Proszę o modlitwę za naukowców pracujących w PL

Wysłane przez justyna81 

justyna81 (offline)

Post #1

25-07-2019 - 21:36:39

Witajcie, W czasie leczenia w szpitalu i tu na forum spotkałam wiele osób wierzących. Mam do Was taką propozycję/prośbę, żeby modlić się za osoby, które prowadzą badania kliniczne w Polsce. O wynalezienie leku/specyfiku/suplementu, który będzie hamował raka. Jesteście np. w Częstochowie itp proszę dodajcie taką intencję. Wiem, że wiele osób modliło się za mnie więc szczególnie prosiłam nie tylko za inne pacjentki ale za moją Panią doktor, za oddział chirurgii, za lekarzy, za pielęganiarki za cały szpital. (nie osobiście tylko wrzucam karteczkę z intencją). Modliłam się też o nowe leki na raka ale teraz doszłam do wniosku, że najlepiej modlić się konkretnie też o te badania, za całe wydziały i dane osoby np za Dominikę, prof Lubińskiego, dr Byrskiego itd. Z góry Wam dziękuję za każdą napisaną intencję smiling smiley :*

Czy to ma sens? - ma!
[amu.edu.pl]

justyna81 (offline)

Post #2

25-07-2019 - 22:56:09

Zobaczcie ile mamy księży, zakonników, osób wierzących.......... niech chcoćby 1000 osób w naszym kraju się regulanie modli o te badania nad rakiem smiling smiley albo o poprawę w naszej służbie zdrowia - nie wierzę, że nic się nie zmieni !!!

W Polsce działa ponad 100 zgromadzeń zakonnych tzw. czynnych, w których żyje około 19 tys. sióstr w 2230 domach zakonnych obecnych we wszystkich diecezjach.

W Polsce działają 83 klasztory kontemplacyjne należące do Konferencji Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych oraz kilka klasztorów nienależących do konferencji.

Zakony męskie w Polsce to wspólnota składająca się z 12152 zakonników, w tym 9363 kapłanów.
Na terenie Polski pracuje 8852 zakonników.

Zakonnicy prowadzą 700 parafii. Pod opieką zakonów męskich znajduje się także 155 sanktuariów.

Mamy 10 263 parafii - 30 807 duchownych

W Polsce istnieje łącznie ok. 50 seminariów duchownych, w których klerycy przygotowują się do przyjęcia święceń kapłańskich.
W 2003 roku w Polsce było 6,4 tys. kleryków

W świetle badań w ruchy i stowarzyszenia katolickie angażuje się w Polsce około 2,5 mln wiernych, którzy należą do około 140 rozmaitych wspólnot formacyjnych i charytatywnych[73].

Do najbardziej znaczących grup należą:

Akcja Katolicka – erygowana przez Episkopat Polski w 1996
Droga Neokatechumenalna
Domowy Kościół
Klub Inteligencji Katolickiej
Opus Dei – działające w Polsce od 1989
Ruch Odnowy w Duchu Świętym
Ruch Światło-Życie – założony przez ks. Franciszka Blachnickiego
Wspólnota Życia Chrześcijańskiego – związana z zakonem jezuitów
Żywy Różaniec
Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” – ruch harcerski, którego głównym celem jest wzbudzanie w młodych ludziach wartości katolickich
W Polsce działają też liczne świeckie stowarzyszenia katolickie, jak np. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży czy Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 25-07-2019 - 22:57:26 przez justyna81.

justyna81 (offline)

Post #3

26-07-2019 - 00:06:40

Sisterhood of Ovarian Cancer Survivors - siostry od raka jajnika, które również poprosiłam o modlitwę a dokładniej jedna z "sióstr" napisała mi taki fajny komentarz na fb

"Good reminder! I will pray for the researchers (that they remain unbiased and find less harmful options), for solid answers and protocols of all kinds for us."
Dobre przypomnienie! Będę się modlić za naukowców (aby pozostali bezstronni i znaleźli mniej szkodliwe opcje-leczenia), za solidne(wiarygodne) odpowiedzi(wyniki) i protokoły dla nas wszytstkich.

może przesadziłam z tym wynalezieniem leku na raka ale wierzę, że trzeba o to prosić smiling smiley
ale jeżeli znajdą chociaż mniej szkodliwe opcje leczenia to i tak będzie super grinning smiley

Pozdrawiam :*

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 26-07-2019 - 00:07:53 przez justyna81.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 705
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018