Receptory potrójnie ujemne

Wysłane przez Amazonki.net 

bozena_stanczyk (offline)

Post #1

08-10-2013 - 13:09:11

Tomaszów Mazowiecki 

Marzena wszystko będzie OKpociesza

filipinka35 (offline)

Post #2

08-10-2013 - 13:21:44

Marzenko kciuki trzymam. Będzie dobrze.

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

pusia (offline)

Post #3

11-10-2013 - 22:48:32

Łódź 

Ja też trzykrotnie minusowa i ki 67 -80 %.Dostałam 4xAC i radioterapie , boje sie , że to mało .Czytam , że niektóre dziewczyny dostały jeszcze taksole. Może ja też powinnam skromniś?

Renka623 (offline)

Post #4

12-10-2013 - 15:37:14

Ja miałam 12 taksanów ale miałam zajęte węzły pachowebuziak

aga66 (offline)

Post #5

12-10-2013 - 18:30:16

Warszawa 

Renka623
Ja miałam 12 taksanów ale miałam zajęte węzły pachowebuziak

A ja miałam 3 docetaksele 100 po 3 FEC-ach, mimo że węzły miałam czyste, więc nie ma tu chyba żadnej logikiduży uśmiech

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-10-2013 - 18:31:01 przez aga66.

e45 (offline)

Post #6

22-10-2013 - 16:28:51

Witam ! Ją również potròjnie ujemną , węzły czyste duży guz bez mutacji po chemioterapii 4×AC radioterapii i z wielkimi obawami na jutro .Pozdrawiam goraco papa

poziomka (offline)

Post #7

11-02-2014 - 23:46:18

k. Warszawy 

Zgłaszam się jako potrójnie ujemna i G3 na dokładkę.

braja (offline)

Post #8

12-02-2014 - 16:28:02

Witaj w rodzinie mowiących rakowi 3x nie! duży uśmiech Mój też BYŁ G3

Iza12 (offline)

Post #9

19-02-2014 - 06:47:48

Gdańsk 

pusia
Ja też trzykrotnie minusowa i ki 67 -80 %.Dostałam 4xAC i radioterapie , boje sie , że to mało .Czytam , że niektóre dziewczyny dostały jeszcze taksole. Może ja też powinnam skromniś?
O Boże mam identyczny wynik! Dzisiaj biorę pierwszą AC! Jeszcze G3, mam też taki lęk, że to wszystko za mało, że jeszcze to cholerstwo siedzi. A jakie dziewczyny mialyscie badania diagnostyczne w kierunku przerzutów i mikro przerzutów?

magda2411 (offline)

Post #10

19-02-2014 - 08:42:13

Olsztyn 

Izo12, lęk niestety jest częścią naszej choroby. Jeśli lekarz zdecydował o chemioterapii AC to trzeba mu zaufać, ze dobrze robi (bierze pod uwagę wszystkie czynniki znając ogólny stan zdrowia pacjentki i jej wyniki). Nie trzeba szukać przerzutów na siłę. Z badań kontrolnych w ich kierunku to zazwyczaj się robi raz w roku rtg płuc i usg brzucha (i to niektórzy lekarze uważają, że jedynie przy okolicznościach wskazujących, że dzieje się coś niedobrego np. duszności, kaszel, bóle brzucha itd.). Dodatkowo mammografia i usg piersi - też raz w roku.

Trochę odpocznij, głowa do góry - dużo zależy od nastawienia psychicznego w leczeniu. Powodzenia uśmiech

XWESTA (offline)

Post #11

20-02-2014 - 15:53:01

Luboń 

Własnie odebrałam wyniki po operacji. Załamka. nie dosyć ,że 3 G to HER-2/neu (rozumiem że potójnie ujemny). Zaproponowano mi chemię (jakąś agresywną) a ja nie mam do niej przekonania. Nie wiem co z sobą zrobić. Dziewczyny RATUJCIE !

aga66 (offline)

Post #12

20-02-2014 - 15:55:56

Warszawa 

XWESTA Ciebie nie trzeba ratować, tylko nakopać Ci do tyłka, żebyś szybciej na tę chemię leciaładuży uśmiech

Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

filipinka35 (offline)

Post #13

20-02-2014 - 16:04:08

Przychylam sie do opinii Agi.

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

XWESTA (offline)

Post #14

20-02-2014 - 16:13:29

Luboń 

Pewnie i macie rację. Ale skoro 3 na 4 (3G, Her2 ujemny , 40 lat) czynniki rokownicze są do d... to zastanawiam się jaki to ma sens. Przecież za chwilę to świństwo moze byc już gdzie indziej. Jedyna dobra wiadomośc jest taka że guz był mały i nie zdążył wleżć do węzłów. Chyba liczyłam usłyszeć dzisiaj coś innego. Wstyd mi się przyznać ale ja nie potrafię sobie nawet wyobrazić straty włosów( i tu się zgadzam idiotka ze mnie). Ja po prostu nie potrafię.

XWESTA (offline)

Post #15

20-02-2014 - 16:23:54

Luboń 

Przepraszam Was za moje czarnowidztwo, nie chcę Was zarażać swoim pesymizmem. PRZEPRASZAM I ŚCISKAM WAS GORĄCO bezradny

Al_la (offline)

Post #16

20-02-2014 - 16:40:17

k/Warszawy 

A ja przed chwilą prześledziłam wszystkie Twoje posty i nigdzie nie widzę wyniku receptorów ER i PgR.
Może nie jesteś potrójnieujemna?
A jeśli nawet jesteś, to też o niczym nie świadczy.
Na mój przypadek lekarze patrzyli dużymi oczami i spójrz poniżej, ile już jestem po operacji uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

braja (offline)

Post #17

20-02-2014 - 17:41:12

XWESTA
Pewnie i macie rację. Ale skoro 3 na 4 (3G, Her2 ujemny , 40 lat) czynniki rokownicze są do d... to zastanawiam się jaki to ma sens. Przecież za chwilę to świństwo moze byc już gdzie indziej. Jedyna dobra wiadomośc jest taka że guz był mały i nie zdążył wleżć do węzłów. Chyba liczyłam usłyszeć dzisiaj coś innego. Wstyd mi się przyznać ale ja nie potrafię sobie nawet wyobrazić straty włosów( i tu się zgadzam idiotka ze mnie). Ja po prostu nie potrafię.

A jaki sens ma wychodzenie na ulice skoro zaraz może nas przejechac samochód? jezor

Nie 3 na 4, tylko 3G, to określa stopień podziału komórek i 3 to najwyższy, a zaawansowanie kliniczne oznacza sie literką T i ono ma skale 1-4. Przy małym guzie i braku zajetych wezłów to pewnie masz T1.

A teraz pora wziąc maszynke w dłon i włoski ogolic, po co sobie wyobrażać, mozna sprawdzić doswiadczalnie winking smiley I czym predzej uzgodnić ternim chemioterapii pociesza

Al_la (offline)

Post #18

20-02-2014 - 17:44:38

k/Warszawy 

Braja, 3 na 4 czynniki rokownicze uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

magda2411 (offline)

Post #19

20-02-2014 - 17:55:42

Olsztyn 

XWESTO,
miałam dużo gorsze wyniki na starcie i wyzdrowiałam...tak
Jeden z najważniejszych czynników rokowniczych - węzły - miałaś czyste... Her2 ujemny - też super... nie panikuj uśmiech
Trzymaj się pociesza

XWESTA (offline)

Post #20

22-02-2014 - 09:33:13

Luboń 

Porozmawialal sobie wczoraj z rodzinna i Jej przyjaciolka onkolozka. Madre Baby.... i wiecie co ?
Mam zbyt slabe kolana, zeby tak ich nie szanowac. WNIOSEK - CZAS SIE Z NICH PODNIESC !
Podobno mam duze szanse na wyleczenie i rowniez za Wasza rada nie chce tej szansy zmarnowac.
Jeszcze raz przepraszam Was za moje wczwsniejsze czarnowidztwo.

XWESTA (offline)

Post #21

22-02-2014 - 09:35:02

Luboń 

Braju, uzylas tego samego sformulowania (co do samohodu na ulicy) co moja Pani onkolog.
Trudno zaprzeczyc....

b_angel (offline)

Post #22

22-02-2014 - 10:08:07

radom 

Xwesto
ja dyszkę temu też miałam potrójnieujemny wynik, wiek źle rokujący (przed 35 r.ż) do tego takie sobie leczenie i jakoś mnię do tej pory diabli nie wzięli winking smiley

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

eola (offline)

Post #23

11-03-2014 - 19:47:04

Witajcie, dopisuję się i ja. Potrójnie ujemna. Zajęte 24/24, marginesy niedocięte. Po pierwszej AC przerwa, bo słabe wyniki. Odmowa podania czynników wzrostu szpiku, mimo, że od lat mam leukopenię czyli obniżony poziom białych ciałek. Zwykle miałam około 3000. Dziś pan doktor, stwierdził, że można poczekać. Pytanie na co? Na przerzuty? W zasadzie dokładnej diagnostyki nie miałam.. Ma któraś pomysł, jak podkręcić wyniki. Czytałam, że na białe niewiele działa, Kupiłam Bio-marine. Pozdrawiam.

braja (offline)

Post #24

11-03-2014 - 20:40:01

Na białe jadłam natke pietruszki, ale moi lekarze nie skapiłi na zastrzyki. Dopiero w czasie radio odmowiono mi zastrzyków, bo wyniki były ułamek procenta powyzej neutropenii. Wtedy lekarka zaleciła mi łykanie kwasu foliowego i witaminy B6 i jakos dobrnęłam bez przerw do konca leczenia. Zapytaj czy tez nie mogłabys przynajmniej brac tych witamin

eola (offline)

Post #25

11-03-2014 - 20:49:34

Natkę zjadam, ale ze stresu nie mam apetytu. Więc szału nie ma. Najgorzej, że nikt mi nie wyjaśnia sensownie, dlaczego taka decyzja. Cholera ponad 20 lat profilaktykę robiłam prywatnie. Składki też płacę. Mam wrażenie, że przyczyną odmowy jest cena zastrzyków.

aga66 (offline)

Post #26

12-03-2014 - 10:44:10

Warszawa 

Eola porozmawiaj z lekarzem, że drogie to jedno, ale nie możesz przecież nie dostawać chemii. Poza tym bardzo droga jest neulasta, neupogen jest tańszy, tylko bierze się 5 zastrzyków. Ja przy 4 chemiach miałam neulastę, ale dla mnie miała okropne skutki uboczne i przy 2 ostatnich chemiach lekarka przepisywała mi neupogen i bylo mi zdecydowanie lepiej i taniej dla NFZuśmiech

eola (offline)

Post #27

12-03-2014 - 14:47:19

Dzięki dziewczyny. Dzisiaj postanowiłam zawalczyć o siebie i rano powlekłam się na konsultacje do innego chemika. Dostałam 5 zastrzyków tevagrastim. miał to ktoś. Też może nieźle sponiewierać, ale może jakoś przetrwam. Lekarz stwierdził, że bez czynników wzrostu wcale tej chemii mogę nie wziąć.

braja (offline)

Post #28

12-03-2014 - 17:40:35

Neupogen wychodzi jakies 5 złotych taniej, przy 5 zastrzykach, zatem nierefundowany tylko dla bogatych. ciesze się, że znalazłas rozsądnego lekarza Eola

aga66 (offline)

Post #29

12-03-2014 - 20:53:02

Warszawa 

Neupogen, 30 mln j.m./ 1 ml, roztwór do wstrzyknięć, 5 fiolek - 699.15 zł odpłatność 100%, a Neulasta,6mg/0,6ml, roztwór do wstrzykiwań, 1 ampułko-strzykawka - 3520.87 zł o odpłatność 100%. Obie ceny z sieci aptek DOZ. Oba leki na receptę onkologiczną w ryczałcie cena 3,20 zł. Tak więc Neulasta jest o prawie 3 tys. droższa. Jak ja kupowałam Neulastę w aptece przy COI w Warszawie, to nawet na pudełku była cena 3.800 zł, więc była jeszcze droższa. Oczywiście płaciłam 3,20 zł.

braja (offline)

Post #30

12-03-2014 - 22:16:22

Hmm, miałam napisać 500zł taniej, gdzies mi zera z zjadło... Może faktycznie cena była za wszystkie, nie za jeden. ale na mnie neupogen nie działal, więc począwszy od 3-ciej chemii dostawałam neulastę. Raz dali mi w szpitalu bez recepty, a tak to musiałam kupowac w aptece i szukac kogoś do zastrzyku... bo ja z tych igłobojnych jestem, no i nie chciałam tez ryzykować zmarnowania zastrzyku. Za drogo by było sobie kupić kolejny bez zniżki chichot Nawiasem mówiąc nigdy przy wydawaniu recepty lekarz mi o tym nie powiedział- moja mama to wiedziała, bo jest farmaceutką. Te zastrzyki trzeba trzymac w lodówce, z apteki zawsze przynosiłyśmy w woreczku z lodem, bo inaczej mogą się zepsuć, a wtedy oczywiscie nie działają.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 924
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022