apetyt na słodycze

Wysłane przez hundzik1 

hundzik1 (offline)

Post #1

02-10-2014 - 19:00:49

Jestem świadoma, że słodyczy nie powinno się jeść po zachorowaniu na raka. A już na pewno nie w takich ilościach ja ja zawsze jadłam. Mimo tych słodyczy zawsze byłam szczupła. Teraz na chemii przytyłam sporo. Dalej nie mogę się powstrzymać od słodyczy. Nigdy nie kończy się na jednym cukierku, zawsze sięgam po kolejne. Za każdym razem mam wyrzuty sumienia, mówię sobie, że karmię raka, ale to jest jak nałóg. Mam takie napady, że muszę coś z czekoladą i zawsze coś kupię i zjem, nie myśląc o tym, że potem będzie mi głupio przed samą sobą.
Jak to opanować? Macie jakieś pomysły?

aquila (offline)

Post #2

02-10-2014 - 19:11:15

na odzwyczajenie się od słodkiego smaku przeciętnie potrzeba ok 3 miesięcy, więc letko nie jest :/
na początek dobrze zastąpić standardowe słodycze nieco zdrowszymi zamiennikami - owocami świeżymi i suszonymi, gorzką czekoladą, ciasteczkami owsianymi własnej produkcji, miodem; polecam np pastę sezamową (tahinę) z miodem

It's just a ride ...

Baba Jaga (offline)

Post #3

02-10-2014 - 20:02:13

Jagolandia 

aquila, a ile potrzeba czasu, żeby potem odzwyczaić się od czekolady gorzkiej, rodzynek, sezamu, słonecznika tudzież owsa? niezdecydowany pytam serio, bo ja ze słodkości tylko to, ale już długo niestety i sporo bezradny

ira (offline)

Post #4

02-10-2014 - 20:05:25

Pabianice 

Ja też bym się chciała odzwyczaić, powinnam na gwałt. Ale mogę nie jeść miesiąc, a potem jak dopadnę, to wciągnę pół kilo bezradny

Anna57 (offline)

Post #5

02-10-2014 - 20:08:24

Jarosław 

I ja też tak mam ....krówki ,raczki i kukułki ....mniam a i jeszcze toffi oczko
Ciasteczka też lubię oczko

hundzik1 (offline)

Post #6

02-10-2014 - 21:10:35

Dobrze, że nie jestem z tym sama smiling smiley to naprawdę nałóg, papierosy swojego czasu łatwiej było mi rzucić sad smiley

Al_la (offline)

Post #7

02-10-2014 - 21:19:22

k/Warszawy 

Ja też mam z tym problem bezradny
Próbowałam różnymi sposobami, ale nie jest łatwo - tak jak z każdym nałogiem.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

aquila (offline)

Post #8

02-10-2014 - 22:11:40

Baba Jaga
aquila, a ile potrzeba czasu, żeby potem odzwyczaić się od czekolady gorzkiej, rodzynek, sezamu, słonecznika tudzież owsa? niezdecydowany pytam serio, bo ja ze słodkości tylko to, ale już długo niestety i sporo bezradny

kolejne miesiące rotfl
a w moim przypadku chyba wieczność, bo nie udaje mi się nie pożerać słodkiego zarówno w zdrowszej jak i niezdrowej postaci grinning smiley
ze słonym smakiem jest łatwiej, wystarczy kilka dni żeby się odzwyczaić

It's just a ride ...

ira (offline)

Post #9

02-10-2014 - 22:20:35

Pabianice 

Baba Jaga
aquila, a ile potrzeba czasu, żeby potem odzwyczaić się od czekolady gorzkiej, rodzynek, sezamu, słonecznika tudzież owsa?

aquila
kolejne miesiące

A już myślałam, że masz jakiś sposób na to cholerstwo spinning smiley sticking its tongue out

Krynia58 (offline)

Post #10

03-10-2014 - 06:08:07

Warszawa 

Irciu, cholerstwo ale jakie dobre.....mniam

Niedaleko mojego domu odbywa się jarmark na pożegnanie jesieni. Mają tam
chałwę słonecznikową z Litwy.....

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Baba Jaga (offline)

Post #11

03-10-2014 - 08:48:46

Jagolandia 

aquila ale jak coś wymyślisz, to się podziel duży uśmiech

może nie kupować ? ... ale taka niezaspokojona żądza, to jak bomba zegarowa chichot

anuk (offline)

Post #12

05-11-2014 - 15:35:13

Wrocław 

Kobietki kochane, ja po prostu sobie mówię - te słodycze karmią mojego raka i jak chcę żyć to nie mogę jeść słodyczy. I tyle. Życie albo słodyczesmiling smiley)
Polecam wam stewię w zastępie oraz ksylitol, który nie ma nic wspólnego z cukrem a jest słodki i wygląda jak cukier, ponadto ma zdrowotne własciwości - można nim zastąpić cukier w cieście, herbacie i wszystkim. Ja sobie piekę ciastka z orzechami, ciasta i jem orzechy z miodem. Często mi się chce słodkiego, więc jak coś teraz będę robić to wam kopsnę przepis tak żeby nei było cukru a było słodkosmiling smiley) niedługo mam zamiar piec wegański sernik, bez nabiału, bez cukru a słodki i pysznysmiling smiley

doubleD (offline)

Post #13

04-09-2015 - 13:02:26

London 

najlepszym wyjsciem jednak wydaje sie dieta o niskim indeksie glikemicznym, poziom cukru wyrownuje sie wtedy naturalnie i brak skokow cukru chamuje wilczy glod na slodycze.
skutecznosc suplementow jest jednak nizsza i duzo bardziej watpliwa niz dobrze zbilansowana dieta ;-)

Baba Jaga (offline)

Post #14

29-09-2015 - 06:34:49

Jagolandia 

o tak, silna wola zawsze u mnie zadba, bym miała jakiś słodycz w razie co niezdecydowany ... mam ogromnie silną wolę,
taką wyzwoloną, niezależną od rozumu

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 29-09-2015 - 06:39:10 przez Baba Jaga.

Al_la (offline)

Post #15

29-09-2015 - 09:58:47

k/Warszawy 

śmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

agunia76 (offline)

Post #16

06-07-2016 - 14:19:33

Wejherowo 

Hej ,
Mogłabym prosić o przepis na ten serniczek ?smiling smileydzieki i pozdrawiam

braja (offline)

Post #17

06-07-2016 - 22:15:07

Aguniu, w tym dziale, tuz obok jest wątek "Anuk i Naomi" gotują, moze tam jest ten przepis? A jak nie ma to tam sie go szybciej doprosisz smiling smiley

agunia76 (offline)

Post #18

07-07-2016 - 08:53:18

Wejherowo 

Dziękuję Braja jestem tu nowa nie potrafię sie odnaleść na forum smiling smiley pozdrawiam

MamaZosi (offline)

Post #19

13-02-2017 - 19:59:24

Zgorzelec 

Ja odzwyxzailam sie od cukierkow czekolad itp najpierw süsiegajac po zelki Wiem Wiem ze niezdrowe,Ale Maja Malo tluszczu i Sa bardzo slodkie, po kilku masz dosc trwalosc to troche po czym jadlam ich coraz mniej a teraz przzucilam sie na suszona owoce np chipsy bananowye..kupuje je Kilogrammsi zastepuja ochote na slodkie plus na chrupania- chipsy, ktore uwielbiam niestety.teraz moje dzieci nie jedza czekolady z reguly Tylko prosze o chipsy bananowe, wieczorem jedza owoce swieze (aktualnie jablka ) i Tyle. Temacie...smiling smiley

agunia76 (offline)

Post #20

15-02-2017 - 19:35:11

Wejherowo 

Apetyt na lody .....

basmosa (offline)

Post #21

23-04-2018 - 14:59:51

Znam ten problem, sama też nie potrafię sobie odmówić słodyczy. Choć wielu kupnych nie lubię i wolę zrobić je sama w domu, to jedna słodycz to słodycz. a ochota na to nigdy sama nie przechodzi. Też zamieniłam cukier na inne substancje słodzące i do białego cukru mnie nie ciągnie, więc to już chyba całkiem duży plus. Ale żeby zupełnie zrezygnować ze słodkiego... Na to jeszcze chyba za wcześnie, chociaż nawet dla zdrowej osoby takie jedzenie nie jest wskazane, niestety.

margola92 (offline)

Post #22

04-05-2018 - 18:35:52

Zamiast cukru dobrze jest wprowadzic miod do diety winking smiley

Ann Dxx (offline)

Post #23

04-05-2018 - 19:51:17

Miód terz jest pełny cukru. Najlepszym zamienników cukru jest erytrol

goja66 (offline)

Post #24

04-05-2018 - 20:11:14

Ozorków 

Węglowodany są potrzebne do życia- wręcz niezbędne - oczywiście w rozsądnych ilościach.....Zdrowszy jest z pewnością miód niż biały cukier...czy brązowy....Bo cukier to cukier ....Sama używam od niedawna ksylitolu-smak nawet ok - ale na początku ....-przeczyszcza ...smiling smiley..Bo doczytałam ,że syrop z agawy też nie jest ok...A poza tym - jestem zwolenniczką tego co jest naturalne dla regionu...kraju...No agawy u mnie nie rosną....klony też nie...Z brzozą nie mogę przeginać-bo chyba jednak wbrew naturze winking smiley....Niby rośnieeee.....ale.....to brzoza.....a miód był od zawsze smiling smiley

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%

ira (offline)

Post #25

05-05-2018 - 15:38:28

Pabianice 

goja66
jestem zwolenniczką tego co jest naturalne dla regionu...kraju...)

Ja też! tak

goja66 (offline)

Post #26

05-05-2018 - 22:26:23

Ozorków 

ira
jestem zwolenniczką tego co jest naturalne dla regionu...kraju...)

Ja też! tak
No!!!ja też - no nie ma opcji-że słodzimy sokiem z agawy...No sory -taki mamy kilmat-słodziłam sama -ale to wbrew naturze-agawa mi za oknem nie rośnie....Brzoza może i jakaś zabłąkana i owszem-ale nie na tyle,żeby słodzić ksylitolem...Słodzę nim , bo kupiłam i mam -ale jak użyje odrobinę więcej - to mnie "gania"...No nie ma cukru z brzozy- naturalnie...Miód jest ok-a ja córka pszczelarza...

Martanikaa (offline)

Post #27

20-12-2019 - 17:39:31

To normalna rzecz. Trzeba się niestety jakoś tutaj powstrzymywać.

goja66 (offline)

Post #28

27-12-2019 - 19:31:55

Ozorków 

Martanikaa
To normalna rzecz. Trzeba się niestety jakoś tutaj powstrzymywać.
słuszna uwaga i mądra taka -ale przed czym ? pytam grzecznie

rysiek301 (offline)

Post #29

29-01-2020 - 15:07:26

Po dłuższym ograniczaniu spożycia cukru w postaci słodyczy, słodzenia herbaty i kawy, poczucie smaku słodkiego się zmienia. Teraz nawet samo mleko ma dla mnie bardzo słodki smak.

KatharinaHimmel (offline)

Post #30

12-10-2022 - 12:14:06

Amazon and all other virtual features are followed for the approval of the terms. The skills of the get go near me are ensured for the guests. Partner is filed for the approval of the turns for the joy and its colourful means for the citizens.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 127
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022