Gryfice

Wysłane przez Amazonki.net 

magda2411 (offline)

Post #1

01-10-2012 - 09:39:41

Olsztyn 

kiko, jeszcze wklejam link, poczytaj tu: [amazonki.net]

agawa (offline)

Post #2

01-10-2012 - 09:52:42

okolice 

No właśnie - Magda_z_cyferkami, co ich nie mogę zapamiętać buzki

kika97 (offline)

Post #3

01-10-2012 - 10:13:22

Madziu ja bym wolała endoprotezę ale jak byłam rok temu to ustalił przeszczep a teraz z powodu problemów z kręgosłupem mam termin przyspieszony i nie miałam okazji z nim pogadac mam byc w szpitalu 28.10 a w poniedziałek pod nóż ...Madziu może mogłabyś przysłać mi zdięcia strasznie się boje mam nadzieje że nie zwieje

kika97 (offline)

Post #4

01-10-2012 - 11:14:07

dziewczyny prosz jak macie zdiecia po rekonstrukcji w gryficach to czy moglybyscie mi wysłać dziękuje z góry

magda2411 (offline)

Post #5

01-10-2012 - 18:55:56

Olsztyn 

kika, ja zdjęć to raczej Ci nie wyślę... u mnie się nie udała rekonstrukcja i mam brzydkie blizny. Z reguły, w większości przypadków jest dobrze - czego dowody mamy tu, na Forum. Ja niestety jestem w tych kilku procentach, gdzie jest źle.

Jeśli masz problemy z kręgosłupem to ja nie wiem, czy to dobrze ruszać plecy - wycinają część mięśnia grzbietowego i kawałek skóry. Czy to nie będzie miało wpływu na Twoje dolegliwości z kręgosłupem?

agawa (offline)

Post #6

01-10-2012 - 19:51:38

okolice 

Kika, przecież to pacjentka musi zadecydować o metodzie rekonstrukcji. Radzimy chyba z Magdą dobrze - nie ruszaj pleców....
Ekspandero proteza Beckera jest bardzo w porządku. Natomiast większość kobiet tu na forum miała rekonstrukcję 2-etapową, czyli wszepienie protezy, a później wymiana jej na silikon. I tez są bardzo zadowolone....

kika97 (offline)

Post #7

01-10-2012 - 20:34:03

dzieki dziewczyny pogadam z lekarzem bo kręgosłup daje mi niezle w kość i wolałabym ich nie ruszać .boje się że będę niezadowolona ostatnio tylko operacją żyje mam tyle pytan a odpowiedzi szukam na forum.czym dłużej kopie tym mam większego pietrabezradny ale tyle w Was siły i wiary że warto cierpieć w słusznej sprawie

kika97 (offline)

Post #8

01-10-2012 - 20:39:02

mam nadzieje że będzie okok pozdrawiam

agawa (offline)

Post #9

01-10-2012 - 20:39:42

okolice 

Najważniejsze, abyś była przekonana i do zabiegu i do metody.

kika97 (offline)

Post #10

01-10-2012 - 20:45:28

do zabiegu jestem gorzej

kika97 (offline)

Post #11

01-10-2012 - 20:46:34

do metody ,którą mi proponują

kika97 (offline)

Post #12

11-10-2012 - 23:18:19

DZIEWCZYNY KTÓRE BYŁY OSTATNIO W GRYFICACH ODEZWIJCIE SIE PROSZE

katwir (offline)

Post #13

18-01-2013 - 16:15:19

Żywiec 

czesc kochane amazonki mam problem zbliza mi się termin rekonstrukcji piersi w Gryficach mieszkam na sląsku i nie wiem co mam zrobić czy ktoś mi moze powiedzieć ile dni sie lezy po operacji i jakie koszty są ewentualnie związane iczy operacja jest zrefundowana ile razy trzeba na wizyte kontrolną wstawić

mag_dag (offline)

Post #14

18-01-2013 - 20:22:37

Sosnowiec 

katwir,

to jak długo będziesz w szpitalu zależy od metody jaką będziesz operowana,

ja po wszczepieniu ekspandera leżałam tydzień - właśnie dlatego, że miałam daleko - nie wiem, czy nadal taka zasada obowiązuje, bo jednak już ponad 6 lat minęło, więc coś mogło się zmienić,

również z powodu odległości do Gryfic - miałam 3 dopełnienia zanim wyszłam do domu i potem jechałam w celu dopełnienia tylko raz, po miesiącu,
kolejny pobyt w Gryficach to był drugi etap rekonstrukcji,

na pewno nie zmieniło się nic w opłatach - rekonstrukcja jest refundowana przez NFZ i w szpitalu za nic nie płaciłam

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

katwir (offline)

Post #15

30-01-2013 - 14:45:31

Żywiec 

witam dzwoniłam do Gryfic potwierdziłam termin rekonstrukcji piersi

stokrotka11 (offline)

Post #16

13-03-2016 - 15:26:12

Szczecin 

Czy słyszał ktoś o Prof. Prowansie w Policach? Moja Ciotka się tam wybiera.Słyszała dobre opinie. Robi pierś przemieszczając z brzucha część sadełka i ma sie nową pierś a przy okazji plastykę brzucha... i to wszystko w ramach NFZ?? Powiem szczerze aż wydaje się zbyt piękne aby prawdziwe, więc chciałam zasięgnąć informacji. Bo znajoma Ciotka bardzo chwali, ale wiadomo jedna jaskółka wiosny nie czyni.

storczyk (offline)

Post #17

19-03-2016 - 14:59:50

Witam! Czy może ktoś się orientuje czy w Gryficach robią jednocześnie mastektomie i rekonstrukcje \podczas jednej operacji\. Może któraś miała taki zabieg niekoniecznie w Gryficach i poleci jakiś szpital. Pozdrawiam

nati (offline)

Post #18

16-05-2016 - 18:54:36

tak, robią w Gryficach jednoczasową (mastektomia + rekonstrukcja). I właśnie dowiedziałam się, że bez ekspandera, bez dolewek (a tak miałam z pierwszą piersią, mam teraz silikon), tylko od razu implant. Jak to możliwe? Czy nie będzie różnic między tymi piersiami zrobionymi różnymi metodami?

tosia73 (offline)

Post #19

06-01-2017 - 21:46:23

Witam!
Chciałam trochę odświeżyć wątek Gryfic. Jak to wygląda obecnie? Mam termin na 2017 r. Napiszcie trochę najistotniejszych szczegółów.
Pozdrawiam

jolanta1961 (offline)

Post #20

06-01-2017 - 22:07:11

gdynia 

przepraszam, że się trochę wtrącam, ale podrzucę nazwisko dr Daniela Maliszewskiego, świetny chirurg, zwolennik rekonstrukcji
pracuje w szpitalu w Słupsku, Kościerzynie, Swissmed,

jolanta1961 (offline)

Post #21

06-01-2017 - 22:16:02

gdynia 

może się przyda smiling smiley

blondynka1805 (offline)

Post #22

06-01-2017 - 22:37:38

Ja też mam termin na 2017 na kwiecień, będę miała profilaktyczna mastektomie z jednoczesną rekonstrukcja z uwagi na mutacje BRCA1 .

blue76 (offline)

Post #23

22-01-2017 - 11:17:02

Czaplinek 

Dziewczyny, ja tez mam rekonstrukcję w Gryficach. Termin na połowę czerwca...ekspander, dolewki...czy ktoś moze opowiedzieć jak wyglada taka rekonstrukcja w Gryficach?? Ja chcę także podczas wymiany expandera na silikon zrobić profilaktyczną mastektomię drugiej piersi...na pewno muszę prywatnie ( nie mam BRCA), nie wiem czy w Gryficach mogę dopłacić żeby mi to zrobili od razu ?? Czy macie jakies doświadczenie w takim przypadku?? wydaje mi się, ze będę musiała tą zdrową pierś także pomniejszyć...

Kocham cię życie!...uparcie i skrycie...och życie kocham cię! kocham cię nad życie! ...

Wenus304 (offline)

Post #24

11-08-2017 - 15:19:59

Kargowa 

Dowiedziałam sie ze mam mutacje BRCA1 I POLECONO MI ŻEBYM OPERACJE ROBIŁA W GRYFICACH. MAM PRZED SOBĄ JESZCZE KILKA CHEMI I WOGÓLE NIE WIEM JAK ZABRĆ SIĘ ZA SZUKANIE TEGO WSZYSTKIEGO MAM KOMPLETNY MĘTLIK W GŁOWIE

dziubas (offline)

Post #25

11-08-2017 - 16:28:03

Gdańsk 

Wenus!!! serce Odwagi! z czasem sobie wszystko poukładasz!!! tak

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Wenus304 (offline)

Post #26

11-08-2017 - 17:06:17

Kargowa 

jakiego lekarza polecacie w Gryficach?
i jak długo czeka się na operacje?

DanaPar (offline)

Post #27

11-08-2017 - 20:13:34

Police 

Dr Krajewski jest ordynatorem plastyki i oparzeniówki w Gryficach. Robiłam tam rekonstrukcje. i wtedy on decydował o wszystkim, znaczy czy sam operuje, czy powierza któremuś z lekarzy. Ale sam nad wszystkim czuwał.
Ma już pewnie wychowanków równie dobrych jak on sam.
Zapisz się na konsultacje do Gryfic jak najszybciej. W Twojej sytuacji (operacja z jednoczesną rekonstrukcją, jeśli dobrze się domyślam) myślę, że terminy będą krótsze, niż przy rekonstrukcji, po skończonym leczeniu.
Pomalutku, ogarniesz wszystko pociesza

Wenus304 (offline)

Post #28

12-08-2017 - 08:16:03

Kargowa 

Z ta rekonstrukcja od razu moze byc problem bo mam miec naswietlane wezly chlonne nadobojczykowe. Po operacji. Wiec to nie jest takie pewne.
Konsultacja pokaze jakie decyzje zostana podjete.
Zastanawiam sie nad szpitalem. Czytalam ze dobry szpital zajmujacy sie tymi operacjami jest w szczecinie. Nie wiem na ktory sie zdecydowac.
A dla kobiet z BRCA1 nie ma specjalnych lekow na raka piersi. Bo przy tej mutacji na raka jajnika jest lek?

Wenus304 (offline)

Post #29

13-08-2017 - 14:39:41

Kargowa 

DanaPar - Ciebie kto operował? Warto operować sie w tym szpitalu?

Motylek23 (offline)

Post #30

05-09-2017 - 19:39:13

Witajcie winking smiley Ja jestem 2 tygodnie po wszczepieniu expandera w klinice w Gryficach, jestem bardzo zadowolona, doszłam do siebie bardzo szybko po operacji, zaliczyłam już nawet wesele i tańce. Wszczepienie expandera w porównaniu z mastektomią to "pikuś", wychodząc ze szpitala po tygodniu czułam się już bardzo dobrze. Po operacji codzienna pielęgnacja przez pielęgniarki oraz masaże wspomagające prace chłonki, personel bardzo życzliwy i pomocny. Sam pobyt w szpitalu nie jest wcale traumą ale szansą na powrót do normalności dla nas kobietek... Czuć pełen profesjonalizm w osobie Ordynatora Dr Krajewskiego i jego całego zespołu. Wcześniej miałam robioną tam profilaktyczne usunięcie zdrowej piersi z uwagi na BRCA1, wyszła pięknie... mam nadzieję, że ta którą teraz odtworzą też będzie piękna i taka sama. Polecam konsultację przedoperacyjną i następnie wszelkie niezbędne zabiegi.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 486
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022