Potrójnie ujemna

Wysłane przez agamon 

agamon (offline)

Post #1

23-02-2021 - 17:39:08

toruń 

Widzę ,że nie jestem sama z tym typem gada.Mam obecnie podawany Paklitaxel .Czy wybuchy gorąca w ciągu dnia ,to normalne ,a w nocy jestem zlana potem.Było minus 11 na dworzu ,a ja przy otwartym oknie spałam ,bo myślałam ,że się ugotuje.Mam problem ze snem przez te poty.Czy tak też miałyście po tej chemii.Spadły mi leukocyty i nie podano mi chemii kolejnej ,czy to pocenie ,to wynik wyniszczenia szpiku przez chemie ?Mam nadzieję ,że wyniki do czwartku się poprawią i podana zostanie chemia.

[amazonki.net]

Imari (offline)

Post #2

23-02-2021 - 19:16:07

Łódź 

To normalne przy chemii, też tak miałam. Pielęgniarki na oddziale się śmiały, że przyszła "nasza najgorętsza kobieta" winking smiley Normalnie miałam łupnie gorąca jak przy menopauzie, w nocy pływałam xD Co do leukocytów to przy paklitakselu miałam cztery odroczenia ze względu na zbyt słabe wyniki. Poty raczej nie są objawem niszczenia szpiku - łupnie gorąca i poty zaczęłam mieć już w trakcie brania chemii AC a przy AC miałam krew jak byk. Jeśli będziesz mieć odroczenia chemii z powodu zbyt słabych wyników upomnij się u swojego chemioterapeuty o czynnik wzrostu, to takie coś w zastrzykach na odbudowę krwi.

tobima (offline)

Post #3

23-02-2021 - 19:49:22

Rzeszów 

Też mnie czeka Paklitaxel i już się boję. Narazie mam czerwoną. Boję się tymbardziej, że leczę się na przewlekłą białaczkę szpikową i biorę glyvec, który powoduje obniżenie leukocytów. Moja Onkolog jeszcze nie wie czy mogę mieć podany jednocześnie glyvec i paklitaxel, mają się konsultować z moim hematologiem. Czerwoną znoszę dobrze, choć leukocyty spadają, ale acofil dobrze działa. Może ktoś był, albo jest w takiej sytuacji jak ja, tzn. ma dwa nowotwory w pakiecie, przewlekłą białaczkę szpikową i raka piersi? Na szczęście mój hematolog powiedział, że białaczka jest w głębokiej remisji, co jest dla mnie budujące.

Tomasz. (offline)

Post #4

23-02-2021 - 20:47:31

Pruszków 

Na pewno nie dostasniesz karboplatyny, bo tłumi szpik. Taxany na szpik działają nieznacznie. Mniej niż zestaw AC.

tobima (offline)

Post #5

23-02-2021 - 22:05:36

Rzeszów 

Dziękuję Tomasz, właśnie to mnie zastanawia. Mój hematolog nie widział przeciwwskazań jeśli chodzi o chemie czerwoną, a nawet o czynnik wzrostu, w tym przypadku acofil. Jednak moja onkolog zastanawia się nad Paklitaxelem, ale jeszcze nie konsultowane było z hematologiem. A czy karboplatynę podaje się przy takim rodzaju raka jak mój, czyli hormonozależny ER (2+), 80% raka inwazyjnego, PR (3+) 90 % raka inwazyjnego. Przewodowy inwazyjny G2, luminalny B, ki67 - 25%. Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Tomasz. (offline)

Post #6

23-02-2021 - 22:47:41

Pruszków 

Karboplatyna to lek II rzutu. Stosuje się go z taxanami lub gemcytabina w agresywniejszym raku lub w Chorobie rozsianej.

agamon (offline)

Post #7

24-02-2021 - 10:48:41

toruń 

Dziękuję Imari .Uspokoiłaś mnie.

[amazonki.net]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 416
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018