Religia

Wysłane przez Amazonki.net 

dziubas (offline)

Post #1

20-03-2020 - 17:50:40

Gdańsk 

szokpytamyśli

mgiełka (offline)

Post #2

26-03-2020 - 00:26:46

Radom 

[szczecin.onet.pl]

Ksiądz z Sierpca opisuje sytuację z dzisiejszego poranka, gdy już od północy obowiązują nowe obostrzenia dotyczące poruszania się oraz zgromadzeń. W ich myśl we mszy może brać udział pięć osób, plus sprawujący liturgię. Barański - jak mówi - rano odprawiał mszę i naliczył więcej osób. Pytał ludzi, czemu nie słuchają zaleceń - w odpowiedzi usłyszał: co to za różnica pięć, czy siedem osób.

- Jeżeli każdy będzie mądrzejszy od tych, którzy te zarządzenia wprowadzają, za chwilę będą tu drugie Włochy - zaapelował a nagraniu wideo.

- Kilka dni temu do mojego proboszcza przyszedł facet, który twierdził, że wirus nie przenosi się na ubraniach. Poczytaj człowieku trochę specjalistów - nie twórz własnych teorii - mówi w dalszej części nagrania.

Barańczak uważa, że taka postawa to egoizm. - Próbujemy dziś być mądrzejsi od wszystkich. O czym to świadczy? O egoizmie. Ja się liczę, ja i moje zdanie i nic poza tym - mówi.

"Wypraszać z kościoła"
Barańczak wyraża głębokie zrozumienie dla potrzeby modlitwy oraz udziały w mszy, ale podkreśla, że dziś należy szukać innych form praktyki religijnej i dbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. - Z bólem serca - ale dochodzimy do sytuacji, w których trzeba będzie wypraszać z kościoła tych, którzy się uparli przyjść na msze, bo bez tego nie przeżyją. Przeżyją. Pan Bóg jest obecny nie tylko w kościele i Eucharystii - mówi.

- Mamy taką, a nie inną sytuację i trzeba się do tego dostosować. Bardzo o to proszę - apeluje i wyjaśnia: W kościele łatwiej się zarazić, niż w autobusie. Wirus przenosi się drogą kropelkową, jak ludzie mówią, śpiewają - to nieświadome wirusa przenoszą.

- Ludzie modlą się w domach, za pośrednictwem internetu. Warto z tego korzystać. To Wielkie Rekolekcje w tym Wielkim Poście - kwituje.

Z amazonki.net od 2006 roku.

dziubas (offline)

Post #3

26-03-2020 - 04:11:15

Gdańsk 

Zgadzam się! takok

Al_la (offline)

Post #4

28-03-2020 - 13:36:07

k/Warszawy 

Żeby wszyscy księża tak myśleli i przekonywali ludzi. Ale niestety są i tacy, którzy twierdzą, że to szatan odrywa ludzi od kościoła bezradny

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

dziubas (offline)

Post #5

28-03-2020 - 17:10:03

Gdańsk 

"Żeby wszyscy księża tak myśleli i przekonywali ludzi." Dlaczego wszyscy? przecież kazdy człowiek jest inny i wśród ksieży jest tak samo, ja uważam, że jest dość dużo księzy charyzmatycznych i na YT a nawet na fb czy twiterze mozna ich słuchać bez końca, jakby ktoś jeszcze nie wiedział to wymienię kilku: ks. Dominik Chmielewski, o. Adam? Szustak, ks. Dziewiecki, ks. Robert Skrzypczak, o. Pelanowski, śp ks. Piotr Pawlukiewicz, ks. Nikos Skuras, o. Grzegorz Kramer, nie sposób słuchac wszystkiego! ale nawet jezeli nie odpowiada mi "ględzenie" ksiezy w mojej parafii, to wybieram sobie inny kościół i albo dochodzę, albo dojeżdżam, albo ktos mnie dowozi, na szczęscie w Polsce jest na tyle duzo kosciołów, ze jest to mozliwe, gdy byłam na misji na Białorusi, w Gomlu był jeden kosciół katolicki, cerkwie rosły wokoło jak grzyby po deszczu, ludzi dojeżdzali na Mszę św. nawet 60 km autobusem dxwigając jeszcze "prezenty dla proboszcza w postaci świezo upieczonego chlebka pszennego, masełka, jajeczek prosto od kury, zaprawionych w słojach pomidorków, ogórków kiszonych itd, dla niektórych tych starszych była to tak trudna wyprawa, ze nie pozwalali sobie na przyjazdy co niedziele, chociaż serce sie rwało, oczywiście ta sytuacja z epidemia to troche inna okoliczność...,co do szatana, to przyznam, że wierzę w jego istnienie, gdyz doswiadczyłam w swoim zyciu wielokrotnie, jak potrafi namieszać, to jemu własnie zalezy, zebyśmy odwracali sie od Boga i od Kościoła, i często nas zwodzi, kusi do grzechu a potem oskarża, nie wiem dlaczego ja doswiadczyłam istnienia szatana a inni nie...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-03-2020 - 17:15:07 przez dziubas.

Tomasz. (offline)

Post #6

30-03-2020 - 10:04:24

Pruszków 

Odnośnie hiobowych wieści odnośnie ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce.
26 ofiar - statystycznie 0,7 ofiary na milion mieszkańców [www.worldometers.info]
Pierwsza ofiara 12 marca. na dziś 26 ofiar- niech będzie 29 marca. 18 dni. średnio 1,44 ofiary dziennie, 0,6 ofiary na milion mieszkańców.

Średnia dzienna z wypadków drogowych w 2019 roku w Polsce to 83 wypadki, 97 poszkodowanych i 8 zabitych. [jedz-bezpiecznie.pl]
5,56 raza większa liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Jedno jest wspólne- za male odstępy. Między ludźmi w koronawirusie i między pojazdami - ogólnie lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Jeśli ktoś stosuje zasady bezpieczeństwa a dane mu będzie zachorować i umrzeć- to umrze. Na tym podwórku popatrzmy na kwestie reakcji raka na chemioterapię i tego jak duże guzy (poważniej rokujące kończą się wyzdrowieniem, a małe guzy doprowadzają do przerzutów i smierci) Jak w powiedzeniu- przeznaczonemu cegła w drewnianym kosciele spadnie na głowę.

Co innego 5 osób w kościółku Matki Boskiej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach (W TPN, blisko Rusinowej Polany- zmieści się tam nie wiećej niz 30 osób) a co innego w archikatedrze gdzie może się zmieścić i 2000 osób.

dziubas (offline)

Post #7

30-03-2020 - 13:14:02

Gdańsk 

the finger smileyserce

justyna81 (offline)

Post #8

30-03-2020 - 17:55:59

Piszcie dalej .... nie chcę wchodzić w dyskuję. Ja tylko jeden post i znikam. Może kogoś przekonam do słuchania jeżeli ktoś nie zna smiling smiley

Polacem śp. ks. Pawlukiewicza. Na yt można posłuchać jego kazań. [www.youtube.com]

abp Ryś
[www.youtube.com]

sercebuzkibuzkibuzki

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 30-03-2020 - 18:00:29 przez justyna81.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 477
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018