Portal z pomocą psychologiczną on-line

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

01-03-2011 - 13:54:03

k/Warszawy 

Rusza portal www.PsychoSpace.pl.( [www.psychospace.pl] ) Za jego pośrednictwem będzie można on-line anonimowo porozmawiać z psychologiem o swoich problemach. Do końca marca użytkownicy portalu będą mogli skorzystać z trzech bezpłatnych porad psychologicznych.

Każdy, kto chce skorzystać z konsultacji, może wybrać odpowiedniego dla siebie eksperta przeglądając dostępne w serwisie profile psychologów, na których zaprezentowane jest ich doświadczenie i specjalizacja.

Konsultacje ze specjalistami odbywają się za pośrednictwem wirtualnego gabinetu przez rozmowy głosowe, wiadomości wysyłane na wewnętrzną pocztę, czat lub przez udział w grupach wsparcia. Treść rozmów znana jest tylko osobom uczestniczącym w konsultacji, a korzystający z nich pozostają anonimowi.

Portal oferuje także psychologom możliwość otwarcia wirtualnego gabinetu. Każdy specjalista, który chce w ramach serwisu udzielać porad, jest wcześniej weryfikowany pod kątem wykształcenia i uprawnień do wykonywania zawodu.

"Taka forma rozmowy ze specjalistą pozwala na bezpieczne, anonimowe przekonanie się, jak w praktyce wyglądają konsultacje psychologiczne. Niweluje strach i obawę przed spotkaniem twarzą w twarz. Aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania wystarczy komputer i dostęp do Internetu" - komentuje Michał Żołądkowski z Portalu PsychoSpace.pl

Z serwisu mogą skorzystać zarejestrowani, pełnoletni użytkownicy. Osoby młodsze uzyskają poradę psychologa po dostarczeniu pisemnej zgody opiekuna prawnego.

Użytkownicy serwisu mają możliwość wymiany swoich doświadczeń na forach dyskusyjnych, grupach wsparcia, blogach czy na czacie. W strefie wiedzy znajdują się artykuły o tematyce psychologicznej czy informacje o publicznych ośrodkach udzielających pomocy psychologicznej.

Do 31 marca każdy użytkownik serwisu ma możliwość skorzystania z trzech bezpłatnych konsultacji u wybranego specjalisty. Bezpłatne konsultacje dają szansę na przetestowanie nowej formy pomocy psychologicznej - kontaktu on-line. Od 1 kwietnia 2011 roku serwis będzie pobierał opłaty za konsultacje.

Projekt finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/ kap/

[www.naukawpolsce.pap.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho
Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0MxZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 01-03-2011 - 13:54:42 przez Al_la.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 478
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018