Demonstracje w Egipcie

Wysłane przez Pyrunia 

Pyrunia (offline)

Post #1

30-01-2011 - 16:20:41

Stolica Pyrlandii 

Sytuacja wymknęła się spod kontroli.
Kiedy dziś usłyszałam, że więźniowie uciekli i dostali się do magazynów z bronią...
Teraz to i kurorty nie mogę czuć się bezpiecznie.
Ludzie chcą lepszych warunków życia, wolności, ale nie ma przywódcy protestujących.
Robi się coraz większy chaos.
Odwołane wszystkie wyjazdy poza kurorty.
Skoro i wycieczki do Luksoru to znaczy, że i rejsy po Nilu odwołane.
Wczoraj mówili, że rejsy odbywają się według planów.
No i zagrożone muzea.
Smutne

agawa (offline)

Post #2

30-01-2011 - 16:48:40

okolice 

Pyrunia
Smutne
I smutne i przerażające.
Cieszę się, że zdążyłam wiele rzeczy w Egipcie zobaczyć, bo teraz, zapewne, długo ta nie będzie można pojechać.
I całym sercem życzę, aby w końcu, tam zapanował spokój. Po nowemu, bo poprzednio... eh, mało wiemy, ale nawet te okruchy, były zawsze niepokojące...

amor (offline)

Post #3

03-02-2011 - 19:57:08

Siemianowice Sl. 

Przeraża mnie sytuacja w Kairze ..niebezpiecznie i żle wrozy....jeszcze Jemen zaczyna podnosisc głowę...Miejmy nadzieje ,ze ludzka mądrosc zwycięzy a nie np.islamscy ekstremisci. Zycze im demokracji i wolnosci oraz duzo,duzo mądrosci i ludzkiej zyczliwosci.....oj cięzko bedzie...

agawa (offline)

Post #4

03-02-2011 - 21:59:39

okolice 

Tak na marginesie:
moja znajoma w terminie ferii mazowieckich już dawno temu wykupiła sobie wczasy w Egipcie. W zeszłym tygodniu chciała zrezygnować (biuro Wezyr), ale powiedziano jej, że oczywiście może, ale traci 80% wartości... Dopireo dziś zaproponowano jej mozliwość zamiany na Tunezję... No i jedzie. Eh, te pieniądze...
A gdy oglądam to, co się tam dzieje... mam mieszane uczucia. Ogromnie boję się motłochu, boję się zdesperowanych ludzi walczących na śmierć i życie o jedzenie dla siebie i swoich dzieci. I jednocześnie ich rozumiem i ich wspieram. Ale jestem przerażóna. I bezradna.
Gdy czytam książki o rewolucji radzieckiej w 1917 roku mam podobne uczucia...

Polcia (offline)

Post #5

05-02-2011 - 16:37:29

znalazłam fajny cytat,co prawda niezbyt pasuję do tego wątku ale daje wiele do myślenia

„młodzi, wykształceni” to nadchodząca postać współczesnej ciemnoty. A trzeba nam wiedzieć, że nie ma nic gorszego, niż ciemnota mniemająca, iż jest oświecona. Zwyczajna ciemnota wie, że jest ciemna i - zdając sobie sprawę z rozmiarów własnej ignorancji – jest ciekawa świata i chłonna, podczas gdy ciemnota oświecona tego nie wie i myśląc, że zjadła wszystkie rozumy, ma skłonność do pogardzania wszystkim, czego nie może pojąć; -Stanisław Michalkiewicz

Dano Ci życie, które jest tylko opowieścią. Ale to już Twoja sprawa, jak Ty ją opowiesz .................

Marek Hłasko "Sowa, córka piekarza"

żaba (offline)

Post #6

05-02-2011 - 17:36:34

Apokalipsa wg.św.Jana -widzę tam dzisiejszą sytuację w Egipcie
podchodziłam sceptycznie,ale......czy to możliwe...może faktycznie wszystko można przewidziec...
to życie naprawdę ciekawe i niewiadome!...

Polcia (offline)

Post #7

06-02-2011 - 13:05:35

Zabciu ten link się nie otwiera o apokalipsie

Dano Ci życie, które jest tylko opowieścią. Ale to już Twoja sprawa, jak Ty ją opowiesz .................

Marek Hłasko "Sowa, córka piekarza"

żaba (offline)

Post #8

06-02-2011 - 14:26:20

[www.nonpossumus.pl]

Polciu to powinno się otworzyć!

dziubas (offline)

Post #9

04-07-2013 - 16:14:08

Gdańsk 

A więc wreszcie jakieś dobre wieści z Egiptu-czytałam na deon.pl. Choć wciąż jeszcze może byc różnie...Jeśłi ktoś nie wierzy w przyjacielskie relacje między muzułmanami i chrześcijanami-polecam film "Ludzie Boga". Życzę Egipcjanom mądrości Bożej! ok

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 417
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018