polityka

Wysłane przez irena1956 

irena1956 (offline)

Post #1

11-03-2016 - 22:56:30

Strach wchodzic na te tematy tutaj,partia jednej opcji jest faworyzowana.Calkowity brak dyskusji ,tylko obrazanie i wysmiewanie.Nie po drodze mi z pisem z po tez nie ale uwazam ze kultura wpowiedzi na tematy polityczne tez obowiazuje obojetnie kto co popiera.Niemozna kogos o innych pogladach poniewierac ,ponizac dajac do zrozumienia zamilcz bo najlepiej wiem co dobre.po prostu milcza zamilkna bo niedyskutuje sie z furiatami i fundamementalistami.. .Moze to zbyt ostre ale ja tak odebrałam po wejsciu i przeczytaniu postow o polityce.Niestety to zły przyklad dla mlodziezy ,niesluchami innych niedyskutujemi normalnie i niedziwmy sie ze mlodzieziez niechce z nasz starszych przykladu brac.Mysle ze młode pokolenie ,bywajace w swiecie znajace jezyki ,wnoszace swieze myslenie moze cos zmieni zacznie rozmawiac normalnie i słuchac a nie obrzucac sie obelgami.Wiara tez jest kazdego osobista sprawa nikt nikogo na siłe do kosciola zadnego nienagania.

Miciumpka (offline)

Post #2

12-03-2016 - 11:58:14

Augustów 

Ireno, i tu się z Tobą zgodzę.
Na wątek polityka zaglądam od wielkiego dzwonu, bo po przeczytaniu tam kilku wypowiedzi czuję się jak idiotka, czarnogród itp. Osoby nie zakochane ślepo w PO nie mają tam zupełnie nic do powiedzenia, bo od razu są wyśmiane za swoje zdanie.

Naprawdę, szkoda słów i nerwów tam zaglądać.

magda2411 (offline)

Post #3

12-03-2016 - 12:15:16

Olsztyn 

To zaglądajmy tu smiling smiley
Zróbmy wątek dla nas - sympatyków PIS-u. A tam niech sobie plują.... Tylko jak znam życie zaraz się tu zlecą....uśmiech

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 12-03-2016 - 12:20:15 przez magda2411.

Agaba190 (offline)

Post #4

12-03-2016 - 13:55:28

k/Warszawy 

No to dla podbudowania. duży uśmiech
[wiadomosci.wp.pl]

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Masza70 (offline)

Post #5

12-03-2016 - 17:29:48

dokładnie. U mnie w pracy oburzenie, bo rejestracja chłodni, bo Zaiks goni, bo coraz więcej osób działających na czarno musi się rejestrować. Że Pisiory ich prześladują. Przecież w tym kierunku powinno to zmierzać, działamy legalnie, płacimy w miarę sprawiedliwe podatki, nie korzystamy z cudzej własności (prawa autorskie) nielegalnie. Zawsze mamy być takim krajem frajerów i cwaniaków? A z innej beczki; Polska jest w moim sercu i w głowie, na mapie tylko teoretycznie, Polski niepodległej chyba nie ma. Takie mam smutne refleksje po tym co się zadziało ostatnio.

irena1956 (offline)

Post #6

12-03-2016 - 17:43:45

Nietrzeba pisac tylko o Pis ,chodzi mi o poglady dotyczace roznych partii,dyskusja niepowinna byc stronnicza ,to wymiana mysli doswiadczen a nienarzucanie moje wybory majlepsze i moje myslenie.Nienaleze do zadnej partii ,zreszta nigdy nienalezałam.mimo ze pracowałam nikt mnie niezmusil do tego .Niestety przez ostatnie lata tak ukształtowano myslenie Polakow przez media ze niepotrafimy rozmawiac ,wszystko na pokaz ,nieliczenie sie ze słabszymi nazywanie ich nieudacznikami jakby ludzi skazano na margines.Obserwuje i ich wypowiedzi ,ludzi ktorzy powinni dawac przyklad szacunku dla czlowieka ,mierzenia rowna miara slabszych ,starszych chorych.Niestety sprowadzanie ludzi do parteru buduje niechcec ,tworza sie z czasem rozne organizacje ,ktore zaczynaja walczyc o prawa .Tyle sie mowi o rownosci i traktowaniu demokratycznym ,niestety ta demokracja jest dla wybranych,pewnych grup ludzi poza prawem.W kraju do niedawna 500 osob uposledzonych siedzialo w wiezieniach ,czy to humanitarne ??kto tych ludzi skazal ,pomoc psychiatryczna potrzebna a nie taka kara.Czy jakikolwiek sedzia poniosl konsekwencje?czy odpowiednio zajal sie sprawa?O tym sie glosno niemowi bo psulo by wizerunek.500zl na dziecko zubozy panstwo a czy zabranie dziecka od rodzicow z powodu biedy (to trwale konsekwencje w psychice dziecka)a rodzicow zastepczym daje sie pieniadze za jedno dziecko za ktore by rodzina cala wyzyla .Refundacja lekow tak ,powinna byc na przewlekle choroby na wszystkie.Sama wiem co to znaczy ,moje dziecko potrzebuje lekow ,niestety niewszystkie sa refundowane ,albo refundowane w mniejszych dawkach i musze co miesiac miec kwote 500zl.Stygmatyzuje sie u nas w kraju ludzi ,to niejst ani demokratyczne i ludzkie..O jaka demokracje nam chodzi ,pewnie mniejszosci ograniczyc w prawach ,zagnac jakby do gett do roznych zakladow ,odebrac dzieci jakby ta kwota 500 zl byla az tak duza.Dlaczego buntujemy sie przeciw młodziezy ,ich mysleniu oni widza to zło ,widza ze niemaja szans na godne zycie i prace.Rozmawiam z mlodymi ,chca Plski przyjaznej chca tutaj pracy ,wiekszosc by wrocila .Dlaczego sami siebie poniewieramy ,niepotrafimy dyskutowac tylko konczy sie to pyskowka typu glupoty mowisz ;lub mi wstyd za twoje poglady.Moje starsze pokolenie niechce zmienix swojego myslenia nieraz jest takie cos jak ja wiem najlepiej ,kiedys tez myslelismy inaczej niz nasi rodzice .Patrzmy na te partie nie tylko pod tym katem kto glosniej krzyczy ale jeszcze jakie ma inne swoje cele .Myslec trzeba nie tylko na dzis ale co jutro nam przyniesie ,to dla dobra naszych dzieci i wnukow.

Miciumpka (offline)

Post #7

12-03-2016 - 18:19:11

Augustów 

Zmiany w Polsce już się dzieją. I mam nadzieję, ze jednak idą w dobrym kierunku.
Jak widać mamy coraz więcej sojuszników wśród innych państwa. A także całe ta presja, która jest ze strony USA, Niemiec czy Rosji też powinna nam coś dać do myślenia - że chyba jednak idziemy w dobrym dla kraju kierunku, że może w końcu uda nam się uwolnić spod władzy innych.

Obym się nie zawiodła na obecnym rządzie.

Agaba190 (offline)

Post #8

12-03-2016 - 20:05:59

k/Warszawy 

Miciumpka też mam nadzieję, że zmiany idą w dobrym kierunku. I podobnie jak Ty uważam, że jazgot niektórych krajów daje dużo do myślenia.
Nasz rząd chce przywrócić Polsce podmiotowość. Jakby nie patrzeć jesteśmy ponad 30-to milionowym krajem w Europie.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

irena1956 (offline)

Post #9

12-03-2016 - 21:29:41

Masza i to niepodoba mi sie tez ze niechce sie zmianiac układow ,ktore do tej pory pozwalały na prace na czarno tzw ,roznego rodzaju aferki ,korupcja .Pracodawcy wiadomo niuczciwi chca zarobic jak najwiecej kosztem ludzi ,ktorzy sa wyzyskiwani w ten sposob.POd pojeciem obrony demokracji broni sie roznego rodzaju praktyk ,ktore sa szkodliwe i upadlaja ludzi.Powiedzenie jak nie ty to ktos inny bedzie pracowac szkodzi .Bylam tez pracowadca ale nigdy u mnie nikt nie pracował na czarno.Rozumiem to ze niezawsze ptacownik jest pracowity i odpowiedzialni ,ludzie sa rozni ,tez nieraz trzeba wypowiedzec prace .Niewiem dlaczego moj pierwszy post wyszedl wieczorem osobno ,jeszcze do poludnia byl wsrod wszystkich postow w polityce.Nieprzepadam za tv ale ostatnipo nastawilam sie na ogladanie koncertu ,myslałam ze znajde cos ciekawego dla ucha i ducha .Niestety strasznie sie zawiodlam z zartow na temat czyjegos nieszczescia i rechotu celebrytow ,rozumiem mozna zartowac ,ale sa pewne granice .W serialu Dom byl taki obraz ....tego sie nietanczy ....i tak pozostalo do dzis tego nikt nieprobuje tanczyc .Jakas dziwna moda teraz smiac sie z nieszczesc ,zyc tak jakby tylko zycie nalezało uzywac.Pewnego razu czytałam wywiad z Janda w ktorym opowiadalu o mezu ,ze trudno jej sie pogodzic z jego smiercia a ze sceny tez wyrazala sie lekcewazoco o osobam ktore zginely.Sa granice przyzwoitopsci ,ktore trzeba zachowac ,czy swiat 21 wieku ma byc taki ,czy to jest ta nowoczesnosc ??Czy mamy zyc nieliczac sie z innymi i przyjmowac za normy postepowanie ktore krzywdzi ludzi?Dlaczego mam pochwalac nasmiewanie sie z ctyjegos wzrostu ,niepelnosprawnosci w mediach i nie tylko ??Ludzie sa podzieleni po tych 25 latach ,pamietam czasy gdy byly drzwi otwarte i dzieci przychodzily do nas do domu bo nas byla gromadka mysmy tez chodzili do dzieci .Moja mama wysylala mnie popatrzec do sasioadow starszych bo dawno ich niewidziala ze wychodza z domu czy im cos niepotrzeba ,czuy sa zdrowi .Dzis patrze na te wypindrzone ulice ,zabetonowane kostka place, puste ulice tak ma wygladac zycie przyszlych pokolen ?Do pracy autem ,po pracy autem do domu ,tv komp i jakies tam zajecia gdzies to jest ta wolnosc .Masza niebierz tych slow do siebie tak mnie naszlo i pisze swoje przemyslenia.Moze ktos ma podobne?

irena1956 (offline)

Post #10

12-03-2016 - 21:49:10

Miciupinka ,tez tak mysle podobnie ,obserwuje co sie dzieje na scenie politycznej ,nikt sie wczesniej nieburzyl na ustawy ktore krzywdzily ludzi,teraz pod przykrywka demokracji i wolnosci ,walczy sie o polityczne i prywatne sprawy.Niejestem za zadna partia szczegolnie ale dajmy im porzadzic spokojnie a nie zaslaniac sie i wyprowadzac ludzi na ulice.NIkt tych protestujacych niebije nikt niaresztuje ,nienasyla policji.Skrzywdzono ten kraj ,tyle ludzi wyjechalo za praca ,wielu popelnilo samobojstwo przez te zmiany.Wielu politykow obrazalo ludzi ,bydlo ,dzieci szczaw i mirabelki jesc ,czlowiek ponizony siedzi cicho milczy do czasu.BYl czas mialam male dzieci ,prace maz dzialal w Solidarnosci ,zostaw to (zle doswiadczenia rodzinne po wojnie w sumie tragedieTeraz maz pracuje poza krajem aby miec kase na leczenie corki ,ja jestem na emeryturze (mam co robic ,wychowuje moja corke dorosla juz niepelnosprawna ,choc przydale by sie jego rece do pomocy.)Niemam czasu myslec o chorobach ,jestem tez po kilku opracjach oprocz tej choroby ,ale codzien musze przejsc pare km z corka poza miasto ,zobaczyc co sie zmienilo ,jaka przyroda jest piekna,to mnie trzyma i daje sile,Miciupinka moze ta partia lub inne w koncu w tym wszystkim zauwaza tez i zadbaja o problemy prostych ludzi a nie tylko tych na swieczniku .Moze sie zmieni pojecie gwiazdy ....w mediach gdzie rozum i wiedza bedzie wazne a nie tylko co na sobie i uroda

iwusiak (offline)

Post #11

12-03-2016 - 22:45:23

Warszawa 

No nareszcie znalazłam bratnie duszeradochaA tak na marginesie czy któraś z koleżanek jedzie na Węgry w poniedziałek?

Miciumpka (offline)

Post #12

13-03-2016 - 09:52:23

Augustów 

I te miliony wyrzuconych podpisów.

Jeśli obecny rząd naburaczy to będzie bardzo źle. Ja wtedy stracę już wiarę w ludzi, w uczciwość i w to, że polityk może chcieć zmienić coś dla ludzi a nie tylko dla siebie.

Cieszę się z zapowiedzianej Intronizacji, bo to bardzo podniesie morale ludzi, którzy w to wierzą. Moje też winking smiley

ewela0 (offline)

Post #13

19-11-2019 - 13:12:13

Łódź 

Dla mnie polityka to zło konieczne. Staram się unikać tego tematu jak tylko jest to możliwe, bo zwyczajnie, zawsze kończy się to czymś negatywnym. Polityka to chyba jedna z nielicznych rzeczy, na które po prostu nie lubię rozmawiać winking smiley

lulu (offline)

Post #14

19-11-2019 - 15:08:34

k/Kwidzyna 

A ja interesuję się polityką i tym co i jak mówią politycy. Wniosek jeden, spora część narodu nie kuma o co chodzi. Bezgraniczna radość, bo dają kasę. Tylko gdzie tu myślenie o przyszłości. Tak prosto można sobie wyliczyć, podobnie jak w budżecie domowym, jak długo dam radę trwać, jeśli wydaję więcej niż posiadam. Można wziąć pożyczkę, tylko wtedy za marne pieniądze, bo nigdy nie dadzą więcej pożyczki niż jesteśmy warci, sprzedają swoją własność i siebie. Tylko to będzie dotyczyć przyszłego pokolenia. Szkoda, że właśnie ta część narodu od brania kasy nie pomyśli o przyszłości swoich dzieci, wnuków. Oni tym bardziej będą musieli wyjechać z kraju, bo tu będzie bieda z nędzą. Boję się, że grozi nam gorszy scenariusz niż w Grecji, bo Grecja chociaż nie zrażała do siebie UE. Przy takim traktowaniu wszystkich na około, jak traktuje nasz obecny rząd, przyjaciół, a nawet życzliwych sąsiadów nie będziemy mieć. I na pomoc nie będzie można liczyć.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

dziubas (offline)

Post #15

19-11-2019 - 15:55:02

Gdańsk 

małomowny

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

renatar (offline)

Post #16

19-11-2019 - 17:47:13

sieradz 

Lulu zgadzam się z tobą.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Pollik (offline)

Post #17

19-11-2019 - 17:56:13

Warszawa 

Lulu i Renata - 100% zgody.
Polityka mocno mnie wciągnęła, nie mogę bezczynnie patrzeć na bezprawie i nękanie mniejszościwnerwiony

Wyląduję, zrobię pierwszy krok i kolejny, i kolejny...
mastektomia prawostronna z węzłami wartowniczymi.
rak przewodowy naciekający hormonozależny G1, pT1c N0(sn). ER i PgR 100%. PS =5, IS=3, CS=8. HER2- . Ki 67 5%
Od 20 stycznia 2017 Tamoxifen[/small]

lulu (offline)

Post #18

19-11-2019 - 18:08:58

k/Kwidzyna 

Najgorsze jest to, że niektórzy nie zdają sobie sprawy, że w każdej chwili mogą się stać też mniejszością. Dużo nie trzeba, tylko rzucone hasło, rudy zły, ci z kręconymi włosami źli, itp.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Pollik (offline)

Post #19

19-11-2019 - 18:41:36

Warszawa 

Dokładnie. I brak im sławetnego miłosierdzia i empatii. To wielka człowieka
A niepełnosprawni też są pewną mniejszością...

Wyląduję, zrobię pierwszy krok i kolejny, i kolejny...
mastektomia prawostronna z węzłami wartowniczymi.
rak przewodowy naciekający hormonozależny G1, pT1c N0(sn). ER i PgR 100%. PS =5, IS=3, CS=8. HER2- . Ki 67 5%
Od 20 stycznia 2017 Tamoxifen[/small]

goja66 (offline)

Post #20

19-11-2019 - 22:46:34

Ozorków 

lulu
A ja interesuję się polityką i tym co i jak mówią politycy. Wniosek jeden, spora część narodu nie kuma o co chodzi. Bezgraniczna radość, bo dają kasę. Tylko gdzie tu myślenie o przyszłości. Tak prosto można sobie wyliczyć, podobnie jak w budżecie domowym, jak długo dam radę trwać, jeśli wydaję więcej niż posiadam. Można wziąć pożyczkę, tylko wtedy za marne pieniądze, bo nigdy nie dadzą więcej pożyczki niż jesteśmy warci, sprzedają swoją własność i siebie. Tylko to będzie dotyczyć przyszłego pokolenia. Szkoda, że właśnie ta część narodu od brania kasy nie pomyśli o przyszłości swoich dzieci, wnuków. Oni tym bardziej będą musieli wyjechać z kraju, bo tu będzie bieda z nędzą. Boję się, że grozi nam gorszy scenariusz niż w Grecji, bo Grecja chociaż nie zrażała do siebie UE. Przy takim traktowaniu wszystkich na około, jak traktuje nasz obecny rząd, przyjaciół, a nawet życzliwych sąsiadów nie będziemy mieć. I na pomoc nie będzie można liczyć.

brawo brawo brawo

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%

rysiek301 (offline)

Post #21

04-03-2020 - 11:41:50

Wydaje mi się, że zalewa nas fala "politykierów" a nie polityków. Mam wrażenie, że coraz słabsi (głupsi?) ludzie dorywają się do władzy. Co może z tego wyniknąć? Niestety nic dobrego. Populizm obecnie króluje. Co mądrzejsi są spychani na margines, albo atakowani w mediach. Ciężkie czasy chyba przed nami smutny

benia1960 (offline)

Post #22

04-03-2020 - 16:03:30

Szczecin 

Kto wybiera tych nieudaczników.

lulu (offline)

Post #23

04-03-2020 - 19:11:09

k/Kwidzyna 

benia1960
Nasze dzieci, wnuki.
Teraz nie rozmawia się w domu, jest TV i internet.
Moje dzieci, a właściwie starsze dziecko, było nierozerwalnie związane z tworzeniem "Solidarności". W roku '80 miało cztery latka, nie miałam z kim zostawiać i ciągałam go po zebraniach. Drugie, sporo młodsze dziecko, tez odczuło działalność mamy ale nie mają tego za złe.

je

Tomasz. (online)

Post #24

07-03-2020 - 09:05:09

Pruszków 

benia1960
Ci, którzy myślą tylko "tu i teraz".

rysiek301 (offline)

Post #25

09-03-2020 - 12:15:15

benia1960

To niestety ślepy zaułek demokracji. Fala populizmu przetacza się po świecie. Brexit jest tego najlepszym przykładem.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 638
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018