ANTYHALOWEEN! Czemu nie?! Co Wy na to?

Wysłane przez dziubas 

dziubas (offline)

Post #1

26-10-2014 - 11:35:16

Gdańsk 

[www.deon.pl]
[www.deon.pl]
W mojej parafii ks. proboszcz zaprosił dziś na bal antyhaloweenowy, prosząc, aby przyjść przebranym za swojego patrona!

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

Al_la (offline)

Post #2

26-10-2014 - 11:59:56

k/Warszawy 

Ja jestem tradycjonalistką (jak "skrzypek na dachu" duży uśmiech).
Święto Zmarłych kojarzy mi się z zadumą, modlitwą za zmarłych. Jest mi smutno...
Nie lubię wtedy "wesołego" święta haloween, tych rekwizytów i wygłupów niezdecydowany

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 26-10-2014 - 12:00:30 przez Al_la.

aquila (offline)

Post #3

26-10-2014 - 13:25:13

nie podoba się, to można nie świętować, po co robić jakieś anty...
kiedyś byłam bardzo anty, antywalentynki, antywszelkieświęta, chyba z tego wyrastam i mam to po prostu w 4 literach

It's just a ride ...

Masza70 (offline)

Post #4

26-10-2014 - 13:44:50

nie podoba się ale przyznaję rację, po co być anty, wystarczy olać oczko

ALDI 1970 (offline)

Post #5

26-10-2014 - 14:58:03

Częstochowa 

Cóż..nie nasza "tradycja". Nie powinniśmy "łykać" wszystkiego co przychodzi z zewnątrz. Mamy inne tradycje i powinniśmy je szanować i pielęgnować. Polacy zatracają się w zachodnich płytkich pseudo szaleństwach. A olewanie nie prowadzi do niczego dobrego bo jest przyzwoleniem na wypieranie naszych tradycji. A widać, że tak się dzieje niestety..... to coraz bardziej....

lulu (offline)

Post #6

26-10-2014 - 16:17:09

k/Kwidzyna 

Bo to wszystko zależy od domu, tam dzieci nabierają postawy na przyszłość. To co przychodzi z zewnątrz nie zawsze jest zle, ale to właśnie musimy uświadamiać dzieciom, mówić, tłumaczyć. Ja też nie jestem zwolenniczką łapania nowości. Jak już mam dostać życzenia, to wolę imieninowe/urodzinowe od walentynkowych.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

andzia73 (offline)

Post #7

26-10-2014 - 16:48:34

Gdańsk 

Jednego roku bez przebrania straszyłamrotfl ja tam w takie głupoty sie nie bawie. drzwi nie otwieram ,bo jednego roku to chyba tylko do nas dzieciaki pukałyśmiech

Krynia58 (offline)

Post #8

26-10-2014 - 18:40:12

Warszawa 

Alu, ALDI, Lulu serce myślę jak Wy

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

elisabeth (offline)

Post #9

26-10-2014 - 20:24:23

Lubuskie 

Przeczytałam w denon.pl że w amerykańskich szkołach rodzice wymogli na dyrekcji i gronie nauczycielskim, by zaniechano organizowania tego typu zabaw w okresie, który jest przeznaczony na zadumę i posprzątanie grobów a Halloween przyszło do nas chyba z Ameryki,okropny zwyczaj oby się u nas nie przyjął.

W życiu wszystko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem.

myszka (offline)

Post #10

29-10-2014 - 13:59:57

Poznań 

Jeżeli chodzi o imprezy...przebieranie się...itp jakoś tak nie za bardzomyśli...ale uwielbiam robić hallowenowe dynieok...uważam że jest to mega zabawa, a co najważniejsze fajnie spędzony czas z moimi dzieciakamiduży uśmiech

Nie marnuj swojego życia na to by zaimponować innym ludziom.Po prostu rób to co kochasz i kochaj to co robisz...serce

danuśka1 (offline)

Post #11

29-10-2014 - 15:45:54

Jasne, że to wspaniała zabawa. Potem świeczka do środeczka i jest cudnie. U mnie 2 lata temu skończyliśmy z dyniami bo młodsza młodzież dorosła.
Trochę żal, tylko nie wiem czy braku dyń czy małolatów duży uśmiech

jagodula (offline)

Post #12

29-10-2014 - 15:55:46

Sławkow 

jablko Zwyczaj jest staroceltycki. Ale może by tak bardziej swojsko - Dziady, wszak już mistrz Mickiewicz nas wprowadził w klimat.myśli

Krynia58 (offline)

Post #13

31-10-2014 - 10:03:24

Warszawa 

Wczoraj w kolejce do kasy w naszym osiedlowym markecie usłyszałam taką rozmówkę dwóch młodych kobiet:

-Będziecie jutro u nas na maskaradzie?
-No będziemy, ale dopiero po procesji.....

Wyjaśniam, że od kilku lat 31 października odbywa się na Żoliborzu procesja Świętych, czyli przemarsz wiernych z żoliborskich i bielańskich parafii do grobu ks. Jerzego Popiełuszki. Uczestnicy mogą się przebrać lub przynieść symbol swojego patrona.....

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Kiyuu (offline)

Post #14

23-01-2019 - 15:59:55

Starogard Gdański 

Moim zdaniem to nakręcanie sie na hejt wobec halloween jest jakis kompletnie abstrakcyjny. Po pierwsze, odbywa się ono innego dnia niz naszych Wszystkich świetych i obydwie okazje nie kolidują ze sobą. Po drugie, mam wrażenie że Halloween w przypadku dzieci ma bardzo pozytywny i niespotykany w naszej kulturze aspekt w postaci oswajania ze śmiercią. Żyjemy w kraju gdzie nie potrafimy tlumaczyc dzieciom dlaczego babcia już nie wróci, każda śmierć to wielka tragedia i smutny ceremoniał, ciągle tylko zaduma i memento mori. A tak w pewnym sensie dzieci jednak poznają śmierć także od innej strony. Zresztą nawet pal licho dzieci, dorosli tez potrzebują czasem rozladowania napięcia z nią związanego.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 535
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018