HER 2 dodatni, ER i PR ujemny, zajęte węzły. Jeżeli miałaś podobne wyniki napisz tu.

Wysłane przez Majinka 

Kuba (offline)

Post #1

17-10-2015 - 17:26:41

Gogolin 

dorota79
Wiec co lepiej teoretycznie rokuje. G1 z ki 40% czy G2 z ki 4% ?
Tak na szybko, powiedziałbym że to drugie, ale nie umiem tego uzasadnić, jakoś tak intuicyjnieduży uśmiech G2 nie jest samodzielnym czynnikiem rokowniczym, w odróżnieniu od G1 i G3 i należy go rozpatrywać łącznie z innymi parametrami.

nika5 (offline)

Post #2

17-10-2015 - 19:27:26

koszalin 

Aż strach mówić bo ja mam ki80% i g3 nawet nie chce o tym myśleć i się dołować.

Kuba (offline)

Post #3

17-10-2015 - 20:57:43

Gogolin 

nika5
Aż strach mówić bo ja mam ki80% i g3 nawet nie chce o tym myśleć i się dołować.
Nie ma się czym dołować, Twoja sytuacja jest bardzo typowa dla podtypu HER-2 dodatniego. To prawda, że ten podtyp jest agresywny i jeszcze 15-20 lat temu rokował najgorzej ze wszystkich (możliwe, że nawet gorzej niż bazalny), ale odkąd wprowadzono do lecznictwa inhibitory onkogenu HER-2 sytuacja uległa diametralnej poprawie. Guzy te, poza tym, bardzo dobrze odpowiadają na chemioterapię antracyklinami, wynika to prawdopodobnie z bliskości punktów uchwytu dla tych leków i receptora HER-2 oraz prawdopodobnie taksanami.

nika5 (offline)

Post #4

17-10-2015 - 21:09:32

koszalin 

Kuba Ty to potrafisz podnieść na duchu. Dziękuję. Chyba miałam dziś słabszy dzień ☺

sarenka (offline)

Post #5

28-10-2015 - 19:38:36

ozorków 

co to? (ER) (-)
(PgR)(-) KI-67(+)20-25%ogniskowo

HER2 PROTEIN(3+)czy ktoś mi pomorze to odczytac dzis odebrałam i nie wiem jakiego leczenia mogę się spodziewaćbezradny

Kuba (offline)

Post #6

28-10-2015 - 20:23:34

Gogolin 

sarenka
co to? (ER) (-)
(PgR)(-) KI-67(+)20-25%ogniskowo

HER2 PROTEIN(3+)czy ktoś mi pomorze to odczytac dzis odebrałam i nie wiem jakiego leczenia mogę się spodziewaćbezradny
Receptory dla żeńskich hormonów ujemne oraz występuje nadekspresja białka HER-2. Oznacza to tyle, że nie będzie hormonoterapii, natomiast nadekspresja czynnika HER-2 oznacza, że będzie można zastosować leczenie celowane anty-HER2 (trastuzumab). Ki67 to indeks proliferacji, oznacza że ok 25% komórek raka znajduje się w cyklu komórkowym, czyli może się aktywnie dzielić. Taki skład receptorowy oznacza dużą agresję raka, a więc wymaga intensywnego leczenia. Na pewno będzie chemioterapia oraz terapia celowana trastuzumabem, jeżeli średnica guza przekracza 1 cm. Schematy leczenia są różne i często zależne od doświadczeń ośrodka; mogą zawierać cyklofosfamid, antracykliny i taksany z następczą terapią celowaną trastuzumabem lub karboplatynę i docetaksel łącznie z trastuzumabem (schemat AC-TH i TCH)

Koza (offline)

Post #7

15-03-2020 - 20:23:12

Bydgoszcz 

HER 2(+) ER-, PR- Rak przewodowy in situ (DCIS, typ lity o pośredniej atypii jądrowej z martwicą i zwapnieniami G2 w Van Nuys, węzły pachowe niepodejrzane. Miałyście podobne wyniki , co oznaczają jakie rokowania ?

KatharinaHimmel (offline)

Post #8

29-11-2022 - 10:53:01

Amazon ensuesd for the struck and element for the citizens. The matter of the Dermal fillers yeovil is filed for the joysThe pathth is done for the terms for the use of the options for the change and interchanging items for the citizens.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 413
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022