../ Dzwoń...jedź...buzki
Będę 30 stycznia w WCO w Poradni Chirurgicznej p.0011.Może się spotkamy?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-01-2013 - 20:11:42 przez Maja048.

lucy1970 (offline)

Post #7

04-01-2013 - 22:13:47

Dzięki kobietki jesteście the best. Przeczytałam historię b_angel, oraz kiknęłam na zdjęcie z podpisem "na zachętę dla niezdecydowanych na rekonstrukcję" to nabrałam takiej ochoty że aż mi się oczka śmieją.przewraca_oczy Dzięki Wam łatwiej podejmę decyzję, a przy najbliższej wizycie kontrolnej zapytam p.dr. ile trza odczekać .
Maju mnie operował Dr Teresiak, ale kojarzę też Dr Wasiewicza i jeszcze takie oparacje przeprowadza Dr Gromadziński.
Czy poprawka drugiej piersi też na NFZ czy za kasę?
Maju ja do WCO jadę 14.01.2013 do poradni genetycznej, jestem w trakcie badań na mutację. Później bedę też w połowie lutego, bo muszę jeździć co 5-6 tygodni do płukania portu. Pozdrawiam.papa

b_angel (offline)

Post #8

04-01-2013 - 23:52:36

radom 

no to jak nabrałaś zachęty to tera bier się za rekonstrukcję duży uśmiech

Maja048 (offline)

Post #9

05-01-2013 - 18:47:12

Wronki 

będę 11 lutego na mammografii...a później 27 marca..../ jak NIC się nie zdarzy.../ buziak

lucy1970 (offline)

Post #10

07-09-2013 - 19:02:58

b_angel
no to jak nabrałaś zachęty to tera bier się za rekonstrukcję duży uśmiech

Trochę to trwało ale się biera.
Tak jak obiecałam przyszłam podzielić sie z Wami wiadomością - bedę miała rekonstrukcje + profilaktyczne usunięcie drugiej piersi, za pomocą ekspandera.
Termin operacji mam na 04 listopada. W roli operatora : dr Wasiewicz ok Lekarz proponuje odbycie 3 tygodniowej rehabilitacji w celu wzmocnienia mięśni klatki piersowej. Troche kłopotliwa jest dla mnie jazda 60 km przez 3 tygodnie do Poznania. Co sądzicie czy taka rehabilitacja jest bardzo potrzebna???? Napiszcie drogie kobietki ( zrekonstruowane) czy też się rehabilitowałyście. Chyba Maja048 korzystała z takich ćwiczeń. Będę ogromnie wdzięczna za wasze rady.
P.S. A tera sie biera za czytanie wszystkich wątków związanych z rekonstrukcją......uff trochę tego jest, ale to fajnie, bedę przynajmniej mądrzejsza o Wasze doświadczenia . Przesyłam buzki

iza69 (offline)

Post #11

08-09-2013 - 08:41:07

lucysmiling smiley a ta rekonstrukcja to w WCO , jeżeli tak to jak to się załatwia od mojego lekarza (Melerowicz) nic się nie mogę dowiedzieć bezradny

Maja048 (offline)

Post #12

08-09-2013 - 23:55:23

Wronki 

lucy ja miałam taką rehabilitację...super sprawa tylko szkoda,że nie skorzystałam z całości...pracowałam i nie mogłam coziennie dojeżdżać. Ja miałam robione masaże klatki piersiowej przez p. Martę...Powodzenie...Jeżeli chcesz pogadać to zadzwoń....podam nr telefonu na priv buziak

lucy1970 (offline)

Post #13

09-09-2013 - 15:53:45

Iza, Maja napisałam do Was na priv.buzki

b_angel (offline)

Post #14

09-09-2013 - 16:15:20

radom 

ja nie miałam rehabilitacj imięśni piersiowych
a wręcz słyszałam, że nie wolno intensywnie ćwiczyć przed operacją

lucy1970 (offline)

Post #15

09-09-2013 - 16:36:42

O, to jest 1:1. Maja miała -b_angel nie.
Myślę że troche poćwiczę żeby nie było .... Choć za bardzo nie mogę , bo jak za mocno naciągnę mięśnie klatki piersowej w miejscu gdzie mam port boli.....bezradny

Zuzik (offline)

Post #16

27-10-2013 - 18:37:02

Hej
też czekam na rekonstrukcję u dr Wasiewicza (termin przyjęcia na oddział 4 listopada, więc spotkamy się z Lucy 1970!)
Od 3 tygodni chodzę na rehabilitację do p.Marty i jestem absolutnie zachwycona jej profesjonalizmem, chociaz warunki na rehabilitacji w WCO wołają o pomstę do nieba. Czuję, że mięśnie i skóra bardzo się rozciągnęły, poza tym każda okazja żeby się trochę poruszać jest super. Bardzo polecam to przygotowanie do rekonstrukcji i żałuję, że nie skorzystałam z rehabilitacji zaraz po mastektomii.

lucy1970 (offline)

Post #17

27-10-2013 - 19:12:46

Witam. Zuzik, no to super. Cieszę się bardzo. buzki

linka123 (offline)

Post #18

12-02-2015 - 10:40:21

Warszawa 

Czy ktoś miał wykonywana mastektomie z rekonstrukcja w Poznaniu? interesuje mnie dr Budner- moze któraś kobietka była przez niego operowana?

lucy1970 (offline)

Post #19

12-02-2015 - 21:39:40

linka 123- ja miałam (listopad 2013r) profilaktyczna mastektomie z jednoczesna rekonstrukcja obu z zastosowaniem ekspadera. Po pół roku wymiana na implanty.... W WCO w Poznaniu takie operacje wykonuje tylko dr J.Wasiewicz........Natomiast dr Budner jest lekarzem z Niemiec, okazjonalnie uczestniczył w ubiegłym roku w WCO w warsztatach, przeprowadzał kilka operacji (znajoma się załapała -dodam że z zadowalającym skutkiem)...

linka123 (offline)

Post #20

14-02-2015 - 09:52:38

Warszawa 

lucy1970- tak wiem, jest ordynatorem szpitala w pod Berlinem, operuje prywatnie w klinice w Poznaniu, mowisz,ze znajoma była zadowolona?

Maja048 (offline)

Post #21

14-02-2015 - 23:37:08

Wronki 

b_angel
ja nie miałam rehabilitacj imięśni piersiowych
a wręcz słyszałam, że nie wolno intensywnie ćwiczyć przed operacją
aniołku kochany... nie wiem czy pamiętasz,że JA dopiero po siedmiu latach zdecydowałam się na rekonstrukcję więc trzeba było trochę "udrożnić" moje mięśnie...a na dodatek dr skierował mnie do rehabilitantki, która pisała pracę mgr? dr? nt rehabilitacji przed rekonstrukcją...Wg mnie bardzo mi to pomogło...i fizycznie i psychicznie...serce

bronia2005 (offline)

Post #22

26-07-2016 - 07:45:34

Oj ale tu cisza,widać wszystkie kobitki już po mastektomi z wszczepienie expandera,a właśnie ja przed,czy któraś z Was miała to robione przez dr.Murawę ba Garbarach? dlatego proszę o radę co zrobić, czy ten expander jest przeszkodą w radioterapia bo taka mnię czeka.Mam 2 tygodnie na podjęcie decyzji proszę o radę ☺Pozdrawiam

agniesia761 (offline)

Post #23

27-01-2018 - 17:06:47

Jarocin 

Witam zgłaszam się po 4 latach.Nowy guz w piersi .Leczę się w Poznaniu na Szamarzewskiego.Ma ktoś jakieś dane na temat jednoczesnej mastektomii z rekonstrukcją . Domyślam się że tylko na Garbarach . Czy rekonstrukcja jest na kasę chorych czy prywatnie ?

Agaba190 (offline)

Post #24

28-01-2018 - 11:01:34

k/Warszawy 

Mastektomia i jednoczesna rekonstrukcja ( w przypadku raka ) jest robiona na NFZ. Możesz to zrobić w każdym ośrodku, który ma podpisany kontrakt no i oczywiście specjalistów od tego. Gdzie robią to w Poznaniu nie odpowiem, ale mam nadzieje, że dziewczyny z tego terenu odezwą się.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

karinka (offline)

Post #25

23-08-2018 - 00:10:41

Dziewczyny, 29.10 mam rekonstrukcję w wco. Na 99% u dr Nowaczyka.
Ekspanderem.
Czy któraś z was może mi powiedzieć po ilu dniach od operacji wychodziła ze szpitala?

karinka (offline)

Post #26

25-08-2018 - 19:03:05

Hej.
29.10.2018 mam termin do szpitala na rekonstrukcję piersi ekspanderem. Robię w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym w Poznaniu. Czy któraś z was może miała tam robioną i może mi powiedzieć po ilu dniach od operacji wychodziła ze szpitala?

Agaba190 (offline)

Post #27

26-08-2018 - 09:43:42

k/Warszawy 

Widzę, że póki co, nikt nie odpowiedział.
Najlepsza, sprawdzona rada zapytaj lekarza jak to wygląda w Poznaniu.
W Warszawie, w jednym ze szpitali, przyjmują o 8 rano (trzeba być na czczo i mieć ze sobą wszystkie zlecone wcześniej badania typu ekg, rtg płuc, morfologia itd). Tego samego dnia masz operację. Następnego dnia wypis do domu.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

karinka (offline)

Post #28

26-08-2018 - 11:30:51

Właśnie widziałam, że w każdym szpitalu inaczej.
Z lekarzem będę się widziała dopiero 26.09. Nie mam już tak dobrze jak z poprzednim lekarzem, że mogę zadzwonić i zapytać sad smiley a ciekawość mnie zżera

Renik1 (offline)

Post #29

15-09-2018 - 18:37:43

Koszalin  

Witam . Jestem właśnie po operacji w WCO w Poznaniu. Jeszcze leżę w szpitalu. Miałam mastektomie piersi prawj z jednoczesną rekonstrukcją - implant. Opieka medyczna zarówno lekarska jak pielęgniarska jest z najwyższej półki. Średni czas pobytu to 4-6 dni. Życzę powodzenia i zdrowia.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 15-09-2018 - 18:48:32 przez Renik1.

Krynia58 (offline)

Post #30

17-09-2018 - 22:59:08

Warszawa 

Renik, Tobie też życzę dużo zdrowia serce dochodź szybko do siebie uśmiech

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 346
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018