Polityka

Wysłane przez Amazonki.net 

blankaIn (offline)

Post #1

08-02-2018 - 21:29:17

Warszawa 

Ja nie raz jestem wściekła na opozycję...ale, co można zrobić przy bezczelnych, niekompetentnych rządzących typach i to z większością w sejmie którą wykorzystują maksymalnie jak się da. Idę o zakład, że nikt nie przewidział takiego obrotu spraw.

Większość normalnych ludzi, mających odrobinę przyzwoitości prawdopodobnie nie może dojsć do siebie po tym co wyprawia ta banda i po tym co słyszą w TVP. Dlatego z jednej strony nie dziwię się opozycji, po prostu brak słów, właściwie oprócz krytyki i uświadamiania obywateli co odwalają rządzący to chyba trudno coś zrobić. Zaden ich wniosek czy projekt ustawy nie przejdzie, mając jakiś niebywale rewolucyjny program wyborczy zostanie zajechany we wszystkich możliwych stacjach TVP&Co - a przecież beton wyborczy tej sekty nie ogląda innych kanałów. Moim zdaniem trzeba doczekać do wyborów i wyp...lić ich w kosmos. Potem wziać się naprawianie tego co zniszczyli.

Przewodowy NST, G3, T2N2M1- kościec, wątroba Er+/Pr+/HER2-, Ki67-50%.
Leczenie: Mastektomia, Owariektomia. 03/2016 Tamoxifen i Zometa. 11/2017 progresja, wątroba, węzły nadobojczykowe - AC i Zometa. 04/2018 - Stabilizacja, podtrzymująco Letrozole + Zometa. 12/2018 - Stabilizacja w kościach, całkowita remisja w wątrobie i węzłach, niestety uciekł do OUN - 12/2018wnerwiony, kontynuacja Letrozole i Zometa.

Agaba190 (offline)

Post #2

09-02-2018 - 07:35:34

k/Warszawy 

blankaIn
Ja nie raz jestem wściekła na opozycję...ale, co można zrobić przy bezczelnych, niekompetentnych rządzących typach i to z większością w sejmie którą wykorzystują maksymalnie jak się da. Idę o zakład, że nikt nie przewidział takiego obrotu spraw.

Większość normalnych ludzi, mających odrobinę przyzwoitości prawdopodobnie nie może dojsć do siebie po tym co wyprawia ta banda i po tym co słyszą w TVP. Dlatego z jednej strony nie dziwię się opozycji, po prostu brak słów, właściwie oprócz krytyki i uświadamiania obywateli co odwalają rządzący to chyba trudno coś zrobić. Zaden ich wniosek czy projekt ustawy nie przejdzie, mając jakiś niebywale rewolucyjny program wyborczy zostanie zajechany we wszystkich możliwych stacjach TVP&Co - a przecież beton wyborczy tej sekty nie ogląda innych kanałów. Moim zdaniem trzeba doczekać do wyborów i wyp...lić ich w kosmos. Potem wziać się naprawianie tego co zniszczyli.

Tak. Prawda jest taka, że wyborcy rozliczą każdą partię (zarówno rządzącą jak i opozycyjną) przy urnach wyborczych. Tylko, teraz przed wyborami, jest czas na budowanie sobie elektoratu, a opozycja robi chyba wszystko, żeby do siebie ten elektorat zniechęcić. I tak jak napisał wcześniej Tomasz " Gdzie oni mają oczy, (ściślej rozum)? Brak jakiegokolwiek pomysłu na politykę przez główne partie opozycyjne.". To pokaż mi kto na nich zagłosuje?. Ich (opozycji) jedyną myślą (co wielokrotnie podkreślają) jest chęć odsunięcia PIS-u od władzy a co dalej to już cisza i tylko głupie pomysły. No i dlatego sondaże są takie jakie są. I bardzo Cię proszę nie nazywaj 45% obywateli biorących udział w sondażach "betonem wyborczym". Bo właśnie taka narracja zniechęca ludzi do opozycji. Trzeba wyborców przekonywać argumentami a nie rzucać inwektywy.
A to, że nie mogą przeprowadzić swoich ustaw w sejmie?. Ale powinni mieć przygotowane projekty i przedstawiać je nam wyborcom. Tak robił PIS w czasie kiedy był w opozycji i jak widać zdało to egzamin.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Tomasz. (offline)

Post #3

09-02-2018 - 08:27:51

Pruszków 

Poza kwestiami zupełnie od polityki gospodarczej rządu niezależnymi (np. dobra koniunktura gospodarcza w Europie i na świecie, ogólnie wyraźne ożywienie gospodarcze) są decyzje polityczne słuszne- choćby nazwanie i określenie nieprawidłowości a może i przestępstw przy reprywatyzacji. Początkowo działała korzystnie komisja ds Amber Gold, ale dziś ta sprawa wygasła, mało kto się już nią interesuje. Kompromitujące wpadki czołowych polityków PIS (weźmy np. Patryk Jaki- jakoby pieniądze z Wielkiej Orkiestry Owsiaka szły na Woodstok i aborcje nienarodzonych dzieci)- są politycznie umiejętnie rozmyte. Jest wygaszana stopniowo paranoja smoleńska. Nawet brak jakichkolwiek rezultatów "komisji" Maciarewicza nie obniża notowań PIS. Większość z tego poparcia dla PIS to wspomniany brak koncepcji na prowadzenie wewnętrznej polityki przez opozycję.

blankaIn (offline)

Post #4

09-02-2018 - 10:28:30

Warszawa 

Oczywiście, że opozycja powinna mieć program wyborczy i to porządny, ale co z tego że wyborcom .N i PO program będzie się podobał jak beton wyborczy daje PiSowi 40%. TO niech ta zjednoczona opozycja ma i 38% to i tak niestety za mało...

Przewodowy NST, G3, T2N2M1- kościec, wątroba Er+/Pr+/HER2-, Ki67-50%.
Leczenie: Mastektomia, Owariektomia. 03/2016 Tamoxifen i Zometa. 11/2017 progresja, wątroba, węzły nadobojczykowe - AC i Zometa. 04/2018 - Stabilizacja, podtrzymująco Letrozole + Zometa. 12/2018 - Stabilizacja w kościach, całkowita remisja w wątrobie i węzłach, niestety uciekł do OUN - 12/2018wnerwiony, kontynuacja Letrozole i Zometa.

Agaba190 (offline)

Post #5

09-02-2018 - 10:41:33

k/Warszawy 

Jak na razie to żadnego programu nie mają. A chyba chodz o to żeby przekonać do siebie tych ktorzy są niezdecydowani. Jak tak dalej pójdzie to raczej będą tracić głosy - procenty.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

bozena_stanczyk (offline)

Post #6

09-02-2018 - 19:49:17

Tomaszów Mazowiecki 

ważna jest też nasza postawa-niestety protesty spoleczne też przygasają,KOD w kryzysie,brak charyzmatycznego przywodcy...,w ciemnych barwach widzę niestety przyszlośćpłacze

mgiełka (offline)

Post #7

12-02-2018 - 10:57:13

Radom 

[weekend.gazeta.pl]

Z amazonki.net od 2006 roku.

lulu (offline)

Post #8

12-02-2018 - 12:01:06

k/Kwidzyna 

Mgiełko, strach się bać.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Post #9

13-02-2018 - 18:36:46

Tomaszów Mazowiecki 

ciekawy wywiad

mgiełka (offline)

Post #10

29-10-2018 - 16:23:39

Radom 

Rozpoczął się tydzień zadumy, czas kiedy w naszych sercach i myślach kierujemy się do Bliskich, Których już nie ma z nami. A w polityce gorąca kampania... Żal, że tak wybrano daty wyborów, odbieram to jako brak szacunku, a w tle kolejne wykorzystywanie wiary i ludzkich emocji do osiągnięcia konkretnych korzyści. Smutek, smutek, smutek...

Z amazonki.net od 2006 roku.

renatar (offline)

Post #11

29-10-2018 - 17:44:00

sieradz 

Mgiełko ja mam wrażenie że to tylko walka o koryto. Takich ludzi jak np Kuroń czy Bartoszewski lub Edelman już nie ma.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Post #12

16-01-2019 - 12:45:55

Tomaszów Mazowiecki 

pamięci Prezydenta Gdańska

Pollik (offline)

Post #13

16-01-2019 - 14:27:25

Warszawa 

[*]

Jedziemy z córką na pogrzeb odprowadzić Go osobiściepłacze

Wyląduję, zrobię pierwszy krok i kolejny, i kolejny...
mastektomia prawostronna z węzłami wartowniczymi.
rak przewodowy naciekający hormonozależny G1, pT1c N0(sn). ER i PgR 100%. PS =5, IS=3, CS=8. HER2- . Ki 67 5%
Od 20 stycznia 2017 Tamoxifen[/small]

lulu (offline)

Post #14

16-01-2019 - 16:08:47

k/Kwidzyna 

Nikomu źle się nie życzy, tylko czemu to akurat ON.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Pollik (offline)

Post #15

16-01-2019 - 18:26:08

Warszawa 

Bo był tolerancyjnym i otwartym na bliźnich Europejczykiem. To nie pasuje i to bardzo ani władzy dopieszczającej "lepszy sort" w polskim grajdołku, ani temu sortowi które chce wszystkich do swojego grajdołka wepchnąć siłą.
Bardzo oględnie mówiąc

Wyląduję, zrobię pierwszy krok i kolejny, i kolejny...
mastektomia prawostronna z węzłami wartowniczymi.
rak przewodowy naciekający hormonozależny G1, pT1c N0(sn). ER i PgR 100%. PS =5, IS=3, CS=8. HER2- . Ki 67 5%
Od 20 stycznia 2017 Tamoxifen[/small]

Kiyuu (offline)

Post #16

23-01-2019 - 15:38:22

Starogard Gdański 

Dla Gdańska to ogromny cios, Adamowicz przez ponad 20 lat był człowiekiem który uczynił to miasto wielkim i prawdziwie europejskiego formatu, zupelnie odmiennego od typowo polskiego, ksenofobicznego i zakompleksionego podejścia. Oby jego następczyni potrafila kontynuować tę politykę.

Post #17

23-01-2019 - 20:30:45

Tomaszów Mazowiecki 

Wielka,ogromna strata sad smiley

lulu (offline)

Post #18

23-01-2019 - 20:42:00

k/Kwidzyna 

Na tyle długo współpracowali razem, że Aleksandra Dulkiewicz podoła temu i zgodnie z myślą Adamowicza poprowadzi Gdańsk.

je

Post #19

28-01-2019 - 11:42:14

Tomaszów Mazowiecki 

Też tak myślę,życzę jej powodzeniaok

rysiek301 (offline)

Post #20

04-03-2020 - 12:18:40

Niestety, nieodpowiedzialne działania polityków antagonizują społeczeństwo i obawiam się, że możemy ponownie oczekiwać, że prędzej czy później, ponownie dojdzie do jakiegoś ataku, oby nie śmiertelnego.

benia1960 (offline)

Post #21

04-03-2020 - 16:02:11

Szczecin 

Zaczął antagonizować p. Tusk!!!!!!

lulu (offline)

Post #22

04-03-2020 - 19:20:08

k/Kwidzyna 

Jakoś nie przypominam sobie aby Donald Tusk wyzywał kogoś od "zdradzieckich mord, kanalii" (18 lipca 2017 roku prezes Kaczyński wszedł na sejmową mównicę. "Bez żadnego trybu" – jak sam stwierdził. – Wiem, że boicie się prawdy! Ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata. Niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami! – krzyczał do posłów opozycji.), gorszego sortu (To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków - J. Kaczyński), wykształciuchów (Wykształciuch - określenie osób z wyższym wykształceniem (aczkolwiek o niskim poziomie inteligencji), będących w opozycji do rządów PiS, podatnych na wrogą propagandę publikowaną w prasie polskojęzycznej (w szczególności w "Gazecie Wyborczej" ) i emitowaną w TVN. ).
Skoro mamy jasność kto dzieli społeczeństwo, to pewnie nie ma o czym dyskutować.

je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-03-2020 - 19:21:55 przez lulu.

Tomasz. (offline)

Post #23

04-03-2020 - 21:27:51

Pruszków 

Odnośnie wywoływania antagonizmów. Kilka: Smoleńsk i pieniądze na tzw. Komisję Maciarewicza (która będzie do końca kadencji lub ew. upadku rządu). 27:1 jako "zwycięstwo" premier Szydło. Miesięcznice smoleńskie i choćby aresztowanie Frasyniuka. Protest odnośnie dzieci niepełnosprawnych od urodzenia. Sądy i TK. Wmawianie wszystkim o "komunie" gdy St. Piotrowicz jak "niekomunistyczny" prokurator jest mianowany do TK. Premie w rządzie które się wybranym "należały". Przekop Mierzei Wiślanej czy nowa elektrownia węglowa Ostrołęka II. Znalazło by się tego więcej. Wystarczy pomyśleć- nawet z Węgrami PiS się nie dogadał w sprawie Tuska. Choć byłoby mniej kompromitująco 26:2. PiS nie ma żadnej partii europejskiej, która by ją jawnie poparła. Bo ta partia PRL- Bis. Z istotną różnicą- w sensie jednak demokratycznych wyborów obecnie. Nie tak, jak w PRL.

Tomasz. (offline)

Post #24

06-03-2020 - 22:04:49

Pruszków 

[twitter.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
Tytułem gorączki przedwyborczej.

Tomasz. (offline)

Post #25

07-03-2020 - 09:13:48

Pruszków 

To, co można zaobserwować to wyjątkowo dużo jest nienawiści i pogardy dla drugiego. I to dotyczy osób uznających się za osoby wierzące i praktykujące (!).
W oparciu o materiał z tych linków warto posłuchać jeszcze raz Mariana Turskiego i jego wystąpienia z Auschwitz. [www.youtube.com]
Do czego może doprowadzić bierność dla przejawów nienawiści i pogardy dla drugiego człowieka.

etruzilka (offline)

Post #26

07-03-2020 - 10:59:05

Olsztyn 

Oby ludzie zastanowili się nad słowami pana Turskiego...

lulu (offline)

Post #27

07-03-2020 - 11:34:31

k/Kwidzyna 

Spora część ludzi nie musi się zastanawiać nad tymi słowami, oni to wiedzą. Cała rzesza "kościelnych" jest sterowana jak bezwolne manekiny, nie pomijając Adriana.
"W 2017 roku czytanie przynajmniej jednej książki deklarowało 38 procent respondentów. W latach 2015 i 2016 wyniki były takie, jak w 2018 roku - 37 procent ankietowanych zadeklarowało, że czytało przynajmniej jedną książkę."
To chyba mówi dość dobitnie o świadomości polaków.

je

etruzilka (offline)

Post #28

07-03-2020 - 12:24:46

Olsztyn 

Dobrze by było gdyby ci pozostali też to przemyśleli.
Jak pokazuje historia jeden świr wystarczy by rozpętać piekło.

Tomasz. (offline)

Post #29

07-03-2020 - 13:52:32

Pruszków 

Poza tym jakaż jest hipokryzja u ludzi chodzących do kościoła, dających wyznanie wiary. A niosących w serach tyle nienawiści i pogardy do drugiego.
Właśnie ta hipokryzja mnie najbardziej uderza. Co mówi ksiadz do zebranych wiernych w kościele. Co szerzy. A co jemu, jako pasterzowi, wierne owieczki odwdzięczają.
Zgoda, są też wyjątkowo zjadliwe kanalie- szuje i to w "godności" arcybiskupa (jak M.J. czy L.G.). ALe zdecydowana większość głosi pokój. "Przekażcie sobie znak pokoju. Pokój nam wszystkim". Czy ludzie w tych nagranych scenach wygłaszają ten fragment kościelnej modlitwy? Jest to przerażające też w tym, że episkopat Polski wraz z Prymasem Polski nie reagują. Nie głoszą opamiętania. Nie napiętnują winnych pedofilii i nierządu. I pewnie stąd też powoli pustoszejace kościoły. Zwłaszcza przez młodzież i osoby młode.

lulu (offline)

Post #30

07-03-2020 - 14:35:01

k/Kwidzyna 

Część starszych też ma dość tego zachowania się hierarchów.

je
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 741
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018