proszę o pomoc

Wysłane przez jolanta 

jolanta (offline)

Post #1

09-07-2010 - 16:35:03

kielce 

dostałam wynik z usg transwaginalne i niewiem czy jest dobry czy nie. Macica w przodozgięciu o wymiarach ok 66x 33mm.Endometriumszer.do 11mm. Do tyłypośrodkowo i nieco bardziej po stronie prawej widoczne ognisko płynne o wym.58x45mm z pojedynczym przyściennym echogenicznym tworem śr.4mm, wokół zmiany i między pętlami jelitowymi niewielka ilość płynu= TU jajnika? Po stronie prawej w sąsiedztwie naczyń uwidoczniono także lity obszar tkankowy owalnego kształtu węzeł chłonny? fragment pętli jelitowej?, jajnik?? Po stronie lewej w sąsiedztwie naczyń również najpewniej jajnik bez pęcherzykó czynnościowych 17x12mm. Wskazana dalsza diagnostyka( MR miednicy małej) Czy ktoś rozumie coś z tego

bożka1 (offline)

Post #2

09-07-2010 - 18:51:34

Jastrzębie Zdrój 

Jolu chyba oni też za dużo nie wiedzą bo tyle znaków zapytania i dlatego dalsza diagnostyka aby coś wykluczyć albo potwierdzić.bezradny Ja też już tak nieraz miałam. Musisz poczekać na rezonans i nie denerwuj się na zapas . Trzymam kciukipociesza

Al_la (offline)

Post #3

09-07-2010 - 19:02:32

k/Warszawy 

Też tak uważam. Poczekaj na wynik RM.

Powodzenia!

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Perełka (offline)

Post #4

09-07-2010 - 19:57:20

Specem nie jestem, ale takich badań miałam wykonanych naprawdę wiele. Jeszcze nie widziałam tak chaotycznego wyniku, z taka ilością znaków zapytania. W sumie to to badanie nawet nie wskazuje czy ci znaleziono jajniki.
"węzeł chłonny? fragment pętli jelitowej?, jajnik?? " "również najpewniej jajnik "
Ja dla niespokojności proponowałabym ci powtórzyć to badanie w innym miejscu.

Na pewno masz przerost endometrium. Jest to typowe dla hormonoterapii. Torbiele jajnika też mogą się zdarzyć ( przetrwałe pęcherzyki Graafa). Reszta, jak dla mnie niewiadoma. Nie chcę nikogo oceniać pochopnie, ale taki opis narządu rodnego, gdzie jest więcej znaków zapytania niż faktów daje wiele do myślenia. Jola prywatnie takie badanie u mnie kosztuje 100 zł. Wiem, ze to jest wydatek, ale czasami dla świętego spokoju warto je powtórzyć.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 09-07-2010 - 20:00:32 przez Perełka.

jolanta (offline)

Post #5

10-07-2010 - 22:24:34

kielce 

Wczoraj zrobiłam rezonans i wynik dopiero za tydzień, mam nadzieję że bedzie dobrze. Perełko to moje drugie badanie piersze robiłam w innym miejscu wyszło wtedy dobrze ,ale lekarz kazał mi zrobić na onkologi i wyszła jedna niewiadoma

jolanta (offline)

Post #6

23-07-2010 - 12:34:27

kielce 

Witam dostałam wynik z rezonansu mam torbiel jajnika prawego, po tym wyniku lekarz wysłał mnie na badanie markeków wyszły dobre. A teraz czeka mnie decyzja czy usówam jajniki,macice czy tylko tą torbiel. i teraz mam różne myśli czy usówać całość czy może nie. Trochę poczytałam na forum i chyba będzie się lepiej zgodzić na usunięcie jajników i macicy profilaktycznie

Al_la (offline)

Post #7

23-07-2010 - 12:46:35

k/Warszawy 

Decyzja oczywiście należy do Ciebie, ale ja chyba bym usunęła wszystko.
Za dużo znaków zapytania było w Twoim wyniku.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ToJa (offline)

Post #8

23-07-2010 - 13:08:56

Jolu......oczywiście to Ty bedziesz decydowała.....
ale....... ja nie żałuje swojej decyzji........byłam jeszcze przed raczkiem gdy usunieto mi dół
o zaletach usuniecia dołu napisze Ci na priv hot smiley

luska (offline)

Post #9

23-07-2010 - 15:33:27

Gdynia 

zgłasza się następna zadowolona ze nie ma dołu

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.