Warszawa - Ursynów

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

19-02-2010 - 17:49:57

Forumowo 

Miałaś/planujesz rekonstrukcję w Centrum Onkologii w Warszawie - napisz o tym.

Centrum Onkologii - Instytut im. M. Skłodowskiej Curie w Warszawie

Klinika Nowotworów piersi i chirurgii rekonstrukcyjnej

ul. Roentgena 5
02-871 Warszawa
tel.: 546 - 20 - 00

basia04 (offline)

Post #2

29-07-2010 - 19:26:58

Olsztyn 

Dziewczyny, dzisiaj rozmawiałąm ze swoją onką o rekonstrukcji. Do Olsztyna przyjeżdża raz w miesiącu dr Klaudiusz Czerniawski i kazała mi się zapisac na konsultacje. Pracuje on m.in. w CO. Ja myślałam raczej o doktorze Witwickim, ale wybiorę się do dr Czerniawskiego na konsultacje w Olsztynie i popytam się, Do Was mam oczywiście pytanie, czy coś wiecie o tym lekarzu, ja troche poczytałam w internecie, opinie różne.

basia04 (offline)

Post #3

29-07-2010 - 22:10:44

Olsztyn 

Oj chyba źle się wpisałam. Przepraszam admina

debora48 (offline)

Post #4

29-07-2010 - 22:27:45

Kozienice 

,,,Basiu04 nie wiem,jakim specem od rekonstrukcji jest dr Czerniawski.Powiem Ci tylko,że przemiły facet, potrafi wszystko w prostych słowach wytłumaczyć. 26 07 w poniedziałek miałam termin kontroli, mój onk. był na urlopie ......i wlaśnie trafiłam do niego. Na konsultacje możesz iść. Pozdrawiam.

basia04 (offline)

Post #5

30-07-2010 - 00:33:04

Olsztyn 

Dzięki Deborakwiatek

Al_la (offline)

Post #6

30-07-2010 - 11:30:00

k/Warszawy 

basia04
Oj chyba źle się wpisałam. Przepraszam admina

Basiu, dr Czerniawski operuje w CO, czy w Olsztynie?
Jeśli w CO, to cały wątek przeniosę do odpowiedniego wątku uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

basia04 (offline)

Post #7

30-07-2010 - 21:03:46

Olsztyn 

Al_la dr Czerniawski operuje w Warszawie a do Olsztyna przyjeżdża raz w miesiącu na konsultacje. Tak mi powiedziała moja onka. Ja u niego jeszcze nie byłam, dopiero w poniedziałek zapiszę się na konsultacjeuśmiech

meryl (offline)

Post #8

10-04-2011 - 20:03:32

dlaczego nikt nic nie pisze o rekonstrukcji na ursynowie? Czemu nikt nic dobrego nie pisze? Czy spotkalo ich tam samo zło? Czy bylo tak dobrze, że chcą to ukryć, zeby nikt nie wiedział że ich biust nie jest taki sam od urodzenia. Prosze napiszcie czy warto tu robic rekonstrukcję?

mm

b_angel (offline)

Post #9

10-04-2011 - 20:21:22

radom 

meryl
a może nikt z tego forum nie robił rekonstrukcji w szpitalu na ursynowie ?

bo ja osobiście, nie przypominam sobie nikogo myśli

nie doszukuj się na siłe jakiegoś drugiego dna chichot

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

meryl (offline)

Post #10

10-04-2011 - 20:47:41

musze wybrac miedzy dwuetapowa na ursynowie a witwickim i jednoetapowa, kusi ten jeden raz, a odstrasza twardziel tj becker / a moze nie?/ a termin mam juz i potworne emocje mna miotaja i strach narasta, o rekonstrukcji u witwickiego wyczytalam wszystko co napisalyscie i nie mam z czym porownac.

mm

mag_dag (offline)

Post #11

10-04-2011 - 20:51:09

Sosnowiec 

meryl, ja macałam beckera andżeles i on nie jest twardzielem, Witwicki zgrabnie upuszcza soli jak wyjmuje stacyjkę i pierś nie jest twarda

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

ToJa (offline)

Post #12

10-04-2011 - 20:59:09

też macałam anielskie cycki
superaśne ma przewraca_oczy

meryl (offline)

Post #13

10-04-2011 - 21:01:33

dziękuje za tak szybką odpowiedź to jeszcze mi dopisz czy po tym drugim etapie wlożeniu już silikonu znowu musialas sie bandazowac i miesiac nie moglas podnosic reki i to byla jakby powtorka tego co przechodzilas kilka miesiecy wcześniej, bo u mnie to wypadnie na wakacje i chyba bedzie po nich i nigdzie sie nie bede mogla ruszyc bo moczyc tego nie wolno dokad?

mm

mag_dag (offline)

Post #14

10-04-2011 - 21:13:21

Sosnowiec 

meryl, dla mnie drugi etap z włożeniem silikonu to był pikuś, nie kazali mi się bandażować, nosiłam tylko pooperacyjny biustonosz, chodziłam na masowanie piersi i ręką machałam normalnie

-----><-----

meryl (offline)

Post #15

10-04-2011 - 21:19:35

to jeszcze cie zapytam, bo przeciez ty na tym forum jestes super zorientowana i nie jedną historie przeanalizowalas, gdybys miala dzis wybrac z ta wiedza ktora masz to ktora z tych metod lepsza? Twoja proteza jest bardziej miekka od tej Beckera?

mm

meryl (offline)

Post #16

10-04-2011 - 21:24:09

wiec znow masaze - jak dlugo? kiedy bylo normalnie, ze zapomnialas o niej? a jeszcze brodawka i ta druga, czy moze byc w miedzyczsie , czy wszystko po?

mm

mag_dag (offline)

Post #17

10-04-2011 - 21:25:00

Sosnowiec 

meryl, chyba nic bym nie zmieniła, ja robiłam rekonstrukcję w Gryficach w 2006, tam doktor jak robił beckera, to nie upuszczał soli przy wyjmowaniu stacyjki i po mojemu wszystkie beckery z Gryfic są twarde - pisała to zresztą Lussy

dlatego wybrałam dwuetapową z silikonem

a andżeles robiła po mnie u Witwickiego i jej piersi są ekstra - zapewne dzięki temu upuszczeniu

-----><-----

mag_dag (offline)

Post #18

10-04-2011 - 21:26:46

Sosnowiec 

ja chodziłam na masaże chyba 5 tygodni, nie pamiętam

jak swoją poczułam jeszcze przed 2 etapem, nie poprawiałam drugiej, bo nie było potrzeby

-----><-----

meryl (offline)

Post #19

10-04-2011 - 21:27:46

ale te anielskie to musza byc miekkie ale u zwyklych amazonek to chyba nie jest tak super?duży uśmiech

mm

meryl (offline)

Post #20

10-04-2011 - 21:32:28

mimo wszystko kusi ten jeden etap, a jak jeszcze moga byc miekkie? tylko ze tam nie mam terminu, a tu juz, a potwornie sie mecze z ta decyzja, jak nigdy i chyba chce to miec juz za soba. Nie napisalas mi od kiedy mozna sie kapac, wejsc do morza...

mm

b_angel (offline)

Post #21

10-04-2011 - 21:39:55

radom 

meryl
ja w nie masowałam piersi , bo dr witwicki uważa, że to niepotrzebne
po zabiegu rekonstrukcji nie bandażowałam piersi w ogóle oraz nie musiałam nosić specjalnego biustonosza

natomiast po zabiegu powiększenia piersi dr już mi kazał bandażować przez około 3 tygodnie ...

co do kąpania - to pewnie kąpac sie można jak się szwy zagoją ...
rekonstrukcję miałam w lutym więc z wiadomych względów się nie kąpałam w morzu itp
drugą pierś powiększałam 15 czerwca - zarza były wakacje ,więc kąpieli zażywałam około 6 tygodni po operacji ...

a wybrałam beckera bo nie chciałam dwóch operacji i jestem zadowolona ze swojego wyboru jak i z wyglądu winking smiley jak zresztą czytałaś wyżej nie tylko mi sie moje cycki podobają rotfl

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

mag_dag (offline)

Post #22

10-04-2011 - 21:41:27

Sosnowiec 

nie pisałam, bo nie pytałaś? oczko
ja miałam II etap pod koniec lutego, w morzu siedziałam w wakacje - coś mówili o chodzeniu na basen, po jakim czasie można, ale zapomniałam, sorka

-----><-----

meryl (offline)

Post #23

10-04-2011 - 21:51:07

dziekuje za odpowiedzi Teraz przede mna 2 bardzo trudne dni. Co bedzie czas pokaze....

mm

magda2411 (offline)

Post #24

11-04-2011 - 09:19:07

Olsztyn 

Włączę sie do dyskusji. Miałam rekonstrukcję jedoetapową (LD+ptoteza) u dr Witwickiego we wrześniu 2009 roku. Nieudaną rekonstrukcję. Zrekonstruowaną pierś mam twardą jak kamień. Stacyjki dr nie wyjął mi do dziś - powiedział, ze nie ma potrzeby, gdyż w razie schudnięcia, przytycia można dolać, albo upuścić soli! W karcie zapisał: Rekonstrukcja zakończona! Pcjentka zadowolona!!! Moje protesty zbył właściwym sobie uśmiechem!
Podsumowując: pierś brzydka, twarda, plecy zmasakrowane. Zdecydownaie nie polecam!!! Takie jest moje zdanie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-04-2011 - 09:19:38 przez magda2411.

agawa (offline)

Post #25

16-04-2011 - 21:34:01

okolice 

Rozmawiała na temat rekonstrukcji ze swoim lekarzem prowadzącym z CO na Ursynowie. NIe zalecił, nie proponował rekonstrukcji u nich; odesłał do MSWiA, jako do szpitala, w którym jest oddział specjalizujący się tego rodzaju operacjach.
W CO nie ma takiego oddziału, a rekonstrukcje są rzadkie.

Monika48 (offline)

Post #26

04-05-2011 - 10:11:25

Warszawa 

ja też jestem zapisana do dr. Czerniawskiego Klaudiusza 31 maja. Napiszcie co wiecie o tym doktorze. smiling smiley

akzseinga74 (offline)

Post #27

05-05-2011 - 16:59:49

Ja miałam robioną rekonstrukcję w CO, ale metodę TRAM w grudniu 2005 roku.

anna66 (offline)

Post #28

05-05-2011 - 17:39:07

Jesteś zadowolona z metody TRAM?, Ile to wszystko trwało?

akzseinga74 (offline)

Post #29

05-05-2011 - 17:47:44

Ja w tamtym momencie nie miałam innej możliwości zrobienia rekonstrukcji tylko tą metodą. Jestem zadowolona z efektu. Żałuję tylko, że nie przytyłam przez czas oczekiwania to wtedy pierś była by większa. Po pół roku robiłam korektę zdrowej piersi, tzn. podnosiłam ją i jednocześnie z brodawki ze zdrowej piersi zrobiono mi brodawkę na piersi rekonstruowanej (korekta piersi i rekonstrukcja brodawki była robiona we Wrocławiu - za darmo). Pierwszy etat rekonstrukcji TRAM to oddzielenie płata z brzucha. Chodziłam z tym tydzień - zaczepiony był w kilku miejscach nitką. A po rekonstrukcji wróciłam do domu po około 2 tygodniach - łącznie w szpitalu byłam około 3 tygodni.

Iwona1234 (offline)

Post #30

28-05-2011 - 22:23:10

Płock 

ale jak to wygląda? czy pokazałabyś się bez biustonosza mężczyźnie?

Iwona
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 337
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018