ubezpieczenie - problem, bo w rodzinie był rak piersi

Wysłane przez mgiełka 

mgiełka (offline)

Post #1

13-12-2019 - 18:11:36

Radom 

Czy miał ktoś taką sytuację, że ubezpieczyciel nie chce ubezpieczyć od zachorowania na raka piersi tylko dlatego, że matka starającej się o ubezpieczenie osoby na raka piersi chorowała?
Starszą córkę ubezpieczyłam w 2009 roku - byłam wtedy 6 lat po zachorowaniu. Teraz nie mogę ubezpieczyć młodszej, chociaż jestem po zachorowaniu 16 lat i w międzyczasie robiłam badania genetyczne - nie mam mutacji genu.
Dwie firmy ubezpieczeniowe tak nas potraktowały. Złożone jest odwołanie, ale już się boję, że będzie jak w ubiegłym roku - nie i koniec. Na wszystko ubezpieczą, na wszystkie inne choroby - z wyjątkiem raka piersi.

Czy w każdej firmie tak jest? Czy im się ogólnie coś pozmieniało i już rak piersi to dla nich marna choroba, niewarta ubezpieczeń?

No, dołożyli mi do pieca... smutny

Z amazonki.net od 2006 roku.

goja66 (offline)

Post #2

13-12-2019 - 21:38:35

Ozorków 

No nie marna ...Nie marna ...tak częsta ,że nikt nie będzie za nią chciał zapłacić skoro ryzyko duże ...Zawsze to częstsze niż upadek statku kosmicznego a od tego na bank jesteś ubezpieczona ...Poczytaj warunki umowy a się zdziwisz od czego jesteś ubezpieczona...od wszystkiego co jest mało realne ..albo wielce nieprawdopodobne...Dlatego ja już mało co ubezpieczam ...bo jak żyję nic mi z nieba nie spadło ..Nawet manna ..Tym bardziej nawet manna ..

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%

goja66 (offline)

Post #3

13-12-2019 - 21:54:37

Ozorków 

Jak mi spadł śnieg na dach i śnieg się rozpuścił i zamienił jak to śnieg w wodę i zalał ..no bardziej ta woda ze śniegu calutką chałupkę no bo dach wiadomo na dachu -to nawet takie pismo dostałam z PZU ( miałam wysłać do Teleexpressu nawet ) ,że śnieg nie jest opadem...Jakby mi śnieg zawalił dach na głowę no to TAAAK...ale nie ze się rozpuścił i zalał..Nic nie dostałam oprócz zalecenia ,że moim obowiązkiem jest odśnieżyć dach ...Dach jest duży i stromy i ja niekoniecznie himalaista jestem wyczynowy...Nasza dzielna straż pożarna mi pomogła i zwaliła co się dało na dół ...Dzięki Bogu...Nawet straż mi dała papier ,ze mi pomogli.Ale PZU :NIEEEE...ktoś powinien stać na dachu i czekać na opad ...A opad jak to opad...Nie informuje kiedy opadnie ..A strażacy nie chcieli tam zostać na całą zimę ...smuteczek

goja66 (offline)

Post #4

13-12-2019 - 22:03:18

Ozorków 

Żeby nie było powtórzyłam ten manewr w Warcie , bo akurat ubezpieczenie na auto mi się kończyło i się poskarżyłam ,że mnie tak PZU przeszkoliło w "opadach "..A przekonywująca Pani powiedziała : no żart jakiś , u nas to nie do pomyślenia....W ten sam sposób zalało mnie za 3 lata ...Nic nie dostałam ..Odpowiedź może mnie "bezczelna " ale równie skuteczna -gdyby mnie ...deszcz zalał ( ale tylko taki co to główny meteorolog kraju by powiedział ,że LEJE -to tak ..A tak to to NIEEEE..
Poczułam się oszukana dwa razy - stan na dziś - nie mam ubezpieczenia na dom...Tylko te wymagane na auta ..Bo zawsze mnie dotyka coś co nie jest przewidziane w umowie ...i d....

goja66 (offline)

Post #5

13-12-2019 - 22:06:05

Ozorków 

A jak dzwonią jakieś firmy ubezpieczeniowe ,żeby mnie DOBEZPIECZYĆ to się rozłączają jak mówię OK ..Super ..Tylko ,że mam/miałam raka ..Hmmm...smuteczek

Al_la (offline)

Post #6

23-12-2019 - 19:26:09

k/Warszawy 

Firmy ubezpieczeniowe wszystko robią, żeby ściągać pieniądze do siebie, ale ani grosza od siebie. Trzeba mieć zdrowe nerwy, żeby z nimi wygrać. Ja też mam złe doświadczenie i zmieniłam ubezpieczyciela "na życie", domu i samochodu. Nie wypłacili mi odszkodowania to stracili z nawiązką.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 688
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018