Naukowcy o odchudzaniu i efekcie jo-jo

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

29-11-2010 - 15:12:02

k/Warszawy 

Najnowsze badania dowiodły, że przestrzeganie diety bogatej w białko i ubogiej w węglowodany może pomóc osobom z nadwagą uniknąć efektu jo-jo.

Naukowcy z University of Copenhagen sądzą, że odkryli rozwiązanie, które pomoże przerwać błędne koło efektu jo-jo. Twierdzą oni, że dieta bogata w chude mięso, drób oraz fasolę i uboga w węglowodany skrobiowe wydaje się być idealna w zapobieganiu ponownemu przybraniu na wadze.

W przeprowadzonych badaniach udział wzięły 773 osoby otyłe i z nadwagą, pochodzące z ośmiu europejskich krajów. W ciągu dwóch miesięcy uczestnicy badań stracili średnio 24 funty (około 11 kilogramów) dzięki niskotłuszczowej diecie.

Wszyscy stosowali jedną z pięciu diet, w celu sprawdzenia, która najlepiej zapobiega efektowi jo-jo. Cztery z nich stanowiły kombinację dużej i małej zawartości białek i węglowodanów. Piąta była natomiast dietą kontrolną, składającą się z umiarkowanej ilości białek, bez ograniczeń w spożywaniu węglowodanów.

Po sześciu miesiącach efekt jo-jo zaobserwowano jedynie w grupie, która stosowała dietę o małej zawartości białka i dużej ilości węglowodanów.

Naukowcy twierdzą, że spożywanie białek może powodować zmiany metaboliczne, które sprawiają, że ludzie czują się bardziej nasyceni, niż gdyby konsumowali węglowodany lub tłuszcze.

– Przy diecie bogatej w białka nie trzeba mówić ludziom, że powinni jeść mniej. Oni nie muszą koncentrować się na kaloriach lub ilości spożytego jedzenia. To znacznie bardziej atrakcyjny sposób kontrolowania ludzkiej wagi – twierdzi Arne Astrup z University of Copenhagen.

[www.rynekzdrowia.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho
Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

lotka4 (offline)

Post #2

29-11-2010 - 17:18:49

Rydułtowy 

To bardzo ciekawe myslę,że ciągle wraca się do Dukana.Choć tak nas przd tą dietą ostrzegają,jednak zwycięża mało węglowodanów??Wszystkim życzę Dosiego Roku,wszystkiego co najlepsze w 2015 roku

Szarfaniec (offline)

Post #3

04-02-2021 - 14:23:48

 

Ale tu nie trzeba być naukowcem żeby wiedzieć co to efekt jo-jo. To wypadkowa diet o niskiej podazy kalorii, gdzie wchodzimy na niekontrolowane spożycie po diecie

koziolecz (offline)

Post #4

15-07-2021 - 14:07:19

Kielce 

Efekt jojo wydaje mi się, że zawsze może zaatakować, nieważne jaka to by była dieta. Może nie wszystko, ale naprawdę wiele zalezy od silnej woli danej osobyPolecam sprawdzić: http://swiatlopedia.pl/typy-lampy/zyrandole/
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 429
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018