dieta zgodna z grupą krwi

Wysłane przez berni 

berni (offline)

Post #1

05-05-2012 - 17:13:00

Gryfino 

Zainteresowała mnie dieta zgodna z grupą krwi, czy może ktoś już tego próbował?

Halinka (offline)

Post #2

05-05-2012 - 18:58:11

Ja tylko czytałam - dla mojej grupy jest zabronione to, co lubię najbardziejthe finger smiley

berni (offline)

Post #3

05-05-2012 - 19:33:31

Gryfino 

I właśnie ze mną jest tak samo, uwielbiam pomidory i kurczaka, a tego nie powinnam jeść, ale inne produkty i owszem. Mam nadzieję, że więcej osób tu zaglądnie chichot i coś nowego wniesie w temat mniam

aquila (offline)

Post #4

05-05-2012 - 20:03:49

ta dieta nie ma żadnych naukowych podstaw, ja bym se nią głowy nie zawracała smiling smiley

It's just a ride ...

Maja048 (offline)

Post #5

05-05-2012 - 22:41:11

Wronki 

Halinka
Ja tylko czytałam - dla mojej grupy jest zabronione to, co lubię najbardziejthe finger smiley
Już kilka lat temu kuzynka dała mi książkę na ten temat...odżywiam się niezgodnie z moja grupą krwi...ale to co nie wolno powinnam jeść aby wspomóc minn.moje kości...bóle reumatyczne...I to był pierwszy i ostatni raz jak to czytałam...duży uśmiech

braja (offline)

Post #6

06-05-2012 - 19:07:42

Nie znam naukowych podstaw, ale tak na chłopski rozum, to nie ma sensu! Wiadomo, że w danej polulacji ludzi przeważa jakas grupa krwi, ale zawsze sa i inne, a i ta najbardziej popularna też nie jest jednolita. Dziedziczymy 2 geny, wiec grupa krwi A może być połaczeniem dwóch genów A lun A i 0, grupa B to BB lub B0. I jaka dietę maja stosowac ci mieszani?

Mam głeboki szacunek dla starożytnej wiedzy ayurwedy, medycyny chińskiej, tybetańskiej itp, które mądrzy ludzie praktykowali przez tysiące lat.
A grupy krwi zaczeto oznaczac chyba w 20-tym wieku, komus potem przyszło do głowy, że moze różne grupy powinny sie różnie odzywiać. Moze i powinny- tylko jest tyle innych genów, a co z dietą zalezna od koloru włosów albo skóry czy wzrostu? W ayurwedzie na przykład lekarz na podstawie budowy ciała, pulsu, wywiadu z pacjentem, oznacza typ fizyczny człowieka, potem analizuje czy symptomy w ciele pacjenta wskazuja na jakies zaburzenia i stosownie do tego ustala dietę. Sama analiza krwi (w dodatku pobiezna, bo kto z grupa A czy B wie czy ma mieszany genotyp?) moim zdaniem to o wiele za mało.

amor (offline)

Post #7

07-05-2012 - 21:09:10

Siemianowice Sl. 

Stosowałam tę dietę ponad 10 lat temu. Jak długo-nie pamietam, została mi jeszcze ksiązka w domu. Jakies podstawy naukowe tam są ,trzeba dobrze się wczytac i mozna sie nawet zgodzic z pewnymi tezami. Ja mam gr krwi A to tzw rolnicy ( nie jedzą mięsa) , niestety wybieranie owocow i warzyw tez nie za bardzo mi odpowiada . Moj mąz tez ma gr A , a to typowy mięsożerca. W tej diecie są brane pod uwagę tylko 4 podstawowe gr krwi- A,B,AB,0. TRoche wspolnego znalazłam tez w diecie z ksiązki"Antyrak".
[www.grupakrwi.info.pl]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 07-05-2012 - 21:09:57 przez amor.

Al_la (offline)

Post #8

08-05-2012 - 11:20:58

k/Warszawy 

Ja też mam książkę i poprzestałam na jej przeczytaniu duży uśmiech
Oboje z mężem jesteśmy rolnikami (tak jak u Amorka), a smakuje nam coś innego.
Mąż jest mięso-owoco-słodyczo-żerca, a ja nabiało-klucho-słodyczo-żerca duży uśmiech

Gdybym się miała odżywiać głownie korzonkami, to bym cierpiała okrutnie przewraca_oczy

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

aga66 (offline)

Post #9

15-05-2012 - 11:17:19

Warszawa 

Mam grupę krwi "O". Według wszelkich znaków na ziemi i niebie powinnam się zajadać mięsem. Owszem jadam na obiad, głównie białe mięso kurczaka lub indyka, bo najszybciej można cos naszykować. Oprócz tego jadam głównie sery białe i żółte, jaja, warzywa i owoce. Uwielbiam wręcz świeże pieczywo. Ma się to nijak do mojej grupy krwiuśmiech

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

berni (offline)

Post #10

17-05-2012 - 10:28:26

Gryfino 

Ciekawostki dotyczace grupy krwi

Co grupa krwi mówi o twojej osobowości?

W Japonii panuje ogólne przekonanie, że grupa krwi kształtuje naszą osobowość. I tak osoby, z grupą krwi A, są konserwatywne i cierpliwe. Ci z grupą krwi B są kreatywni i elastyczni, a niezdecydowani i pamiętliwy mają grupę AB. Ambitni, pewni siebie i solidni mają grupę krwi 0.

Idea wpływu grupy krwi na nasze ciało i osobowość zrodziła się w 1920 roku i mimo braku wyraźnych dowodów naukowych cieszy się coraz większą popularnością. Przykładem jest stanowisko dr Petera D'Adamo, autora książki "Eat Right For Your Type" ("Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi"winking smiley. Wybitny lekarz medycyny naturalnej podkreśla, że krew jest kluczem do okrycia sekretu biochemicznej indywidualności człowieka.

Co w takim razie mówią o nas poszczególne grupy krwi? Osoby, które mają grupę krwi A, są konserwatywne, zdystansowane i bardzo cierpliwe. We wszystkim, co robią są perfekcjonistami. Z drugiej strony potrafią być natrętni, spięci i uparci. Zazwyczaj są to osoby bardzo lojalne i skryte, które niechętnie zdradzają swoje uczucia.

- Dla typu A najbardziej korzystna jest dieta wegetariańska - sugeruje dr Peter D'Adamo. - Wielu sądzi, że przejście na taki sposób żywienia jest dużym wyzwaniem i trudno jest wyzbyć się mięsa na rzecz warzyw. Jednak dla osób z tą grupą krwi niezwykle ważne jest, aby spożywały pokarmy w jak najprostszej postaci - świeże, organiczne i nieprzetworzone - przekonuje specjalista.

Osoby z grupą krwi B charakteryzuje kreatywność, elastyczność i optymizm. Wszystko, co robią, robią z dużą pasją. Z drugiej strony są to osoby zapominalskie i czasem nieodpowiedzialne. "Typ B" to osoby empatyczne, cechuje je duże zrozumienie dla innych, z łatwością nawiązują kontakty. Co ciekawe w Korei mężczyźni posiadający tę grupę krwi nie są uznawani za "materiał na męża" - cieszą się opinią graczy, osób sprytnych, przebiegłych i samolubnych.

Zdaniem dr D'Adamo, osoby, które mają tę grupę krwi powinny unikać drobiu, wołowiny i wieprzowiny.

Racjonaliści, niezdecydowani, pamiętliwy i nieco zdystansowani to osoby mające grupę krwi AB. Mają niezwykły urok osobisty, przez co cieszą się dużą popularnością wśród innych. W ich podejściu do życia górę nad emocjami i uczuciami bierze rozsądek.

Osoby posiadające tę grupę krwi powinny zrezygnować z mięsa drobiowego, wołowiny i wieprzowiny, na rzecz owoców morza, tofu i produktów mlecznych, zaleca autor książki "Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi".

Ambitni, pewni siebie i solidni - ta charakterystyka odnosi się do osób posiadających grupę krwi 0. Z drugiej jednak strony potrafią być to ludzie aroganccy, nieczuli i próżni. Postrzegani są jako osoby o naturalnych skłonnościach przywódczych, mają niezaspokojony głód sukcesu i nie boją się podejmować ryzyka.

Halinka (offline)

Post #11

17-05-2012 - 13:35:29

No to ja mam niewłaściwą grupę krwibezradnyoczko Powinnam mieć raczej AB lub A, a nie 0:the finger smiley

mag_dag (offline)

Post #12

25-05-2012 - 22:02:54

Sosnowiec 

berni
Osoby z grupą krwi B charakteryzuje kreatywność, elastyczność i optymizm. Wszystko, co robią, robią z dużą pasją. Z drugiej strony są to osoby zapominalskie i czasem nieodpowiedzialne. "Typ B" to osoby empatyczne, cechuje je duże zrozumienie dla innych, z łatwością nawiązują kontakty. Co ciekawe w Korei mężczyźni posiadający tę grupę krwi nie są uznawani za "materiał na męża" - cieszą się opinią graczy, osób sprytnych, przebiegłych i samolubnych.

Zdaniem dr D'Adamo, osoby, które mają tę grupę krwi powinny unikać drobiu, wołowiny i wieprzowiny.

podobasie smoking smiley

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-05-2012 - 22:03:30 przez mag_dag.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 470
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022