HER 2 dodatni, ER i PR ujemny, zajęte węzły. Jeżeli miałaś podobne wyniki napisz tu.

Wysłane przez Majinka 

Kuba (offline)

Post #1

17-10-2015 - 17:26:41

Gogolin 

dorota79
Wiec co lepiej teoretycznie rokuje. G1 z ki 40% czy G2 z ki 4% ?
Tak na szybko, powiedziałbym że to drugie, ale nie umiem tego uzasadnić, jakoś tak intuicyjnieduży uśmiech G2 nie jest samodzielnym czynnikiem rokowniczym, w odróżnieniu od G1 i G3 i należy go rozpatrywać łącznie z innymi parametrami.

nika5 (offline)

Post #2

17-10-2015 - 19:27:26

koszalin 

Aż strach mówić bo ja mam ki80% i g3 nawet nie chce o tym myśleć i się dołować.

Kuba (offline)

Post #3

17-10-2015 - 20:57:43

Gogolin 

nika5
Aż strach mówić bo ja mam ki80% i g3 nawet nie chce o tym myśleć i się dołować.
Nie ma się czym dołować, Twoja sytuacja jest bardzo typowa dla podtypu HER-2 dodatniego. To prawda, że ten podtyp jest agresywny i jeszcze 15-20 lat temu rokował najgorzej ze wszystkich (możliwe, że nawet gorzej niż bazalny), ale odkąd wprowadzono do lecznictwa inhibitory onkogenu HER-2 sytuacja uległa diametralnej poprawie. Guzy te, poza tym, bardzo dobrze odpowiadają na chemioterapię antracyklinami, wynika to prawdopodobnie z bliskości punktów uchwytu dla tych leków i receptora HER-2 oraz prawdopodobnie taksanami.

nika5 (offline)

Post #4

17-10-2015 - 21:09:32

koszalin 

Kuba Ty to potrafisz podnieść na duchu. Dziękuję. Chyba miałam dziś słabszy dzień ☺

sarenka (offline)

Post #5

28-10-2015 - 19:38:36

ozorków 

co to? (ER) (-)
(PgR)(-) KI-67(+)20-25%ogniskowo

HER2 PROTEIN(3+)czy ktoś mi pomorze to odczytac dzis odebrałam i nie wiem jakiego leczenia mogę się spodziewaćbezradny

Kuba (offline)

Post #6

28-10-2015 - 20:23:34

Gogolin 

sarenka
co to? (ER) (-)
(PgR)(-) KI-67(+)20-25%ogniskowo

HER2 PROTEIN(3+)czy ktoś mi pomorze to odczytac dzis odebrałam i nie wiem jakiego leczenia mogę się spodziewaćbezradny
Receptory dla żeńskich hormonów ujemne oraz występuje nadekspresja białka HER-2. Oznacza to tyle, że nie będzie hormonoterapii, natomiast nadekspresja czynnika HER-2 oznacza, że będzie można zastosować leczenie celowane anty-HER2 (trastuzumab). Ki67 to indeks proliferacji, oznacza że ok 25% komórek raka znajduje się w cyklu komórkowym, czyli może się aktywnie dzielić. Taki skład receptorowy oznacza dużą agresję raka, a więc wymaga intensywnego leczenia. Na pewno będzie chemioterapia oraz terapia celowana trastuzumabem, jeżeli średnica guza przekracza 1 cm. Schematy leczenia są różne i często zależne od doświadczeń ośrodka; mogą zawierać cyklofosfamid, antracykliny i taksany z następczą terapią celowaną trastuzumabem lub karboplatynę i docetaksel łącznie z trastuzumabem (schemat AC-TH i TCH)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Szpaku (Administrator)
Gości: 350
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018