Religia

Wysłane przez Amazonki.net 

dziubas (offline)

Post #1

05-10-2015 - 14:22:38

Gdańsk 

to prawda ze nikt nie jest wolny od popelniania bledów i Bog takimi nas własnie kocha, dlatego zycie chrzescijanina polega na upadaniu i podnoszeniu sie i dotyczy tak nas jak ksiezy, biskupow, kardynałow i papieza, a skoro jestes lepsza Kass w interpretowaniu Biblii niz Kościół- to chyle czolo tak ja wierze w obecnosc Ducha Jezusa Chrystusa w Kościele i w jego nauczaniu.

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 05-10-2015 - 14:25:08 przez dziubas.

Kass (offline)

Post #2

06-10-2015 - 02:06:51

Dziubasku, nie wkladaj w moje usta slow, ktorych nie wypowiedzialam..

Twoj komentarz do mojej wypowiedzi jest idealnym przykladem tego, jak latwo jest "przekrecic" przekaz (czy to moje slowa, czy Bibilia - jak widzisz to kwestia interpretacji) .. tak

Ja rowniez wierze w obecnosc Boga w Kosciele, natomiast niekoniecznie wierze w to, ze podzielalby ped niektorych duchownych do dzielenia sie publicznie w Kosciele swoimi przekonaniami politycznymi, spolecznymi..

Poza tym ja wierze rowniez w obecnosc Boga we wszystkim co mnie otacza, co znosi ograniczenia w modlitwie.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 06-10-2015 - 02:12:09 przez Kass.

dziubas (offline)

Post #3

06-10-2015 - 11:45:19

Gdańsk 

sorki kass! wstydniśserce

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Kass (offline)

Post #4

06-10-2015 - 12:07:16

Ej tam buziak

dziubas (offline)

Post #5

07-10-2015 - 17:09:31

Gdańsk 

[www.deon.pl]

Al_la (offline)

Post #6

07-10-2015 - 17:33:39

k/Warszawy 

I coraz więcej młodych osób będzie odchodziło od kościoła. Wcale się nie dziwię bezradny

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

magda2411 (offline)

Post #7

07-10-2015 - 19:01:42

Olsztyn 

... i tych starszych też niemało odejdzie niezdecydowany

dziubas (offline)

Post #8

11-10-2015 - 15:02:17

Gdańsk 

[www.deon.pl] brawo

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-10-2015 - 15:04:16 przez dziubas.

Masza70 (offline)

Post #9

11-10-2015 - 19:10:20

Wiem, że wielu łajdaków, zboczeńców, chciwców itd. chodzi w sutannach. Wiem też, że wielu w Boga nie wierzy. Ale kościół to nie jest tylko instytucja z zarządem w Watykanie. Kościół to wspólnota wszystkich wierzących i praktykujących. Ma stać na straży Słowa Bożego. Czy nam kościół jest potrzebny, czy pozwolimy go zniszczyć? mnie jest potrzebny.
c.d.
Wierzę , że większość duchownych to prawdziwi słudzy Boży, nawet jeśli mają w swoim życiu upadki i kryzysy. A życie księdza jest ciężkie i często smutne. Chciałaby któraś z Was mieć syna księdza? może i tak ale co się te matki napłaczą i namartwią.... ja z kościoła nie odejdę. Czuję się tam u siebie :-) Postaram się w miarę moich możliwości bardziej udzielać. A co do naszego papieża nowego to mam mieszane uczucia. Sama nie wiem co myśleć, wysyła całkiem sprzeczne sygnały.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-10-2015 - 19:21:56 przez Masza70.

Al_la (offline)

Post #10

11-10-2015 - 19:14:56

k/Warszawy 

Ja chodzę do kościoła i nie narzekam na swoich księży. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej uśmiech

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

dziubas (offline)

Post #11

11-10-2015 - 19:20:27

Gdańsk 

[www.deon.pl]

anka21 (offline)

Post #12

11-10-2015 - 19:23:40

Al_la
Ja chodzę do kościoła i nie narzekam na swoich księży. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej uśmiech
ja u mnie na wsi tez nie narzekam , bo najwazniejsze nie wchodzi w polityke,bo to działa na mnie jak....
ale z tytułu,ze dużo jeżdze to chodze po innych kosciołach i jestem w szoku. Raz poszłam i ksiądz na kazaniu krzyczał- dołownie- ,że parafianie nie przychodza w czwartki na 10:30 modlić się za duszpasterzy z tej z miejscowości. No przesada, wiekszośc ludzi jest w pracy. gdzie indziej na Podhalu słyszałam,ze naszym narodem rządzi ciemnogród- kociól to nie Wiejska w W-wie.
Zresztą mój przyjaciel jest księdzem i powiedział,ze w Polsce jak zobaczył co sie dzieje bedac w seminarium,ze w Polsce nie będzie patrzył na to i jest w Austrii, wierzcie mi ale zaupełnie inne podejscie. Nie ma bogactwa, ma cennik normalnie wystawiony a nie tu co w Polsce " co łaska" ślub 500 zł

życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-10-2015 - 19:27:17 przez anka21.

Al_la (offline)

Post #13

11-10-2015 - 19:31:14

k/Warszawy 

I dlatego powyżej napisałam, że się nie dziwię iż coraz więcej młodych ludzi odchodzi od kościoła.

Masza70 (offline)

Post #14

11-10-2015 - 19:35:03

a ja tak napisałam, ponieważ zabolał mnie ten ostatni skandal z udziałem księdza homoseksualisty. I tak chodziłam i myślałam, aż wreszcie napisałam. Te słowa odbierzcie w kontekście tych właśnie wydarzeń. Nie po to by narzekać na księży.

elisabeth (offline)

Post #15

11-10-2015 - 20:07:01

Lubuskie 

Do mnie też dochodzą słuchy o skandalach z udziałem duchownych i jestem również wzburzona ale to nie wpływa na siłę mojej wiary serce

W życiu wszystko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem.

anka21 (offline)

Post #16

11-10-2015 - 20:17:05

Kass ładnie napisała,że wierzy w Boga , bo wszystko co nas otacza to jego dzieło. tez tak uważam.według mnie księża katoliccy powinni mieć prawo do posiadania rodziny , tak jak w prawosławiu i innych religiach, celibat nie zawsze był ,zniesiono go, a widaomo dlaczego, bo chodziło o pieniądze.
Allu , masz racje wiele młodych ludzi przestaje chodzić do koscioła, a częśc z części która chodzi to z przyzywyczajenia albo żeby rodzina nie gadała.
ja sama jestem teraz rzadziej odkąd jestem w delegacji , bo nie mam zamiaru słuchac na kogo mam głosować, że moi znajomi co maja dzieci z in vitro sa diabłami ( tez juz coś takiego słyszałam), albo ,że ktos jest po rozwodzie to czekają go czeluście pieklne! naprawdę przesada
Ja inaczej troche niektóre rzeczy rozumiem, Bóg dał mi rozum, wolna wolę więc niech księża za mnie nie decydują

magda2411 (offline)

Post #17

12-10-2015 - 09:32:16

Olsztyn 

Pomieszane są w sprawie ks. Charamsy dwie sprawy - homoseksualność i celibat. Szanuję księży homoseksualistów, którzy wybrali celibat i chcą służyć Bogu - nic nie mam do tego - orientacja seksualna jest dla mnie istotna, tylko wtedy gdy zakładam pójście z kimś do łóżka smiling smiley

To nie homoseksualizm ks. Charamsy jest jego problemem, tylko niezdolność do życia w celibacie.

Przeczytałam w Tygodniuku Powszechnym, ale i też mój mąż zna takie badania, że z doświadczeń klinicznych (psychoterepeutów) wiadomo, że procent szczęsliwych małżeństw (związków) pokrywa się z procentem szczęsliwych celibatariuszy: 10% związków w pełni szczęśliwych, dalsze 10% prawie szczęślwiych, a pozostałe albo w szarej strefie, albo rozpadajace się.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-10-2015 - 09:32:33 przez magda2411.

mgiełka (offline)

Post #18

12-10-2015 - 16:50:11

Radom 

Maszo, to jest bardzo właściwe pytanie na dzisiaj. Kościół potrzebny jest nam wszystkim i tym, którzy przyjdą na świat po nas, też. Religia katolicka jest wpisana w naszą kulturę narodową. Dzięki niej mieliśmy w historii bohaterów, na których patrzymy z podziwem - bo chciało im się chcieć, bo umieli wnieść się na wyżyny intelektu, bo widzieli coś więcej i i umieli to pokazać życiem.
Nie jestem pesymistką. Wierzę, że to co dobre ostatecznie się obroni i przetrwa. Ale potrzeba wielu starań i to od przysłowiowego wczoraj. Dlaczego młodzieży się nie wychowuje? Szkoła boi się zwracać uwagę, kościół boi się zwracać uwagę. Szkołę jeszcze można zrozumieć, ale kościół? Czego się księża boją? Że otwarta i wyluzowana młodzież wytknie im ich błędy i odwróci się zupełnie?
Łatwo przemienić spotkania katolickie w fajną imprezkę, a takie przesłanki tu i tam już są widoczne, ale ile można się tylko bawić? Mam wrażenie, że księża sami teraz nastawiają się na to, że w chwili kiedy powoli pada autorytet kościoła, to muszą zabiegać o tych do których im najłatwiej dotrzeć, do tych nie wysilających się za bardzo i podatnych na wpływy. A ambitna młodzież odchodzi zniesmaczona i modli się w domu.
Nie brakuje, na szczęście, ambitnych i zdolnych ludzi. Są i robią swoje. I w nich nadzieja. Że przebiją się w tym gąszczu zbelejakościowienia na pełne światło. Że nie dadzą upaść kościołowi, nie pozwolą umniejszyć rangi teatrowi, dobremu filmowi, książce. Że kultura naszego kraju obroni się.

Każda afera porusza. Mnie dużo bardziej bulwersuje i przeraża postawa księży mających dzieci, niż sprawa ks. Charamsy czy innych homoseksualistów. Oni są w jakimś stopniu ofiarami swego pokolenia, nietolerancji, konieczności ukrywania się itd. Natomiast taki ksiądz, który wie, że jego dziecko mówi swoim rówieśnikom "ja nie mam tatusia, zginął w wypadku", a staje przy ołtarzu, sięga po Najświętszy Sakrament, siada w konfesjonale ma pełną świadomość, że mógłby bez napiętnowania oddać się nadrzędnym obowiązkom, czyli podjąć trud ojcostwa - dlaczego tego nie robi? Albo inaczej - dlaczego tylko nieliczni, jak ks. Kijowski?
"– Ks. Tomasz Kijowski pod koniec maja bieżącego roku z przyczyn osobistych poprosił o zwolnienie go z wykonywania funkcji kapłańskich oraz przebywania we wspólnocie zakonnej – wyjaśnia Onetowi ksiądz Andrzej Gołębiowski, nowy rzecznik krakowski salezjanów.
Powodem osobistym okazuje się fakt spłodzenia dziecka przez ks. Kijowskiego. Matką jest młoda 22-letnia kobieta, która księdza poznała na spotkaniach dla młodzieży. Ks. Kijowski zdecydował się wziąć odpowiedzialność za dziecko oraz kobietę i zamieszkał z nią."

Świat daje człowiekowi tyle powodów i możliwości do szczęścia - tylko umieć to brać, to jest sztuka właśnie.

Masza70
Wiem, że wielu łajdaków, zboczeńców, chciwców itd. chodzi w sutannach. Wiem też, że wielu w Boga nie wierzy. Ale kościół to nie jest tylko instytucja z zarządem w Watykanie. Kościół to wspólnota wszystkich wierzących i praktykujących. Ma stać na straży Słowa Bożego. Czy nam kościół jest potrzebny, czy pozwolimy go zniszczyć? mnie jest potrzebny. quote]

Z amazonki.net od 2006 roku.

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 12-10-2015 - 17:01:08 przez mgiełka.

kesy (offline)

Post #19

13-10-2015 - 17:24:30

Starogard-Gdański  

video: [www.facebook.com]
Pielgrzymka na Jasnej Górze 3.10.2015 i śpiewający kś Biskup.
Bardzo się wzruszam kiedy to słucham..zwłaszcza kiedy mam doły.załamka

piessercekot Oni też czują ból

lulu (offline)

Post #20

13-10-2015 - 18:19:36

k/Kwidzyna 

Dwa, trzy, tygodnie temu byłam w Krakowie. W niedzielę poszliśmy na wieczorną mszę. Kościół był napakowany młodzieżą, starszych tyle co na lekarstwo. Może nie jest aż tak źle, może w sondażach badani nie zawsze mówią prawdę.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

anka21 (offline)

Post #21

14-10-2015 - 15:51:31

Lulu, może to był kościól kampusu albo akademicki. ja widzę coraz mniej ludzi w moim wieku, jak jade do Wadowic to garstka. w Kalwarii Zebrzydowskiejteż szału nie ma

dziubas (offline)

Post #22

14-10-2015 - 15:57:29

Gdańsk 

a na Swiatowych Dniach Mlodziezy- zawsze tlumy! takserce, Aniu- jeski mozna spytac-czy bylas kiedyś? pytacalus

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-10-2015 - 15:58:50 przez dziubas.

anka21 (offline)

Post #23

14-10-2015 - 16:34:00

Byłam jako byłam chyba podstawówce, pojechałam z rodzicami tylko to były lata 90smiling smiley na spotkania z Papieżem też jeziłam zarówno z Janem Pawłem jak i z Benedtyktem. osobiście byłam na prywatnej audiencji w Castel Gandolfo z Janem Pawlem II.Tylko pytanie, na jaki czas te nauki w nas zostaja. Ile osób czyta obecnie encykliki? ile pamięta z tych słów choć połowę? Nie mówię tylko o młodych ludziach. Zobaczmy co teraz się dzieje. Papiez powiedział,że mamy przyjąć uchodźców, i co?? Nikt nie chce. Burmistrz Wadowic napisał ,że skoro jestesmy piastem papieskim a jan Paweł nie dzielił ludzi tylko łączył ludzi wieli religii,to jestesmy zoobowiązani przyjąc uchodzców ( sam jest ateistą) i ogólne oburzenie w środ mieszkańcow Wadowic. Dla mnie to jest hipokryzja, i uważam ,że około 80-90% ludzi którzy deklarują ,że są katolikami , to 40 może faktycznie zyje z naukami religii i Papieży.
Ja osobiście staram się chodzić do kościoła, ale nie podoba mi się podejście wielu księży do instutucji jaką jest kościól w Polsce.Kościól to nie miejsce gdzie powinna wchodzić polityka.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-10-2015 - 16:36:15 przez anka21.

lulu (offline)

Post #24

14-10-2015 - 16:49:48

k/Kwidzyna 

Ja na szczęście nie trafiam na księży polityków, poprzedni ksiądz czasem coś napomknął, ale to bardzo rzadko. Do wyborów nawoływał, że to obowiązek, ale nie wskazywał na kogo. Obecny ksiądz, od roku jest, jeszcze nie dal mi się poznać z tej strony, więc może też stroni od polityki z ambony.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

dziubas (offline)

Post #25

14-10-2015 - 17:06:21

Gdańsk 

Aniu! zgadzam sie z twoim ostatnim zdaniem, ale gdzie i w jaki sposob uprzytomnic tym letnim katolikom, ze postawa wielu politykow na ktorych wczesniej tak chetnie glosowali niewiele ma wspolnego z chrzescijanstwem?, a jezeli nam sie cos w Kosciele nie podoba i wtedy przestajemy uczeszczac na Msze Sw i przystepowac do Sakramentow, to kogo , przepraszam za to karzemy? ksiezy? Pana Boga? czy...myślito nam to ma sluzyc i jest potrzebne jak wspomniala wyzej mgielka...tak, i wazne jest pamietac ze Kosciol to wspolnota i to wspolnota grzesznikow i ja jestem w tym gronie moze pierwsz, krora bez Kosciola moze sie nawet nie zbawic... bezradny, wiec tez prosze o modlitwe takprosi

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-10-2015 - 17:08:35 przez dziubas.

anka21 (offline)

Post #26

14-10-2015 - 18:04:38

lulu
Ja na szczęście nie trafiam na księży polityków, poprzedni ksiądz czasem coś napomknął, ale to bardzo rzadko. Do wyborów nawoływał, że to obowiązek, ale nie wskazywał na kogo. Obecny ksiądz, od roku jest, jeszcze nie dal mi się poznać z tej strony, więc może też stroni od polityki z ambony.
u mnie w parafii na szczęście ksiądz w ogóle nie wchodzi na temat polityki i temu chodzę , jak tylko jestem do mnie do koscioła, ale niestety jest wiele parafii gdzie polityka sie przewija.
bardzo zraziłam się do księży jak poszłam kilka lat temu do spowiedzi i nie dostałam rozgreszenia a dlaczego?? ksiądz zapytał mnie skąd nadaje radio Maria, nie wiedziałam i kazałam mi wrocić jak się dowiem.

lulu (offline)

Post #27

14-10-2015 - 18:50:18

k/Kwidzyna 

Anka no chyba żartujesz?, jeśli nie to szok
To "żartujesz" nie nie dotyczyło Twojej niewiedzy, tylko tego co księżulo nadawał.

je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-10-2015 - 18:53:25 przez lulu.

anka21 (offline)

Post #28

14-10-2015 - 21:24:18

Lulu ani ja ani moja siostra nie wiedziałysmy i ksiądz odesłał nas. trzecia w kolejce była nasza babcia która tez zapytał smiling smileyuratowala honor , bo wiedziała, ponieważ często odmawiała rano z radiem różaniec, po czym je wyłączała , bo raz się wkurzyła jak w radiu powiedzieli ,ze na WOŚP nie wolno dawać pieniędzysmiling smiley

mgiełka (offline)

Post #29

14-10-2015 - 22:52:34

Radom 

dziubas
Aniu! zgadzam sie z twoim ostatnim zdaniem, ale gdzie i w jaki sposob uprzytomnic tym letnim katolikom, ze postawa wielu politykow na ktorych wczesniej tak chetnie glosowali niewiele ma wspolnego z chrzescijanstwem?

Dziubasku, a dlaczego trzeba im uprzytamniać? Przecież każdy ma wolną wolę daną od Boga i prawo do własnych wyborów. Czy o. Rydzyk uważa się za mądrzejszego od Pana Boga?
Druga rzecz - czy każdy polityk musi być chrześcijański? Czy tylko wtedy jest prawdziwym politykiem i czy tylko wtedy może czynić dobrze? Czy ktokolwiek jest upoważniony do tego, by oceniać wiarę drugiego człowieka, a tym bardziej go napiętnować?
Po trzecie - czy naprawdę nie widać w takim postepowaniu postawy faryzeuszowskiej?
I czwarte - media toruńskie zarzucają TVNowi i innym stacjom, dziennikom stronniczość - a czy radio i telewizja oraz dzienniki związane z Toruniem nie są tak samo, na swoją stronę, stronnicze? I, co najważniejsze, to nie jest stronniczość - sztuka dziennikarska jawnie dopuszcza indywidualną formę przekazania faktów - po co robić z tego wielkie zło? Po co wmawiać ludziom, że TVN kłamie? Dla nakręcenia ludzi, dla manipulowania. I dla korzyści. Pięknie dziękował J. Kaczyński o. Rydzykowi za zwycięstwo pana Dudy, że nie byłoby by tego sukcesu gdyby nie media toruńskie. Czy rzeczywiście wolną wolą wszystkich wyborców został wybrany obecny prezydent, sama widzisz. Ale nacisk katolicki jest OK, prawda? Jako jedyny słuszny, bo katolicki...
Temu się Dziubasku będę sprzeciwiała zawsze i jak widzisz sporo nas jest tych sprzeciwiających się. I nie przeciwko kościołowi nasze sprzeciwianie, a chwytaniu do rąk nieodpowiednich narzędzi i sposobu posługiwania się nimi. Ale możesz nas przekonywać do swoich racji - chętnie poczytam. Bo chcę zrozumieć ten fenomen.

, a jezeli nam sie cos w Kosciele nie podoba i wtedy przestajemy uczeszczac na Msze Sw i przystepowac do Sakramentow, to kogo , przepraszam za to karzemy? ksiezy? Pana Boga? czy...myślito nam to ma sluzyc i jest potrzebne jak wspomniala wyzej mgielka...tak,

Prawdziwa miłość, także Bóg jako Miłość - jest w sercu człowieka. Reszta to symbole, które pomagają nam dbać o Tę Miłość - tak rozumiem wiarę. I będzie smutno, jeśli chodzenie do kościoła stanie się za trudne, ale to nie znaczy, że Tej Miłości już wtedy by miało zabraknąć. W nas, świadomych Tej Miłości. A jeszcze trzeba tak poprowadzić tę rzeczywistość, by kolejne roczniki, pokolenia miały potrzebę i możliwości przekazywania tej świadomości swoim dzieciom.

i wazne jest pamietac ze Kosciol to wspolnota i to wspolnota grzesznikow i ja jestem w tym gronie moze pierwsz, krora bez Kosciola moze sie nawet nie zbawic... bezradny, wiec tez prosze o modlitwe takprosi

Nie rozumiem tego zbawiania z kościołem, bez kościoła... Po prostu nie chwytam Twojej myśli, Dziubasku, nie znam czegoś ze spotkań wspólnoty, do jakiej należysz. Jak to rozumieć?

mgiełka (offline)

Post #30

14-10-2015 - 23:13:03

Radom 

anka21
Lulu ani ja ani moja siostra nie wiedziałysmy i ksiądz odesłał nas. trzecia w kolejce była nasza babcia która tez zapytał smiling smileyuratowala honor , bo wiedziała, ponieważ często odmawiała rano z radiem różaniec, po czym je wyłączała , bo raz się wkurzyła jak w radiu powiedzieli ,ze na WOŚP nie wolno dawać pieniędzysmiling smiley

Niektórzy myślą bardzo prosto: jak na tak z Toruniem to dobry, jak na nie to zły. Taką misję przyjmują załamka

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 271
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022