Kuchnia Pięciu Przemian

Wysłane przez tesa 

tesa (offline)

Post #1

18-06-2011 - 23:36:24

Tak jak w temacie. Czy jest ktoś kto może to stosuje? Odkąd zachorowałam jestem na tej diecie. Czy ktoś słyszał coś o tym odżywianiu. Z chęcią ogromną wymieniłabym się uwagami na temat tego odżywiania.

<a href="[amazonki.net] src="[amazonki.net]; alt="tesa" /></a>

Haniap. (offline)

Post #2

20-06-2011 - 20:08:17

Poznań 

Liluś napisz coś więcej o tej diecie.... A swoją drogą, po co Ci dieta? Wyglądasz jakbyś właśnie zeszła z wybiegu po pokazie mody. A Twoja fryzura jest prześliczna śmiech

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

tesa (offline)

Post #3

26-06-2011 - 23:35:00

Kuchnia Pięciu Przemian jest częścią chińskiej medycyny. Cała tajemnica tej Kuchni polega na tym, że w każdej potrawie muszą się znaleźć wszystkie smaki (czyli gorzki, słodki, ostry, słony i kwaśny) i to dorzucane w niezmienionej kolejności. Podstawą są zupy i duszeniny mięsno-warzywne, chociaż każdy przepis można wg tego przerobić. Ogromne znaczenie w tej diecie mają przyprawy, których używa się dużo. Pomimo że wywodzi się z Chińskiej Medycyny, to produkty stosujemy nasze, krajowe. Duże znaczenie ma to aby większość posiłków była ciepła. Surowizn jest tutaj raczej nie za dużo. o diecie tej dowiedziałam się od mojej lekarki, której synowa "wyciągnęła" dziecko z silnego AZS. Znam również osobę dorosłą, która dzięki tej diecie również pozbyła się alergii. Także na alergię jest to rewelacyjne lekarstwo. Czy na raka? Tego nie wiem, gwarancji nie ma, ale będąc na tej diecie czuję się bardzo dobrze. Ustąpiły mi wieczne biegunki, które już powoli zaczęły mi przechodzić w odwrotną formę. Chociaż pierwsze co odczułam, będąc na tej diecie, to to że wreszcie przestałam się przebudzać w nocy. Teraz jak zasypiam wieczorem to budzę się rano. Prawie przestały mnie już nękać palpitacje serca, które miałam kiedyś dość często (serce zbadane i ok). A co najważniejsze wreszcie przestały mnie tak bardzo boleć nogi. Nie mówię że czuję się jak nowo narodzona, co to to nieuśmiechale czuję się lepiej.

Teresa1957 (offline)

Post #4

08-01-2012 - 09:34:59

Kraśnik 

Kuchnia 5-przemian

Pilot_613 (offline)

Post #5

08-01-2012 - 10:03:39

Wawa 

[sie naraze chyba zasik - no coz.. - taka karma ;-) ... poradzisz_co? ;-P...
..otoz: na studiach mialem kolezanke-fanatyczke nakrecona w tym etapie swych fascynacyj na K5P... - rózne etapy miewala, od jogi przez buddyzm po islam :-) - dla zartu w czasie przerwy sprobowałem wg jej wskazan rozpracowac wg K5P ...bic_maca - hyh, ...do konca studiow sie do mnie nie odezwala - ..tzn do kiedy studiowala - bo zdazyla sie obrazic na wszystkich wykladowcow i caly uniwerek - ot, anegdotka taka :-) ...pszam, ale tylko z tym mi sie do dzis kojarzy K5P, choc idee ja_qm i ...pobabcinie stosuje nadal w kuchni ;-)]

"Kto chce, szuka sposobu. Kto nie chce, szuka powodu. Amen." :-)

Pesymista: ...nie noo... gorzej to już nie może być...
Optymista: ależ może!..
... ;-P

lulu (offline)

Post #6

08-01-2012 - 20:14:22

k/Kwidzyna 

... "bo zdazyla sie obrazic na wszystkich wykladowcow i caly uniwerek" ... bo to była jej szósta przemiana ... the finger smiley

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

tesa (offline)

Post #7

17-01-2012 - 22:53:36

U mnie fascynacja Kuchnią Pięciu Przemian, dotyczy tylko żarciaduży uśmiechpo którym dobrze się czuję. Ideologie odpuszczam. Tereso dzięki za filmuśmiech

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 463
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022