Religia

Wysłane przez Amazonki.net 

Perła (offline)

Post #1

01-10-2012 - 13:24:08

Łódź 

Podpisuję sie rękami i nogami pod tym, co napisała Aquila... Dodam, że wielkiego ducha owszem,odnajduję w Przyrodzie, ale moralności to tam nijak ni ma...

www.perla.nets.pl

jolaxyz (offline)

Post #2

01-10-2012 - 14:03:09

k/Leszna 

Wstawiam link dla wierzących, ale i też poszukujących, można znaleźć wiele ciekawych rzeczy.
[adonai.pl]

Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej.
Ci, co żyją miłością, widzą głębiej.
Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle. (Lothar Zenetti)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 01-10-2012 - 14:38:22 przez Al_la.

jolaxyz (offline)

Post #3

01-10-2012 - 14:04:49

k/Leszna 

Coś źle chyba wstawiłam, ale adres strony jest dobry.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 01-10-2012 - 14:06:44 przez jolaxyz.

Al_la (offline)

Post #4

01-10-2012 - 14:39:53

k/Warszawy 

jolaxyz
Coś źle chyba wstawiłam, ale adres strony jest dobry.

Wstawiłaś jako adres mailowy używając znaczka. Niepotrzebnie uśmiech
Kopiujesz tylko link z przeglądarki i wklejasz na forum. Poprawiłam uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

jolaxyz (offline)

Post #5

01-10-2012 - 14:45:57

k/Leszna 

Al_la dziękuję bardzo,uśmiech na przyszłość zapamiętam. pozdrawiam.

Al_la (offline)

Post #6

07-10-2012 - 18:51:20

k/Warszawy 

[amazonki.net]

Zachęcam do wysłuchania homilii bp Antoniego Długosza na temat m.in. sensu cierpienia uśmiech

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Janina.S (offline)

Post #7

25-12-2012 - 12:59:21

widły Soły i Wisły 

Polecam prezentacje"O co Bóg nas nie zapyta?" - aby pobrać kliknij tutaj.

.....jeśli niebo spada nam na głowę to nie po to by się z nas śmiać
....... lecz by podziwiać patrząc jak się podnosimy.
...

agawa (offline)

Post #8

25-12-2012 - 13:05:45

okolice 

Ważne pytania. Zanim Bóg je zada... odpowiedzmy sobie na nie sami...
Bo zawsze jest czas na zmianę...

Kela (offline)

Post #9

29-12-2012 - 15:21:37

vabena (offline)

Post #10

30-12-2012 - 18:13:44

Polecam stronę ELEN [www.epokaserca.pl] [epokaserca.pl] .
Jest tam wiele ciekawych i cennych informacji duchowych. To, co pisze ta "lekarka dusz", skłania nie tylko do refleksji.

Kela (offline)

Post #11

04-01-2013 - 21:00:48

Może ktoś się zainteresuje:

[www.misja.org.pl]

Dziś przypadkiem trafiłam na interesujący program w Religia.tv
Protestancki pastor w telewizji publicznej? Tego jeszcze nie było albo zdarzyło się sporadycznie( cos mi się kolacze, że Billy Graham był w TVP)
Lubię ten sposób nauczania, bliski życiu, konkretny, szczery i taki trochę amerykański z humorem, dystansem do siebie

[chrzescijanin24.pl]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-01-2013 - 21:04:13 przez Kela.

jolaxyz (offline)

Post #12

04-01-2013 - 21:30:26

k/Leszna 

Już kilkakrotnie oglądałam ten program z pastor Joyce Meyer na Religia tv - bardzo ciekawy.Jego tytuł to "Codzienna radość życia" i jest o 18.30 od poniedziałku do piątku.

tesa (offline)

Post #13

12-02-2013 - 23:37:59

No i po Religia.tv płacze

<a href="[amazonki.net] src="[amazonki.net]; alt="tesa" /></a>

dziubas (offline)

Post #14

13-02-2013 - 11:46:31

Gdańsk 

Jaaa!

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

dziubas (offline)

Post #15

13-02-2013 - 12:17:42

Gdańsk 

Mój poprzedni post to pomyłka. Chciałam wysłać wiadomośc na czyjeś konto. O swoim doświadczemiu wiary, jakie przeżywam we wspólnocie neokatechumenalnej=w Kościele napiszę później.

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

vabena (offline)

Post #16

24-03-2013 - 17:01:35

„Gdy modlitwa i proroctwa łączą się z fizyką kwantową” – takie zdanie znajdziemy na tytułowej stronie książki „Efekt Izajasza” Gregga Bradena. Coś niezwykłego jest w tym stwierdzeniu.
Rozwój techniki / badań sprawia, że granica podziału między nauką a duchowością staje się coraz cieńsza. Przykładem mogą być, opisane w wymienionej książce, badania naukowe nad wpływem modlitwy na świat fizyczny. Poniżej cytuję fragment tekstu z „Efektu Izajasza” dotyczący tej sprawy:

„Na początku lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku Rosyjska Akademia Nauk w Moskwie poinformowała o odkryciu zdumiewającego związku łączącego DNA i cząstki światła mierzone w fotonach. W raporcie z początkowego etapu tych badań doktor Vladimir Poponin opisał serię eksperymentów wskazujących, że ludzkie DNA wpływa bezpośrednio na świat fizyczny poprzez nowe, wcześniej nieznane, łączące je pole. Uznany za wiodącego specjalistę w dziedzinie biologii kwantowej, doktor Poponin przeprowadził tę serię eksperymentów w trakcie swojej delegacji do amerykańskiego instytutu badawczego.

Eksperymenty zaczęły się od pomiaru w kontrolowanych warunkach układów światła w próżni. Po usunięciu całego powietrza ze specjalnie zaprojektowanej komory, uformowanie i rozmieszczenie cząstek światła było przypadkowe, zgodnie z oczekiwaniami. Układy te dwukrotnie sprawdzono i zarejestrowano jako punkt odniesienia w kolejnej części eksperymentu.

Pierwsza niespodzianka nastąpiła, kiedy w komorze umieszczono fizyczne próbki DNA. W obecności materiału genetycznego uformowanie i rozmieszczenie cząstek światła uległo zmianie. Zamiast wcześniej zaobserwowanego rozproszenia, cząstki światła zaczęły tworzyć nowy kształt przypominający grzbiety i doliny regularnej fali. DNA w wyraźny sposób wpłynęło na fotony, układając je w regularny kształt fali za sprawą jakiejś niewidzialnej siły.

Kolejna niespodzianka pojawiła się, gdy naukowcy usunęli DNA z komory. Byli w pełni przekonani, że cząstki światła powrócą do pierwotnego stanu rozproszenia, jednak wydarzyło się coś bardzo nieoczekiwanego. Ułożenie cząstek światła było zupełnie inne, niż przed wprowadzeniem DNA. Jak opisał to sam Poponin, światło zachowywało się „w sposób zaskakujący i niezgodny z przewidywaniami”. Po ponownym sprawdzeniu instrumentów i powtórzeniu eksperymentów, naukowcy musieli znaleźć wyjaśnienie tego, co zaobserwowali. Co wpływało na cząstki światła po usunięciu DNA? Czy DNA coś po sobie zostawiło, jakąś siłę utrzymującą się jeszcze długo po usunięciu materiału biologicznego?

Poponin pisze, że tak on sam jak i pozostali naukowcy byli „zmuszeni przyjąć hipotezę roboczą, że wzbudzona została jakaś nowa struktura pola”. Aby podkreślić, że efekt ten był związany z fizyczną cząsteczką DNA, nazwano to nowe zjawisko „fantomowym efektem DNA”. Określenie użyte przez Poponina „nowa struktura pola”, brzmi zaskakująco podobnie do „macierzy” siły Maksa Plancka i efektów, na które wskazywały starożytne tradycje.

Ta seria eksperymentów jest istotna, ponieważ – chyba po raz pierwszy w warunkach laboratoryjnych – wyraźnie dowodzi istnienia związku, który przydaje wiarygodności efektom modlitwy w świecie fizycznym. W tym przypadku DNA stanowiło mniej więcej bierny zbiór cząsteczek niepowiązanych z mózgiem świadomej istoty żywej. Pomimo braku bezpośredniego uczucia pulsującego w antenie podwójnej helisy DNA, w najbliższym otoczeniu istniała siła i mierzalny skutek.

Naukowcy wskazują, że ciało osoby przeciętnych rozmiarów, to znaczy o przeciętnym wzroście i wadze, składa się z bilionów komórek. Jeśli każda komórka, każda antena uczuć i emocji danej osoby, wykazuje tę samą zdolność wpływania na otaczający świat, to w jakim stopniu ten efekt jest rozwinięty? Co zatem się stanie, jeśli przez komórki tej jednej osoby przepływać będą nie uczucia przypadkowe, lecz będące wynikiem określonych myśli i emocji, stymulowanych przez modlitwę? Przemnóżmy skutki wywierane przez tę jedną osobę, wzmocnione określoną formą modlitwy, przez chociażby ułamek tych około sześciu miliardów ludzi zamieszkujących dzisiaj Ziemię, a zaczniemy rozumieć moc zwartą w naszej zbiorowej woli. Jest to moc zdolna położyć kres wszelkiemu cierpieniu i bólowi, który stał się cechą charakterystyczną dwudziestego wieku. Żeby osiągnąć ten cel, musimy ze sobą współpracować. Właśnie to może okazać się największym wyzwaniem trzeciego tysiąclecia.”

bozena_stanczyk (offline)

Post #17

24-03-2013 - 17:27:05

Tomaszów Mazowiecki 

Ja ostatnnio czytam dużo książek o duchowości,życiu po śmierci itp,są to niezwykle ciekawe tematy do ,których mnie ciągnie od dawna,muszę poszukać tej książki.Na razie czytam Andrzeja Donimirskiego.thumbs up

vabena (offline)

Post #18

24-03-2013 - 17:39:54

Na stronie [studioastro.pl] znajdziesz dużo ciekawych książek i to w promocyjnych cenach.

bozena_stanczyk (offline)

Post #19

24-03-2013 - 18:53:45

Tomaszów Mazowiecki 

dzięki,nawet mam niektóre z tych pozycji.Ostatnio przeczytalam 4 autobiograficzne ksiązki Shirley MacLaine,znanej aktorki, która w bardzo ciekawy sposób opisuje swoją droge religijo-duchową ,łącznie z eksperymentami na sobie.Nie mogłam się od nich oderwac.:

dziubas (offline)

Post #20

07-04-2013 - 12:04:18

Gdańsk 

Zapraszam wszystkich, w miastach małych i dużych, jesli spotkacie się ze stosownym zaproszeniem przez kościól czy wspólnoty neokatechumenalne, na place, do wzięcia udziału w ewangelizacji. Rozpoczyna się dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia i będzie trwać do końca okresu Wielkanocnego, w każdą niedzielę! Pan Bóg uratowł mi i wielu moim znajomym życie i może pomóc każdemu z Was!
Odwagi!

dziubas (offline)

Post #21

08-04-2013 - 15:41:32

Gdańsk 

Dziś święto Zwiastowania Pańskiego i moje pierwsze solarium. To świetnie - idę z Maryją na te lampki. Pan Bóg zmienił całkowicie plany Maryi, przewrócił do góry nogami całe jej życie! Postanowiła zostać dziewicą dla Pana, przez co pozbawiła się szansy zostania matką Zbawiciela. Bardzo szlachetny plan! Bo On miał się urodzić z Izraelitki - tak mówiło proroctwo. Jak nieraz bywa - obietnica Boga była jeszcze wspanialsza - będzie Matką, ale zostanie dziewicą! Jeżeli mamy te łaskę, a o nią trzeba prosić, to nieraz możemy zobaczyć, że Pan Bóg rujnując nasze plany, realizuje plan wspanialszy, który nam się często w głowie nie mieści! Bo on tylko nawet ze zła może wyprowadzić dobro! Do czego zmierzam w tych rożważaniach? Miałam całkiem inny plan na końcówkę swojej kariery zawodowej! Ostatnie 6 m-cy przed emeryturą zamierzałam spędzić na zwolnieniu po operacji kręgosłupa. Chciałam sie przed emeryturą wyreperowć! Pan Bóg miał inny plan i przedstawił go przez fakty: nowotwór złośliwy i to teraz, w tym roku, który korzystny byłby dla podstawy emerytury! Wiele razy mogłam się w życiu przekonać, że on mój los zabezpiecza! Liczyłam na kilka setek świadczenia od PZU za operację - dostałam dużo, dużo więcej za nowotwór a jeszcze sporo dostanę za radio! Śmieję się , że obłupiłam PZU, jak Izraelici uciekający z Egiptu, faraona! Nie mam watpliwości - sama takiego scenariusza bym nie wymyśliła i na pewno nie wybrała! Teraz mam chociaż z czego dokładać co m-c do zasiłku (1500). Skłamałabym , gdybym napisała, że akceptuję Boży plan. Jak wyszłam z przychodni z diagnozą, powiedziałam: "Ale mi Panie Boże dołożyłeś!" Chociaż dobrze, że usłyszałam to w okresie bezdepresyjnym , bo inaczej chyba bym się nogami nakryła! Nie dość depresji, to jeszcze nowotwór! Przed radio to nawet byłam podłamana, że nie wiem jak się myć, czy nie myć, żeby ze mnie rysunek nie zlazł! A przecież jeszcze nie miałam odczynu popromiennego, ani innych komplikacji. Taki bzdet i tyle marudzenia! Dziś sama się dziwię, że póki co, myślę o mojej chorobie, jak o każdej innej, ale wiem, że każdy scenariusz jest możliwy i co do przebiegu choroby, a także, co do mojego nastawienia - niedawno znowu zaliczyłam 3,5 tygtodniową deprechę! A jakie dobro z tego wszystkiego ma powstać? Może nauczę się mniej instalowć na tym świecie , bo tak naprawdę, z nowotworem czy bez-ile mi życia jeszcze zostało? Pięć, dziesięć, najwyżej dwadzieścia lat! A czas tak szybko leci! Chwała Panu!
Nie wiem czy ten post nadaje się do innego wątku, ale gdyby ktoś doszedł do takiego wniosku - nie zgłaszam sprzeciwu!

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 08-04-2013 - 15:47:33 przez dziubas.

Becia (offline)

Post #22

14-04-2013 - 17:33:09

Siemianowice Śląskie 

ksiądz śpiewa hip hop

"Życie nie po to jest, by się spieszyć.
Życie jest po to, by się życiem cieszyć."

dziubas (offline)

Post #23

15-04-2013 - 23:13:05

Gdańsk 

Beciu! Piękne!meloman

szczepat.82 (offline)

Post #24

17-05-2013 - 13:24:58

@Becia
Naprawdę poruszające, wielkie dzięki za podesłanie smiling smiley

justyna81 (offline)

Post #25

02-06-2013 - 00:11:02

W czwartek byłam na koncercie ekumenicznym, na którym występował jeden z moich ulubionych zespołów TDG. Występ na żywo był powalający smiling smiley nie do opisania smiling smiley Grali utwory z nowej płyty wydanej w zeszłym roku. Polecam jeśli, ktoś jeszcze nie słyszał.

video: [www.youtube.com]

Al_la (offline)

Post #26

02-06-2013 - 11:09:56

k/Warszawy 

Lubię słuchać tego zespołu i w ogóle lubię muzykę gospel uśmiech
Piosenki TGD wykorzystuję często w audycji "Wiara, nadzieja, miłość..." w Radiu Pozytyw.

justyna81 (offline)

Post #27

02-06-2013 - 21:53:50

uśmiech będę dzisiaj słuchać smiling smiley radocha uwielbiam muzykę smiling smiley jak jej słucham w domu to mnie nosi smiling smiley śpiewam, klaszcze, skacze, tańczę smiling smiley
w ogóle bardzo lubię słuchać całej muzyki chrześcijańskiej smiling smiley zwłaszcza polskiej i takiej jaką się śpiewa w katolickiej odnowie w duchu św. lub protestanckich zborach smiling smiley lubię piosenki gospel i workship np. m w smith, a ostatnio też Israel & New Breed video: [www.youtube.com]meloman

dziubas (offline)

Post #28

06-07-2013 - 11:39:16

Gdańsk 

W internecie można oglądać transmisję z rekolekcji o.Baszabory ze Stadionu Narodowego w Warszawie!
adres: dobremedia.org

justyna81 (offline)

Post #29

06-07-2013 - 13:48:52

buzki dzięki za infosmiling smiley

justyna81 (offline)

Post #30

06-07-2013 - 17:38:53

mnie dopiero teraz się udało wejść ale z innej stroki odnowa tv
pocieszam się, że na stronie odnowy kilka lat tamu była powtórka z podobnego spotkania, więc pewnie i z tego wrzucą nie długo smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 814
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022