co to dla mnie oznacza?

Wysłane przez joasia 

joasia (offline)

Post #1

02-08-2010 - 16:05:47

Witajcie,
jak oceniacie takie wyniki i jak wpłyną na moją przyszłość?
Bardzo Was prosze o zinterpretowanie moich wyników
Na piśmie dostanę je jutro i jutro tu wpiszę, ale tymczasem dostałam przez telefon pierwsze dane...

Jak wiecie jestem po przedoperacyjnej chemii AT (6x) i teraz miałam operacje... a po operacji badanie histopatologiczne wykazało:
na 13 węzłow jeden zaatakowany, guzek w piersi 6mm ... i jakis naciek na tkankę tłuszczową...

Gdyby to był wynik przed chemiczny to byłby nie najgorszy, wiem. Ale po chemii to wg mnie nie rewelacja, tym bardziej, że węzeł nadobojczykowy pozostał...
Czeka mnie jeszcze radio, wiec miejscowo wybije jeszcze co nieco... ale jak to swiństwo rozlazło sie po mnie to juz tak zostanie... i to mnie martwi załamka

Co o tym myslicie? Czy miałyście podobne wyniki? po chemii?

Buziaki dla Was buzki

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. /Dante Alighieri/

Al_la (offline)

Post #2

02-08-2010 - 16:24:53

k/Warszawy 

Osoby, którym chemia nie zniszczyła guza całkowicie stanowią większość - więc należysz do większości oczko
Rozleźć się mogło w każdym przypadku, bo każdy rak jest inwazyjny i naciekający, więc ma prawo się rozleźć i naciekać tkankę tłuszczową.
Ale jak widzisz, tyle nas tu jest i nic się nie dzieje. Mój miał 5 cm i wyglądał jak ośmiornica przewraca_oczy

Zajęte węzły też się zdarzają. Wszystkim daję za przykład naszą KryśkęW, która miała mnóstwo zajętych węzłów, HER-2 +++, była leczona chemią żółtą i niedługo będzie 20-lecie obchodziła duży uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

joasia (offline)

Post #3

02-08-2010 - 23:31:50

Alu, wiem, że jestem w większości uśmiech , chociaz wolałabym byc w mniejszości przewraca_oczy
No ale właściwie chodzi mi o to czy miejscowa radioterapia w przypadku niedobitego gada jest wystarczajaca? Bo niektóre dziewczyny dostawały chemię pooperacyjną również... ona działa ogólnie na cały organizm i ewentualne niedobitki komórek gada, które popłynęły sobie z krwia gdzie chciały...
Nie pomyśl tylko, że marzę o chemii chichot , ale chciałabym wiedzieć czy coś jeszcze można zrobić.... Marzę żeby ubić skorupiaka w całości...
Niby biorę jeszcze Lamettę... hmm... tak tylko glośno myslę...
Może to bez sensu?

mania1959 (offline)

Post #4

03-08-2010 - 08:25:15

Joasiu ja po chemii przedoperacyjnej FAC miałam wynik niewielkie uszkodzenie komórek w węzłach po operacji wzięłam 4 AT i teraz będzie 25 radioterpii.

Al_la (offline)

Post #5

03-08-2010 - 11:40:19

k/Warszawy 

Asiu, czy miejscowa radioterapia jest wystarczająca tego nikt nie wie.
Nie wie też żadna z nas, czy chemioterapia dobiła komórki, które popłynęły razem z krwią.
Na "pocieszenie" Ci powiem, że kiedy odebrałam swój histopat i pomaszerowałam z nim do onkologa byłam pewna, że ona powie: jest pani zdrowa, kończymy leczenie. Ale nic takiego nie usłyszałam....tzn. usłyszałam, że mam przyjść na drugi dzień na chemię. Łez wylałam sporo. Niestety, nawet przy całkowitej remisji guza nie ma pewności, że gad nie powróci.

Na Twoim miejscu o swoich wątpliwościach porozmawiałabym z lekarzem. Dobrym lekarzem. A może powinnaś jednak dostać jeszcze chemię chichot

Lametta jest jakimś zabezpieczeniem. Ona jest przecież lekiem na raka przy hormonozależności.

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

joasia (offline)

Post #6

03-08-2010 - 20:00:49

maniu1959, właśnie Twoja terapia wydaje mi się logiczna. Gdyby była całkowita remisja po chemii przedoperacyjnej to nie ma sprawy - operacja + ewentualnie radioterapia i łączka zdrowych klemp uśmiech ... Ale kiedy na chemie nie ma odpowiedzi pełnej, to wydaje mi się, że powinno byc cos jeszcze...
Alu, Lametta, jak i inne leki działające na hormony, maja pozytywny skutek u pewnego procenta chorych. O ile pamietam, to wszystkie te leki sa skuteczne u poniżej 50% pacjentek (chyba 15-40%). Jest to dobra terapia zapobiegawcza dla tych u których udało sie wybic gada przynajmniej teoretycznie.
A jeśli nawet teoretycznie nie udało sie tego zrobić?
Wiem, masz rację, powinnam porozmawiać jeszcze z jakims lekarzem.... Tylko którym... myśli

mag_dag (offline)

Post #7

03-08-2010 - 20:10:18

Sosnowiec 

joasiu, ja bym poszła do doktor Agnieszki Jagiełło-Gruszfeld - słyszałam, że w CO można ją złapać w środy

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

joasia (offline)

Post #8

04-08-2010 - 10:52:11

Mag_dag dzięki serdeczne za wskazówkę! buziak
A czy nie wiesz gdzie doktor Jagiełło-Gruszfeld przyjmuje prywatnie? (szukałam w internecie i nie znalazłam...)

mag_dag (offline)

Post #9

04-08-2010 - 10:58:37

Sosnowiec 

nie wiem, ale właśnie próbując się dowiedzieć, dowiedziałam się, że teraz jest na urlopie
jak coś doprecyzuję, to dam znać uśmiech

-----><-----

Al_la (offline)

Post #10

04-08-2010 - 12:18:01

k/Warszawy 

Do dziś wiedziałam, że prywatnie przyjmuje w Onko-medzie w Olsztynie [amazonki.net]
Ale dziś już nie wiem, czy ta przychodnia istnieje, bo pod ich adresem www jest strona "Reklama w internecie", a tel. nie odpowiada niezdecydowany

jano0244 (offline)

Post #11

04-08-2010 - 12:33:42

Mrągowo 

Rozmawialismy z dr Gruszweld w Warszawie, po konferencji. Jej przygoda z Olsztynem byla z wszech miar nieudana, tzn. konflikt z dyrektorem w klinice z jednej strony i brak umowy z NFZ Onko-Medu z drugiej. Nie jest juz również wojowódzkim konsultantem d/s onkologii. Myślę, że teraz to tylko w stolicy można ją znaleźć, chyba ze gdzieś wyruszyła na urlop.

Nas dwoje, choroba tylko jedna...

Al_la (offline)

Post #12

04-08-2010 - 12:37:07

k/Warszawy 

Jano, a w MSWiA też już nie pracuje?
Pytam, bo muszę nanieść poprawki w bazie danych.

ajaka (offline)

Post #13

04-08-2010 - 15:53:24

40km od Warszawy 

Pracuje w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym w Wieliszewie [msouw.pl]

"Jeszcze nigdy tak nie było żeby jakoś nie było.." ....Szwejk

joasia (offline)

Post #14

04-08-2010 - 19:19:42

Dziękuję Wam za wszystkie info buzki
Ajaka duży uśmiech prawdziwy z Ciebie Sherlock Holmes! brawo

mag_dag (offline)

Post #15

04-08-2010 - 20:33:32

Sosnowiec 

a ja wyśledziłam, że pani doktor jest na urlopie od tego poniedziałku - więc dopiero zaczęła wypoczynek - nie wiem natomiast jak długo jej nie będzie, może dwa tygodnie, a może trzy ...

-----><-----

joasia (offline)

Post #16

04-08-2010 - 22:30:28

mag_dag, Sherlocku chichot, jeszcze raz wielkie dzięki !
Ogromnie mi pomogłaś, mogę poczekać.
buzki