Receptory potrójnie ujemne

Wysłane przez Amazonki.net 

Tomasz. (offline)

Post #1

12-01-2021 - 20:54:16

Pruszków 

dziubas
Paweł! serce Możesz chyba poprosic a nawet zażądać ponownego zbadania próbek i ponownego rzetelnego opisu!
Też bym tego zażądał. A węzłów wartowniczych jest różna ilość- anatomicznie cecha zmienna. Nie wydaje mi się, aby his-pat wykazał przerzut, gdyby go nie było. Wszystko wskazuje na to, że jest. Ale potrzebna jest spójność wyników badań.

Kama78 (offline)

Post #2

13-01-2021 - 11:56:14

Gdynia 

Kochani, a czy z tymi węzłami to nie jest tak, ze chirurg wycina węzeł albo dwa albo jedno pietro i potem patomorfolodzy to dokladnie ogladają, preparują i okreslają dokladnie, co dostali i moze byc tak, ze w tkance tłuszczowej spod pachy z węzłami zamiast dwóch wezłów sa trzy, czego chirurg nie widział...

A co do tego N, to powinni poprawić moim zdaniem

Rak typu NST G2 ER ++w 70% PR ++ w 60% Ki67- 40% HER2- E-Catherin + mutacja BRCA1. Za mną 4 AC +2 PXL+3 DCX przed operacją. Mastektomia z rekonstrukcją. Lametta. Radioterapia. styczeń 2021- profilaktyczne usuniecie jajników, kwiecień 2021- profilaktyczna mastektomia lewej piersi

paweLek (offline)

Post #3

14-01-2021 - 17:28:41

Łódź 

Tak dokładnie.Po rozmowie w Laboratorium okazało sie,że 2 wezły wartownicze były wyciete ''razem" i wśród nich był trzeci niestety zajęty.Zmieniono stan na PN1a. Szkoda ,żę węzeł był zajęty przy tak małym guzie (8x7x7)mm i dodatku G2.
Od jutra zaczynamy Chemie:
4xAC
12x taksol

Kama78 (offline)

Post #4

14-01-2021 - 17:34:13

Gdynia 

Powodzenia pociesza

Rak typu NST G2 ER ++w 70% PR ++ w 60% Ki67- 40% HER2- E-Catherin + mutacja BRCA1. Za mną 4 AC +2 PXL+3 DCX przed operacją. Mastektomia z rekonstrukcją. Lametta. Radioterapia. styczeń 2021- profilaktyczne usuniecie jajników, kwiecień 2021- profilaktyczna mastektomia lewej piersi

Tomasz. (offline)

Post #5

14-01-2021 - 17:56:15

Pruszków 

paweLek
Tak dokładnie.Po rozmowie w Laboratorium okazało sie,że 2 wezły wartownicze były wyciete ''razem" i wśród nich był trzeci niestety zajęty.Zmieniono stan na PN1a. Szkoda ,żę węzeł był zajęty przy tak małym guzie (8x7x7)mm i dodatku G2l
G2 mówi o strukturze guza. Powodem przerzutu była dynamika choroby. Ocena ekspansywności raka to proces niełatwy. Poczytaj o skali Blooma-Riachardsona. I dodaj do tego fakt, że aż 70% komórek raka jest w aktywnym stadium podziałowym. Tylko 30% w stadium g0. To są też czynniki obciążające rokowanie. I po to jest chemioterapia, aby rokowania poprawić. A jak z marginesami cięcia? To niezwykle ważny element. Czy minimalna wartość jest ponad 2 mm? Co z węzłami? Reoperacja czy radioterapia?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-01-2021 - 17:59:53 przez Tomasz..

paweLek (offline)

Post #6

15-02-2021 - 21:39:37

Łódź 

Dzięki za odpowiedź. Co do wezłów to po chemi ma być radioterapia.Marginesy od 3mm do 18 mm.Jedynie od strony skóry 2 mm.Jeszcze jedno pytanie.W wyniku pooperacyjnym mamy:TYP HISTOLOGICZNY NST WITCH MEDULLARY FEATURES
Czy jest to podtyp rdzeniasty który rokuje dobrze?Czy równie dobrze może to być inny z 6 podtypów trójujemnego?

Kati80 (offline)

Post #7

26-03-2021 - 18:51:40

Drogie, potrzebuje wzmocnienia psychicznego smiling smiley jestem wlasnie po operacji i chirurg powiedział że jakiś guz jednak był (a jestem po chemii 4xac i 12x paclitaxel+karboplatyna). Mniejszy niż początkowy, ale jednak.. . Podejrzewam więc, że nie osiągnęłam pcr i już się załamuje. Proszę o dobre historie osób bez pcr a zdrowych już długie lata smiling smiley A może ktoś wie, czy chirurg jest w stanie ocenić już podczas operacji czy w guzku były zywe komórki raka czy to dopiero hispat powie? Dziękuję!

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 26-03-2021 - 18:57:31 przez Kati80.

renatar (offline)

Post #8

26-03-2021 - 19:57:48

sieradz 

Raczej trzeba czekać na histopat, najważniejsze że nie urósł. U mnie była chemia przedoperacyjna, całkowicie nieskuteczna. Żyję.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Al_la (offline)

Post #9

31-03-2021 - 21:57:27

k/Warszawy 

Kati, najważniejszy jest histopat. U mnie też został guz po chemioterapii, ale był martwy.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Tomasz. (offline)

Post #10

01-04-2021 - 09:19:55

Pruszków 

Kati80
Drogie, potrzebuje wzmocnienia psychicznego smiling smiley jestem wlasnie po operacji i chirurg powiedział że jakiś guz jednak był (a jestem po chemii 4xac i 12x paclitaxel+karboplatyna). Mniejszy niż początkowy, ale jednak.. . Podejrzewam więc, że nie osiągnęłam pcr i już się załamuje. Proszę o dobre historie osób bez pcr a zdrowych już długie lata smiling smiley A może ktoś wie, czy chirurg jest w stanie ocenić już podczas operacji czy w guzku były zywe komórki raka czy to dopiero hispat powie? Dziękuję!
Dostałaś leczenie o silnym potencjale p.nowotworowym. Jest dość mało prawdopodobne, aby nie było istotnego uszkodzenia/zniszczenia guza. Po chemioterapii jest nieprawdopodobnym, aby ocenić makroskopowo ocenić skuteczność leczenia. Tylko pooperacyjny his-pat. Najważniejsze są wymagane marginesy cięcia i stan węzłów.

Kati80 (offline)

Post #11

03-04-2021 - 10:50:12

Bardzo dziękuję, to pocieszające smiling smiley

Potrójnamama (offline)

Post #12

27-04-2021 - 19:47:03

okolice Warszawy 

Witam,
Potrzebuję opinii co do rokowań i interpretacji wyniku. Otrzymałam dziś wynik po operacji mastektomii z usunięciem węzłów (wcześniej 4 xAC, 12 PXL z karboplatyną) :

"Na przekroju w okolicy godz. 2 widoczny guz o wymiarach 18x15x11 mm leżący ponad 1 cm od marginesów chirurgicznych. W tkance obszary lito-torbielowate o wzmożonej spoistości. Węzły chłonne dołu pachowego miękkie, średnicy do 1 cm.

Tkanka piersi z guzowatymi obszarami włóknienia podścieliska. W tych obszarach, w wycinkach z ww guza, i w wycinkach zza brodawki widoczne rozsiane ogniska nacieków raka NST G2,Elston, Ellis 3+2+2=7 Zajmują one fragmenty o powierzchni przekroju około 25x20 mm i około 30x20 mm.
Nie znaleziono angioinwazji nowotworowej.
Poza ogniskami nacieków raka w tkance piersi widoczne ogniska zmian typu mastopatii.
W 4/11 węzłów chłonnych tkanek pachy widoczne przerzuty raka, tkanka przerzutowa guza nie przekracza torebki tych węzłów.
Obraz częściowej regresji raka piersi po chemioterapii przedoperacyjnej ypT(m)2N2a
Wyliczona wartość RCB wynosi 3,505 i mieści się w grupie III."

Onkolog planuje chemię w tabletkach i 20 naświetlań, a ja już sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

Tomasz. (offline)

Post #13

28-04-2021 - 06:40:22

Pruszków 

Dalsze proponowane leczenie wydaje się być optymalne. Otrzymasz prawdopodobnie Xelode. Radioterapia niezbędna. Reakcja na leczenie nie była pełna, jednak nic więcej w chemioterapii zrobić nie było można. Ważne, że marginesy zachowane. Nic więcej powiedzieć się nie da.

Potrójnamama (offline)

Post #14

28-04-2021 - 09:03:30

okolice Warszawy 

Dziękuję bardzo za odpowiedź Tomaszu. A czy możesz mi jeszcze wytłumaczyć co to jest to RCB?

Tomasz. (offline)

Post #15

28-04-2021 - 13:53:12

Pruszków 

Potrójnamama
Dziękuję bardzo za odpowiedź Tomaszu. A czy możesz mi jeszcze wytłumaczyć co to jest to RCB?
Residual Cancer Burden. "To ocena odpowiedzi na wstępne leczenie systemowe. Zaleca się stosowanie systemu, który uwzględnia szczegółową ocenę raka naciekającego i zmian w węzłach chłonnych po leczeniu" WYTYCZNE POSTĘPOWANIA DIAGNOSTYCZNO-TERAPEUTYCZNEGO . Jassem J, Krzakowski M, Bobek-Billewicz B et al. Breast cancer. Oncol Clin Pract 2018; 14. DOI: 10.5603/OCP.2018.0027.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-04-2021 - 13:54:59 przez Tomasz..

Mroczkowska (offline)

Post #16

02-11-2021 - 05:27:27

USA 

Warto przeczytac. Wielka nadzieja dla chorych z receptorami trojujemnymi.
[www.medonet.pl]

Hanna

Przewodowy, invazyjny, G3, TNBC, cT2NOMO, chemia przedoper. 4AC + 12Taxol, Oper. oszczed (VII 2016 r.)., ypT1aN0, radiacja

Małgosia1974 (offline)

Post #17

10-11-2021 - 11:43:20

Kutno 

Cześć, poszukuję dziewczyn które leczyły raka trojujemnego immunoterapią lub lekiem trodelvy. Jak wygląda procedura sprowadzenia leków i gdzie znaleźć lekarza który podejmie się leczenia.

Magdaaa (offline)

Post #18

11-11-2021 - 09:05:30

Małgosiu może odezwą się dziewczyny choć lek jest nowy, ale czytalam na jego temat przeglądając artykuły fundacji onkologicznej Alivia. Może warto abyś skontaktowala się z tą fundacją w celu otrzymania pomocy i informacji. Może znają lekarza lub osoby poddane temu leczeniu. Powodzenia
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 466
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022