Religia

Wysłane przez Amazonki.net 

dziubas (offline)

Post #1

07-12-2013 - 22:14:00

Gdańsk 

Dzięki Kris za wyjaśnienie! Niech wszyscy co tu zaglądają wiedzą o co chodzi! Może i oni skorzystają?! brawobuzki

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 07-12-2013 - 22:15:33 przez dziubas.

dziubas (offline)

Post #2

08-12-2013 - 01:32:10

Gdańsk 

A więc już niedziela! Święto Niepokalanego Poczęcia Maryi! Rozpoczęłam to Święto razem ze swoją wspólnotą wczorajszą wieczorną Eucharystią. Znane mi więc już są czytania z Liturgii. Słowa z Księgi Rodzaju, które w moim pokoleniu znało prawie każde dziecko z religii (to nie były lekcje, bo religia odbywała się przy parafii). Pamiętam, że grzech pierworodny rozumiałam wtedy jako coś "be", co robią dorośli ludzie...tak ,jak Adam i Ewa...Dopiero na katechezach neokatechumenalnych dotarło do mnie, że chodzi o nieposłuszeństwo Bogu, którego nasi pra...rodzice dopuścili się usłuchawszy diabła czyli węża! Niczego im w raju nie brakowało i byli szczęśliwi, ale ulegli pokusie, by spróbować być jak Bóg! Jeśli uważnie przeczyta się lub posłucha dialogu węża z Ewą, to widać superinteligencję diabła-w końcu to upadły anioł! "Czy to prawda, że Bóg zabronił wam jeść ze wszystkich drzew z tego ogrodu?". I w ten sposób zasiał wątpliwość w ludzkie serce: "Czy Bóg mnie naprawdę kocha? Czy naprawdę chce mojego dobra? Czy On mnie czasem nie ogranicza? Czy nie powinnam swoich spraw wziąć w swoje ręce?" Ile razy uległam w życiu takiej pokusie! Ile razy jeszcze ulegnę? To właśnie konsekwencja skażenia ludzkiej natury grzechem pierworodnym-skłonność do grzechu! Niepokalana Maryja nie miała tej skłonności, bo Bóg ją wcześniej wybrał na Matkę Jezusa. Poza tym była jak każdy z nas, no może nie każdy, bo postanowiła swoje życie oddać służąc Bogu w dziewictwie! I może wcale dziewictwo w tym wypadku nie było najważniejsze tylko właśnie służenie. Izraelicii znali proroctwa i wiedzieli, że jedna z ich kobiet urodzi Zbawiciela i każda kobieta chciała być tą wybraną. A Maryja ślubując dziewictwo pozbawiła się tej szansy! I jakże została wyróżniona! Jak bym bardzo chciała zawsze mówić "amen" na to co mnie spotyka, tak jak Ona! Bo Bóg przemawia do nas także przez fakty, a szatan nam często podsuwa interpretację! Póki co po każdym upadku chciałabym chwycić się Jezusa i szybko się podnieść! Jakże chciałabym być zawsze blisko! Bóg przecież przebaczył mi w Jezusie wszystkie grzechy! To ja czasami nie chcę przyjąć Jego przebaczenia! Jakże często sama sobie nie umiem wybaczyć...!

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-12-2013 - 01:38:42 przez dziubas.

Al_la (offline)

Post #3

08-12-2013 - 11:19:02

k/Warszawy 

[archiwum1.amazonki.net]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

bozena_stanczyk (offline)

Post #4

08-12-2013 - 11:22:55

Tomaszów Mazowiecki 

Alusiuserce

dziubas (offline)

Post #5

08-12-2013 - 12:22:14

Gdańsk 

Alu! buzki

dorota79 (offline)

Post #6

08-12-2013 - 13:23:20

Alu wierzę , że to łaska otrzymanaserce
ja też dziś o taką prosiłam

elisabeth (offline)

Post #7

08-12-2013 - 14:08:59

Lubuskie 

Alu to były cudowne zbiegi okoliczności i ja też wierzę w łaskę Matki Najświętszejserce

W życiu wszystko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-12-2013 - 14:09:29 przez elisabeth.

justyna81 (offline)

Post #8

15-12-2013 - 00:15:20

Miałam tego nie pisać tu ale napiszę tak w skrócie a co mi tam.
Ja nawet nie wiedziałam o takiej godzinie łaski ale powiem Wam, że w tym dniu akurat mniej więcej w tej godzinie stało się dla mnie coś ważnego. Oświeciło mnie. Uświadomiłam sobie, że nawet jeśli spotkają mnie kiedyś złe rzeczy, choroba, brak pieniędzy, nie ten mąż co trzeba itp. to jeśli będę trzymać się Jezusa to wszytko jest do przejścia w życiu bo on będzie ze mną. Nie zdawałam sobie sprawy, że On niósł moje ciężary za mnie smiling smiley
Nie wiem komu powinnam podziękować za modlitwę w każdym razie dziękuję smiling smiley buziak

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 15-12-2013 - 00:18:27 przez justyna81.

dziubas (offline)

Post #9

15-12-2013 - 00:51:48

Gdańsk 

buziak

lulu (offline)

Post #10

15-12-2013 - 15:16:59

k/Kwidzyna 

W zeszłym roku, byłam od 12 do 13 w kościele. W tym roku zupełnie zapomniałam, tym bardziej, że od 07 do 08 grudnia byłam w Gdańsku, gdzie umówiliśmy się z córką i zięciem (oni przyjechali z Krakowa). W niedzielę, łaziliśmy (zwiedzaliśmy) po Gdańsku i tak od kościoła do kościoła, może znajdziemy jakąś mszę, może tam wrócimy, może gdzie indziej... aż zięć zaproponował, że w tym kościele zostaniemy, była to Bazylika Mariacka. Dopiero dziś jak czytam tu, dotarło do mnie, że msza była o godzinie 12 ....

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 15-12-2013 - 15:17:34 przez lulu.

Al_la (offline)

Post #11

15-12-2013 - 15:51:20

k/Warszawy 

Ja szukałam kościoła, w którym msza odprawia się o 12.00.
W mojej okolicy wszędzie o 11.30.
Znalazłam całkiem niedaleko i pojechaliśmy.
Msza trwała dokładnie co do minuty do 13.00, choć ksiądz ani słówkiem nie powiedział, że to jest "godzina łaski" uśmiech

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

ira (offline)

Post #12

15-12-2013 - 18:51:38

Pabianice 

No właśnie, w moim kościele też o tym nie mówiono...

dziubas (offline)

Post #13

16-12-2013 - 00:32:34

Gdańsk 

I w takim przypadku jakże pomocny jest internet! duży uśmiech Nawet Papież Franciszek go wykorzystuje do ewangelizowania! serce

bozena_stanczyk (offline)

Post #14

16-12-2013 - 14:43:28

Tomaszów Mazowiecki 

U nas msza jest o 12. 15 i ksiądz powiedziało tej Godzinie Łaski

justyna81 (offline)

Post #15

02-01-2014 - 19:32:57

dziubas
A ponieważ zafascynowała mnie piosenka zmieszczona przez jedną z nas na forum w wykonaniu Darlene Zshech posyłam Wam link do dłuższego jej śpiewania!
[youtu.be] serce

W tym tygodniu ta piosenkarka umieściła na swoim facebooku informację, min. link do swojego bloga na którym pisze, że od dwóch lat choruje na raka piersi, tzn pisze, że w grudniu 2011 go wykryto. Dziękuje lekarzom i pisze o wsparciu rodziny i zespołu smiling smiley
"However, I have seen two absolute miracles in my body thus far and I know there will be many more to come."
"Jednak, dotąd widziałam dwa absolutne cuda w moim ciele i wiem, że będzie wiele więcej." smiling smiley

Piszę o tym bo czytałam niesamowicie pozytywne komentarze, pod każdym postem od 500 do 1000 komentarzy i 20.000 kliknięć lubię to. Ludzie piszą, że będą się modlić za nią i inne pozytywne słowa smiling smiley Wiele osób dzieli się tym, że wyleczyło się z raka smiling smiley Czytałam kilka niesamowitych świadectw uzdrowienia z raka. smiling smiley Naprawdę budujące smiling smiley

Ja zaakceptowałam chorobę i ją przyjęłam i wiedziałam, że muszę swoje przecierpieć. Całe moje podejście zmieniło się po wysłuchaniu tej piosenki i kiedy w trakcie koncertu Darlene mówi: I hate cancer in a Jezus name !!! ( nienawidzę raka). Dawno nie słyszałam takie mocnej deklaracji smiling smiley

Moja ulubiona piosenka:
God is fighting for us, ..... Bóg walczy o nas,
Pushing back the darkness ..... Odpychając ciemność
Lighting up the Kingdom ..... Rozświetlając Królestwo
That cannot be shaken ..... które nie może się zachwiać (które nie może być wstrząśnięte )
In the Name of Jesus, ..... W imię Jezusa,
Enemy's defeated ..... Wróg jest pokonany
And we will shout it out,..... I my wykrzyczymy to
Shout it out..... ( będziemy o tym krzyczeć )
[repeat].....

I will live, I will not die ..... Będę żyć, nie umrę
The resurrection power of Christ ..... Moc zmartwychwstałego Chrystusa
Alive in me and I am free..... Żyje we mnie i jestem wolna
In Jesus' Name..... W imieniu Jezus
I will live, I will not die ..... Będę żyć, nie umrę
I will declare and lift You high,..... Wyznaję Cię, i wywyższam Cię
Christ revealed and I am healed..... Chrystus objawił się i jestem uzdrowiona
In Jesus' Name, in Jesus' Name ..... W imieniu Jezus ....
In Jesus' Name, in Jesus' Name

video: [www.youtube.com]

Wiem, że nie wszyscy znają angielski dlatego wrzuciłam tłumaczenie smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 02-01-2014 - 19:36:35 przez justyna81.

Al_la (offline)

Post #16

02-01-2014 - 21:47:23

k/Warszawy 

Wyobrażam sobie jak pięknie byłoby być na takim koncercie uśmiech

justyna81 (offline)

Post #17

03-01-2014 - 13:50:19

Może kiedyś Darlene do Nas przyjedzie na koncert ekumenicznysmiling smiley ten muzyk, który gra na gitarze w teledysku i w czasie koncertu, był u nas w czerwcu w Mysłowicach. Więc kto wie? duży uśmiech Pisałam, że byłam na tym koncercie i pisałam o TDG. Nie wiedziałam, że On jest gwiazdą. smiling smiley

elisabeth (offline)

Post #18

03-01-2014 - 16:24:11

Lubuskie 

Wczoraj słuchałam cały koncert i dziś również z wielką przyjemnością odsłuchałam jeden utwór ale śpieszę się do kościoła bo jest I Piątek Miesiąca.

Krynia58 (offline)

Post #19

03-01-2014 - 20:35:13

Warszawa 

[youtu.be]

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

justyna81 (offline)

Post #20

03-01-2014 - 21:04:55

buziak piękny utwór i głossmiling smiley prawdziwa perełka smiling smiley

oska (offline)

Post #21

03-01-2014 - 21:36:12

[www.youtube.com]

meloman

Mój Jezu, mój Zbawco
Panie, nie ma nikogo takiego, jak Ty
Przez wszystkie moje dni chcę sławić
Cuda Twojej potęznej miłości

Moja pociecho, moje schronienie, baszto schronienia i mocy
Niech każdy oddech, wszystko, czym jestem
Nigdy nie przerwie wielbić Ciebie.

Wołaj do Pana cała ziemio
śpiewajmy mocy i majestatowi wychwalając Króla
Góry się pokłonią a morza będą szumieć
Na dźwięk Twego imienia.

śpiewam z zachwytu nad pracą Twoich rąk
Zawsze chcę kochać Cię, przy Tobie być.
Nic nie może równać się z tym, co u Ciebie mam.

serce Piękne słowa!

justyna81 (offline)

Post #22

03-01-2014 - 22:21:31

buziak serce uwielbiam się modlić ta piosenką, zwłaszcza jak nie ma nikogo w domu. Śpiewam na głos a raczej drę się tongue sticking out smiley
Pięknie przetłumaczone smiling smiley

oska (offline)

Post #23

04-01-2014 - 15:10:37

Justysiu to nie moje tłumaczenie, wydawało mi się, ze zamiesciłam takowe info. Poprawiałam newsa i pewnie mi znikła ta notka gafawstydniś Piosenka jest przepieknameloman

elisabeth (offline)

Post #24

04-01-2014 - 20:14:31

Lubuskie 

Dziś oglądałam w TV TRWAM święcenie biskupa Wiesława Szlachetka w Gdańsk Oliwa .Nigdy wcześniej nie miałam okazji a dzięki cudom techniki uczestniczyłam w podniosłej i pięknej uroczystości.Dziś również przyjmowałam księdza po kolędzie ,niby to tylko sobota a ja mam wrażenie jakby było święto.

justyna81 (offline)

Post #25

04-01-2014 - 22:44:11

smiling smiley aaa teraz nie długo wszyscy będą mogli oglądać Tv Trwam, jeśli odbierają sygnał cyfrowy. Moja babcia się ucieszy bo słucha radia.
Kiedyś byłam w odwiedzinach u pewnej sparaliżowanej Pani i jej jedynym oknem na świat było Radio Maryja. Mam nadzieję, że Bóg wyprowadzi z tego wiele dobregosmiling smiley
Jak biskup jest dobry to i jest co świętować smiling smiley a wizyta fajnego księdza, którego się zna to też radość smiling smiley ja się będę cieszyć jak księża wezmą sobie do serca słowa papieża Franciszkasmiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-01-2014 - 22:44:26 przez justyna81.

lulu (offline)

Post #26

05-01-2014 - 12:56:04

k/Kwidzyna 

A ja bardzo sobie cenię TV Religia. Dla mnie to prawdziwe okno na świat. Można się tam dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy dotyczących naszej religii, a także o innych religiach. Ciekawe rozmowy, interesujące filmy. To wszystko co dotyczy wiary, boga, człowieka, życia, śmierci.
Podane w przystępnej formie, bez nakazów, zakazów, straszenia.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

elisabeth (offline)

Post #27

05-01-2014 - 13:01:44

Lubuskie 

Ja nie słuchałam Radia Maryja ale zachwycona jestem TV Trwam.Po przez oglądanie pogłębiłam nie tylko swoją wiedzę ale i wiarę w Pana Boga.Są ciekawe rozmowy i audycje a klimat Bożego Narodzenia uświetnił cały program pięknymi utworami muzycznymi.Po przez fascynacje TV Trwam nie znajduję dla siebie nic ciekawego w powszechnej telewizji gdzie dominuje agresja i wulgaryzmy.Zmieniły mi się upodobania ,może to objaw starzenia się. Syn mój 18 latek ocenia moje zainteresowanie jako chorobę umysłu i zapewne wiele innych osób tak do tego podejdzie ale ja zapewniam że czuję się doskonale a nawet czuję się uzdrowiona.

justyna81 (offline)

Post #28

05-01-2014 - 22:03:16

zgadzam się, że w TV nie ma nic wartościowego sad smiley dominuje amerykańska ogłupiająca papka albo kiepskie seriale typu szpital na TVNsad smiley
Ja nie mam dostępu ani do TV Trwam ani do TV Religia poprzez internet sobie coś tam od czasu do czasu oglądam.

Ostatnie 12 lat nauczyło mnie, że nie ważne czy ktoś słucha Radia Maryja, ogląda tv Trwam albo TV Religa czy słucha radia CCM;
ważne, że wierzy w Boga.

video: [www.youtube.com]
Życzę wszystkim by Wam Pan Bóg błogosławił w tym dopiero zaczynającym się roku smiling smiley serce

kesy (offline)

Post #29

05-01-2014 - 23:48:14

Starogard-Gdański  

Alu dzis dopiero przeczytałam Twój link..i bardzo się wzruszyłam.
Też spotkałam się z podobnymi sytuacjami..i wierzę że to nie przypadek.
Wiara czyni cuda..i to prawda bo ja w nią wierzę.serce

piessercekot Oni też czują ból

Al_la (offline)

Post #30

06-01-2014 - 11:20:14

k/Warszawy 

Kesy, nie wiem, co to było, ale umocniło moją wiarę i nadzieję uśmiech
A takich zbiegów okoliczności w ciągu całego leczenia miałam sporo serce

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 467
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022