Zalecenia od onkologa?

Wysłane przez seymour 

seymour (offline)

Post #1

31-03-2011 - 22:25:59

Witam serdecznie,

Onkolog zabronil mi spozywania oleju lnianego oraz soji. Czy ma to jakis sens przy raku piersi? Jednoczesnie polecil ksiazke "Antyrak". Czy ktos wzoruje sie na tej ksiazce i czy ktos uslyszal ze olej lniany oraz soja sa niezdrowe dla nas?

Dzieki,

lulu (offline)

Post #2

31-03-2011 - 23:44:18

k/Kwidzyna 

Jeśli chodzi o soję to ona zawiera estrogeny, więc przy raku hormonozależnym ... raczej nie dokarmiamy raczka. O oleju też różnie słyszałam, ale pewnych wiadomości nie mam, więc nie piszę.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

mag_dag (offline)

Post #3

01-04-2011 - 09:38:09

Sosnowiec 

seymour, a onkolog nie powiedział Ci dlaczego zabrania?

ja bym zapytała, bo lubię wiedzieć czemu czegoś mi nie wolno

Antyraka też gorąco polecam, ale czy się w 100% stosuję? chyba nie jest to takie proste,
ale zgadzam się z tym, co pisze Schreiber

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

ela nowak 61 (offline)

Post #4

01-04-2011 - 13:48:03

wolin 

ja nie mialam zadnych zalecen wszystko z umiarem pozdrawiam

wolf (offline)

Post #5

13-04-2011 - 21:41:42

Lekarka powiedziała, że nie ma właściwie żadnych ograniczeń i wiele rzeczy o których się mówi to mity. Ale ja już tam swoje przeczytałam i Mama tak czy siak przeszła na lekką dietę jeszcze przed chemią. Wyszło jej to w sumie na dobre. Robimy bardzo dużo warzyw na parze, indyka, kurczaka, dodajemy do wszystkiego pietruszki, zaraz po chemii wypijała dużo soków więc sobie zamówiłyśmy sokowirówkę, ostatnio wpadły nam w ręce jajka zielononóżek kuropatwianych i podobno też dobre. Na pewno ważne jest ograniczenie cukru. A co do soi to Mama nie ma raka hormonozależnego i pije dużo bezcukrowego mleka sojowego i czasem je tofu.
Zamówiłyśmy książki "Antyrak" i "Dieta antyrakowa", powinny niedługo dojść i dopiero wtedy będę w stanie coś o nich powiedzieć.

eat the sorrow, lick the spark

bergen (offline)

Post #6

05-08-2011 - 09:41:49

Witam,
tak mi się kołacze po głowie,że skoro jest psychoonkolog to ja bardzo chcę do DIETOONKOLOGA.Mój rak jest/był hormonozależny,więc wyczytałam co mogłam i ....wniosek jeden.Otóż.Jedna publikacja wyklucza drugą,niby wiem,co nie jeść absolutnie a co raczej nie.Ale.Jedzenie zaczęło mnie stresować.Czy tylko ja tak mam?

Al_la (offline)

Post #7

05-08-2011 - 11:51:43

k/Warszawy 

Nie ma jednej słusznej prawdy na temat odżywiania. Większość lekarzy zaleca jeść, na co ma się ochotę, czego się organizm domaga. Ilekroć to czytam, zawsze się uśmiecham duży uśmiech Mój organizm zawsze się domaga i ma ochotę na słodycze i kluchy przewraca_oczy Tak też było w czasie leczenia. Pewnie usłyszałabym od onkologa, że takie odżywianie nie ma negatywnego działania na organizm w trakcie leczenia onkologicznego. Ale na pewno nie jest to zdrowe odżywianie, a przecież odżywianie i styl życia ma wpływ na nasze wyniki. Więc bez przesady z tym wsłuchiwaniem się w potrzeby organizmu duży uśmiech
Na pewno w trakcie chemioterapii należy unikać potraw ciężkostrawnych, smażonych, wzdymających i surowych warzyw i owoców. Wątroba ma i tak ciężko po chemii.
O diecie onkologicznej można też poczytać w "Poradniku pacjenta" [amazonki.net]
Na temat diety osób hormonozależnych wolę się nie wypowiadać, bo ile osób, tyle opinii.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

bergen (offline)

Post #8

05-08-2011 - 18:53:32

Al_la dziękuję,dziękuję,fakt,nie dać się zwariować.A za to ostatnie zdanie już Cię lubię i też tak sądzę,ile osób,tyle opinii,niemalże jak w polityce.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 783
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022