Dieta Dukana

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

28-04-2010 - 21:29:47

k/Warszawy 

Wątek dla wszystkich odchudzających się stosując dietę proteinową Dukana tak

[www.dietaproteinowa.eu]
[www.dukan.wu.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Haniap. (offline)

Post #2

28-04-2010 - 21:50:09

Poznań 

No i to jest coś dla mnie radocha
Może już ktoś czytał moje zachwyty nad tą dietą w innym wątku radocha
Naprawdę nie muszę się głodzić, nie muszę liczyć kalorii, nie muszę gotować osobno dla siebie.... i tak gotuję ale nie specjalnie tylko tak mam...
Ktoś pisał, że ma wady i trzeba ją stosować ostrożnie. Pewnie ma wady. Pewnie trzeba poczytać, sprawdzić jak działa konkretnie dla danej osoby. Może zrobić badania. Tak pewnie jest w przypadku każdej diety...
I jeszcze jedno. To nie jest dieta, w rozumieniu potocznym słowa dieta. To jest sposób odżywiania się. I to na całe życie. Trzeba nauczyć się odżywiać inaczej i polubić to. Jeśli komuś nie odpowiada, oczywiście nie będzie stosował. Tak jak z modą. Noszę to, co mi się podoba i w czym "wyglądam". W Dukanie mi do twarzy i będę go broniła radocha

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

kesy (offline)

Post #3

28-04-2010 - 22:30:20

Starogard-Gdański  

Wlaśnie kupilam dziś kśiążke Dukana, i mam zamiar zastosować śię do jego zalecen. Znajoma stosuje ten sposób odrzywiania , i jest bardzo zadowolona. Miala wprawdzie dużą nadwage, ale sporo schudła.papa

piessercekot Oni też czują ból

ja_aga (offline)

Post #4

29-04-2010 - 09:18:12

Warszawa 

No to i ja melduję się w stosownym wątku. Na diecie jestem 10-ty dzień - zgubiłam 2 kg. Na fazie uderzeniowej byłam 5 dni, w tym czasie straciłam 1 kg, ale za to podniósł mi się poziom mocznika (2 ponad normę) - za dwa tygodnie mam zamiar znowu skontrolować poziom mocznika i jeśli wzrośnie bardziej, to niestety będę musiała zrezygnować z tej diety - zdrowie ponad wszystko duży uśmiech.
Teraz jestem w fazie naprzemiennej, stosuję system 1/1 czyli jeden dzień same proteiny, 1 dzień proteiny + warzywa. Na razie nie narzekam, ale już zakupiłam książkę z przepisami, bo moje menu nieco monotonne się zrobiło, ale to oczywiście tylko wina mojego lenistwa (nie tylko fizycznego, ale i umysłowego).
A jeszcze dodam, że po dniu czysto proteinowym waga spada, po dniu proteinowo - warzywnym stoi w miejscu, a nawet delikatnie wzrasta - ale podobno tak ma być uśmiech

Robiłam sobie test Dukana, z którego mi wyszło, że jakbym chciała osiągnąć moją idealną wagę stosownie do wieku(czyli 10 kg mniej od wagi wyjściowej), to osiągnę ją na początku lipca, a potem faza utrwalająca do października 2010 - zobaczymy, zobaczymy myśli

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 29-04-2010 - 09:20:49 przez ja_aga.

Ella (offline)

Post #5

31-05-2010 - 00:10:44

Gorzów Wlkp. 

Jestem na Dukanie trzy miesiące.
Nie stosuję rygorystycznie tej diety, czasem zdarza się odstępstwo.
Ale też to nie jest dieta dla wegetarian, a ja uparłam się ją stosować.
Dlaczego? Bo jest skuteczna.
Schudłam dziesięć kilo, mimo że nie jem mięsa (ryby to też zwierzęta, żeby nie było, że wegetarianie jedzą ryby - nie jedzą).
Menu może niewyszukane, ale nie jestem smakoszem, poza tym nie mam czasu na pichcenie wymyślnych potraw.
Żeby tylko tę wagę utrzymać...

Haniap. (offline)

Post #6

31-05-2010 - 21:51:40

Poznań 

Melduję, że nadal jestem Dukanowa. Czuję się świetnie, chudnę powolutku i mam nadzieję, że nie będzie efektu jojo... Życzę smacznego.je

Ezop

agawa (offline)

Post #7

31-05-2010 - 22:09:38

okolice 

Ellu, to co ty jesz? Bo oprócz mięsa można jeszcze serek i jajka i serek i jeszcze jajka, a, i jeszcze można serek... i jajka...
A w ogóle - to strasznie gratuluję zgubionych kilogramów grinning smiley
Pokochałam to niezwykłe uczucie luzu w spodniach śmiech I chcę jeszcze i jeszcze radocha Choć ja nie dukanowa przewraca_oczy

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 31-05-2010 - 22:11:30 przez agawa.

Haniap. (offline)

Post #8

31-05-2010 - 22:11:01

Poznań 

I można warzywa i owoce i wszelki nabiał. Duży wybór! mniam

Ezop

agawa (offline)

Post #9

31-05-2010 - 22:12:05

okolice 

Ale przecież są dni tylko proteinowe?

Haniap. (offline)

Post #10

31-05-2010 - 22:15:50

Poznań 

Tylko jeden dzień w tygodniu, można wytrzymać! To jest kwestia przyzwyczajenia chichot

Ezop

Kela (offline)

Post #11

31-05-2010 - 22:35:01

Tylko jeden dzień w tygodniu protenowy to jest już czwarta, ostatnia faza diety a raczej sposób odżywiania.

agawa (offline)

Post #12

31-05-2010 - 23:03:51

okolice 

No właśnie... Bo na początku to tylko te... proteiny... Czyli serek i jajka i serek i jajka... chyba, żeby mięsko dla odmiany. Ale Ella wega jest przewraca_oczy

Maja048 (offline)

Post #13

06-06-2010 - 14:49:55

Wronki 

Poczytałam sobie na temat tej diety i zaczynam stosować ...Właściwie to są to wszystkie produkty które lubię i jem ale z dodatkiem chleba i w innym połączeniu...Ella ... wyglądasz wspaniale...No tyle nie chcę schudnąć ale też będę modyfikowała /tak jak Montignaca/...

anna66 (offline)

Post #14

07-06-2010 - 12:02:48

Poczytałam i jutro wystartuję, nie wiem na ile starczy mi wytrwałości, ale baaaaardzoooo chciałabym schudnąć zakupy

b_angel (offline)

Post #15

07-09-2010 - 18:12:02

radom 

[www.styl.pl]

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Kela (offline)

Post #16

13-10-2010 - 17:58:39

Mój bratanek schudł na Dukanie 27 kg w 3 miesiące ...
hmm może by jeszcze raz spróbować...myśli

Haniap. (offline)

Post #17

13-10-2010 - 20:00:00

Poznań 

Spróbować, spróbować je
Będę kibicować! Jestem czynną stosowaczką od roku....

Ezop

b_angel (offline)

Post #18

13-10-2010 - 20:09:11

radom 

Haniu, Kela juz próbowała i bardzo źle się czuła na tej diecie i miała złe wyniki ....

Kelu ja bym na twoim miejscu nie ryzykowała ...

mag_dag (offline)

Post #19

13-10-2010 - 21:42:47

Sosnowiec 

ja też nie

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

agawa (offline)

Post #20

14-10-2010 - 14:20:42

okolice 

Ja też nie... myśli
Jest takie pismo - "coaching" - w numerze 3/2010 (październik-grudzień, bo to kwartalnik) jest bardzo dobry, mądry artykuł o odchudzaniu i dietach wszelakich w aspekcie szeroko pojętego zdrowia. Niestety nie ma w sieci (albo ja znaleźć nie umiem). Polecam gorąco.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-10-2010 - 14:21:06 przez agawa.

Al_la (offline)

Post #21

15-10-2010 - 14:56:49

k/Warszawy 

Może to?

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Haniap. (offline)

Post #22

15-10-2010 - 15:54:31

Poznań 

Tak, bardzo ciekawe. Zgadzam się, że wszystko odbywa się w naszym mózgu i to nie tylko odchudzanie.
Jestem z tych co zajadają stres, ale u mnie wtedy przyspieszają się procesy przemiany materii..... W rezultacie w stresie chudłam bezradny

Ezop

agawa (offline)

Post #23

16-10-2010 - 23:28:05

okolice 

W numerze z Negella na okładce jest kilka dobrych tekstów (ten, który Alu wkleiłaś to jeden z nich - dzięki smiling smiley )

b_angel (offline)

Post #24

04-12-2010 - 09:18:53

radom 

Dieta Dukana

Haniap. (offline)

Post #25

04-12-2010 - 22:18:59

Poznań 

I to mi się podoba. Artykuł bardzo prawdziwy, podaje za i przeciw.... brawo No i nie jest tendencyjny.... A ja troszkę sobie pozwalam. Mam ochotę na chlebek i bułeczki, więc jem. Teraz pewnie tego potrzebuję.

Ezop

klara (offline)

Post #26

19-02-2011 - 22:00:39

Władysławowo 

Przez trzy tygodnie liczyłam 1000kcal. chodziłam dziennie 10-12km.i tylko schudłam 3kg.Na diecie Dukana jestem 5dni i widzę że waga lepiej spada bo schudłam już 2,2kg czuje się wyśmienicie.Pozdrawiam KLARA

Hala1962 (offline)

Post #27

19-03-2011 - 10:39:02

Szczecin 

Dziewczyny ta dieta to jest coś cholernego jednak. Moja kumpela bardzo bardzo chciała schudnąć. Po diecie Dukana wyglądała szczupło i szczęśliwie. Niestety od pewnego czasu z dziewczyną do tej pory zdrową i silną jak dąb w tej chwili jest coś nie tak... Boli ją non stop żołądek, siedzi przy biurku skulona, boli ją kręgosłup ale raczej to są dolegliwości nerek, nie może jeść, łyka ketonal od którego znowu będzie bolał ją żołądek...normalnie cierpienie wypisana na twarzy maniezdecydowany
Jak myślicie do jakiego lekarza powinna się zgłosić? do wewnętrznego? jak tę upartą osobę przekonać że powinna się przebadać? może macie pomysł jakie badania sama może wykonać?

Kela (offline)

Post #28

19-03-2011 - 11:13:50

Halu badanie krwi i moczu może zrobić bez skierowania, te badania niewiele kosztują.
U mnie po tygodniu diety Dukana wyszły złe wyniki morfologii, m.in. podwyższony poziom mocznika we krwi.
Czy koleżanka pije dużo wody? Trzeba wypić 3-4 l dziennie.
Poza tym łykać witaminy i minerały, bo z pokarmem dostarcza się ich bardzo mało.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 19-03-2011 - 11:15:24 przez Kela.

Al_la (offline)

Post #29

19-03-2011 - 11:25:35

k/Warszawy 

Popieram Kelę.
Zrobić podstawowe badania i jeśli coś wyjdzie poza normą, iść do lekarza I kontaktu.
Jeśli on uzna, ze potrzebny specjalista, da skierowanie.
Bóle kręgosłupa mogą być od nerek - promieniujące.
Ta dieta bardzo obciąża nerki.

Hala1962 (offline)

Post #30

19-03-2011 - 12:10:05

Szczecin 

muszę ją koniecznie namówić na te badania, powiem jej o piciu i witaminach
dziękuję za rady buzki
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 421
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018